Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i tajemnic Jego...

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wuka.
Bóg z Ciebie zakpił???
Czy Ty zakpiłaś z niego???
Bo czytając Twoje wpisy nie mam wątpliwości kto z kogo.
Ale oczywiście zawsze za nasze głupoty obciążyć Boga jest najlepiej,bo chce sie posiadać niewinność.

Ale proszę daj sobie odpowiedz,na te pytania które sa w tekście z Hioba.
Aby się nauczyć,czym jest mądrość i czym ona się objawia.?
Pozdrawiam.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:Ty się trzymałaś dominacji kościelnej, a nie Biblii.
Byłam u Baptystów, czasami zaglądałam do ewngelicznych, bo też mieli dobre kazania.
Widać należało nie wchodzić do żadnej denominacji, ale przecież wtłacza się do głowy, że bez zboru nie ma wzrostu. Więc co? Jakieś rady masz dla mnie?
wybrana pisze:To właśnie prawda jaką przeczytałaś w Biblii pomogła Ci z tej denominacji wyjść.
No nie, tam mnie nauczono obcować z Biblią na codzień. Tam poznałam PS, analizy, komentarze, wykłądnie itd. Wiele lat codziennie (nie opuścilam ani dnia) czytałam i studiowałam PS. Do bani twój wniosek i sprzeczny sam w sobie.
wybrana pisze:Gdy zaczęłaś połykać wszystkie informacje o ufoludkach i innych gadzich istotach, to nastąpiło pomieszanie z poplataniem.
:-D :-D :-D Kobieto, te sprawy poznałam w wieku około14, 15 lat. Poznałam też milion innych spraw, ale ty oczywiście gada we mnie widzisz :-D Jeszcze dodaj coś o demonach, opętaniu, a udam się do egzorcysty, który różańcem i święconą wodą mnie pochlapie :-D
wybrana pisze:Jezus nauczał o zagrożeniu ponownego narodzenia, bo przychodzi zły z siedmioma jeszcze gorszymi duchami i stan takiego staje się jeszcze gorszy.
No popatrz. Stało się, a obiecał, że uratuje każdego, kto wierzy. Ach, zapomniałam, moja wiara była gorszego sortu ;-) Tych nie ratuje. W tej sprawie do pana Rydzyka musze się udac. :-P

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Gdybyś sama zaczęła czytac to, co Jezus nauczał bez pomocy innych, to miała byś inne spojrzenie. Ogromne znaczenie ma w tym pojmowaniu modlitwa o światło wiary.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:Gdybyś sama zaczęła czytac to, co Jezus nauczał bez pomocy innych, to miała byś inne spojrzenie. Ogromne znaczenie ma w tym pojmowaniu modlitwa o światło wiary.
:mysli: :sniezek: Szkoda mojego czasu na takie "dyskusje". Gadał dziad do obrazu. :oczy:

Przy okazji...Ap.Piotr zabrania samodzielnie czytać PS. Bo głupolom na zgubę to wychodzi.
No i mam dylemat: słuchac Piotra, słuchać wybranej, słuchać pastora i nauczycieli, a może ksindza proboszcza z Koziej Wólki?
Nie, słuchać siebie, swojego sumienia, swojego serca...
I tu żadne prośby o światło wiary i modlitwy nie pomagają w niczym, bo gdyby pomagały wszyscy byliby "w prawdzie".

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
wybrana pisze:Gdybyś sama zaczęła czytac to, co Jezus nauczał bez pomocy innych, to miała byś inne spojrzenie. Ogromne znaczenie ma w tym pojmowaniu modlitwa o światło wiary.
:mysli: :sniezek: Szkoda mojego czasu na takie "dyskusje". Gadał dziad do obrazu. :oczy:

