Pierwsze zmartwywstanie

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jachu pisze:Gdzie wzmianka w Piśmie,że płakała?? Przecież na ślepo się nie poruszała.
W miejscu, które uparcie omijasz wzrokiem, a które dotyczy chwili, kiedy zobaczyła Chrystusa:

Jn 20:11-16
11. Maria Magdalena natomiast stała przed grobem płacząc. A kiedy /tak/ płakała, nachyliła się do grobu
12. i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa - jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg.
13. I rzekli do niej: Niewiasto, czemu płaczesz? Odpowiedziała im: Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono.
14. Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus.
15. Rzekł do niej Jezus: Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz? Ona zaś sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go wezmę.
16. Jezus rzekł do niej: Mario! A ona obróciwszy się powiedziała do Niego po hebrajsku: Rabbuni, to znaczy: Nauczycielu.
(BT)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

No fakt,ale co to ma wspólnego z widzeniem,bądź nie??? wszak pisze wyraźnie i w tym co przywołałeś-tak:

Jan. 20:11-15
11. Ale Maria stała zewnątrz grobu i płakała. A płacząc nachyliła się do grobu
12. I ujrzała
dwóch aniołów w bieli siedzących, jednego u głowy, a drugiego u nóg, gdzie leżało ciało Jezusa.
13. A ci rzekli do niej: Niewiasto! Czemu płaczesz? Rzecze im: Wzięli Pana mego, a nie wiem, gdzie go położyli.
14. A gdy to powiedziała, obróciła się za siebie i ujrzała Jezusa stojącego, a nie wiedziała, że to Jezus.
15. Rzekł jej Jezus: Niewiasto! [b]Czemu płaczesz?[/b] Kogo szukasz? Ona, mniemając, że to jest ogrodnik, rzekła mu: Panie! Jeśli ty go wziąłeś, powiedz mi, gdzie go położyłeś, a ja go wezmę.
(BW)
Gdzie pisze o niedowidzeniu? Gdzie pisze,że Jezus pojawił się w swojej postaci ? Gdyby tak było,to niezawodnie by Go rozpoznała,a jednak dopiero po głosie Go rozpoznała.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Proponuję, abyś jednak przeprowadził ten eksperyment z patrzeniem przez łzy, bo inaczej nie uwierzysz, że mając oczy pełne łez po prostu nie da się wyraźnie widzieć, a tym bardziej kogoś rozpoznać.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Jachu pisze:Ona, mniemając, że to jest ogrodnik
a więc jej pomyłka wynikała z mniemania
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Dwa razy biegała do grobu po dwóch dniach(trzeciego dnia) i ciągle płakała. Jakoś drogę rozpoznawała i nie przewróciła się ?

Podoba mi się ten werset:

Mt 23:23
23. Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Jachu pisze: Jakoś drogę rozpoznawała i nie przewróciła się
nie spodziewała się zobaczyć Mistrza żywego
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Vandersky
Posty: 813
Rejestracja: 22 sty 2016, 0:19
Kontakt:

Post autor: Vandersky »

Jachu pisze: Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!
To się nazywa w filmach "nagły zwrot akcji". Czy chodzi o uatrakcyjnienie dyskusji?

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Vandersky pisze:To się nazywa w filmach "nagły zwrot akcji". Czy chodzi o uatrakcyjnienie dyskusji?
wyjście z kłopotliwej sytuacji :-P
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jachu pisze:Dwa razy biegała do grobu po dwóch dniach(trzeciego dnia) i ciągle płakała. Jakoś drogę rozpoznawała i nie przewróciła się ?
Nie kombinuj. W momencie, gdy rozmawiała z aniołami i Chrystusem, masz jak wół podane, że płakała.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Jak miała poznać,gdy widziała śmierć,wiedziała że jest pochowany,a przyszła,aby namaścić ciało,a tu brak ciała. płakała,a nawet gdyby nie płakała,to jak miałaby poznać Jezusa pod postacią ogrodnika,gdyby Ten się nie odezwał znajomym głosem do niej ?

Hbr 6:1-2
1. Dlatego pominąwszy podstawowe nauki o Chrystusie przenieśmy się do tego, co doskonałe, nie zakładając ponownie fundamentu, jaki stanowią: pokuta za uczynki martwe i /wyznanie/ wiary w Boga,
2. nauka o chrztach i nakładaniu rąk, o powstaniu z martwych i sądzie wiecznym.
(BT)
Ostatnio zmieniony 17 lut 2016, 15:59 przez Jachu, łącznie zmieniany 1 raz.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jachu pisze:płakała,a nawet gdyby nie płakała,to jak miałaby poznać Jezusa pod postacią ogrodnika,gdyby Ten się nie odezwał znajomym głosem do niej ?
Nie zmyślaj. Maria sądziła, że przez łzy widzi ogrodnika. Żaden z Apostołów czy Ewangelistów nigdy nie powiedział ani nie napisał, że Chrystus ukazał się jej "po postacią ogrodnika".
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Jestem w komfortowej sytuacji,bowiem mogę z Tobą wcale nie korespondować.
Dawnymi czasy było to niemożliwe,póki co,-jest możliwe.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

To, że przerwiesz rozmowę, nie zmieni w niczym faktu, że teksty jakoby Chrystus ukazał się Marii Magdalenie "pod postacią ogrodnika", są zmyślaniem.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ważne jest ,jak Maria to zarejestrowała w umyśle,a nie co Yarpen,czy Jachu sądzą.
EOT w tym temacie.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jachu pisze:Ważne jest ,jak Maria to zarejestrowała w umyśle
Maria, jak podaje jasno Ewangelista, sądziła, że widzi ogrodnika (co nie dziwi, zważywszy na to, gdzie się znajdowała i w jakim stanie była). Nigdzie nie zapisano, że Jezus ukazał się jej "pod postacią ogrodnika".

Twoje "eoty" nie zmienią tych faktów. :-D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”