Co oznacza "doskonały"?

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

Anowi pisze:
kesja pisze: z jakiegos powodu szatan miał wątpliwosci cos było nie tak a kiedy zażadał pokłonu i usłyszał odpowiedz JHVH sie bedziesz kłaniał - nie bedziesz kusił JHVH Boga - odszedł .....
gdyby wiedział nie mówił by - JESLI JESTES SYNEM - domagał sie dowodu
widzisz, nawet Ty potrafisz odróżnić Syna od Boga - szatan tym bardziej - mówił to z pogardą w głosie - nie błagalnie, Panie uczyń to dla siebie
Nie Anowi
uważaj sobie jak chcesz nic mi do tego , nie musisz tak jak ja .
Dla mnie JAHSZUA TO JHVH - Ukryty Bóg Izraela
Duch JHVH Mesjasz nozdrzy naszych - nasze Tchnienie Dar jakiego nam udzielił
JAHSZUA JEST TYM MESJASZEM -DUCHEM JHVH - nie obok .
Branham mówił o tym w kazaniu - Nasienie nie bedzie dziedzic z łuską
Szatan nie stał gdzies tam ale przed JAHSZUA i kusił JHVH ....
Nie wiedział nie miał pewnosci dlatego Go doswiadczał - ale to jest moje Poznanie
jakiego mi Duch Prawdy udzielił
Kiedy JAHSZUA mówi JA JESTEM Prawda - nie mówi ze jest tym który mówi prawde i nie kłamie - ON mówi o Sobie ze JEST PRAWDA -
Dla ciebie szatan moze więcej niz ten kto ma Ducha Mesjasza ?
JAHSZUA nie przyszedł tu dla siebie nie dla SIEBIE ....

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

kesja pisze: Nie wiedział nie miał pewnosci dlatego Go doswiadczał - ale to jest moje Poznanie
jakiego mi Duch Prawdy udzielił
byle komu zaproponowałby królestwa świata?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

"leszed"
Normalnie krew matki jest przekazywana dziecku, prawda? mylę się? Wyjaśnisz? Transfuzja krwi generalnie nie zmienia nic w człowieku, może być cała wymieniona, a człowiek jak żył przedtem, tak żyje nadal z cudzej krwi.
Nie wiem czy Prawda, bo gdyby tak było ,ze JAHSZUA miał krew Miriam to znaczy ze
Rzym nauczajac o współzbawiennej roli Maryji ma racje ?
Przyjęłam za Prade ze Jego KREW mnie oczyszcza i nie ma TU WSPÓLNIKÓW pośredników .
Uwierzyłam ,że Jego Krew to jak napisano w dzap Krew DUCHA ŚWIĘTEGO która nas
WYKUPIŁA .
NO ,chyba ze i tu Rzymski katolicyzm ma racje twierdząc ze Maryja jest DUCHEM ŚWIĘTYM.
Nie wiem jak to wyglada naukowo , trzymam sie tego o co pytałam i co mi Duch Mesjasza
odpowiedział ...
Co do łaski:
Łukasza 2:40 A dziecię rosło i nabierało sił, było pełne mądrości, i łaska Boża była nad nim.
Łukasza 2:52 Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi.
kesja pisze: no własnie podobnie jak wyżej .jesli masz tu na mysli jej ciało jako miejsce w jej łonie to Ok a jesli ze Miriam dała swoje jajo do zapłodnienia - to ja tak nie wierze ..
Jakie to ma znaczenie?
nie rozumiem co chcesz pokazac ,ze ?
szatan skoro pojawia to tu, to tam, przemierza świat i bada, znaczy ma sporo informacji, m. in. mógł wiedzieć i zapewne tak było co wydarzyło przy chrzcie Jezusa, jak Bóg rzekł: to jest mój syn umiłowany. Poza tym Biblia daje sporo informacji nt. dużego wpływu szatana na wszystkich ludzi. Cechą upadłych aniołów była doskonała świadomość Boga, a myślę że w świecie duchowym Bóg nie mówi "szeptem" by czasem ktoś niepowołany o czymś nie wiedział. To nie jest gra. Jezus nie uciekał od diabła, przeciwnie, od razu gdy wchodził w nowy okres w życiu wyszedł złemu na spotkanie. Konfrontacja, jak to się mówi. Duch go tam zaprowadził w tym celu. Ale rozgadałem o kimś kto utracił na zawsze doskonałość.
tez nie wiem do czego zmierzasz ?
Pamiętam o SŁOWACH JAHSZUA - WAM dane jest POZNAC Tajemnice KB im NIE..
Z jakiego powodu JHVH sie Ukrył ?
Może ja podchodze nieco z innej strony ,ale każdego podejscie ma swoje wartości .
Kiedy przyjełam Jego niebianskie pochodzenie , to On jako Osoba chociażby zewnętrznie przechodził to co my , jadł smucił sie płakał - jest to tylko zakosztowanie z naszego ,dlatego
Unizył sie do przejścia przez Łono ludzkie - kobiety przeszedł ta droge co kazdy ,
przychodzący na ten świat . Mamy tego samego kiedy odwiedza Abrahama ,ale nie jest
w Ciele zrodzenia jest tu na innych zasadach w innym Celu .
JAHSZUA Objawił Siebie na Górze Przemienienia i tu pokazał Objawił KIM I JAKI JEST.
Pokazał Moc Potęge i nakazał milczec - On miał pozostac tym jakby słabym niczym sie
nie wyrózniającym i tak Go miały widziec moce ciemnosci az do konca do śmierci krzyżowej/Chaniebnej ...ja w_ogóle nie biore pod uwage pożądliwosci jego ciała w żadnym aspekcie -
super.[/quote]

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

hańba pisać przez ch
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

Anowi pisze:hańba pisać przez ch
a jednak ...

