Wolna wola

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian

Re: Wolna wola

Post autor: Krystian »

Marius Bienius pisze:
19 wrz 2020, 22:31
Krystian pisze:
18 wrz 2020, 22:29
Kompletnie Cię tutaj nie rozumiem.
Ja decyduję o swoim wyborze w wielu kwestiach.
Mam Ci podać przykłady?
Podaj :-)
NP.
Czy uwierzę w Pana Jezusa, czy nie - TO MÓJ WYBÓR
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Religia i wiara w tę czy inną postać, to nie wybór na zasadzie decyzji czy zjem dziś kanapkę z dżemem, czy z serem.
To bardzo skomplikowany mechanizm wielu zależności kulturowych, wychowania, zdarzeń w Twoim życiu, osobistych doświadczeń.
Mechanizm kształtujący, który rozpoczął się zaraz po Twoim urodzeniu.
Jeśli jesteś wierzący w Jezusa, czy kogokolwiek innego, nie możesz powiedzieć: „od dzisiaj nie wierzę”. To tak nie działa.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
Krystian

Post autor: Krystian »

Jak zacząłem czytać Biblię, to pomimo, że byłem wychowany w religii rzymsko - katolickiej, wyszedłem z niej i ślub z moją żonką, wziąłem przed Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.
Choć naciski z mojej rodziny i rodziny mojej żony, były bardzo duże, aby ślub był rzymsko - katolicki.
Tak, że nie pisz, że człowiek nie ma wyboru, jak nawet się wychowuje w danej kulturze czy wierze.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Krystian pisze:
06 paź 2020, 19:50
Jak zacząłem czytać Biblię, to pomimo, że byłem wychowany w religii rzymsko - katolickiej, wyszedłem z niej i ślub z moją żonką, wziąłem przed Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.
Choć naciski z mojej rodziny i rodziny mojej żony, były bardzo duże, aby ślub był rzymsko - katolicki.
Tak, że nie pisz, że człowiek nie ma wyboru, jak nawet się wychowuje w danej kulturze czy wierze.

Gratuluję. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że nie jesteś już częścią organizacji rzymskokatolickiej :-)
Tak jak i ja :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”