czym jest ZLO... ?

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

jfs300

Post autor: jfs300 »

Czytaj uważniej.
Nikogo nie wyzywam, tylko mówię, że czuję się jak w przedszkolu.
Rozumiem czyli ja i Ty jesteśmy wychowankami tutaj niewidzialnych przedszkolakow:PP
OK :)
Mam nadzieje ze temat wyda Ci się jednak poważny bo czas zmienić myslenie na właściwe a nie drzewiaste, oczywiście zrobisz z tym co chcesz

Ale Acie to sie dziwie bo ona taka antylegalistka jednak jeśli chodzi o fundamenty to jest legalistką
Prawo Boże jest po to zeby te fundamenty postawić na właściwym miejscu (ktore było w raju oczywiste bo czy Kain moglby zabić Abla przykłądowo , gdyby żyli w raju?)

W jakim innym celu Bóg dałby nam prawo, po to zeby dołożyć kamieni za kare ze człowiek zgrzeszył??

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

jfs300 pisze:Szatan nadal Cie bedzie zwodził, a ty bedziesz żyła dualną naturą
Oczywiście, że mnie zwodzi i zwodzić będzie jak mówi Biblia całą zamieszkaną ziemię, aż całkowicie nie zostanie unicestwiony.
Proroctwa o tym mówią.
I cenię sobie swój dualizm.
Jasno widzę zło i dobro i wiem, że nie mają ze sobą nic wspólnego, tak jak Stwórca z szatanem obecnie.
Ta wiedza nie chroni mnie przed uniknięciem popełnienia wszystkich błędów, ale większości.

Wiem, że Jezus umarł za mnie, że też był kuszony przez złego.
Dał nam przykład opierając się jego pokusom.

Granica pomiędzy złem, a dobrem jest wyraźna.
Nie ma źle pojmowanego dobra, które jest złem.
Zło mamy dobrem zwyciężać, a nie dobro dobrem.

Jasne i wyraźne odróżnianie dobra od zła zaniknęło, bo ludzie wciąż usprawiedliwiają zło, nie nazywają rzezy po imieniu.
I dlatego historia zła wciąż się powtarza.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Jasno widzę zło i dobro
(dop. właściwie*)
A skąd ta pewność ja Ci powiem ze nieraz się przejechałem i już nie popełniam takich błędów
A to dlatego ze potrafiłem to zaobserwować, było mi dane , niektorzy myslą ze zawsze podejmowali słuszne decyzje i ze ich rozróżnianie według ich prywatnych kalkulacji (gruby-chudy-niski- wysoki - a już w szcególności
SPRAWIAJĄCY WRAZENIE OSOBY KULTURALNEJ ma rację a już żul nie moze powiedzieć nic mądrego a co mowić ten zły KATOLLLL)

bądz też niedokładnego zrozumienia treśći Ksiąg Św. jest własciwe (wystarczy spojrzeć po faryzeuszach) Taki punkt widzenia jest tylko i wyłącznie iluzją
Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł

nie jeden traci bezpowrotnie okazje czy pomoc od Boga bo odrzuci coś co jest w jego kalkulacjach złe
Natomiast okaże furtkę bo spotkało go coś na pozór przyjemnego , np połechtało po ego a wlasnie to moze go doprowadzić do ruiny

Takie kalkulacje powinno powinno wyznaczać prawo Boże
A nie np denominacja, lub prywatne kalkulacje ze ktośtam przykładowo mowi nieskładnie, albo ze jak sie obejrzy w prawą stronę, to znaczy że kłamie (jak to uczą niektore szkółki psychologii)

I cenię sobie swój dualizm.
No dobrze jak chcesz to jedz , smacznego, ja wypluwam.

W to miejsce viorę się za źródło wody żywej i probuje wydać plon obfity(nie zawsze wychodzi)
Jedyne co mogę to Tobie to polecić ale jak chcesz kalkulować i wsyzstko mieć pod kontrolą, to miej.
Moze Bóg Cie jakoś przeprowadzi o ile nie bedziesz np zbytnio się sprzeciwiać formie jego pomocy.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

jfs300 pisze:Taki punkt widzenia jest tylko i wyłącznie iluzją
Moje życie nie jest iluzją.
Nie zawsze podejmowałam dobre decyzje, ale w większości tak.
Cieszę się, że rodzice wychowali mnie w ten sposób, bym starała się odróżniać dobro od zła.
Nawet gdy coś źle robiłam to nigdy nie wypierałam się tego, nie naciągałam, że zło było dobrem tylko inaczej pojmowanym.
Mam pełną świadomość tego, że jestem grzeszna i słaba.
Całe życie pracuję nad sobą.

Wszystkiego nie da się mieć pod kontrolą, a zwłaszcza swojej grzesznej natury, ale Jezus pokazuje nam drogę i mówi jak to zrobić, by Go naśladować i być dobrym chrześcijaninem.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Manna z nieba pisze:Oczywiście, że mnie zwodzi i zwodzić będzie jak mówi Biblia całą zamieszkaną ziemię, aż całkowicie nie zostanie unicestwiony
Tu mowilem w kontekście KN a nie ziemi
Wiadomo ze na ziemi szatan bedzie zwodził tylko pytanie co lepsze lekarstwo mylne nieraz cielesne zamiast duchowego poznanie dualne
Czy woda żywa i wydanie plonu

jfs300

Post autor: jfs300 »

Manna z nieba pisze:Wszystkiego nie da się mieć pod kontrolą, a zwłaszcza swojej grzesznej natury, ale Jezus pokazuje nam drogę i mówi jak to zrobić, by Go naśladować i być dobrym chrześcijaninem.
No woda żywa(naśladowanie Chrystusa), naszczescie przenika przez Ciebie
Ale to poznanie nie jest niczym pożytecznym
Policz sobie tak realnie (na kartce) ile razy ostrzegło Cie przed czymś naprawde niebezpiecznym
(NIE MOWIE TU O POZNANIU PODŁUG PRAWA BOŻEGO TYLKO O NAUCE ZARADCZEJ )
Apropo natury Chrystusa, i jego nauki to on nas ostrzegał ze przyjdą wilcy w owczej skorze , to w owczej skórze oznacza ze nieraz ktoś połechce ego, a ten kto sprawia wrażenie grzeczniutkiego nie zawsze jest nauczycielem dobra.

