FILOZOFIA ŻYCIA

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

RN
Dzięki. To ma sens i sporo wyjaśnia z zdarzeń tzw. życia codziennego.

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

chryzolit pisze:Korn-napisał.
Nie muszę mu nic pokazywać. Dla mnie ten mit jest echem naturalnego zjawiska, do którego nie muszę wpychać nadprzyrodzonych postaci.
To raczej wierzący w to, że potop spuścił jakiś bóg, powinni zastanowić się, w jakiego boga wierzą.
Postać robiąca na ziemi taką rozpierduchę, bo mu się nie podobało jego własne stworzenie, nie jest postacią, której należałoby oddawać jakąś cześć.
Jak Ci już wcześniej napisałem, korzystaj z opcji cytuj uważnie, bo nie wiadomo kogo cytujesz.
Słowa, które przytoczyłeś, ja napisałem, nie Korn.

chryzolit pisze: Potop,jest opisywany prawie wszystkich kulturach starożytnych,co jedynie potwierdza sprawozdanie biblijne.
Przede wszystkim biblijny opis potopu nie jest sprawozdaniem.
To, że ta opowieść pojawia się w wielu kulturach nie jest również dowodem na działanie jakiegoś boga.

chryzolit pisze: Aby jednak zrozumieć,przyczynę zaistnienia potopu na ziemi musimy chcieć zrozumieć opisy o tym wydarzeniu.
Aby to zrozumieć, musisz sięgnąć do nauk ścisłych, a nie do starożytnych opowieści.
Na pewno znajdziesz jakieś ciekawe książki :-)

chryzolit pisze: Sprawiedliwy wyrok,sprawiedliwa decyzja Stwórcy jest zła,ale Twoja Korn percepcja pojmowania sprawiedliwości jest doskonała i na jej podstawie zarzucasz Bogu ''rozpierduche,,
Jak wyżej. Korzystaj z opcji cytuj uważnie.
I tak, jeśli wierzysz, że Twój Bóg zalał całą planetę wodą, bo mu się nie podobała ludzkość, to warto się zastanowić z jakim Bogiem masz do czynienia.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wuka-napisała.
Z tym nie mogę się zgodzić. Na początku działalności PJ nie było żadnej Biblii (NT), a i w wiekach póxniejszych KrK "zadbał", aby ludzie nie mieli do niej dostepu. W tym czasie pisali swoją wersję PS. O Jezusie wiemy z ustnej tradycji, z przekazów pokoleń, no i narzuconej nam religii (ogniem i mieczem).
Jak wytłumaczyć to, że sam Jezus mówił iż jedynie do żydów został posłany?
Wygląda na to, że Jahwe to lokalny żydowski bożek.
My naszych lokalnych bogów się wyparliśmy i zmuszono nas do przyjęcia chrześcijaństwa. Z pokojowo nastawionej nacji zrobiono z nas narzędzie do...niczego dobrego.
Na początku nauczania Pana Jezusa był St Testament,oczywiście on kiedyś inaczej się nazywał
Septuaginta - to tłumaczenie z pism hebrajskich na język grecki,około 3-wieku przed naszą era.
Bardzo popularne tłumaczenie w czasach Pana Jezusa,jest ono nazwane biblią pierwszych chrześcijan,oni w zdecydowanej większości nia się posługiwali.
Księgi No.Testamentu były jednak spisywane w pierwszym w.n.e.
Ale kiedy kształtował się system religijny K.R.K.-to w tym czasie istniały już niezależne kościoły wschodnie.
I przepisywanie biblii i kombinowanie przy jej treści nie wchodzi w grę,poza czasem występującym tendencyjnym przetłumaczeniem jakiego wersetu.
Już od początku były różne tłumaczenia i kombinowanie przy jej treści jest wymysłem.

Ale bardzo ciekawe jest to jak odkryto manuskrypty na przykład całe proroctwo Izajasza,którego powstanie jest datowane na 2-w.p.n.e. to wielu czekało z niecierpliwością ,jak ta treść będzie wyglądać z dzisiejszymi wydaniami.
I co się okazało?
Treść prawie całkiem zgodna,z niektórymi tylko różnicami,które polegały na zamianie nazwy miasta opisywanego,czy jakimiś technicznymi zwrotami,które nic nie wpływały na całość przekazu.

