'Nie jesteście z tego świata' - co na to chrześcijanie?

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Metanoia pisze:My, zrodzeni z Ducha przychodzimy tutaj z "innego" świata, ze świata Adama.
Zwierzęta ludzkie, prymitywne czterowymiarowe istoty dają nam tylko swoje ciała.
Zasiedlamy ich ciała i żyjemy w nich.
Czyli jesteś pasożytem, demonem, który wlazł w ciało ludzkie?
Jakoś chyba po tej drugiej stronie, stronie Adama, stronie nieba, za dobrze wam nie było, skoro wolicie w tak nędznych istotach, jak zwierzaki ludzkie mieszkać i w tak okropnym miejscu, jak ziemia w ciągłym stanie wojny.
Skoro w niebie jest tak cudownie, to po jaką cholerę zwiewacie stamtąd i , jak to w biblii pisze: uprawiacie sex z kobietami, bo sa piękne.
Bobo pisze:Litości...
Dokładnie.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka, a o jaki świat chodzi Jezusowi? Jesteś czy nie jesteś z tego świata?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze: po jaką cholerę zwiewacie stamtąd i , jak to w biblii pisze: uprawiacie sex z kobietami, bo sa piękne.
Metanoia uprawia seks z kobietami????? :aaa:
Myślałem, że to kobietka... ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
wuka pisze: po jaką cholerę zwiewacie stamtąd i , jak to w biblii pisze: uprawiacie sex z kobietami, bo sa piękne.
Metanoia uprawia seks z kobietami????? :aaa:
Myślałem, że to kobietka... ;-)
Tego nie wiem, ale sprawdź, jak się wypowiada. Mówi o tym, że jest z tej drugiej strony, czyli z nieba, czyli-jest jakimś bytem anielskim :roll: , który posiadł ciało zwierzęcia ludzkiego. W Biblii mamy, że kiedyś upadli aniołowie zeszli na ziemię, aby piękne kobiety im rodziły. Stąd wnioskuję, że w tym niebie wcale nie jest tak fajnie, skoro przyłażą do nas, aby sobie pofiglować :mrgreen: :-P

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Bobo pisze:wuka, a o jaki świat chodzi Jezusowi? Jesteś czy nie jesteś z tego świata?
Nie za bardzo wiem, co chcesz ode mnie usłyszeć, czy może lepiej: na czym chcesz mnie złapać ;-)
Jezus sam mówił, że nie był z tego świata (kosmita ;-) ).
Ja jestem z tego świata, ale religie mówią, że nie jestem skoro wierze. No to ja się pytam, gdzie mój paszport, dlaczego podatki muszę tu płacić i rachunki, a jakoś moja niebiańska ojczyzna nie chce pomagać. O tamtym świecie wiemy tyle co fantazja podpowiada. Podatni na wiarę wierzą (bardzo różnie), mniej podatni...jak ja, wątpią i szukają i tak na logikę...to lepiej nic nie mówić :roll: ;-)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze: Mówi o tym, że jest z tej drugiej strony, czyli z nieba, czyli-jest jakimś bytem anielskim
Nie wiedziałem, że aniołowie mają płeć...
wuka pisze:Stąd wnioskuję, że w tym niebie wcale nie jest tak fajnie, skoro przyłażą do nas, aby sobie pofiglować :mrgreen:
No wuka... zazdrościsz, że taki 'aniołek' jak Metanoia nie rzucił oka na Ciebie? Może byś jakiego Nefilima urodziła :crazy: To byłby zaszczyt! Dziecko niebiańskiego ojca...

No! Ale jeśli Metanoia jest raczej babką to... lipa. Chyba pomyliła instrukcję, że schodząc na ziemię powinna przybrać postać faceta. Dlatego w takiej depresji i ratunku szuka marudząc po forach... :->
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Bobo pisze: Nie wiedziałem, że aniołowie mają płeć...
Ponoć nie mają, ale z wpisów M-ia widać, że im tego brakuje :-D
Bobo pisze: No wuka... zazdrościsz, że taki 'aniołek' jak Metanoia nie rzucił oka na Ciebie? Może byś jakiego Nefilima urodziła
Nieeeee! Litości, w moim wieku takie figle i porody (dzięki wielkie, przeżyłam 2 i wystarczy), bbbbrrrr
Bobo pisze:Chyba pomyliła instrukcję
I to mocno.
Bobo pisze:Dlatego w takiej depresji i ratunku szuka marudząc po forach..
Szuka i znaleźć nie może.
Ale co tam my, zwierzęta czterowymiarowe możemy wiedzieć o niebiańskim bycie jakim jest M-ia :mrgreen: :mysli: Niciewo.
:xhehe: :xhehe: :xhehe:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Ponoć nie mają, ale z wpisów M-ia widać, że im tego brakuje
No to trza uważać.
wuka pisze:Nieeeee! Litości, w moim wieku takie figle i porody
Porody??? Niemożliwe! Jak do tego mogło dojść? czyżby jakiś facet...? (ludzki facet?)
wuka pisze:Ale co tam my, zwierzęta czterowymiarowe możemy wiedzieć o niebiańskim bycie jakim jest M-ia :mrgreen: :mysli: Niciewo.
:->
Myślę, że co nieco możemy wiedzieć. Np. to:
https://www.szpitaltoszek.pl/
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Ja jestem z tego świata, ale religie mówią, że nie jestem skoro wierze. No to ja się pytam, gdzie mój paszport, dlaczego podatki muszę tu płacić i rachunki, a jakoś moja niebiańska ojczyzna nie chce pomagać. O tamtym świecie wiemy tyle co fantazja podpowiada. Podatni na wiarę wierzą (bardzo różnie), mniej podatni...jak ja, wątpią i szukają i tak na logikę...to lepiej nic nie mówić :roll:
Jak widzę, sugerujesz, że ten inny świat to koniecznie niebo. Jakby to było docelowe miejsce zbawionych.
A czy wierzysz w nowy świat, który będzie TU na ziemi?
Oszołomstwu mówię NIE!

