'Nie jesteście z tego świata' - co na to chrześcijanie?

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Robertus
Posty: 120
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06

'Nie jesteście z tego świata' - co na to chrześcijanie?

Post autor: Robertus »

Witam ponownie. Spotykam się z różnymi interpretacjami zapowiedzi Jezusa, że jego uczniowie nie mają być częścią tego świata. np;

Jeśli świat was nienawidzi, pamiętajcie, że mnie znienawidził wcześniej niż was. 19 Gdybyście byli częścią świata, świat kochałby was jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście częścią świata, bo ja was ze świata wybrałem, świat was nienawidzi.
(Jana 15:18,19)

Nie są częścią świata, tak jak ja nie jestem częścią świata (Jana 17:16)

Jak w praktyce różne religie albo nawet chrześcijanie niezrzeszeni nigdzie stosują się do tego?
Robertus

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Hebr. 2:1-10
1. Dlatego musimy tym baczniejszą zwracać uwagę na to, co słyszeliśmy, abyśmy czasem nie zboczyli z drogi.
2. Bo jeśli słowo wypowiedziane przez aniołów było nienaruszalne, a wszelkie przestępstwo i nieposłuszeństwo spotkało się ze słuszną odpłatą,
3. To jakże my ujdziemy cało, jeżeli zlekceważymy tak wielkie zbawienie? Najpierw było ono zwiastowane przez Pana, potem potwierdzone nam przez tych, którzy słyszeli,
4. A Bóg poręczył je również znakami i cudami, i różnorodnymi niezwykłymi czynami oraz darami Ducha Świętego według swojej woli.
5. Bo nie aniołom poddał świat, który ma przyjść, o którym mówimy.
6. Stwierdził to zaś ktoś, kiedy gdzieś powiedział: Czymże jest człowiek, że pamiętasz o nim? Albo syn człowieczy, że dbasz o niego?
7. Uczyniłeś go na krótko nieco mniejszym od aniołów, Chwałą i dostojeństwem ukoronowałeś go,
8. Wszystko poddałeś pod stopy jego. A poddawszy mu wszystko, nie pozostawił niczego, co by mu poddane nie było. Teraz jednak nie widzimy jeszcze, że mu wszystko jest poddane;
9. Widzimy raczej tego, który na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów, Jezusa, ukoronowanego chwałą i dostojeństwem za cierpienia śmierci, aby z łaski Bożej zakosztował śmierci za każdego.
10. Przystało bowiem, aby Ten, dla którego i przez którego istnieje wszystko, który przywiódł do chwały wielu synów, sprawcę ich zbawienia uczynił doskonałym przez cierpienia.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Skoro nie jestem z tego świata, to dlaczego musze płacić rachunki?
Co mi to daje, że bujam w obłokach i wmawiam sobie, że moja ojczyzna jest w niebie...dobre sobie. Powiedzcie to elektrowni, gazowni, gminie, wodociągom itd.itd.itd.itd.....

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Płacisz,płacisz,- nawet te,których Twoja jaźń nie zauważa. :bardzo_smutny:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Skoro nie jestem z tego świata, to dlaczego musze płacić rachunki?
Co mi to daje, że bujam w obłokach i wmawiam sobie, że moja ojczyzna jest w niebie...dobre sobie. Powiedzcie to elektrowni, gazowni, gminie, wodociągom itd.itd.itd.itd.....
Zastanów się o jaki świat chodziło Jezusowi.
Oszołomstwu mówię NIE!

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ijob. 14:1-5
1. Człowiek, narodzony z niewiasty, dni krótkich jest, i pełen kłopotów;
2. Wyrasta jako kwiat, i bywa podcięty, a ucieka jako cień, i nie ostoi się.
3. Wszakże i na takiego otwierasz oczy twoje, a przywodzisz mię do sądu z sobą.
4. Któż pokaże czystego z nieczystego? Ani jeden;
5. Gdyż zamierzone są dni jego, liczba miesięcy jego u ciebie; zamierzyłeś mu kres, którego nie może przestąpić.