W kwestii No.Testamentu,posiadamy fragmenty orginalnych zapisów już 2-3w.n.e.
I one nie wpływają na zmianę treści współczesnych wydań.

wuka - Jezus przyszedł w pierwszej fazie tylko do Izraela,bo zgodnie z proroctwami miał wypełnić zakon,ale po swojej śmierci i zmartwychwstaniu,kiedy odchodził do nieba dał polecenie swoim Apostołom opowiadania ewangelii na cały świat.
Taka sama ewangelia dotyczy Żydów,czy jakichkolwiek narodów,bez wyróżnień.
Nauką Jezusa i Apostołów nie przewiduje wyróżnień ze względu na narodowość,kolor skóry czy pochodzenie społeczne.
W J.Chrystusie narodowość nie ma znaczenia,ani żaden kult nie pochodzi z jakiś określonych miejsc kuli ziemskiej.
Bo od czasu Jezusa świątynią jest człowiek.

wuka-jak swoje przekonania będziesz opierać na jakiejś wymyślonej rzeczywistości,to nie będziesz w nie wierzyć.
Jest ważne abyśmy badali sprawy,czy tak się mają,jaka jest prawda w każdym wymiarze.
Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wuka-napisała.
Chyba odwrotnie. Biblia potwierdza starsze relacje o potopie.
Jeżeli zapis biblijny zrobisz młodym,a takim on nie jest ,co potwierdza współczesna archeologia.
Ale tez mamy zapisy o potopie starsze,od zapisów biblijnych.
Co niczemu nie przeczy.
Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Marius Bienus.
Sory .
Tak zamieniłem Cię z Korn.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wuka pisze:Już nie za bardzo w to wierzę, sork
Biblia bardzo była prześladowana jak żadna inna książka.
Za jej posiadanie można było spłonąć na stosie
Jak myślisz?
Kto za tym stał?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

RN pisze:
Prawdopodobnie dlatego, że to się dzieje transcendentnie, czyli z filozoficznego punktu widzenia w sposób wykraczający poza zasięg naszego poznania.
Boga należy pojmować raczej, jako Siłę, a nie Istotę, coby tłumaczyło dlaczego Boga nie widzimy.
Moim zdaniem, relacja owej Siły z ludżmi odbywa się na zasadzie interakcji, czyli wzajemnego na siebie oddziaływania, gdzie człowiek też wpływa na Boga swoim zachowaniem.
Nie ośmielam się jednak z powodu ograniczonego poznania, podawać tutaj jakiś szczegółów.
Dlaczego jedni są bardziej doświadczani, inni mniej, dlaczego jedni to widzą, inni przypisują takie działanie przypadkowi. Dlaczego jest zbiorowa odpowiedzialność za czyny, dlaczego rykoszetem cierpią ci, którzy jednak na to nie zasługiwali.

Natomiast zastanawianie się, ''który to jest Bóg'' uważam za zbędną spekulacje.
Jak możemy określić, który to jest Bóg, skoro opisywaną, anonimową Siłę, nazywamy tylko umownie Bogiem.
Człowiek oczywiście może się nad takimi sprawami zastanawiać, ale jego główna uwaga powinna być skupiona na tym co owa Siła od niego oczekuje, w czym go koryguje itp.

Zgadzam sie . W duzym skrocie tak wlasnie pojmuje Boga.

W religiach Bog zostal spersonifikowany i to jest glowna przyczyna-hamulec , utrudniajaca jakiekolwiek postepy duchowe.

Czlowiek w religiach nadaje Absolutowi wlasne prymitywne cechy , nazywajac Go sprawiedliwym lub niesprawiedliwym wedlug ludzkich kryteriow oceny.

W dzisiejszych czasach Bog- osoba konfrontowany jest wg zasad matematyki (logiki) z rzeczywistoscia kwantowa i ta konfrontacja wypada zawsze na niekorzysc Boga osobowego, ktory "sprawiedliwie" i indywidualnie karze i wynagradza swoje biedne, bladzace w religiach stworzenia.

Zyjemy w czasach upadku religii. Nikt i nic nie jest w stanie powstrzymac tego procesu.
Nawet islam upadnie. Mysle, ze to kwestia jednego pokolenia.

