Życie wieczne dar od Boga

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: BoaDusiciel »

Gratuluję ci Radku zdolności płynnego przechodzenia między zróżnicowanymi pojęciami baśniowymi :-)
radek pisze:
27 wrz 2020, 10:00
Początkiem zbawienia jest Duch Święty, natomiast procesem zbawienia jest dowodzenie sensu Prawego sądu Bożego.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: radek »

A gdyby helisa DNA była poczwórna, lub nawet dwunastokrotna, zamiast podwójna, a nici polinukleotydowe były połączone ze sobą w sposób naprzemienny, czyli połowa pierwszej z pierwszą połową drugiej, druga połowa drugiej z pierwszą połową trzeciej, druga połowa trzeciej z pierwszą połową następnej itd.; to czy nie przedłużyło by to życia?
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: wuka »

Po szczepionkach na koronkę to już DNA w ogóle nie będzie :mrgreen: , a helisy w heliosy się pozamieniają i bogami słońca będziemy :mysli: ;-)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: radek »

wuka pisze:
10 kwie 2021, 9:49
Po szczepionkach na koronkę to już DNA w ogóle nie będzie :mrgreen: , a helisy w heliosy się pozamieniają i bogami słońca będziemy :mysli: ;-)
Odważna asumpcja :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: radek »

Długość życia fajnie opisuje Jezus. Z Jego słów można wyczytać, że długość życia to droga przebyta przez ciało w czasie życia

Łk 12:25 NWT-PL "Kto z was przez zamartwianie się może dodać łokieć do długości swego życia?"

Z zasady zachowania Energii można wyliczyć, że im mniejszy opór podczas przebywania drogi, tym dłuższe życie, więc trzeba harmonizować życie i znając jego rozpoczęcie można zaprząc ciało w idealne jarzmo zgodnie z filozofią Jezusa

Mat 11:30 NWT-PL "Albowiem moje jarzmo jest miłe, a moje brzemię lekkie"."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: radek »

Jest coś bardziej spektakularnego od zmartwychwstania, dlatego zmartwychwstanie umarłych jest możliwe, bo mają do czego zmierzać

Pwt 30:19 EIB "Wzywam dziś na świadków przeciw wam niebo i ziemię. Oto kładę dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz życie! Żyj ty i twoje potomstwo!"

J 17:3 EIB "A na tym polega życie wieczne, aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, i Tego, którego posłałeś — Jezusa Chrystusa."

Ponad to każda okrutna siła ma nad sobą większą i okrutniejszą siłę. Lecz każde mądre słowo ma nad sobą mądrzejsze i bardziej sycące słowo. Bóg nie zalecił okrucieństwa, ale zapowiedział, że sąd wszystko rozstrzyga

Koran 51:15-25
Zaprawdę, bogobojni będą przebywać wśród ogrodów i źródeł,
przyjmując to, co dał im Pan. Oni byli przedtem wśród czyniących
dobro.
Oni mało sypiali nocą.
I o świcie prosili Boga o przebaczenie.
W ich majątku mieli odpowiedni udział żebrak i nędzarz.
Na ziemi są znaki dla tych, którzy są przekonani o prawdzie.
I są w waszych duszach. Czy wy nie widzicie?
W niebie jest wasze zaopatrzenie i to, co wam zostało obiecane.
Na Pana nieba i ziemi! Zaprawdę, to jest tak prawdziwe, jak to, że
mówicie.

