Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i tajemnic Jego...

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

radek pisze:Fragment z księgi Wyjścia domaga się jedynie pierwszeństwa dla Boga
To jest tylko Twoje wyobrażenie.
Bóg za bałwochwalstwo karał śmiercią
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Krystian pisze:
radek pisze:Fragment z księgi Wyjścia domaga się jedynie pierwszeństwa dla Boga
To jest tylko Twoje wyobrażenie.
Bóg za bałwochwalstwo karał śmiercią
Krystian, tak na zdrowy rozum, czy nie masz na służbowej czapce orzełka? Przecież to nie przeciw Bogu, lecz dla wzbudzenia szacunku obywateli i w zgodzie z Bogiem. Potępianie kogoś za nieprzestrzeganie jednego przepisu nie jest wypełnieniem Prawa, lecz skuteczne uzdrowienie postawy moralnej człowieka, jest rzeczywiście dowiedzeniem Prawości

Iz 1:18 eib "(18) Chodźcie, rozpatrzmy to razem — mówi PAN! Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, mogą zbieleć jak śnieg; choćby czerwieniły się jak purpura, mogą stać się jak wełna."

Bóg zna Dobro i Zło i wie, że to rozdźwięk podczas zbyt wczesnego osądu powstały ze względu na niedobór wiedzy
Obrazek

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

radek pisze:Krystian, tak na zdrowy rozum, czy nie masz na służbowej czapce orzełka? Przecież to nie przeciw Bogu, lecz dla wzbudzenia szacunku obywateli i w zgodzie z Bogiem.
Tak zgadza się, ale Bóg oczekuje dla Siebie wyjątkowej czci.
Mój orzełek na czapce nic dla Niego nie oznacza.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Siatka współzależnych ośrodków świadomości tworzących rzeczywistość, będąc zharmonizowaną i zmierzającą w nieskonfliktowanym kierunku jest pozbawiona negatywnych elementów, a treść jej wiedzy jest pewnym fundamentem sukcesu

Mat 18:19-20 eib "(19) Zapewniam też was, że jeśliby dwaj spośród was na ziemi uzgodnili coś, o co chcieliby prosić mojego Ojca w niebie, On spełni ich prośbę. (20) Bo gdzie dwaj lub trzej gromadzą się w moje imię, tam jestem pośród nich."
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Krystian pisze:Mój orzełek na czapce nic dla Niego nie oznacza.
Orzełek nic. Ale Ty, który tego orzełka nosisz?
Przecież Bóg interesuje się ludźmi i temu komu oddają honory, cześć i sławę.
Za takim bezwartościowym orzełkiem możesz polecieć i ty.
Bo dla Boga to nie tylko to, że NIC nie znaczy, ale i to, że one go obrażają.
Historia trzech hebrajczyków. Poczytaj, przemyśl, zmądrzej.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Uświęcona ambicja skłaniająca do wzięcia odpowiedzialności za rzeczywistość jest skuteczna, gdy jest współdzielona przez conajmniej dwóch ludzi, których świadomość nie obciąża żadnym ciężarem współtowarzysza

Mat 18:19-20 eib "(19) Zapewniam też was, że jeśliby dwaj spośród was na ziemi uzgodnili coś, o co chcieliby prosić mojego Ojca w niebie, On spełni ich prośbę. (20) Bo gdzie dwaj lub trzej gromadzą się w moje imię, tam jestem pośród nich."

Taki przykład wzmacniania Mocnego wyjaśnia ludziom szczegółowo dlaczego miały miejsce zdarzenia, które miały miejsce, nie pozostawiając przestrzeni dla słabości, uwalniając od ciężaru niezrozumienia, cierpliwie uświęcając wszystkich nawet dowodząc, że słowa ludzi są traktowane jak modlitwa wzmacniająca Miasto umiłowane

J 3:21 eib "Kto jednak postępuje zgodnie z prawdą, nie boi się światła; chce on, aby stało się jasne, że to, co czyni, wypływa z szacunku dla Boga."

Mat 5:14 eib "Wy jesteście światłem świata. Nie da się ukryć miasta, które leży na górze."

Koran 6:92
To jest Księga, którą zesłaliśmy, błogosławiona potwierdzająca prawdziwość tego, co zostało przed nią zesłane; abyś ostrzegał Matkę miast i tych, którzy się wokół niej znajdują. Ci, którzy wierzą w życie ostateczne, wierzą w nią i będą pilnie przestrzegać swojej modlitwy
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”