To taka moja optymistyczna wersja rozwoju sytuacji na swiecie :->

Jesli natomiast dopuscimy do glosu Jehowe(JHWH) wraz z wyznajacym go motlochem, doprowadzimy do sytuacji z zydochrzescijanskiej apokalipsy, ktora zwie sie armagedonem....i ludzkosc bedzie musiala zaczynac znow od nowa :->

Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

chryzolit pisze:bardzo ciekawe jest to jak odkryto manuskrypty
Jedne manuskrypty odkryto i położył na nie łapę Watykan. Do dziś nie zostały opublikowane tłumaczenia (pewnie tylko grono wtajemniczonych - czyli elity trzymające ludzi za mordy znają prawdę).
Inne manuskrypty zostały przetłumaczone, ale są szokująco różne od biblijnych.
Zwoje znad Morza Martwego.
Biblioteka Nag Hammadi.
Chyba wycofuję się z tej rozmowy,bo oczywistości niepotrzebnie mi tłumaczycie, znam nauczania w tych kwestiach.
Moje zdanie jest inne, ale nie wykluczam, że kiedyś powrócę do takiego zrozumienia, jak mówicie.
Póki co staram się samodzielnie odkrywać, a dziwnym trafem, im więcej pytań mi się pojawia tym więcej odpowiednich materiałów zostaje mi dostarczone.
Lata czytania i analizowania Pisma mocno ograniczyły moje pojmowanie i stłumiły to, co wiedziałam już dawno temu. Ale wszystko ożyło i z dużą rezerwą patrzę obecnie na wszelkie denominacyjne tłumaczenia tzw.prawd biblijnych.
Biblia była prześladowana tak, jak inne pisma o wielkim znaczeniu. Prześladowania szły zazwyczaj od samych hierarchów kościelnych, więc to żaden dowód na wyjątkowośc czegokolwiek. Walka o posady, stołki, pieniądze, władzę- o to ostatnie przede wszystkim.
Powołujecie się na wspaniałość zapisów ST, na kamienne tablice spisane Bożym Palcem. Tymczasem guzik mamy. Ani arki, ani tablic tylko manipulacje żydowskich skrybów, cwanego narodu, który w genach ma zło.
Wczesne tabliczki kamienne, gliniane, pisma pozabiblijne z całego świata opowiadają naszą - ludzkości historię prawdziwą, a echa tej historii są także w Biblii.
I ja Was pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

1Moj.7roz
1 Ziemia została skażona w oczach Boga4. 12 Gdy Bóg widział, iż ziemia jest skażona, że wszyscy ludzie postępują na ziemi niegodziwie, 13 rzekł do Noego:
«Postanowiłem położyć kres istnieniu wszystkich ludzi, bo ziemia jest pełna wykroczeń przeciw mnie; zatem zniszczę ich wraz z ziemią.


Niemoralność,w tym słowie możemy zamknąć przyczynę zesłania przez Boga potopu.

Marius Bienus-napisał.
I tak, jeśli wierzysz, że Twój Bóg zalał całą planetę wodą, bo mu się nie podobała ludzkość, to warto się zastanowić z jakim Bogiem masz do czynienia.
Tak,powinniśmy zastanowić się z jakim Bogiem mamy do czynienia.?
Ale Ty już nie musisz,bo dla Ciebie nie istnieje żaden.

Tym Bogiem jest Stwórca,to on wydał wyrok na pierwszą parę ludzi i na bazie tego wyroku,ja i Ty umieramy,nie ważne jak bardzo się będziemy buntować przeciw temu,rzeczywistość jest rzeczywistością.
Ludzkość przed potopowa,też była pod tym wyrokiem.
Ale ze względu na wielką niemoralność,ten wyrok został przyspieszony przez potop.

Sprawiedliwość zawsze jest sroga i ciężka i zazwyczaj ludzie nawet przed ludzkim sądem,buntują się przeciw wyrokowi,nie są z niego zadowoleni.

Jeżeli ktoś myśli że Stwórca jest tylko Bogiem miłości i inne cechy mu nie pasują to się myli.
Podstawą stolicy jest sprawiedliwość Boża,takie posiadamy biblijne świadectwa,a miłość jest jej łaską,które przejawia się w różny sposób.
Maris Bienus-również mamy do czynienia z Bogiem miłości,która w sposób szczególny została objawiona przez Stwórcę w Jezusie,który poprzez łaskę,która wynika z przebaczenia,pozwala człowiekowi zmazać z siebie wyrok śmierci,który ciąży na ludzkości,i dać życie wieczne.
Jeżeli jednak odrzucamy ta propozycje,to pozostaje nam tylko wyrok wynikający ze sprawiedliwości,pod którym się znajdujemy.
Mamy do czynienia z Bogiem - Stwórcą,który jest Ojcem,który umiłował świat,tak że swojego Syna dał.
Jest Bogiem miłującym,ale tez Bogiem sprawiedliwym.

