Pierwsze zmartwywstanie

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
eksplorator

Post autor: eksplorator »

Vandersky pisze:
eksplorator pisze: prochem jesteś i w proch się obrócisz!
Nom. I z tego wynika że sarks ciało jest nazwane prochem jeszcze jako żyjące
Niezupełnie. Bóg, jak wynika z Biblii, stworzył człowieka z prochu ziemi, z tych samych pierwiastków;
Rodz 2;7 Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął w oblicze jego dech żywota. I stał się człowiek duszą żywiącą.
Żywym ciałem stało się dopiero kiedy Bóg 'tchnął' w nie 'ducha żywota'

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Lukian pisze:
eksplorator pisze:Dla ziemskiego ciała z którego uszedł duch życia nie ma innej alternatywy. To prawda znana od Edenu!
eksplorator pisze:Nonsens! Biblia widzi to inaczej;
akurat :-P
Rz 8:11 pau "Jeśli więc mieszka w was Duch Tego, który wskrzesił Jezusa z martwych, to Ten, który wskrzesił Chrystusa z martwych, ożywi wasze śmiertelne ciała dzięki mieszkającemu w was Jego Duchowi."
Jesteś normalnie ... super, gites!
Wpierw zaprzeczasz, żeby po chwili udowodnić sobie że mam rację! Podkreśliłeś "ożywi śmiertelne ciała", a one czym się stają jak nie prochem? Dzięki Ci, że nie musiałem sam wklejać ten właśnie werset ... Dzięki!

Vandersky
Posty: 813
Rejestracja: 22 sty 2016, 0:19
Kontakt:

Post autor: Vandersky »

eksplorator pisze:stworzył człowieka z prochu ziemi, z tych samych pierwiastków
Nie wybronisz się z tego "prochem jesteś" bo mówił to do żyjącego człowieka :->

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Vandersky pisze:
eksplorator pisze:stworzył człowieka z prochu ziemi, z tych samych pierwiastków
Nie wybronisz się z tego "prochem jesteś" bo mówił to do żyjącego człowieka :->
Skoro tak mówił Bóg, to wiedziaił co mówi! Ja z Bogiem polemizował nie będę! A Ty?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Oto składniki "prochu" składającego się na ciało każdego człowieka:

http://www.edupedia.pl/words/index/show ... wieka.html
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

BoaDusiciel pisze:No proszę, a jeszcze 3 dni temu Mistrz Lukian był mocno sceptyczny w tej kwestii.
Godna podziwu elastyczność :lol:
http://biblia.webd.pl/for...er=asc&start=30
A może po prostu napisałam przekonywujący post? :->
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Pierwsze zmartwywstanie

Post autor: radek »

Pierwsze zbiorowe zmartwychwstanie, idąc tropem Objawienia, dotyczyć ma pewnych istot z poza Ziemi, choć niejako z Jej władzy wykupionych

Ap 20:4 BT5 "I ujrzałem trony -a na nich zasiedli [sędziowie],i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi, i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę. Ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem."

Ap 13:3-4 BT5 "I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią; (4) i pokłon oddali Smokowi, bo władzę dał Bestii. I Bestii pokłon oddali, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę?"

Ap 14:3 BT5 "I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Istotami żyjącymi, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Pierwsze zmartwywstanie

Post autor: radek »

Trąba na infradźwięki o odpowiedniej częstotliwości i natężeniu jest godnym rozwagi pomysłem na wzbudzenie umarłych. Bóg kształtował rzeczywistość poprzez dźwięki, Jezus też przekształcał rzeczywistość dźwiękami

Mat 24:31 BT5 "Pośle On swoich aniołów z trąbą o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych z czterech stron świata, od krańca do krańca nieba."

Trzeba by było sporządzić wykres funkcji natężenia fal mózgowych człowieka, od parametrów fali dźwiękowej trafiającej do uszu człowieka. Z takiego wykresu można by było ekstrapolować szukane parametry fali. Dźwięk może być niezłamywalny, więc materia przez niego zbudowana, może ulec konsonującej interferencji

Mat 13:43 BT5 "Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”