I na odwrot ten co sprawia wrażenie bylejakiego ,lub krzykacza , nie zawsze naucza zła , czasem jest bezsilny bo ma coś bardzo ważnego i mądrgo ale nikt go nie chce rozumieć . a czasem zdenerwuje się jak Jezus na przekupniow
taki moze Cie nauczyć wiele.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Dobra ja zmykam z tego tematu, przynajmniej na jakiś dłuższy czas
Pamiątke zostawiłem moze kto przemyśli , jeśli nie to trudno
Ata pewnie znajdzie kontrargument zamiast się troche pochylić nad zagadnieniem

Na pożegnanie
Jeszcze małe sprostowanie jakom przewidujący swych konsekwencji:PP
to ze napisałem ze ,,awanturnik i jemu podobny moze Cie nauczyc wiele to nie oznacza ze idizemy w drugą skrajność i tylko on ., prawda tylko każdy człowiek moze drugiego czegoś pożytezcnego nauczyć, lub wykazać dobry uczynek bez wzgledu kim jest i bez względu na nasze prywatne kalkulacje
Napisałem to bo wiem ze niektorzy myslą na skroty więc pisze w razie czego:P
To tyle , miłej zabawy:)

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Manna z nieba pisze:Nie unikniemy dualizmu.
o to wlasnie mi chodzilo... ;-)

dzieki.. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6163
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło; Pan Jezus został zabity, a później zmartwychwstał.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

ata333 pisze:Zlo zaczelo istniec samoistnie wraz ze stworzeniem istot majacych wolna wole..
Zło zaczęło istnieć w momencie pierwszego złego wyboru, niezgodnego z prawami Boga.

Pwt 30:15 bw "Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło;"

Pwt.30,19 bw Położyłem dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz przeto życie, abyś żył, ty i twoje potomstwo,

Bóg dobrze nam radzi byśmy wybrali życie .
Gdy wybierzemy drogę życia i dobra to powrócimy do domu Ojca.
Tą drogą szedł Mesjasz,drogą doskonałych przykazań Bożych wypełnianych z miłości, nie dla zbawienia i nie dla profitów..Podążajmy za Nim.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Listek pisze:Zło zaczęło istnieć w momencie pierwszego złego wyboru, niezgodnego z prawami Boga.
dokladnie Listku.. ;-)
Qłeza30 pisze:Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło; Pan Jezus został zabity, a później zmartwychwstał.
Qlezo podjelas swietna mysl..iz Bog zawsze potrafi kazde ZLO obrocic w DOBRO.. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

ata333 pisze:Bog zawsze potrafi kazde ZLO obrocic w DOBRO.
Może nie tyle obrócić co wykorzystać ZŁO do wyciągnięcia dobra.
Bóg nie da nas kusić ponad miarę.

1Kor 10:13 bt "Pokusa nie nawiedziła was większa od tej, która zwykła nawiedzać ludzi. Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać."

Bóg ma diabła pod kontrolą zgodnie z ks. Hioba i apokryfem Henocha.

Czasami jednak ludzie wyprawiają takie rzeczy,że jak w kawale- diabeł siedzi i pyta : Co ja tu mam jeszcze do roboty?

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6163
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

ata333 pisze:
Qłeza30 pisze:Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło; Pan Jezus został zabity, a później zmartwychwstał.
Qlezo podjelas swietna mysl..iz Bog zawsze potrafi kazde ZLO obrocic w DOBRO.. ;-)

Historia Józefa i jego braci są również tego przykładem, sam Józef mówi do swych braci: "Wy niegdyś knuliście zło przeciwko mnie, Bóg jednak zamierzył to jako dobro..." Ks. Rodzaju 50.20

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6163
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Listek pisze:
ata333 pisze:Bog zawsze potrafi kazde ZLO obrocic w DOBRO.
Może nie tyle obrócić co wykorzystać ZŁO do wyciągnięcia dobra.
Bóg nie da nas kusić ponad miarę.

1Kor 10:13 bt "Pokusa nie nawiedziła was większa od tej, która zwykła nawiedzać ludzi. Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać."

Bóg ma diabła pod kontrolą zgodnie z ks. Hioba i apokryfem Henocha.

Czasami jednak ludzie wyprawiają takie rzeczy,że jak w kawale- diabeł siedzi i pyta : Co ja tu mam jeszcze do roboty?

Pozdrawiam
Podoba mi się to jak napisałeś, choć kawału nie znam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Ciekawe jest to ,że w Królestwie 1000-letnim, gdy diabeł będzie zamknięty na całe tysiąc lat, ludzie będą nadal grzeszyć na ziemi z powodu swoich złych skłonności, a nie z powodu kuszenia diabła.

Polecam wykład pt: Sześć miejsc pobytu szatana.

https://www.youtube.com/watch?v=BCrpp8P0YMw


Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”