Narodzenie na nowo

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wuka pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Bo mnie interesuje nauczanie Chrystusa i Apostołów, a nie pomysły ludzi, którzy postanowili zanegować nauczanie, iż narodzenie na nowo dokonuje się z "wody i Ducha". Chcesz twierdzić, że jest inny sposób? Zacytuj fragment Biblii, w którym zapisano jak to się dokonuje.
Przecież cytowano ci!
Wersy, w których nie ma informacji o tym, jak mamy się narodzić na nowo. Nie są więc tymi, o które proszę.

Przypomnę:

Mnie interesuje nauczanie Chrystusa i Apostołów, a nie pomysły ludzi, którzy postanowili zanegować nauczanie, iż narodzenie na nowo dokonuje się z "wody i Ducha". Chcesz twierdzić, że jest inny sposób? Zacytuj fragment Biblii, w którym zapisano jak to się dokonuje.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wuka pisze:Gdzie pisze choćby w domysle, aby natychmiast (jak najszybciej) po urodzeniu kropić dzieci i jako chrzest to uznawać. Nie ma nawet sugestii. Bo trzeba uwierzyć, a potem się ochrzcić. Zatopić się w Jezusie, w śmierci, aby się odrodzić-urodzić na nowo.
Nauki ludzi zaćmiły katolickie umysły :bardzo_smutny:
Hierarchowie głównego odłamu chrześcijaństwa wzorowali się na wersie

Mat 19:14 eib "(14) Jezus natomiast powiedział: Zostawcie dzieci w spokoju. Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie, ponieważ do takich jak one należy Królestwo Niebios."

Tyle, że oni czytając widzą coś w stylu "przymuszajcie je żeby przychodziły do mnie", zamiast "nie zabraniajcie im przychodzić do Mnie", a przecież Jezus twierdzi, że, mamy wierzyć dzieciom, bo synowie, nie ojcowie będą sędziami

Mat 12:27 eib "Poza tym, jeśli Ja wyganiam demony za sprawą Beelzebula, to za czyją sprawą czynią to wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami."

J 5:22 eib "(22) Ojciec bowiem nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi,"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze: Mnie interesuje nauczanie Chrystusa i Apostołów, a nie pomysły ludzi,
Przecież właśnie wymysły ludzi, na wymysłach Magisterium opiracie WSZYSTKO w KrK.
Dlaczego widzisz tylko ten fragment "z wody i z Ducha", skoro Jezus mówi do dorosłego człowieka i to do znawcy Prawa. Na jakiej podstawie wyciągasz wniosek, że narodzenie na nowo to jest pokropienie głowy dziecka. Weź pomyśl.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze: Chcesz twierdzić, że jest inny sposób?
Przyznaj się- ale tak z ręką na sercu!
Jakie masz profity od chrztów niemowląt? :roll:
Idzie z tego wyżyć?
Dodając msze, to z całą pewnością- "na luzie"! :lol:

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
Yarpen Zirgin pisze: Chcesz twierdzić, że jest inny sposób?
Przyznaj się- ale tak z ręką na sercu!
Jakie masz profity od chrztów niemowląt? :roll:
Idzie z tego wyżyć?
Dodając msze, to z całą pewnością- "na luzie"! :lol:
Tujest chyba głębszy problem. Bo taki chrzest w niemowlęctwie od razu "łapie" kolejnego członka kościoła i jest gwarancja, taka inwestycja na przyszłośc, że profity będą. Komunia, bierzmowanie, śluby, pogrzeby, chrzciny kolejnych dzieci itd.itd. Ja myślę, że to jest główny czynnik, bo w Piśmie nie ma nakazu "łapania " wiernych od maleńkości. Głoszenie, wiara, chrzest. To logika nakazuje.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Yarpen Zirgin pisze:Mnie interesuje nauczanie Chrystusa i Apostołów, a nie pomysły ludzi, którzy postanowili zanegować nauczanie, iż narodzenie na nowo dokonuje się z "wody i Ducha". Chcesz twierdzić, że jest inny sposób? Zacytuj fragment Biblii, w którym zapisano jak to się dokonuje.
Jezus uczy o narodzeniu z wody i Ducha, ponieważ od pierwszych wersów Rodzaju czytamy, że wody nie miały miary, a Duch unosił się nawet nad nimi, dlatego wody muszą nabyć miarę, a później Duch

Rdz 1:2 bt5 "(2) Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami."

Iz 28:17 bt5 "(17) I wezmę sobie prawo za miarę, a sprawiedliwość za pion. Ale grad zmiecie schronisko kłamstwa, a wody zaleją kryjówkę."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Bracia!
Pragnę, abyście wiedzieli, że nasi ojcowie wszyscy znajdowali się w obecności Obłoku i wszyscy przeszli przez morze. (2) Wszyscy zjednoczyli się z Mojżeszem, przechodząc chrzest Obłoku i morza. (3) Wszyscy również spożywali ten sam pokarm (4) i pili ten sam napój o duchowym znaczeniu. Pili zaś napój wytryskujący ze skały o duchowym znaczeniu, która szła za nimi, a skała ta była symbolem Chrystusa.

(5) Lecz większość z nich nie podobała się Bogu, bo pustynia została zasłana ich zwłokami. (6) Te wydarzenia powinny nam posłużyć za przykład ostrzegający, abyśmy nie pożądali złych rzeczy tak jak oni.
(7) Nie stawajcie się bałwochwalcami, jak niektórzy z nich, zgodnie z tym, co zostało napisane: Zasiadł lud, aby jeść i pić, potem zaś powstali, aby się bawić. (8) Nie oddawajmy się rozpuście, jak niektórzy z nich czynili, a w jednym dniu padło ich dwadzieścia trzy tysiące.
(9) Nie kuśmy również Pana, jak niektórzy spośród nich kusili i poginęli od [jadu] wężów. (10) Nie szemrajcie, jak uczynili to niektórzy z nich i zostali wytraceni przez wysłannika Bożego, wykonującego Jego wyroki.