(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Ja wiem o jaki świat chodziło Jezusowi. Tylko nie wiem po co bujać w obłokach skoro życie jest jakie jest.
Zesłac ludzi na bardzo zły świat, kazać im się użerać, a potem ukarać za to, że nie byli zachwyceni i ochów i achów nie wydawali. Ukarać na zawsze jeśli czyjaś wiara była mała, nie było jej wcale lub nie wytrwała do końca życia. Przecież to absurdy są i tyle. A kapłani wszelkiej maści tylko podsycają strach u ludzi.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Jachu... i...? :roll:
Oszołomstwu mówię NIE!

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

wuka pisze:Zesłac ludzi na bardzo zły świat, kazać im się użerać,
Toć to nie Sybir,aby miało być miejscem zesłania.

Izaj. 45:18
18. Bo tak mówi Pan, który stworzył niebiosa (ten Bóg, który stworzył ziemię, i uczynił ją! który ją utwierdził, nie na próżno stworzył ją, na mieszkanie utworzył ją): Jam Pan, a niemasz żadnego więcej.
(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Jachu...!!!!! I.... ! Wpisałeś tekst i co? Masz nas w tyłku? Zapewne...
Czy dotarło do Ciebie, że Twoje cytaty przyjmują znamiona spamu? Nic a nic nie wyjaśniają. Ty piszesz, czytelnik jest zagubiony. Wszelkie prośby o wyjaśnienie sensu cytatu nic nie dają. Masz świadomość że trollujesz?
Czuję, że nie. Na to liczysz? Na to 'niezrozumienie' innych?
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:Jachu...!!!!! I.... ! Wpisałeś tekst i co? Masz nas w tyłku? Zapewne...
Bobo. Melisa, głębokie wdechy, spacerek...
Koniecznie wizyta u lekarza!
Sam sobie nie poradzisz z nerwami. :-(
Coś nam "zepsuł się" reprezentant nienaocznych świadków Jehowy. :bardzo_smutny:

Awatar użytkownika
Metanoia
Posty: 642
Rejestracja: 09 cze 2016, 17:54
Lokalizacja: Osobowość z Pogranicza

Post autor: Metanoia »

Skoro tutaj jest świat ciemności (Ewa) zbudowany z grawitacji to po drugiej stronie rzeczywistości jest świat światłości zbudowany z energii (Adam).
My, zrodzeni z Ducha przychodzimy tutaj z "innego" świata, ze świata Adama.
Zwierzęta ludzkie, prymitywne czterowymiarowe istoty dają nam tylko swoje ciała.
Zasiedlamy ich ciała i żyjemy w nich.
Walka duchowa, którą przechodzą ci, których wybraliśmy aby stali się nośnikami naszego ducha to właśnie oddanie nam władzy nad ciałem.
Ewa poddaje się Adamowi.
Mistycy, kiedy oddawali się pod boże kierownictwo oddawali się we władanie swojemu Adamowi.
Adam ciągle jest w innym świecie więc osoba, prowadzona przez Adama jest "z innego świata".

Czemu śmieję się z was tutaj na forum?
Bo nie możecie sięgnąć poza swoją czterowymiarową rzeczywistość.
Jesteście uwięzieni na kliszy wewnątrz filmu, którego ja jestem widzem.
Ja i inni spoza tego świata mogę wyjść poza film, wy zostaniecie tutaj na dłużej...

Jezusowi, kiedy mówił o was, zwierzętach ludzkich nie było was żal. Po prostu tak wybraliście.
Po prostu nie było żadnego Adama, który chciałby was sobą ubogacić.
Musicie się postarać, stać się tak doskonałymi aby Adam chciał was zabrać do swojego świata.
Ukryta Bestia, a prywatnie siostra Badziewitka od Matki Bożej Badziewnej
Chwała Tobie Chryste

Robertus
Posty: 120
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06

Post autor: Robertus »

Metanoia pisze:Czemu śmieję się z was tutaj na forum?
nieładnie się śmiać z innych :->

wracając do tematu, jak wasze religie wyjaśniają sprawę świata od którego mamy trzymać się z dala?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Ja wiem o jaki świat chodziło Jezusowi. Tylko nie wiem po co bujać w obłokach skoro życie jest jakie jest.
O jaki?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Metanoia pisze:My, zrodzeni z Ducha przychodzimy tutaj z "innego" świata, ze świata Adama.
My? To prócz Metanoi takie brednie wygłaszają jeszcze inni????? :aaa:
Litości... :aaa:
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”