Nierząd

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rol23

Post autor: rol23 »

Henryk pisze:
MieczDucha pisze:tylko śmierć kończy małżeństwo,
Jest jeszcze jeden wyjątek.
Zdrada współmałżonka anuluje umowę małżeństwa.
Mat 5:32 bg " Ale Ja wam powiadam: Ktobykolwiek opuścił żonę swoję oprócz przyczyny cudzołóstwa, przywodzi ją w cudzołóstwo, a kto by opuszczoną pojął, cudzołoży."
Mat 5:32 wsp "A ja wam mówię: Kto się rozwodzi, ten łamie wierność małżeńską, chyba że przyczyną rozwodu jest rozwiązłe życie; również ten, kto poślubia osobę rozwiedzioną, łamie wierność małżeńską."
Zdrada kobiety, bo tylko o czymś takim mamy prawo mówić w świetle Pisma Świętego nie może być przyczyną rozwodu, bo małżeństwo trwa do śmierci. Jeśli kobieta zdradzi, to staje się po prostu splugawiona i mężczyzna nie ma już prawa jej dotknąć, bo sam by się splugawił. A Bóg tego nienawidzi:

Ks. Pow.Prawa 24
1 Jeśli mężczyzna poślubi kobietę i zostanie jej mężem, lecz nie
będzie jej darzył życzliwością, gdyż znalazł u niej coś
odrażającego, napisze jej list rozwodowy1, wręczy go jej, potem odeśle ją
od siebie. 2 Jeśli ona wyszedłszy z jego domu, pójdzie i zostanie żoną
innego, 3 a ten drugi też ją znienawidzi, wręczy jej list rozwodowy i
usunie ją z domu, albo jeśli ten drugi mąż, który ją poślubił,
umrze, 4 nie będzie mógł pierwszy jej mąż, który ją odesłał,
wziąć jej powtórnie za żonę jako splugawionej. To bowiem budzi odrazę u
Pana, a ty nie możesz dopuścić do takiej nieprawości w kraju, który ci
daje w posiadanie Pan, Bóg twój.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Niepokalane poczęcie, którego przykładem jest Jezus, powinno być czczone jako że jest to owoc z drzewa życia, bo na początku było słowo. Seksualność fizyczna jest w moim rozumieniu nienajistotniejsza i trochę przereklamowana. Co ciekawe Jezus mówi

Mar 9:21-23 eib "(21) Jezus zapytał ojca: Od jak dawna to się z nim dzieje? Od dzieciństwa — odpowiedział. — (22) Często, żeby go zgubić, duch ten wrzucał go nawet do ognia lub w wodę. Ale jeśli coś możesz, zlituj się nad nami i pomóż nam. (23) Jezus powiedział mu: Co się tyczy tego: Jeśli coś możesz, to: Wszystko jest możliwe dla wierzącego."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Uronienie nasienia nie jest bez wpływu z zewnątrz, lecz interpretuje się je bez zarzucania winy światu zewnętrznemu, a nawet potwierdzając jego dzieła

Syr 22:27 pau "(27) Kto może postawić straż przy moich ustach i na moich wargach skuteczną pieczęć, abym nie upadł z ich powodu, by mnie mój język nie zgubił?"

Tym nie mniej, o ile to możliwe, lepiej jest się powstrzymać ze względu na ewentualne wymogi Miłości

Ap 18:3 eib "(3) Bo winem jego szaleńczej rozpusty zostały spojone wszystkie narody. Królowie ziemi uprawiali z nim nierząd. A ziemscy kupcy wzbogacili się na jego niebywałym przepychu."

Ap 18:18 eib "(18) i patrząc na dym jego pożogi, zawołali: Z czym porównać to ogromne miasto?"

Ap 16:15 eib "(15) Oto przychodzę jak złodziej! Szczęśliwy ten, który czuwa i strzeże swoich szat, aby nie chodzić nago i nie razić wstydem swego pohańbienia."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Nie powiedziałbym, że można się rozwodzić z powodu nierządu, lecz uznać należy, iż nierząd wg przypuszczeń Jezusa mógłby dopuszczać poligamię. Nierząd dwojga ludzi oznacza bowiem, że związali się bez przysięgania wobec osób trzecich, a więc umiłowali się miłością czystą i świętą w swoich oczach, nie nabytą u hierarchów religijnych, bo nie można przypuszczać, że dana osoba oddaje swoje ciało bez szanowania samej siebie, czy to mężczyzna czy niewiasta.
Jezus nie uczył by prosić osoby trzecie o pozwolenie, lecz prawdziwa Miłość bierze pod uwagę zasady rządzące Światem, bo są one własnością Miłości. W prawdziwej miłości Duch jest wewnątrz małżeństwa, czyli najpierw jest Duch, a później partner. Jezus przecież dodaje, że inny mąż cudzołoży pojmując "opuszczoną". Owszem trzeba dowieść Światu Świętość Miłości w czasie ewentualnej próby, ale Prawdą jest, że na Świecie nie mogłoby być życia bez "Prawdziwej Miłości"

Mat 19:9 bt5 "(9) A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba że w wypadku nierządu - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo."