(11) To wszystko, co ich spotkało, było zapowiedzią wydarzeń czasów ostatecznych, w których żyjemy, i zostało spisane dla nas w formie przestrogi



Mk 1:8 "Ja chrzciłem was wodą, On zaś będzie chrzcił was Duchem Świętym."- powiedział o Mesjaszu Jan Zanurzyciel.

W domu Korneliusza, wierzący najpierw zostali ochrzczeni duchem Bożym ,a dopiero potem zanurzyli się w imię Mesjasza.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wuka pisze:
Yarpen Zirgin pisze: Mnie interesuje nauczanie Chrystusa i Apostołów, a nie pomysły ludzi,
Przecież właśnie (...)
Zamiast zmieniać temat wskaż lepiej fragmenty Biblii, w których jest mowa o innym niż "z wody i Ducha" sposobie narodzenia na nowo.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:
wuka pisze:
Yarpen Zirgin pisze: Mnie interesuje nauczanie Chrystusa i Apostołów, a nie pomysły ludzi,
Przecież właśnie (...)
Zamiast zmieniać temat wskaż lepiej fragmenty Biblii, w których jest mowa o innym niż "z wody i Ducha" sposobie narodzenia na nowo.
Odnoszę wrażenie, uczestnicząc w kilku dyskusjach, gdzie się udzielasz, że my wszyscy jesteśmy tu po to, aby być na twoje usługi. Zadajesz pytanie i egzekwujesz tak długo, gnębiąc delikwenta, aż padnie. W zamian, nie odpowiadasz na żadne pytania, wszelkie próby rozszerzenia rozmowy, tłumaczenia, cytaty kwitujesz próbą zmiany tematu i nadal domagasz się odpowiedzi nadzwyczaj wyczerpującej, która ciebie zadowoli. "Ślepi i głusi".
Bardzo to nieładnie i nie sprzyja dyskusji.
Ja nie będę w tym uczestniczyć, bo nie lubię, jak ktoś manipuluje mną w nadmiarze. A tak właśnie robisz. :cry:

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

I jak zwykle uciekasz z tematu w wycieczki personalne na mój temat. Ciekawe, że robisz to ilekroć jesteś proszona o wyjaśnienie jakichś kwestii, w których rozmijasz się z rzeczywistością, albo gdy Pismo Święte nie potwierdza Twoich tez. :-(

Prawda jest taka, że gdyby Chrystus lub Apostołowie nauczali, że narodzenie na nowo dokonuje się w inny sposób, niż "z wody i Ducha", to sypalibyście takimi wersetami jak z rękawa. Zamiast tego mamy natomiast jedynie wrzucanie wersów na inne tematy i wmawianie, że "to z nich wynika", tudzież próby zmiany tematu lub wycieczki personalne pod moim adresem. Sama wyciągnij wnioski na temat tego, o czym świadczą takie zachowania.


Ps.
Przeczytaj i przemyśl mój podpis, bo wyraźnie nie do Ciebie dlaczego nie reaguję na "próby rozszerzenia tematu".
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wuka pisze:Nauki ludzi zaćmiły katolickie umysły
Przeciez Yarpen wyraznie napisal w kilku postach,ze w odroznieniu od protestantow,katolicy nie musza przestrzegac zapisow Biblii,wiec czemu sie dziwisz? :-D

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

booris pisze:
wuka pisze:Nauki ludzi zaćmiły katolickie umysły
Przeciez Yarpen wyraznie napisal w kilku postach,ze w odroznieniu od protestantow,katolicy nie musza przestrzegac zapisow Biblii,wiec czemu sie dziwisz? :-D
Ja się nie dziwię już niczemu, tylko nie rozumiem, dlaczego na każde nasze zdanie domaga się dokładnego cytatu z Biblii właśnie i takiego, który pasuje do nauk KrK (co jest niemożliwe :mrgreen: ;-) ) lub do własnych wyobrażeń ;-)

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Dlatego, wuka, że wy twierdzicie, iż stosujecie się tylko do tego, co jest zapisane w Biblii, zaś w Kościele katolickim ta sprzeczna z Pismem Świętym zasada nie obowiązuje.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Yarpen Zirgin pisze:Dlatego, wuka, że wy twierdzicie, iż stosujecie się tylko do tego, co jest zapisane w Biblii, zaś w Kościele katolickim ta sprzeczna z Pismem Świętym zasada nie obowiązuje.
No Ładnie,ładnie :xhehe:

1 Kor 4:5-6
5. Przeto nie sądźcie przedwcześnie, dopóki nie przyjdzie Pan, który rozjaśni to, co w ciemnościach ukryte, i ujawni zamiary serc. Wtedy każdy otrzyma od Boga pochwałę.
6. Mówiąc to, miałem na myśli, bracia, mnie samego i Apollosa, ze względu na was, abyście mogli zrozumieć, że nie wolno wykraczać ponad to, co zostało napisane, i niech nikt w swej pysze nie wynosi się nad drugiego.

(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Kiepsko. Ten fragment nie precyzuje o co chodzi w tym "napisano", więc twierdzenia, iż św. Paweł miał na myśli księgi Pisma Świętego jest zwyczajnie naciąganiem listu pod przyjętą tezę. Co śmieszniejsze: Idąc tą interpretacją należy odrzucić każdą księgę, która została spisana po wysłaniu tego listu, bo Apostoł miał na myśli to, co "zostało napisane". :-D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”