I nie jest istotne to czy my będziemy sie buntować,oskarżać Go,czy wyeliminujemy go z naszego życia.
Rzeczywistość przez to nie ulegnie zmianie.
On nie podlega kaprysom czy zachcianką człowieka,który często nie wie czego chce.
On działa we wszechświecie i ma swój plan,który zrealizuje,dla dobra ludzkości,nawet przy jej buncie.
Bo On nigdy nie przestanie istnieć,a koniec przewiduje na początku.
Bo jest Bogiem Wszechmogącym.
Pozdrawiam.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

chryzolit pisze:1Moj.7roz
1 Ziemia została skażona w oczach Boga4. 12 Gdy Bóg widział, iż ziemia jest skażona, że wszyscy ludzie postępują na ziemi niegodziwie, 13 rzekł do Noego:
«Postanowiłem położyć kres istnieniu wszystkich ludzi, bo ziemia jest pełna wykroczeń przeciw mnie; zatem zniszczę ich wraz z ziemią.

(...)

I nie jest istotne to czy my będziemy sie buntować,oskarżać Go,czy wyeliminujemy go z naszego życia.
Rzeczywistość przez to nie ulegnie zmianie.
On nie podlega kaprysom czy zachcianką człowieka,który często nie wie czego chce.
On działa we wszechświecie i ma swój plan,który zrealizuje,dla dobra ludzkości,nawet przy jej buncie.
Bo On nigdy nie przestanie istnieć,a koniec przewiduje na początku.
Bo jest Bogiem Wszechmogącym.
Pozdrawiam.

Chryzolit...zamiast przemawiac fanatycznie w imieniu mojzeszowego okrutnika JHWH na podstawie biblijnych archaizmow, moglbys zadbac o swoje wyksztalcenie .

Naprawde przykro obserwowac twoja degradacje.

Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

chryzolit pisze:1Moj.7roz
1 Ziemia została skażona w oczach Boga4. 12 Gdy Bóg widział, iż ziemia jest skażona, że wszyscy ludzie postępują na ziemi niegodziwie, 13 rzekł do Noego:
«Postanowiłem położyć kres istnieniu wszystkich ludzi, bo ziemia jest pełna wykroczeń przeciw mnie; zatem zniszczę ich wraz z ziemią.
Interesujący ten Bóg. Eksterminował niemal całe życie na planecie. Zwierzęta też niemoralnie postępowały?

chryzolit pisze: Tym Bogiem jest Stwórca,to on wydał wyrok na pierwszą parę ludzi i na bazie tego wyroku,ja i Ty umieramy,nie ważne jak bardzo się będziemy buntować przeciw temu,rzeczywistość jest rzeczywistością.
Z tym się zgadzam i nie mam zamiaru się buntować. Umrzemy, to pewne.
Jedynie przy Stwórcy, wyroku i pierwszej parze ludzi delikatnie mógłbym się nie zgodzić ;-)

chryzolit pisze: Jeżeli ktoś myśli że Stwórca jest tylko Bogiem miłości i inne cechy mu nie pasują to się myli.
Ależ nie. Obraz Boga rysujący się z lektury tzw. Pisma Świętego pokazuje nam, obok miłościwego, również tyrana, okrutnika, zazdrośnika… itd.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

chryzolit pisze:I nie jest istotne to czy my będziemy sie buntować,oskarżać Go,czy wyeliminujemy go z naszego życia.
Rzeczywistość przez to nie ulegnie zmianie.
Oczywiście :-)
Jednak jest wielu ludzi, że mają Boga za okrutnika, zapominając, że Jego synem jest Pan Jezus.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Luba.
W religiach Bog zostal spersonifikowany i to jest glowna przyczyna-hamulec , utrudniajaca jakiekolwiek postepy duchowe.

Czlowiek w religiach nadaje Absolutowi wlasne prymitywne cechy , nazywajac Go sprawiedliwym lub niesprawiedliwym wedlug ludzkich kryteriow oceny.

W dzisiejszych czasach Bog- osoba konfrontowany jest wg zasad matematyki (logiki) z rzeczywistoscia kwantowa i ta konfrontacja wypada zawsze na niekorzysc Boga osobowego, ktory "sprawiedliwie" i indywidualnie karze i wynagradza swoje biedne, bladzace w religiach stworzenia.

Zyjemy w czasach upadku religii. Nikt i nic nie jest w stanie powstrzymac tego procesu.
Nawet islam upadnie. Mysle, ze to kwestia jednego pokolenia.

