Babilon Wielki - kto do niego dziś należy?

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

eksplorator

Post autor: eksplorator »

wit pisze: Jeżeli Babilon upadł jakieś dwa tysiące lat temu, jak zdaje się twierdzisz odwołując się do postaci cesarza Domicjana, to jak jest możliwe, aby obecnie do niego należeć? Dodatkowo mylisz nierządnicę, czyli Babilon Wielki z apokaliptyczną bestią, jak ktoś tu słusznie zauważył.
Odkąd, przed laty, usłyszałem o proroctwie z Księgi Objawienia, mówiącym, że 'Królowie Ziemi' pozbawią władzy 'Wielką Nierządnicę', zastanawiałem się w jaki sposób Bóg "natchnie ich serca" i sprawi, iż zapałają do niej taką nienawiścią, że w ostateczności ja unicestwią;
Obj 17;17 BT (17) bo Bóg natchnął ich serca, aby wykonali Jego zamysł i to jeden zamysł wykonali - i dali Bestii królewską swą władzę, aż Boże słowa się spełnią.
Jezus, będąc na ziemi, zachęcał obserwować co się wokół nas dzieje. Ganił tych przywódców religijnych, którzy, pomimo wielu znaków, nie potrafili rozpoznać "znaków czasu";
Mat 16;2,3 BT (2) Lecz On im odpowiedział: Wieczorem mówicie: Będzie piękna pogoda, bo niebo się czerwieni, (3) rano zaś: Dziś burza, bo niebo się czerwieni i jest zasępione. Wygląd nieba umiecie rozpoznawać, a znaków czasu nie możecie?
A co mówią nam dzisiejsze "znaki czasu" w odniesieniu do 'Królów Ziemi', którzy już wkrótce mają doszczętnie unicestwić 'Wielka Nierządnicę'? Z naszego rodzimego podwórka i w świetle aktualnie rozgrywających się wydarzeń, możemy lepiej zrozumieć "oburzenie", które wzmaga się wśród 'Królów Ziemi', obserwujących wydarzenia w naszym kraju 'Wielka Nierządnica' z 'Królami'. Nie da się ukryć, kto stoi za rozwalaniem struktur Państwa, które w oczach 'Królów Ziemi', uchodziło za wzór sukcesu, a teraz staje się 'wzorem 'chaosu' i upadku Słudzy 'Córki Nierządnicy".

To działania jednej z córek 'Wielkiej Nierządnicy', rzymskiego chrześcijaństwa ['Nierządnica' i przedstawiciel 'Królów Ziemi' ], doprowadziły do tego, że jeden z wielkich 'Królów' obecnego czasu, reprezentowany przez UE, gani ze wszech miar buntownicze działania jednego z jej członków, gdzie powiązania 'Nierządnicy', z obecnie zarządzającymi krajem są ze wszech miar widoczne. Czy 'Królowie Ziemi' mogą zacząć się obawiać, iż podobny scenariusz może wydarzyć się w stosunku do innego kraju? Myślę, że już się obawiają, tym bardziej, że widoczne są niezwykle destrukcyjne działania innej z córek 'Wielkiej Nierządnicy', Islamu ['Córy Nierządnicy' / Zbrojne ramię jednej z 'Córek Nierządnicy' / 'Córy Nierządnicy - papież całuje Koran' / 'Córy Nierządnicy' / 'Córy Nierządnicy' ]!

To nie kto inny, jak 'Wielka Nierządnica' zbiera od setek lat krwawe żniwo, podburzając 'Królów Ziemi', z którymi uprawia 'Nierząd', dopuszczając się zdrady Bożych zasad, i inspirując wojny i akty przemocy. To bliskie 'obcowanie' z 'Królami Ziemi' sprawiło, że bogaciła się i zdobywała coraz większą władzę! Dziś wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, aby oczami "znaków czasu" zobaczyć, jak dalece 'Królowie' są uzależnieni od 'Nierządnicy' ['Królowie' w niewoli 'Nierządnicy' ]. Jednak trzeba pamiętać, że władzę posiada nie jeden zbuntowany 'Król', lecz 'Królowie Ziemi', jako całość skupione przy ONZ, i to oni uznają wkrótce, że ogólnoświatowe działania 'Wielkiej Nierządnicy' zaczynają zagrażać stabilności w ich 'Królestwach'.

'Wielka Nierządnica' jeszcze ciągle zachowuje swą dominującą pozycję i próbuje wpływać na ziemskich 'Królów' według swej woli, ale tylko do czasu, kiedy Bóg zaszczepi w ich sercach myśl pobudzającą 'Królów' do zdecydowanego działania;
Obj 17;16,17 BT (16) A dziesięć rogów, które widziałeś, i Bestia - ci nienawidzić będą Nierządnicy i sprawią, że będzie spustoszona i naga, i będą jedli jej ciało, i spalą ją ogniem, (17) bo Bóg natchnął ich serca, aby wykonali Jego zamysł i to jeden zamysł wykonali - i dali Bestii królewską swą władzę, aż Boże słowa się spełnią.
Tak więc, już niebawem Bóg sprawi, że 'Królowie Ziemi', "znienawidzą" 'Wielka Nierządnicę', i nieświadomi tego, że wykonują wolę Stwórcy, który dam im takie możliwości i "władzę", spustoszą ją nagle i brutalnie, o czym świadczą słowa "w jednym dniu", "jednym rzutem" oraz "w jednej godzinie";
Obj 18;7,8 PNŚ (7) W jakim stopniu ona otaczała siebie chwałą i żyła w bezwstydnym zbytku, w takim stopniu zadajcie jej męczarni i żałości. Bo mawia w swym sercu: ,Siedzę jako królowa i nie jestem wdową, i nigdy nie zaznam żałości'. (8) Dlatego też w jeden dzień jej Plagi nadejdą, śmierć i żałość, i klęska głodu, i zostanie doszczętnie spalona ogniem, ponieważ silny jest Jehowa Bóg, który ją osądził.