Przy okazji...Ap.Piotr zabrania samodzielnie czytać PS. Bo głupolom na zgubę to wychodzi.
No i mam dylemat: słuchac Piotra, słuchać wybranej, słuchać pastora i nauczycieli, a może ksindza proboszcza z Koziej Wólki?
Nie, słuchać siebie, swojego sumienia, swojego serca...
I tu żadne prośby o światło wiary i modlitwy nie pomagają w niczym, bo gdyby pomagały wszyscy byliby "w prawdzie".
Faktycznie - gadał dziad do obrazu...., a gdyby głupota miała skrzydła, to niektórzy zmienili by prawo grawitacji,
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wuka.
Można być wszędzie,wszystko widzieć,i wszystko przejść,tylko nie nauczyć się z tego pokory.
Bo bojazń Boża jest mądrością,i nie o strach to się rozchodzi tylko o poprawny stan umysłu i serca,wobec wielkości Boga-Stwórcy.
cytat.
Cytat:
28 A do człowieka7 powiedział:
«Bojaźń Boża - zaiste mądrością,
roztropnością zaś - zła unikanie».
A taka postawa charakteryzuje się również przyjęciem jego objawienia w Jezusie,które przez najbliższych mu zostało spisane.
Pozdrawiam.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

gdyby głupota miała skrzydła, to niektórzy zmienili by prawo grawitacji,
_________________
:-D Lubię cięte riposty :xcalus:
Jeste też antygrawitacja, a więc kto wie, kto wie ;-) :-P

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

chryzolit pisze:Pozdrawiam.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Wuka+Wybrana=Harmageddon

a to też jedna z tajemnic poruszanych w tym temacie, czyli obie Panie się nie mylą

:-)
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

radek pisze:Wuka+Wybrana=Harmageddon

a to też jedna z tajemnic poruszanych w tym temacie, czyli obie Panie się nie mylą

:-)
:mrgreen: :xcalus:

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wuka pisze:
radek pisze:Wuka+Wybrana=Harmageddon

a to też jedna z tajemnic poruszanych w tym temacie, czyli obie Panie się nie mylą

:-)
:mrgreen: :xcalus:
Apropos czerwieni, jedną z tajemnic tego tematu jest: dlaczego w osoczu jest życie

:idea: :xcalus:
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

radek pisze:dlaczego w osoczu jest życie
? Bo rozprowadza tlen i jest odpowiedzialne za najważniejsze funkcje odżywcze organizmu? O to chodzi? Sprecyzuj może.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wuka pisze:
radek pisze:dlaczego w osoczu jest życie
? Bo rozprowadza tlen i jest odpowiedzialne za najważniejsze funkcje odżywcze organizmu? O to chodzi? Sprecyzuj może.
To jest poważny temat, nie chcę się tu pomylić, mogę podpowiedzieć subtelnie na temat tego o czym myślę

J 1:1-4 eib "(1) Na początku było Słowo; Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko dzięki Niemu się stało i z tego, co istnieje, nic nie stało się bez Niego. (4) W Nim było życie, a życie było światłem ludzi."

A nie chcę powiedzieć dlatego, że

Łk 8:18 eib "Uważajcie więc, jak słuchacie; gdyż temu, który ma, będzie dodane, temu zaś, który nie ma, zostanie odebrane nawet to, co sądzi, że ma."
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Chyba nie nadążam za twoim tokiem myslenia. Nie widzę tu powiązania, ale to nie znaczy, że go nie ma. Ty widocznie widzisz więcej. Czy pokusisz się o wytłumaczenie? Bardzo bym chciała.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wuka pisze:Chyba nie nadążam za twoim tokiem myslenia. Nie widzę tu powiązania, ale to nie znaczy, że go nie ma. Ty widocznie widzisz więcej. Czy pokusisz się o wytłumaczenie? Bardzo bym chciała.
Wymienię Tobie wersy dotyczące tego tematu, może znajdziesz regułę ;-)

Kpł 17:11 pau "(11) Życie ciała jest bowiem w jego krwi. Ja zezwoliłem wam składać ją na ołtarzu, aby była za was zadośćuczynieniem, bo z powodu życia, które jest we krwi, dokonuje się zadośćuczynienie."

J 1:1-4 eib "(1) Na początku było Słowo; Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko dzięki Niemu się stało i z tego, co istnieje, nic nie stało się bez Niego. (4) W Nim było życie, a życie było światłem ludzi."

Ap 19:16 eib "A na szacie oraz na biodrze wypisany miał tytuł: Król królów i Pan panów."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”