czym jest ZLO... ?

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Ja niczego sam nie wybieram, o wszystkim decyduje Bóg na sądzie, gdybym ja wybierał to chyba oczywistym jest to, że wybrałbym Niebo, bo tam nie ma cierpienia natomiast w piekle jest. Tylko idiota kompletny wybrałbym mając wybór piekło.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

LwiPazur pisze:Ja niczego sam nie wybieram, o wszystkim decyduje Bóg na sądzie, gdybym ja wybierał to chyba oczywistym jest to, że wybrałbym Niebo, bo tam nie ma cierpienia natomiast w piekle jest. Tylko idiota kompletny wybrałbym mając wybór piekło.
Twoje życie jest twoim wyborem.
Co zasiejesz - to zbierzesz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

W którym momencie życia według Ciebie dokonuję wyboru gdzie moja dusza idzie po śmierci ?

Awatar użytkownika
Metanoia
Posty: 642
Rejestracja: 09 cze 2016, 17:54
Lokalizacja: Osobowość z Pogranicza

Post autor: Metanoia »

W momencie odwrócenia się od Świata a zwrócenia ku Bogu Ojcu.

44 Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał

Pociągnie ale nie w sensie, że przyjdzie i siłą kogoś do siebie weźmie.
Pociągnie, pociąga.
Co was pociąga?
Świat.
Uwodzi was, kusi, oferuje bogactwa, pieniądze, pychę i próżność.
Ten świat jest pusty, powstał z próżni, nie można nasycić się światem.
Chce się więcej i więcej, ten głód może nasycić tylko Bóg Ojciec.

Ale on musi was pociągać.
On a nie Świat.

Zwrócenie się ku Ojcu to moment narodzin do Życia. Zwracacie się ku Prawdzie i ta Prawda was oczyszcza z ziemskich przyzwyczajeń.
Z waszego ziemskiego Siebie.
Ten Proces to właśnie Czyściec.
To jest Proces a nie miejsce.

Jeśli zwróciłeś się ku Ojcu a on dokonał twoich zaślubin z Adamem czyli ze swoich Duchem to jesteście Nierozerwalni.
Zaczynasz wchodzić ku swojemu zbawieniu.
Ale nawet gdy upadniesz, niejeden raz Adam zawsze wróci po ciebie.
Zawsze bo jesteś jego oblubienicą, ciebie wybrał i tobie się ofiarował.
Ty przyjmij od niego Siebie a on przyjmie twoją pamięć doznań czyli twoje siebie.
Ten Adam w głębi twojego świata wewnętrznego to przecież jesteś przyszły ty.
Ty w nowym Świecie, w Świecie zbudowanym z Prawdy a nie Fałszu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Dostrzeżenie zła w Świecie jest rozpoczęciem drogi zwycięstwa. Lecz nie potępianie zła daje zwycięstwo ale jego usprawiedliwienie. Bo jeszcze nie jesteśmy wszyscy tacy sami pod względem czystości sumienia we własnych oczach, a więc widzenie Zła nie daje mandatu do jego potępienia lecz jest sygnałem, że mamy potencjał do jego usprawiedliwienia i w tej sytuacji jedni zaczynają powątpiewać,a inni przynoszą owoc. Nie mielibyśmy możliwości świadomego uczestnictwa w Dobrym dziele, gdybyśmy Zła nie znali

Mat 5:11-15 eib "(11) Szczęśliwi jesteście, gdy was będą znieważać, prześladować i kłamliwie zarzucać wam wszelkie zło ze względu na Mnie. (12) Cieszcie się, radujcie niezmiernie, bo w Niebie czeka was wielka zapłata. Podobnie prześladowano proroków, którzy byli przed wami. (13) Wy jesteście solą ziemi. Gdyby sól zwietrzała, nikt smaku by jej nie przywracał. Byłaby nieprzydatna, w sam raz do wyrzucenia i podeptania przez ludzi. (14) Wy jesteście światłem świata. Nie da się ukryć miasta, które leży na górze. (15) Nie zapalają też lampy, by ją postawić pod garnkiem. Światło umieszcza się na świeczniku, skąd obecnym w domu świeci najskuteczniej."

Quran 24:21-22
O wy, którzy wierzycie! Nie kroczcie śladami szatana! A kto kroczy śladami szatana... - on przecież nakazuje rzeczy szpetne i godne potępienia. A gdyby nie łaska Boga nad wami i nie Jego miłosierdzie, to nikt spośród was nie oczyściłby się nigdy! Lecz Bóg oczyszcza, kogo chce. Bóg jest Słyszący, Wszechwiedzący! Niech ci spośród was, którzy się cieszą łaską i dobrobytem, nie przestają dawać krewnym i biednym, i tym, którzy wędrują na drodze Boga! Niech będą pobłażliwi i wybaczający! Czyż nie pragniecie, by wam Bóg przebaczył? A Bóg jest Przebaczający, Litościwy!
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Gniew w swojej istocie polega na tym, że osoba z tendencją do gniewu stara się zapanować nad Miłością, zamiast się o Nią starać. W Miłości trzeba być gotowym na odmowę, to jest cecha ludzi Dobrych, dziedziców obietnic Bożych

Dan 13:19-21 pau "(19) Gdy dziewczęta wyszły, obaj starcy wstali i podbiegli do niej. (20) Powiedzieli: „Wejścia do ogrodu są zamknięte i nikt nas nie widzi. Pożądamy ciebie, więc oddaj się nam i współżyj z nami. (21) Jeśli się nie zgodzisz, oświadczymy, że był tu z tobą młody mężczyzna i dlatego odesłałaś dziewczęta”."

Quran 66:11:12
I Bóg dał jako przykład tym, którzy uwierzyli, żonę Faraona. Oto ona powiedziała: "Panie mój! Zbuduj dla mnie u Siebie dom w Ogrodzie! Wybaw mnie od Faraona i od jego dzieła! I wybaw mnie od ludzi niesprawiedliwych!" I Marię, córkę Imrana, która zachowała dziewictwo; tak więc tchnęliśmy w nią nieco z Naszego Ducha. I ona potwierdziła słowa swego Pana i Jego Ksiąg, i była wśród pokornych.

Rev 3:18 eib "Radzę ci: Nabądź u Mnie złota oczyszczonego w ogniu, abyś się wzbogacił. Zaopatrz się u Mnie w białe szaty, byś miał się w co ubrać i przestał razić hańbą swej nagości. Kup też u Mnie maść i posmaruj nią swoje oczy — aby przejrzeć."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”