Obj 18;15-19 BW (15) Kupcy handlujący nimi, wzbogaciwszy się na nim, z dala stać będą ze strachu przed jego męką, płacząc i narzekając (16) tymi słowy: Biada, biada, miasto wielkie, przyodziane w bisior i w purpurę, i w szkarłat, przyozdobione w złoto i drogie kamienie, i perły; (17) w jednej godzinie zniweczone zostało tak wielkie bogactwo! I wszyscy sternicy, i wszyscy przewoźnicy, i żeglarze, i wszyscy, którzy prowadzą handel morski, przystanęli z dala, (18) i widząc dym pożaru jego, krzyczeli, mówiąc: Któreż miasto podobne jest do tego miasta wielkiego? (19) I sypali proch na głowy swoje, a płacząc i narzekając, krzyczeli: Biada, biada, miasto wielkie, na którego skarbach wzbogacili się wszyscy właściciele okrętów morskich! W jednej godzinie spustoszone zostało!

Obj 18;21 BW (21) I podniósł jeden potężny anioł kamień, duży jak kamień młyński, i wrzucił go do morza, mówiąc: Tak jednym rzutem zostanie strącone wielkie miasto Babilon, i już go nie będzie.
Jako, że 'Nierządnica' do ostatniej chwili będzie uważać siebie za 'Królową', która nigdy nie zazna "żałości" i smutku, jej natychmiastowe unicestwienie zaskoczy wielu ludzi na ziemi. W dobie obecnej, intelektualiści i stratedzy polityczni dochodzą do wniosków, że to poczynania przywódców religijnych, reprezentujących 'Wielką Nierządnicę', przyczyniają się do destabilizacji państw (patrz nasze chrześcijańskie podwórko) oraz wywoływania konfliktów zbrojnych, w których giną niewinni ludzie (działania radykalnych islamistów z ISIS).

Zarówno w przypadku chrześcijaństwa jak i islamu, dąży się w dobie obecnej do stworzenia państw wyznaniowych, podporządkowanych całkowicie 'Nierządnicy'. Walka 'Królów', o to, aby tak się nie stało, i władzy nie przejęli fanatycy religijni, jest widoczna zarówno w Syrii, Iraku jak również w naszej części Europy, dlatego ciągle jest jeszcze aktualne ostrzeżenie Boga, aby opuścić 'Babilon Wielki', żeby nie być uczestnikiem jego 'obrzydliwych' praktyk i aby nie dosięgły Cię plagi które wkrótce nań spadną;
Obj 18;4 BW (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające, (5) gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Babilon Wielki to królowie ziemi razem z Nierządnicą ,razem dążący do jednej religii światowej i systemu totalitarnego.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Listek pisze:Babilon Wielki to królowie ziemi razem z Nierządnicą ,razem dążący do jednej religii światowej i systemu totalitarnego.
'Babilon Wielki' i 'Królowie Ziemi', nie są tożsame;
Obj 17;5,6 BW (5) A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. (6) I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych. A ujrzawszy ją, zdumiałem się bardzo.
'Wielki Babilon', 'matka wszetecznic', 'kobieta pijana' ... to jedno!
Obj 17;1-4 BW (1) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę ci sąd nad wielką wszetecznicą, która rozsiadła się nad wielu wodami, (2) z którą nierząd uprawiali królowie ziemi, a winem jej nierządu upijali się mieszkańcy ziemi. (3) I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I widziałem kobietę siedzącą na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu, pełnym bluźnierczych imion, mającym siedem głów i dziesięć rogów. (4) A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu.
... a tu mamy tę samą pijaną kobietę, z kielichem obrzydliwości ... oraz, 'Królów Ziemi', którzy z nią uprawiają nierząd. Tak więc 'Wielki Babilon', 'Matka Wszetecznic', będąca jednocześnie 'Wielką Wszetecznicą' to jedno, a 'Królowie Ziemi', którzy mają zniszczyć 'Babilon Wielki' to drugie!

Obj 18;21 BW (21) I podniósł jeden potężny anioł kamień, duży jak kamień młyński, i wrzucił go do morza, mówiąc: Tak jednym rzutem zostanie strącone wielkie miasto Babilon, i już go nie będzie.

Obj 17;16 (16) A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę[/u] i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu. (17) Bóg bowiem natchnął serca ich, by wykonali jego postanowienie i by działali jednomyślnie, i oddali swoją władzę królewską zwierzęciu, aż wypełnią się wyroki Boże. (18) A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi.

Obj 18;1,2, BW (18) Potem widziałem innego anioła zstępującego z nieba, który miał wielkie pełnomocnictwo, i rozjaśniła się ziemia od jego blasku. (2) I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.


Nie ma między nimi znaku równości! To dwie zupełnie inne Biblijne symboliczne postaci.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”