Anowi powiedz czego ty ode mnie chcesz masz jakiś problem ze mną ? Podbny do YZ ?
Tak szybko jesteś zmienna co knujesz - powiesz ?
A że knujesz to widać właśnie po tym - ch - nie piszesz tego po przyjacielsku, nie jak do bliźniego, ale żeby mnie wyśmiać - O NIEOMYLNA ..nie byłam pewna, ale już jestem .
Ostatnio zmieniony 07 maja 2011, 11:07 przez kesja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

i już więcej nie popełnisz błędu - mam nadzieję
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

kesja pisze:"leszed"
Normalnie krew matki jest przekazywana dziecku, prawda? mylę się? Wyjaśnisz? Transfuzja krwi generalnie nie zmienia nic w człowieku, może być cała wymieniona, a człowiek jak żył przedtem, tak żyje nadal z cudzej krwi.
Nie wiem czy Prawda, bo gdyby tak było ,ze JAHSZUA miał krew Miriam to znaczy ze
Rzym nauczajac o współzbawiennej roli Maryji ma racje ?
Przyjęłam za Prade ze Jego KREW mnie oczyszcza i nie ma TU WSPÓLNIKÓW pośredników .
Uwierzyłam ,że Jego Krew to jak napisano w dzap Krew DUCHA ŚWIĘTEGO która nas
WYKUPIŁA .
NO ,chyba ze i tu Rzymski katolicyzm ma racje twierdząc ze Maryja jest DUCHEM ŚWIĘTYM.
Nie wiem jak to wyglada naukowo , trzymam sie tego o co pytałam i co mi Duch Mesjasza
odpowiedział ...
Co do łaski:
Łukasza 2:40 A dziecię rosło i nabierało sił, było pełne mądrości, i łaska Boża była nad nim.
Łukasza 2:52 Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi.
kesja pisze: no własnie podobnie jak wyżej .jesli masz tu na mysli jej ciało jako miejsce w jej łonie to Ok a jesli ze Miriam dała swoje jajo do zapłodnienia - to ja tak nie wierze ..
Jakie to ma znaczenie?
nie rozumiem co chcesz pokazac ,ze ?
tez nie wiem do czego zmierzasz ?
Pamiętam o SŁOWACH JAHSZUA - WAM dane jest POZNAC Tajemnice KB im NIE..
Z jakiego powodu JHVH sie Ukrył ?
Co ma krew matki do tego kim jest Syn? Jajo co ma? Nie rozumiem.
Co do łaski od ludzi podałem cytaty bo wcześniej zastanawiałaś zdaje się co mam na myśli. Powinno pomóc to przypomnienie. O szatanie nie chcę off topa. Nie rozwijam. Z jakiego powodu JHVH sie Ukrył ? Odpowiesz tu sama?
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

Izajasza 53, mówi o cierpieniu Mesjasza,, "Wszyscy jak Owce na manowce, a Pan (Bóg) dał włożyl na niego (Jezusa) winy nas wszystkich. "
Wszystkie nasze braki. nieprawości, grzechów,
Nie oznacza to tylko morderstwo i gwałt, itp. podstawowe, ogólne znaczenie grzechu
brak znaku towarowego. To dosłowne tłumaczenie z greckiego homartia słowo.
. Komu nie brakuje znaku Bożej doskonałości?
Czy tak to znaczy w grece ? Brak znaku towarowego ?
moze ktos wyjaśnic ?

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

kesja pisze:Izajasza 53, mówi o cierpieniu Mesjasza,, "Wszyscy jak Owce na manowce, a Pan (Bóg) dał włożyl na niego (Jezusa) winy nas wszystkich. "
Wszystkie nasze braki. nieprawości, grzechów,
Nie oznacza to tylko morderstwo i gwałt, itp. podstawowe, ogólne znaczenie grzechu
brak znaku towarowego. To dosłowne tłumaczenie z greckiego homartia słowo.
. Komu nie brakuje znaku Bożej doskonałości?
Czy tak to znaczy w grece ? Brak znaku towarowego ?
moze ktos wyjaśnic ?
Równie dobrze można tłumaczyć jako CHYBIĆ CELU.

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

Oj raczej nie - brak znaku towarowego jest bardziej wymowny w tym momencie
Chybić celu piłką do kosza, można rzut powtórzyć, a towar bez znaku ?
jak ten werset brzmi w całości z tym bez znaku ?
jeśli jest tak jak myślę , to by znaczyło, że TO MY jesteśmy pozbawieni Znaku Towarowego, a bez tego jesteśmy niczym - śmieci bez wartości .
Znakiem JEST JEGO PODPIS - PIECZĘĆ PRAWDY ..bez tego to i chybienie celu jest
bez znaczenia, bo jakie znaczenie ma z jakiego źródła jada bezpański pies ?
Ostatnio zmieniony 07 maja 2011, 11:01 przez kesja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

kesja pisze:Oj raczej nie - brak znaku towarowego jest bardziej wymowny w tym momencie
Chybić celu piłka do kosza ,można rzut powtórzyć, a towar bez znaku ?
jak ten werset brzmi w całości z tym bez znaku ?
jeśli jest tak jak myślę, to by znaczyło ,że TO MY jesteśmy pozbawieni Znaku Towarowego a bez tego jesteśmy niczym - śmieci bez wartości .
Znakiem JEST JEGO PODPIS - PIECZĘĆ PRAWDY ..bez tego to i chybienie celu jest
bez znaczenia .bo jakie znaczenie ma z jakiego źródła jada bezpański pies ?
Równie dobrze też można użyć formy chybić celu.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2011, 11:10 przez BLyy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

jesli kupujesz ... telewizor i on nie ma znaku towarowego - to kto gdzie w czym chybił
celu ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”