Czy doszło do ciebie opowiadanie o gościach Abrahama, uszanowanych?
Kiedy oni weszli do niego i powiedzieli: "Pokój!", on odparł:
"Pokój, nieznani ludzie!"
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: radek »

Amryta - zgodnie z wierzeniami hinduizmu tajemnica życia wiecznego https://pl.wikipedia.org/wiki/Amryta
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: radek »

Amryta jest podobno substancją znajdującą się nad nie kosmicznego oceanu mleka. Nie widzę innego doprecyzowania tej informacji jak to, że może to być substancja oparta na fundamencie rządu nieba Drogi Mlecznej

Łk 16:9 BT5 "Ja też wam powiadam: Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy [wszystko] się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: radek »

Substancja życiodajna oparta jest na Słowach Uniwersalnej Prawdy, które są w mocy Syna Człowieczego. Chcąc zachować Ducha ludzie powinni dbać o Uniwersalną Prawdę i wydawać Jej zdrowe owoce

J 1:4 BT5 "W Nim było życie, a życie było światłością ludzi,"

Tak naprawdę nie jest to zbyt trudne, bo Prawdą wystarczy zachłysnąć się raz, później widzi się Ją i słyszy na każdym kroku. Jest Ona kluczem mogącym rozwiązać nawet problemy uważane przez ludzi za nierozwiązywalne

Mat 26:26-30 BT5 "A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje. (27) Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy, (28) bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. (29) Lecz powiadam wam: Odtąd nie będę już pił [napoju] z tego owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę z wami, nowy, w królestwie Ojca mojego. (30) Po odśpiewaniu hymnu wyszli w stronę Góry Oliwnej."

Ap 22:1-3 BT5 "I ukazał mi rzekę wody życia, lśniącą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka. (2) Pomiędzy rynkiem Miasta a rzeką, po obu brzegach, drzewo życia rodzące dwanaście owoców - wydające swój owoc każdego miesiąca -a liście drzewa [służą] do leczenia narodów. (3) Nic godnego klątwy już nie będzie. I będzie w nim tron Boga i Baranka, a słudzy Jego będą Mu cześć oddawali."

Ap 21:4 BT5 "I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: radek »

Gdy wierzymy, że to, co jest poza naszą świadomością jest święte i w tym Duchu kształtujemy i udoskonalamy to co znamy, to mamy tendencję do życia wiecznego, bo nie mamy powodów by być potępieni. W tym Duchowym sensie nasze ciało żywi się pokarmem i napojem życia wiecznego

J 6:39 BT5 "Jest wolą Tego, który Mnie posłał, abym nic nie stracił z tego wszystkiego, co Mi dał, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym."

J 6:55 BT5 "Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem."

I choć prawda ta nie jest rozumiana przez osoby, które poświęcają się celom błahym, zamiast szanować Słowo Boże, to przeznaczeniem każdego jest doświadczenie życia wiecznego

Mat 19:29 BT5 "I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci, siostry, ojca, matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne posiądzie na własność."

Koran 3:55
55. Oto powiedział Bóg: "O Jezusie! Oto Ja powołam ciebie i wyniosę ku
Sobie, oczyszczając cię od tych, którzy nie uwierzyli; i umieszczę
tych, którzy poszli za tobą, ponad niewiernymi - aż do Dnia
Zmartwychwstania. Następnie do Mnie powrócicie i wtedy rozstrzygnę
miedzy wami, w czym się różniliście
.


Ap 21:9-12 BT5 "I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, co trzymają siedem czasz napełnionych siedmiu plagami ostatecznymi, i tak odezwał się do mnie: Chodź, ukażę ci Oblubienicę, Małżonkę Baranka. (10) I uniósł mnie w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą, i ukazał mi Miasto Święte -Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, (11) mające chwałę Boga. Źródło jego światła podobne do kamienia drogocennego, jakby do jaspisu o przejrzystości kryształu: (12) Miało ono mur wielki i wysoki, miało dwanaście bram, a na bramach - dwunastu aniołów i wypisane imiona, które są imionami dwunastu szczepów synów Izraela."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: radek »

Prawdziwie człowiek będzie dojrzały gdy skutecznie podejmie się nagromadzonych przez swoją historię spraw. Nieśmiertelność można osiągnąć poprzez zrozumienie świata z jego szczegółami i poparcie w sprawach, w których sobie nie radzi. Życie wieczne to jest dar od Boga, a więc ja wolałbym nie kraść owocu z drzewa, które od człowieka odsunął Stwórca i obstawiałbym abyśmy bez "protezy" wygenerowali swą sprawiedliwością nieśmiertelność

Ga 5:22-23 BT5 "Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa."