Mat 19:12 bt5 "(12) Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są także bezżenni, którzy ze względu na królestwo niebieskie sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!"

Ap 22:17 eib "(17) A Duch i Panna Młoda mówią: Przyjdź! Kto słyszy, niech powie: Przyjdź! Każdy, kto jest spragniony, niech przychodzi. Kto chce, niech się napije wody życia — za darmo."

J 3:16 eib "(16) Bóg bowiem tak bardzo ukochał świat, że dał swego Jedynego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne."
Obrazek

rol23

Post autor: rol23 »

Tłumaczyłem już w innych wątkach te kwestie, ale powtórzę, bo widać, że do wielu to nie dociera, bo nie chcą usłyszeć prawdy.

Małżeństwo ,między kobietą dziewicą a mężczyzną jest nierozerwalne aż do śmierci jednego z nich. Nierząd o którym mówi Jezus, to współżycie kobiety z innym mężczyzną niż ten, z którym straciła dziewictwo. To śmierć dla ludzi w takim związku. To nie jest małżeństwo zawarte zgodnie z prawem Bożym, dlatego można oddalić taką "żonę".
Mężczyzna może mieć więcej żon, to oczywiste, ale wszystkie muszą być pojęte zgodnie z prawem Bożym jako dziewice.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

rol23 pisze:Małżeństwo ,między kobietą dziewicą a mężczyzną jest nierozerwalne
Dlatego nie może być zawierane pochopnie lecz z uwzględnieniem szczęścia całego Stworzenia Bożego bo nie Świat do siebie namawiamy lecz osobę umiłowaną

Mat 16:26 eib "(26) Bo cóż za korzyść odniósł człowiek, który zdobył cały świat, jeśli utracił własną duszę? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?"
Obrazek

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

rol23 pisze:Tłumaczyłem już w innych wątkach te kwestie, ale powtórzę, bo widać, że do wielu to nie dociera, bo nie chcą usłyszeć prawdy.

Małżeństwo ,między kobietą dziewicą a mężczyzną jest nierozerwalne aż do śmierci jednego z nich. Nierząd o którym mówi Jezus, to współżycie kobiety z innym mężczyzną niż ten, z którym straciła dziewictwo. To śmierć dla ludzi w takim związku. To nie jest małżeństwo zawarte zgodnie z prawem Bożym, dlatego można oddalić taką "żonę".
Mężczyzna może mieć więcej żon, to oczywiste, ale wszystkie muszą być pojęte zgodnie z prawem Bożym jako dziewice.
No to ja teraz poproszę o zapis z prawa Bożego, w którym jest zapisane, że:
1. Nierząd to współżycie kobiety z mężczyzną innym niż ten, z którym współżyła po raz pierwszy.
2. Małżeństwo jest zawierane tylko w przypadku, kiedy mężczyzna poślubia dziewicę.
3. Mężczyzna może mieć kilka żon jeżeli każda była dziewicą w momencie zawierania małżeństwa z nim.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

rol23

Post autor: rol23 »

Yarpen Zirgin pisze: No to ja teraz poproszę o zapis z prawa Bożego, w którym jest zapisane, że:
1. Nierząd to współżycie kobiety z mężczyzną innym niż ten, z którym współżyła po raz pierwszy.
2. Małżeństwo jest zawierane tylko w przypadku, kiedy mężczyzna poślubia dziewicę.
3. Mężczyzna może mieć kilka żon jeżeli każda była dziewicą w momencie zawierania małżeństwa z nim.
Tłumaczyłem ci wszystko na forum katolik, ale tam mnie zbanowaliście, bo nie przyjmujecie do siebie słów prawdy. Jedynym argumentem jest ban. Poczytaj sobie wątki na tym forum, wszystko tam zostało wyłożone:
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 32&start=0
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=207&start=0

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Przykro mi, ale nie mam czasu na przebijanie się przez ponad 65 stron w trzech tematach w poszukiwaniu Twoich wypowiedzi, który podobno wskazałeś stosowne zapisy z Biblii. Zacytuj tutaj odpowiednie fragmenty Pisma Świętego, które potwierdzą Twoje tezy, albo przyznaj, że sam to wymyśliłeś.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Monogamia jest argumentem jej wyznawców przemawiającym za ich świętością i usprawiedliwieniem innych słabości. Rozumiem Cię Rol23. Mężczyzna powinien normalnie zaświadczyć o swojej świętości. To, że Niewiasta może mieć jednego męża, a mężowi nie jest zabronione mieć więcej Niewiast można wyczytać z Pism m.in.

1Kor 11:3 eib "(3) Chcę więc, abyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, głową każdej kobiety jest mąż, a głową Chrystusa jest Bóg."