Robertus
Posty: 120
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06

Post autor: Robertus »

No a tak najprościej ktoś wyjaśni o co chodzi. Z jednej strony czytamy w Jana 3:16, że Bóg umiłował świat a z drugiej strony Jezus zaznacza, że nie powinniśmy być z tego świata. Czy to nie pozorna sprzeczność?
Wuka może coś poszperasz? Bobo poglądy znam i wiem co odpowie :-) a ty?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Robertus pisze:Bobo poglądy znam i wiem co odpowie
Czy to znaczy, że nie mam się udzielać???? :aaa:
Oszołomstwu mówię NIE!

Robertus
Posty: 120
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06

Post autor: Robertus »

Udzielać oczywiście. Tylko nie rozpraszać tematu :)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Robertus pisze:No a tak najprościej ktoś wyjaśni o co chodzi. Z jednej strony czytamy w Jana 3:16, że Bóg umiłował świat a z drugiej strony Jezus zaznacza, że nie powinniśmy być z tego świata. Czy to nie pozorna sprzeczność?
Wuka może coś poszperasz? Bobo poglądy znam i wiem co odpowie :-) a ty?
Nie ma co szperac. Z PS mozna dowolne nauki udowodnic i uzasadnic. Ja wiem jak poprawnie religijnie wyklada sie J.3,16 ale moj rozum i serce warcza i nie wiem, czy "moja wykladnia" ;-) nadaje sie do upublicznienia. :mrgreen:

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
wuka pisze:Ja jestem z tego świata, ale religie mówią, że nie jestem skoro wierze. No to ja się pytam, gdzie mój paszport, dlaczego podatki muszę tu płacić i rachunki, a jakoś moja niebiańska ojczyzna nie chce pomagać. O tamtym świecie wiemy tyle co fantazja podpowiada. Podatni na wiarę wierzą (bardzo różnie), mniej podatni...jak ja, wątpią i szukają i tak na logikę...to lepiej nic nie mówić :roll:
Jak widzę, sugerujesz, że ten inny świat to koniecznie niebo. Jakby to było docelowe miejsce zbawionych.
A czy wierzysz w nowy świat, który będzie TU na ziemi?
To raczej myslowy skrot. Nowy swiat to oczywiscie odnowiona ziemia, a nie niebo. To niebo bierze sie chyba stad, ze mowimy o pojsciu do nieba po skonczeniu zycia ziemskiego. Ale to w ogole inny temat, o zyciu po smierci, duszy, duchu itd.

Awatar użytkownika
Metanoia
Posty: 642
Rejestracja: 09 cze 2016, 17:54
Lokalizacja: Osobowość z Pogranicza

Post autor: Metanoia »

Nie ma żadnej ziemi odnowionej.
To niewykonalne z powodu warunków brzegowych założenia świata.

Ten świat ma być taki jaki jest.
Wy macie być tacy jacy jesteście.
Stanowicie tylko materiał do zasiedlenia dla ducha Adama.
Jedynym celem waszego życia jest reprodukcja.
Jesteście hodowlą, z której Adam wybierze ciało do zasiedlenia.
Jezus był "z innego świata" gdyż ciało posiadał ziemskie ale kierował nim ktoś nie należący do tego świata.
Wy tak nie potraficie.

Adam jest w swoim świecie istotą doskonałą ale tym samym od siebie nie różną.
Jest sam pośród siebie. Zna swoje myśli i pragnienia w innych.
Tutaj, w niedoskonałości różnicuje się, jest inny od Siebie.
Uzyskuje autonomię wobec doskonałego Siebie i samego Ojca.

Kiedy umiera ciało zwierzę ludzkie rozpada się i znika.
Adam wraca wtedy do domu Ojca.
Adam jest nieśmiertelny.
Ukryta Bestia, a prywatnie siostra Badziewitka od Matki Bożej Badziewnej
Chwała Tobie Chryste

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”