Koran 4:124
124. Ktokolwiek pelni dobre dziela - mezczyzna czy kobieta - i jest
wierzacym - tacy wejda do Ogrodu i nie doznaja niesprawiedliwosci nawet
na lupinke daktyla.


Dobrym dziełem natomiast jest poprawienie tego co niewystarczające, a więc: uświęcanie słowem, wspieranie ubogich, skłąnianie się ku rozwiązywaniu wszelkich problemów

Koran 2:43
43. Odprawiajcie modlitwe i dawajcie jalmuzne; sklaniajcie sie z tymi,
którzy sie sklaniaja!


Ten jest dobrym gospodarzem, który nie liczy na innych w swojej sprawie, a nawet skrycie cieszy się, gdy widzi, że innym się lepiej powodzi

Mar 9:35 BT5 "On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich."

Skuteczność można osiągnąć głównie dzięki cierpliwości i mądrości, które gwarantują znalezienie matrycy wiary

Łk 12:10 BT5 "Każdemu, kto powie jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone."

Mat 11:28-29 BT5 "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. (29) Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych."
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: Bobo »

radek pisze:Prawdziwie człowiek będzie dojrzały gdy skutecznie podejmie się nagromadzonych przez swoją historię spraw. Nieśmiertelność można osiągnąć poprzez zrozumienie świata z jego szczegółami i poparcie w sprawach, w których sobie nie radzi. Życie wieczne to jest dar od Boga, a więc ja wolałbym nie kraść owocu z drzewa, które od człowieka odsunął Stwórca i obstawiałbym abyśmy bez "protezy" wygenerowali swą sprawiedliwością nieśmiertelność
Dlaczego mi skacze oko, gdy czytam coś takiego? :aaa:
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: radek »

Bobo pisze:
15 paź 2022, 12:50
radek pisze:Prawdziwie człowiek będzie dojrzały gdy skutecznie podejmie się nagromadzonych przez swoją historię spraw. Nieśmiertelność można osiągnąć poprzez zrozumienie świata z jego szczegółami i poparcie w sprawach, w których sobie nie radzi. Życie wieczne to jest dar od Boga, a więc ja wolałbym nie kraść owocu z drzewa, które od człowieka odsunął Stwórca i obstawiałbym abyśmy bez "protezy" wygenerowali swą sprawiedliwością nieśmiertelność
Dlaczego mi skacze oko, gdy czytam coś takiego? :aaa:
Może dlatego, że nie doczytałeś reszty posta oraz Biblii

J 11:26 BT5 "Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?"
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: Bobo »

Radek, nie idzie tego czytać. To są jakieś brednie bredniami poganiane. Tylko TY to rozumiesz. Nikt, albo prawie NIKT nie podejmuje takich kwesti, jakie poruszasz. Takie są od czapy jak od wybranej ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: radek »

Bobo pisze:
15 paź 2022, 13:08
Radek, nie idzie tego czytać. To są jakieś brednie bredniami poganiane. Tylko TY to rozumiesz. Nikt, albo prawie NIKT nie podejmuje takich kwesti, jakie poruszasz. Takie są od czapy jak od wybranej ;-)
Bobo, a powiedz Ty mi kochany, w którym kwadrancie kosmosu "leży" Twoja planeta, to powiem Ci, od której strony masz czytać, bo nie nadążasz z trzymaniem się tematu, próbując, świadomie lub nie, dewaluować moje posty. Ty myślisz, że po utkaniu takiego posta przyspożysz Bogu przyjaciół? Jak rzucasz oskarżenia to rób to, z rzetelnymi argumentami. Argumentów nie musi używać tylko ten, kto dodaje coś od siebie, nie jak ty, który ciągle próbujesz odejmować innym

J 10:10 BT5 "Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie, i miały je w obfitości."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”