Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i tajemnic Jego...

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

ratao pisze:Serce fizyczne odnosi się do ciała fizycznego.
Serce duchowe odnosi się do naszego ducha ludzkiego, którym jest każdy z nas jako dziecko Boże.
Sercem naszego ducha ludzkiego jest obecny w nas Bóg jako: Duch Boży,Miłość, Słowo, Słowo Boże, Królestwo Boże, Chrystus, Ja Jestem, itd.
ratao pisze:Tak jak napisałem powyżej, Słowem Bożym jest obecny w naszym duchu ludzkim Chrystus.
Z tego prostego faktu wynika, że nie może nim być Tora. Dla mnie wynika,że Tora ma wyeliminować obecnego w nas Chrystusa jako naszego Zbawiciela.
Serce cielesne odnosi się do ciała człowieka , do "człowieka zewnętrznego" , cielesnego, ludzkiego, to z serca ludzkiego pochodzą złe myśli
Podobnie ma się sprawa z duchem ludzkim , on też należy do ciała , do "człowieka zewnętrznego"
Serce duchowe należy do "człowieka wewnętrznego" . I to jest obecny w nas i Bóg i Chrystus jako: Duch Boży,Miłość, Słowo, Słowo Boże, Królestwo Boże, Chrystus, Ja Jestem, itp.

Nie ulegajcie przeto ciału: bo jeżeli odpowiednio do jego pożądliwości żyć zechcecie, to pomrzecie;
jeżeli zaś duch wasz pożądliwości cielesne na wodzy trzymać będzie, - to i wy żywi będziecie.


jeżeli zaś duch wasz pożądliwości cielesne na wodzy trzymać będzie - i to jest istotny warunek [obrazem tego jest woda, która ma oczyszczające właściwości i stąd mowa o narodzinach z wody ]
by w człowieku zamieszkał Duch Doży , Miłość [nieobłudna] , Chrystus , Drugi Adam , Syn Boży , Słowo Boże [tak rodzi się nowy Człowiek , drugi Adam - z wody i z Ducha ]

Miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa
A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej.
To jest największe i pierwsze przykazanie.
A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały Zakon [Tora] i prorocy.

Z tego prostego faktu wynika że Miłość jest doskonałym wypełnieniem nie tylko Prawa , ale i całej Tory tj. wskazówek , pouczeń [nauk] Bożych .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

efroni pisze:Miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa
A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej.
To jest największe i pierwsze przykazanie.
A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały Zakon [Tora] i prorocy.
primo: jak wypełniasz Torę?
sekundo: dlaczego dodajesz do Biblii słów, które tam nie ma?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Krystian pisze:
efroni pisze:Miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa
A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej.
To jest największe i pierwsze przykazanie.
A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały Zakon [Tora] i prorocy.
primo: jak wypełniasz Torę?
sekundo: dlaczego dodajesz do Biblii słów, które tam nie ma?
Gdybyś "nie zapomniał" dodać do tego cytatu to co było napisane czarnymi literami to miałbyś odpowiedź na pierwsze primo .
Cyt: Z tego prostego faktu wynika że Miłość jest doskonałym wypełnieniem nie tylko Prawa , ale i całej Tory tj. wskazówek , pouczeń [nauk] Bożych .
Po drugie primo nigdy , nigdzie nie napisałem, że wypełniam Prawo czy Torę .
Nigdzie też nie napisałem że w moim ciele mieszka Duch Boży
A to jest warunek by w moim sercu gościła taka Miłość ,która uzdatnia mnie do kochania mojego bliźniego [mojego wroga] tak jak kocham swoje dzieci.
To, że czytam ze zrozumieniem to co jest napisane i otwarcie o tym piszę , znaczy, że znam diagnozę mojej choroby.
A ta choroba jest tego typu, że może być wyleczona tylko przez Lekarza, w społeczności dzieci Bożych [ w ciele Chrystusowym]