To taka moja optymistyczna wersja rozwoju sytuacji na swiecie :->

Jesli natomiast dopuscimy do glosu Jehowe(JHWH) wraz z wyznajacym go motlochem, doprowadzimy do sytuacji z zydochrzescijanskiej apokalipsy, ktora zwie sie armagedonem....i ludzkosc bedzie musiala zaczynac znow od nowa
Trochę słów zmiksowanych,niczym nie popartych,ani historią,ani wiedzą.
To zobaczmy na ten historyczny postęp duchowy i cywilizacyjny,od czasu rewolucji francuskiej.
Wprowadzanie boga bezosobowego,czy ateizmu w różnych odmianach materializmu i innych postępowych idei do rzeczywistości człowieka.
Jak wprowadzanie do rzeczywistości tych idei było okupione krwią.
Rewolucja Francuska,to bunt przeciw K.R.K.oraz królowi i księciom,którzy byli postrzegani jako uciemiężenie ludzi.Walka z systemem religijnym była też utożsamiona z walką z Biblią i Bogiem biblijnym.
Francja spływała krwią przeciwników rewolucji.
Szczególnie Paryż był tego przykładem.
Idealiści Deizmu-boga bezosobowego wprowadzali nowe zasady,wszystko odbywało się siłą,a za jakiekolwiek nieposłuszeństwo karaną śmiercią,w Paryżu najczęściej na gilotynie.
Rewolucja ta stała sie przykładem do realizacji nowych idei ateistycznych,czy różnych o charakterze materialistycznym w pózniejszym czasie.
1 I 2 Wojna swiatowa,jest też tego przykładem
Rewolucja Pazdziernikowa,która wybuchła w Rosji,również jej idealiści oparli te idee na przelewie krwi,morzu krwi.
I tak jest do dzisiaj kraje,które wdrażały te idee na świecie,z ich powodów zginęło więcej ludzi,niż kiedykolwiek wcześniej.
Piszę krótko,jest to historia dobrze znana.
Co to było?
W imię jakich bogów,traktowano ludzi jak gnój,torturowano,gwałcono,odbierano majątki,skazywano na więzienia i stałą przemoc,przesiedlenia,głód i choroby.
Luba odpowiedz proszę w imię jakich bogów to czyniono?
W imię jakiego prawa moralnego?

Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Luba-napisała.
Jesli natomiast dopuscimy do glosu Jehowe(JHWH) wraz z wyznajacym go motlochem, doprowadzimy do sytuacji z zydochrzescijanskiej apokalipsy, ktora zwie sie armagedonem....i ludzkosc bedzie musiala zaczynac znow od nowa
Ależ nikt nie pyta Cię o to kogo i w czym dopuścisz do Głosu.
Czy Boga Stwórcę,nie chcesz dopuścić do głosu?
Czy sądzisz,że On będzie pytał o to Ciebie?
Takimi wpisami dajesz jedynie świadectwo,kto jest Twoim Bogiem i komu służysz.
Wyznający motłoch,zwroty z piekła rodem.Dziwne.
Apokalipsa zwie się Armagedonem.?
Dlaczego wypowiadasz się w tematach,których zupełnie nie rozumiesz?
Co ludzkość będzie musiała zaczynać od nowa,piękne życie w nowej ziemi,w Królestwie Jezusa.?
Tego zazdrościsz i chcesz idee,piękne idee zniszczyć.
Chaos Ci odpowiada.?
Bo jesteś przekonana,że Twój bóg w tej walce zwycięży.?
Właśnie Apokalipsa,wiedza od Chrystusa,uczy że przegra,i będzie to sromotny koniec boga zła i cierpienia ludzkości.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze: Rewolucja Francuska,to bunt przeciw K.R.K.oraz królowi i księciom,którzy byli postrzegani jako uciemiężenie ludzi.Walka z systemem religijnym była też utożsamiona z walką z Biblią i Bogiem biblijnym.
Francja spływała krwią przeciwników rewolucji.
Szczególnie Paryż był tego przykładem.
Idealiści Deizmu-boga bezosobowego wprowadzali nowe zasady,wszystko odbywało się siłą,a za jakiekolwiek nieposłuszeństwo karaną śmiercią,w Paryżu najczęściej na gilotynie.
Rewolucja ta stała sie przykładem do realizacji nowych idei ateistycznych,czy różnych o charakterze materialistycznym w pózniejszym czasie.
1 I 2 Wojna swiatowa,jest też tego przykładem

Pozdrawiam.
EWANGELIA MATEUSZA 28. 18 - 20. BIBLIA TYSIĄCLECIA

''Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.''

Teraz już wiesz kto stał za krwawą rewolucją francuską, powstaniem deizmu oraz dwoma wojnami światowymi :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”