Jeśli chodzi o cudzołóstwo, to mąż powinien dbać o żonę, by do tego nie dopuścić, lecz ma on też Prawo jej wybaczyć. Tym niemniej nie powinno być to argumentem dla powszechnego cudzołóstwa, bo najpierw należy znajdować sprawiedliwość Bożą, później myśleć o swoich pragnieniach

Mt 6:33 eib "(33) Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i Jego sprawiedliwości, a to wszystko będzie wam dodane."
Obrazek

rol23

Post autor: rol23 »

Yarpen Zirgin pisze:Przykro mi, ale nie mam czasu na przebijanie się przez ponad 65 stron w trzech tematach w poszukiwaniu Twoich wypowiedzi, który podobno wskazałeś stosowne zapisy z Biblii. Zacytuj tutaj odpowiednie fragmenty Pisma Świętego, które potwierdzą Twoje tezy, albo przyznaj, że sam to wymyśliłeś.
Ci, którym zależy na poznaniu prawdy nie wykręcają się w ten sposób. Widać Tobie nie zależy. Poczytaj sobie co na ten temat jest napisane w Starym Testamencie. Nowy Testament nic tu nie zmienił. Nic nie wymyśliłem, opieram się na tym co było znane dawno przed przyjściem Jezusa.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Bajeruj kogoś innego, a nie mnie. Takie wymówki, jakie stosujesz, są dla mnie dowodem, że zwyczajnie nie masz niczego na poparcie swoich pomysłów.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Podczas Bożej drogi w ogrodach ludzie nie powinni być nieświadomi i związani ciężarem grzechów. Tajemnica cudzołóstwa polega na tym, że jeśli Niewiasta będzie miała możliwość związać się z lepszym mężczyzną niż Jej mąż będzie mogła to zrobić, lecz aby zachować czystość muszą zachować całe Prawo Boże. List rozwodowy świadczyłby o Jej Świętości, tym niemniej na pierwszym miejscu są sprawy Boże. Miłość nie polega na sprincie do łoża. Prawdziwa Boża Miłość musi powątpiewać i musi badać drugą osobę od podstaw do niebios, inaczej droga świadomości będzie poprawiana przez siły natury. Oddając się na służbę Bogu idziemy drogą miłości nieodległej i idealnej. Lecz im więcej czasu decydujemy się Bogu użyczyć tym więcej dobrego z tego będziemy mieli

J 4:16-18 eib "(16) Jezus powiedział do niej: Idź, zawołaj swego męża i wróć tutaj! (17) Wówczas kobieta wyznała: Nie mam męża. Jezus na to: Dobrze mówisz. Męża nie masz. (18) Miałaś bowiem pięciu mężów, a ten, którego teraz masz, nie jest twoim mężem. Powiedziałaś prawdę."

J 8:10-11 eib "(10) Wtedy podniósł się i zapytał: Kobieto, gdzie oni są? Nikt cię nie potępił? (11) Odpowiedziała: Nikt, Panie! A Jezus: Ja też cię nie potępiam: Idź i odtąd już nie grzesz."

Quran 57:11-12
A kto da Bogu piękną pożyczkę, On mu ją odda w dwójnasób, i będzie miał nagrodę szlachetną. W Dniu, kiedy zobaczysz wiernych - mężczyzn i kobiety - i jak światło ich idzie przed nimi i po ich prawej stronie: "Dla was dzisiaj radosna wieść: Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; będziecie tam przebywać na wieki. To jest osiągnięcie ogromne!"

Quran 70:4-7
Aniołowie i Duch wznoszą się ku Niemu w Dniu, którego wielkość - pięćdziesiąt tysięcy lat. Bądź więc cierpliwy cierpliwością piękną! Oni myślą, że ona jest daleka, Lecz My sądzimy, że jest bliska.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Koran sobie schowaj do szafki. Natomiast zapomniałeś, że w małżeństwie zawartym przed Bogiem nie ma rozwodów (vide odpowiedź Chrystusa na zapytanie o to, czy można kobiecie dać list rozwodowy).
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Przy nierządzie nie ma cudzołóstwa. Po spożyciu z drzewa Poznania Dobra i Zła Miłość jest zależna od dwojga i nie zawsze jedno spełnia wymogi drugiego. Jeśli mają być jednym ciałem musi być pełna zgodność

Mat 19:8-9 eib "(8) Jezus odpowiedział: Mojżesz pozwolił wam rozwodzić się z żonami ze względu na upór waszych serc, jednak na początku tak nie było. (9) Mówię wam natomiast: Kto się rozwodzi z żoną, z innego powodu niż nierząd, i poślubia inną kobietę — cudzołoży."

Mat 18:8 eib "(8) Jeżeli twoja ręka lub noga przywodzi cię do upadku, odetnij ją i rzuć daleko od siebie. Lepiej, byś dostąpił życia okaleczony lub kulawy, niż mając ręce i nogi był wrzucony do wiecznego ognia."

Łk 18:29-30 eib "(29) Jezus im odpowiedział: Zapewniam was, nie ma takiego, kto by opuścił dom lub żonę, lub braci, lub rodziców, lub dzieci ze względu na Królestwo Boże (30) i kto nie otrzymałby w zamian dużo więcej w tym czasie, a w nadchodzącym wieku — życia wiecznego."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”