Co do sekundo to rozumiem że masz na myśli nie sekundy ale po drugie (secundo)
A więc co do secundo , to co masz na myśli ? Nie wolno komentować słów Biblii?
Nie wolno komentować tego co jest napisane w Biblii czarnymi literami na białym tle ?
Jako prosty robotnik [znam swoje miejsce w szeregu] i jestem pewien, że niczego do Biblii nie dodawałem.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

efroni pisze:Co do sekundo to rozumiem że masz na myśli nie sekundy ale po drugie (secundo)
Tak, zwykłe przejęzyczenie
efroni pisze:Jako prosty robotnik [znam swoje miejsce w szeregu] i jestem pewien, że niczego do Biblii nie dodawałem.
Ale dodajesz w nawiasach. Ale ok.
Odpisz mi tylko jak wypełniasz Torę?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Krystian pisze:
efroni pisze:Co do sekundo to rozumiem że masz na myśli nie sekundy ale po drugie (secundo)
Tak, zwykłe przejęzyczenie
efroni pisze:Jako prosty robotnik [znam swoje miejsce w szeregu] i jestem pewien, że niczego do Biblii nie dodawałem.
Ale dodajesz w nawiasach. Ale ok.
Odpisz mi tylko jak wypełniasz Torę?
Miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa
A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej.
To jest największe i pierwsze przykazanie.
A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały Zakon [Tora] i prorocy.


Z tego prostego faktu wynika że Miłość jest doskonałym wypełnieniem nie tylko Prawa , ale i całej Tory tj. wskazówek , pouczeń [nauk] Bożych .
Po drugie primo nigdy , nigdzie nie napisałem, że wypełniam Prawo czy Torę .
Nigdzie też nie napisałem że w moim ciele mieszka Duch Boży
A to jest warunek by w moim sercu gościła taka Miłość ,która uzdatnia mnie do kochania mojego bliźniego [mojego wroga] tak jak kocham swoje dzieci.

A ta choroba może być wyleczona tylko przez Lekarza, w społeczności dzieci Bożych [ w ciele Chrystusowym]

Jest napisane czarnym na białym . Niestety prościej nie potrafię .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=fg57IRf6Jq8[/video]

To nauczanie skłoniło mnie do wniosku, że porzucenie wszystkiego co się ma dla Królestwa Bożego polega na zapomnieniu w dialogu o wszystkim co własne i wsłuchaniu się w rozmówcę, bo jego słowa mają być ważniejsze od moich

Łk 18:29-30 eib "(29) Jezus im odpowiedział: Zapewniam was, nie ma takiego, kto by opuścił dom lub żonę, lub braci, lub rodziców, lub dzieci ze względu na Królestwo Boże (30) i kto nie otrzymałby w zamian dużo więcej w tym czasie, a w nadchodzącym wieku — życia wiecznego."

Łk 17:21 eib "Nikt nie powie: Spójrzcie, jest tutaj! Albo: Spójrzcie, jest tam! Bo właściwie Królestwo Boże jest pośród was."

Łk 10:25-28 eib "(25) I oto powstał pewien znawca Prawa. Chcąc wystawić Jezusa na próbę, zapytał: Nauczycielu, co mam czynić, aby odziedziczyć życie wieczne? (26) W odpowiedzi usłyszał: A co jest napisane w Prawie? Jak czytasz? (27) Znawca zacytował: Masz kochać Pana, swego Boga, całym swoim sercem, z całej swojej duszy, każdą swoją myślą i ze wszystkich swych sił, a swojego bliźniego jak samego siebie. (28) Odpowiedziałeś poprawnie — podsumował Jezus. — Tak postępuj, a będziesz żył."
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

radek pisze:wsłuchaniu się w rozmówcę, bo jego słowa mają być ważniejsze od moich
Ja bym tu polemizowała, chyba, że niedobrze cię zrozumiałam.
Powiem tak: księżom już na starcie nie ufam. Kto kłamie w małym, kłamie i w dużym. Oni zaczęli kłamać dawno temu i to od razu w "duuuużym". Więc nawet jeśli przez jakiś lapsus, jakimś cudem coś dobrego im się wymknie - to chwała Bogu.
Słuchaj siebie, swego sumienia i serca i konfrontuj z wypowiedziami Jezusa z Ewangelii. Może nawet zahacz o niekanoniczne (ale z rezerwą i ostrożnością).
Ja tym wszystkim Rysiom, szlachtnym grzybkom - Rydzom tudzież innym ;-) ;-) Polokom itd. po prostu nie ufam :-D ;-)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wuka pisze:
radek pisze:wsłuchaniu się w rozmówcę, bo jego słowa mają być ważniejsze od moich
Ja bym tu polemizowała, chyba, że niedobrze cię zrozumiałam
Historia jakiej w ciągu życia doświadczyłem, nie może mnie obciążać, gdy wsłuchuję się w Słowa, które uważam za utwierdzone w Bogu. To co mój rozmówca stara się powiedzieć to jedno, a to, co mówi przez niego Bóg do mojego serca to zupełnie coś innego. Mając prawidłową wiarę w Boga, widzę go wszędzie otrzymując coraz więcej od Niego. Natomiast osoba usiłująca mówić w swoim imieniu, zamiast najpierw dobrze się wsłuchać straci nawet to co uważa, że ma

