Narodzenie na nowo

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Narodzenie na nowo to chrzest w duchu Św. Jak zapowiedział prorok Ezechiel to nowe żywe serce dla wierzącego i Boży duch we wnętrzu jego jestestwa.

(26) I dam wam nowe serce oraz złożę w waszym wnętrzu świeżego Ducha; z waszego ciała usunę kamienne serce i dam wam serce żywe.
(27) Tak, Mojego Ducha złożę w waszym wnętrzu oraz sprawię, byście postępowali według Moich uczynków sprawiedliwości, przestrzegali Moich sądów i je spełniali.
Ezechiel 36,26-27

Owocem nowego narodzenia jest miłość do Bożych przykazań i posłuszeństwo dążące do doskonałości Mesjasza.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Yarpen Zirgin pisze:Dlatego, wuka, że wy twierdzicie, iż stosujecie się tylko do tego, co jest zapisane w Biblii, zaś w Kościele katolickim ta sprzeczna z Pismem Świętym zasada nie obowiązuje.
Poprosze zatem o cytaty z Pisma Swietego ktore stwierdzaja,ze przestrzeganie jego zapisow jest z nim sprzeczne.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

booris pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Dlatego, wuka, że wy twierdzicie, iż stosujecie się tylko do tego, co jest zapisane w Biblii, zaś w Kościele katolickim ta sprzeczna z Pismem Świętym zasada nie obowiązuje.
Poprosze zatem o cytaty z Pisma Swietego ktore stwierdzaja,ze przestrzeganie jego zapisow jest z nim sprzeczne.
Katolików w ogóle mało co obowiązuje. Raz - jak pasuje i jest potrzeba, to domagają się cytatów dosłownych, innym razem żądają od nas dokładnej znajomości miliona zmiennych nauk swego kościoła, jeszcze kiedy indziej, gdy pasuje chcą cytatów z katechizmu...
Raz rybki raz akwarium, raz ciastko raz polewę i tak w kółko.
Chyba już trzecie temat został założony o tym samym i ciągle jeden bełkot: daj cytat, a jak dostaje ich mnóstwo to : nas biblia nie obowiązuje. Szkoda czasu i atłasu.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Wuka, skoro twierdzisz, że stosujesz się tylko do tego, co jest w Biblii, to dlaczego płaczesz, że nie da się ze mną rozmawiać, bo domagam się cytatów z Pisma Świętego, które zawierają głoszone przez Ciebie tezy?

I nie kłam: Nigdy nie napisałem, że w Kościele katolickim "Biblia nie obowiązuje"!
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze: Nigdy nie napisałem, że w Kościele katolickim "Biblia nie obowiązuje"!
To wie się samo przez się. :xhehe:
Nie musisz o tym pisać...

Kolejność obowiązujących poglądów jest taka- o czym wielokrotnie pisałem:
1. dogmat
2. tradycja
3. bardzo wybiórczo Biblia
4. nowe dogmaty- czytaj: nowe pomysły papieży.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Henryk pisze:
Yarpen Zirgin pisze: Nigdy nie napisałem, że w Kościele katolickim "Biblia nie obowiązuje"!
To wie się samo przez się.
Nie, to jest zwykłe kłamstwo rozpowszechniane przez takich pseudoapologetów jak Ty, którzy g... wiedzą o Kościele katolickim, a jedyne, na co ich stać, to pseudopolemiki z tym, co sobie wymyślili i przypisują Kościołowi. Dobitnie dowodzi tego ten tekst:
Henryk pisze:Kolejność obowiązujących poglądów jest taka- o czym wielokrotnie pisałem:
1. dogmat
2. tradycja
3. bardzo wybiórczo Biblia
4. nowe dogmaty- czytaj: nowe pomysły papieży.
Oczywiście "dowodem", że tak jest w Kościele katolickim były by teksty "wszyscy wiedzą", a jak bym zażądał rzeczywistych dowodów w postaci stosownych źródeł katolickich, gdzie tak napisano, to zaczął byś zaczął odwracać kota i ogonem i domagać się, abym udowodnił, że tak nie jest. :-D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Oczywiście "dowodem", że tak jest w Kościele katolickim były by teksty "wszyscy wiedzą", a jak bym zażądał rzeczywistych dowodów w postaci stosownych źródeł katolickich, gdzie tak napisano, to zaczął byś zaczął odwracać kota i ogonem i domagać się, abym udowodnił, że tak nie jest. :-D
Wcale nie domagam się od Ciebie niemożliwego! :xhehe:
Kolejność obowiązujących poglądów w KK jest taka- o czym wielokrotnie pisałem:
1. dogmat- nie mający żadnego oparcia w Biblii
2. tradycja- najczęściej zaczerpnięta z pogańskich zwyczajów
3. bardzo wybiórczo Biblia
4. nowe dogmaty- czytaj: nowe pomysły papieży.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Przecież ten KK, jest kontynuacją Zakonu Mojżeszowego. Dalej posługuje się prawem tego Zakonu, czego dowodem jest historia - krwawe krucjaty, inkwizycja- zbrodnia za zbrodnią.
Dalej są składane ofiary na ołtarzu. Ewangelia Chrystusowa jest tam całkowicie nie przyjęta. Zniewolony i wiszący Jezus jest tylko " straszakiem " dla zniewolonych owieczek.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Nie ma to jak solidna, wyssana z palca bajeczka na poprawienie samopoczucia.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Yarpen Zirgin pisze:Nie ma to jak solidna, wyssana z palca bajeczka na poprawienie samopoczucia.
a
Wyobraź sobie, że ta prawda nie poprawia mi samopoczucia.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Przykro mi nie bardzo, ale to jest bajeczka wyssana z palca, a nie prawda. W dodatku z brudnego, kłamliwego palucha... :-(
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Yarpen Zirgin pisze:. W dodatku z brudnego, kłamliwego palucha...
Niezle,niezle. :-D Pamietasz jak pytalem o przestrzeganie przez Ciebie Dekalogu? :-D

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Zrobię wyjątek...
booris pisze:
Yarpen Zirgin pisze:. W dodatku z brudnego, kłamliwego palucha...
Niezle,niezle. :-D Pamietasz jak pytalem o przestrzeganie przez Ciebie Dekalogu? :-D
Ależ pamiętam. Do dzisiaj nie udowodniłeś swojej tezy, że się do niego nie stosuję, co postawiło ją w rzędzie takich samych bujd wyssanych z brudnego palucha.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Yarpen Zirgin pisze:Zrobię wyjątek...
booris pisze:
Yarpen Zirgin pisze:. W dodatku z brudnego, kłamliwego palucha...
Niezle,niezle. :-D Pamietasz jak pytalem o przestrzeganie przez Ciebie Dekalogu? :-D
Ależ pamiętam. Do dzisiaj nie udowodniłeś swojej tezy, że się do niego nie stosuję, co postawiło ją w rzędzie takich samych bujd wyssanych z brudnego palucha.
Po pierwsze-na moje pytanie dotyczace Twojego przestrzegania Dekalogu nigdy nie odpowiedziales twierdzaco. :-D
Po drugie-udowodnij,ze mam brudnego palucha i ze go ssam.Jezeli tego nie zrobisz,to oznacza ze jestes klamca,a co za tym idzie nie przestrzegasz Dekalogu. :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”