Łk 8:18 eib "Uważajcie więc, jak słuchacie; gdyż temu, który ma, będzie dodane, temu zaś, który nie ma, zostanie odebrane nawet to, co sądzi, że ma."
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Dzięki, Radek. Teraz dobrze cię zrozumiałam.
Zmylił mnie ten Ryś ;-) :-D

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

radek pisze:Historia jakiej w ciągu życia doświadczyłem, nie może mnie obciążać, gdy wsłuchuję się w Słowa, które uważam za utwierdzone w Bogu. To co mój rozmówca stara się powiedzieć to jedno, a to, co mówi przez niego Bóg do mojego serca to zupełnie coś innego. Mając prawidłową wiarę w Boga, widzę go wszędzie otrzymując coraz więcej od Niego. Natomiast osoba usiłująca mówić w swoim imieniu, zamiast najpierw dobrze się wsłuchać straci nawet to co uważa, że ma
Niejednokrotnie pisałem, że nie gardzę naukami żadnej denominacji .
To co mój rozmówca stara się powiedzieć to jedno, a to, co mówi przez niego Bóg do mojego serca to zupełnie coś innego
- dzięki radku , to jest właśnie to czego nie mogłem , nie potrafiłem zadowalająco [mnie] wyartykułować a co jest tym, czym się w swoim życiu religijnym kieruję .
Teraz , po tych Twoich słowach, to co Ty napisałeś , ja bym napisał tak :

Historia jakiej w swoim życiu doświadczyłem [ to co działo się w moim życiu], nauczyła mnie,
że gdy z wiarą [ bez uprzedzeń] wsłuchuję się w Słowa, które uważam za utwierdzone w Bogu ,
wtedy swoje przekonania [ nabyte w trakcie swego dotychczasowego życia] należy odłożyć na bok .
To co mój rozmówca stara się powiedzieć to jedno, a to, co mówi przez niego Bóg do mojego serca to zupełnie coś innego.
Mając prawidłową wiarę w Boga, widzę go wszędzie otrzymując coraz więcej od Niego.
Natomiast osoba usiłująca mówić w swoim imieniu, zamiast najpierw dobrze się wsłuchać straci nawet to co uważa, że ma.


W tej chwili jestem w trakcie uważnego czytania tekstu Anny Świderkówny pt. BÓG TRÓJJEDYNY W ŻYCIU CZŁOWIEKA .
I dzieje się dokładnie to co napisałeś ; To co mój rozmówca stara się powiedzieć to jedno, a to, co mówi przez niego Bóg do mojego serca to zupełnie coś innego.
Mając prawidłową wiarę w Boga, widzę Go wszędzie otrzymując coraz więcej od Niego.

Podobnie było z tekstami Ellen G. White ,Charlesem Taze Russellem , Williamem Branhamem
i podobnie jest z tekstami judaizmu , islamu czy religii wschodu .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Dopiszę to co do mnie teraz przyszło .
Historia jakiej w swoim życiu doświadczyłem [ to co działo się w moim życiu], nauczyła mnie,
że gdy z wiarą [ bez uprzedzeń] wsłuchuję się w Słowa, które uważam za utwierdzone w Bogu ,
wtedy swoje przekonania [ nabyte w trakcie swego dotychczasowego życia] należy odłożyć na bok .
To co mój rozmówca stara się powiedzieć to jedno, a to, co mówi przez niego Bóg do mojego serca to zupełnie coś innego.
Mając prawidłową wiarę w Boga, widzę go wszędzie otrzymując coraz więcej od Niego.


Dzięki temu [ z uporem maniaka] nie trwam w swoich religijnych przekonaniach .
Dzięki temu moje przekonania religijne ulegają zmianie [ ciągle ewoluują]
Dzięki temu jestem zdolny przyjąć światło, przeznaczone dla mnie .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

efroni pisze: (...) to jest właśnie to czego nie mogłem , nie potrafiłem zadowalająco [mnie] wyartykułować a co jest tym, czym się w swoim życiu religijnym kieruję (...)
Po tym jak doszedłem do tego wniosku, to też zauważyłem, że w ten sposób właśnie podchodzę do ludzi, wcześniej nie zdawałem sobie z tego sprawy, chociaż byłem przekonany, że z każdej sytuacji jest wyjście dzięki Bogu ale dowodu na to nie szukałem na siłę

Łk 12:12 eib "(12) Duch Święty was pouczy, On w stosownej chwili wskaże, co trzeba powiedzieć."
Obrazek

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

radek pisze:
efroni pisze: (...) to jest właśnie to czego nie mogłem , nie potrafiłem zadowalająco [mnie] wyartykułować a co jest tym, czym się w swoim życiu religijnym kieruję (...)
Po tym jak doszedłem do tego wniosku, to też zauważyłem, że w ten sposób właśnie podchodzę do ludzi, wcześniej nie zdawałem sobie z tego sprawy, chociaż byłem przekonany, że z każdej sytuacji jest wyjście dzięki Bogu ale dowodu na to nie szukałem na siłę

Łk 12:12 eib "(12) Duch Święty was pouczy, On w stosownej chwili wskaże, co trzeba powiedzieć."
Zauważyłem to, że jeżeli chodzi o ludzi w sensie ogólnym, to jesteś o niebo wyżej
Ja, jeżeli chodzi o ludzi, jestem na etapie Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie tzn. kpina za kpinę a dobro za dobro .
A jeżeli chodzi o człowieka od którego przyjmuję to co nazywane jest , nauką, "światłem" ,
to dla mnie nie ma znaczenia kim on jest , skąd pochodzi, czy kogo [jaką religię] reprezentuje .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

radek pisze:To nauczanie skłoniło mnie do wniosku, że porzucenie wszystkiego co się ma dla Królestwa Bożego polega na zapomnieniu w dialogu o wszystkim co własne i wsłuchaniu się w rozmówcę, bo jego słowa mają być ważniejsze od moich
Radek tam w tle jest matka boska murzyńska
to już wystarczy, aby gościa nie słuchać
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Krystian pisze:
radek pisze:To nauczanie skłoniło mnie do wniosku, że porzucenie wszystkiego co się ma dla Królestwa Bożego polega na zapomnieniu w dialogu o wszystkim co własne i wsłuchaniu się w rozmówcę, bo jego słowa mają być ważniejsze od moich
Radek tam w tle jest matka boska murzyńska
to już wystarczy, aby gościa nie słuchać
Ona nie skrzywdziła nikogo, wręcz przeciwnie. Obraz wykonany na płótnie nie odbierze chwały Bogu. Fragment z księgi Wyjścia domaga się jedynie pierwszeństwa dla Boga

Wj 20:4-5 eib "(4) Nie rzeźb sobie bóstw ani nie czyń żadnych wyobrażeń czegokolwiek, co jest wysoko na niebie albo nisko na ziemi, albo głęboko w wodzie. (5) Nie składaj temu pokłonów ani nie oddawaj czci, ponieważ Ja, PAN, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym. Dochodzę winy ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy Mnie odrzucają,"

Bo u Joela czytamy, że potem Duch Jego wylany będzie na wszelkie ciało

Jl 3:1-2 eib "(1) A potem wyleję mojego Ducha na wszelkie ciało, wasi synowie i córki będą prorokować, wasi starcy będą mieli sny, a wasza młodzież — widzenia. (2) Również na sługi i na służące wyleję wówczas mego Ducha."

Izajasz wyraźnie pisze o steli od Boga dla wybranych oraz o niezniszczalnym imieniu

Iz 56:4-5 bt5 "(4) Tak bowiem mówi Pan: Rzezańcom, którzy przestrzegają moich szabatów i opowiadają się za tym, co Mi się podoba, oraz trzymają się mocno mego przymierza, (5) dam w moim domu i w moich murach stelę oraz imię lepsze od [imienia] synów i córek, dam im imię wiekuiste i niezniszczalne."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”