Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i tajemnic Jego...

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

wuka pisze:
efroni pisze:Opinia większości jest wiążąca . Jest to naturalne prawo ustanowione przez Stwórcę tego świata .
I właśnie w oparciu o to prawo, człowiek ustanowił ustrój polityczny zwany demokracją .
Ale wymyśliłeś. Powalająca teoria.
Nie pierwsza to i zapewne nie ostatnia taka Twoja reakcja .
Kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one .
Ta mądrość, mówi o tym, że taki sposób zachowywania się człowieka jest regułą , naturalnym prawem , prawdą.
Prawdą, która w sposób jednoznaczny potwierdza i tą prawdę, że opinia większości [ społeczności do której wchodzisz] prędzej czy później, stanie się dla Ciebie wiążąca.
Jest to naturalne prawo ustanowione przez Stwórcę i Twoja opinia [mniejszości] w tej sprawie, nie ma tu żadnego znaczenia [dla istnienia takiej prawidłowości ]
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Ap.Piotr zabrania samodzielnie czytać PS.
..... :aaa: z taką głupotą jeszcze się nie spotkałem .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Poległam.
Ale się nie poddaję.
Wiem, że kiedy powstaje dziecko, to po 20 (chyba) albo 21 dniach jako pierwsze powstaje serce. I swoim biciem dostarcza poprzez pępowinę matki z krwią wszystkie składniki odżywcze do rozwoju płodu potrzebne. Zaczyna się prawdziwe życie. I chyba z tym mi się kojarzy (na dzień dzisiejszy). Czyli serce jako pierwszy dar od Boga daje poprzez krew życie. To jest prawdziwy początek. Mózg powstaje dużo póżniej. Bez mózgu można żyć (bardzo krótko, ale jednak), bez serca i krwi, żyć się po prostu nie da.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4175
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

efroni pisze:
wuka pisze:
efroni pisze:Opinia większości jest wiążąca . Jest to naturalne prawo ustanowione przez Stwórcę tego świata .
I właśnie w oparciu o to prawo, człowiek ustanowił ustrój polityczny zwany demokracją .
Ale wymyśliłeś. Powalająca teoria.
Nie pierwsza to i zapewne nie ostatnia taka Twoja reakcja .
Kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one .
Ta mądrość, mówi o tym, że taki sposób zachowywania się człowieka jest regułą , naturalnym prawem , prawdą.
Prawdą, która w sposób jednoznaczny potwierdza i tą prawdę, że opinia większości [ społeczności do której wchodzisz] prędzej czy później, stanie się dla Ciebie wiążąca.
Jest to naturalne prawo ustanowione przez Stwórcę i Twoja opinia [mniejszości] w tej sprawie, nie ma tu żadnego znaczenia [dla istnienia takiej prawidłowości ]
Przy czym podczas debaty publicznej można za pomocą odpowiednich argumentów wpływać na opinię poszczególnych głosujących, czyli jeśli jest ludziom mądrze wytłumaczone, to wtedy więcej głosów będzie za dobrą sprawą, a więc Efroni masz rację, no chyba, że w owej społeczności nie ma ani jednego mądrego w debacie poprzedzającej głosowanie wtedy może być trudno o dobry wybór
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4175
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wuka pisze:Poległam.
Ale się nie poddaję.
Wiem, że kiedy powstaje dziecko, to po 20 (chyba) albo 21 dniach jako pierwsze powstaje serce. I swoim biciem dostarcza poprzez pępowinę matki z krwią wszystkie składniki odżywcze do rozwoju płodu potrzebne. Zaczyna się prawdziwe życie. I chyba z tym mi się kojarzy (na dzień dzisiejszy). Czyli serce jako pierwszy dar od Boga daje poprzez krew życie. To jest prawdziwy początek. Mózg powstaje dużo póżniej. Bez mózgu można żyć (bardzo krótko, ale jednak), bez serca i krwi, żyć się po prostu nie da.
Dobrze dodam parę wersów

J 1:11-12 eib "(11) Przyszedł do swego, swoi Go jednak nie przyjęli. (12) Lecz tym wszystkim, którzy Go przyjęli, dał przywilej stania się dziećmi Boga — tym, którzy wierzą w Jego imię,"

J 3:18 eib "(18) Ten, kto wierzy w Niego, nie stanie przed sądem; lecz na tym, kto nie wierzy, już ciąży wyrok, ponieważ odmówił wiary w imię Jedynego Syna Bożego."

A o imieniu dowiadujemy się z

Rev 14:1 eib "(1) Na górze Syjon zobaczyłem Baranka. Stało z Nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli na czole wypisane Jego imię oraz imię Jego Ojca."

Rev 19:16 eib "(16) A na szacie oraz na biodrze wypisany miał tytuł: Król królów i Pan panów."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Nie widzę tu spójności. Zaczynasz od osocza, a kończysz na Imieniu Boga. Chyba za daleki spacer odbyłam i wywietrzało mi mózg z skojarzeń ;-)
efroni pisze:Nie pierwsza to i zapewne nie ostatnia taka Twoja reakcja .
Kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one .
Ta mądrość, mówi o tym, że taki sposób zachowywania się człowieka jest regułą , naturalnym prawem , prawdą.
Nie zauwazyłam wpisu.
To teraz zastanów się, czy gdyby nie jednostki lub małe grupy osób wyłamujące się z tego całego stada, populacji jednakowych zachowań, czy ludzkość posunęłaby się do przodu? Czy to nie jednostkom myślącym niestandardowo zawdzięczmy postęp w każdej dziedzinie?
Czy gdyby wszystkie wrony siedziały w stadzie, a ktoś by do nich strzelał, nie potrzeba czasem jednej odważnej, aby ruszyła tyłek i poprowadziła stado w inne miejsce? Odwaga, ponadprzeciętny umysł, nieszablonowe myślenie...mówi ci to coą? Na drzewie dalej bysmy siedzieli albo w jaskini przy ognisku z maczugą w łapie byś latał. Ot, taka twoja nauka poniżająca ludzi inaczej i dalej niż własny nos widzących.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

radek pisze:
efroni pisze:
wuka pisze:
efroni pisze:Opinia większości jest wiążąca . Jest to naturalne prawo ustanowione przez Stwórcę tego świata .
I właśnie w oparciu o to prawo, człowiek ustanowił ustrój polityczny zwany demokracją .
Ale wymyśliłeś. Powalająca teoria.
Nie pierwsza to i zapewne nie ostatnia taka Twoja reakcja .
Kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one .
Ta mądrość, mówi o tym, że taki sposób zachowywania się człowieka jest regułą , naturalnym prawem , prawdą.
Prawdą, która w sposób jednoznaczny potwierdza i tą prawdę, że opinia większości [ społeczności do której wchodzisz] prędzej czy później, stanie się dla Ciebie wiążąca.
Jest to naturalne prawo ustanowione przez Stwórcę i Twoja opinia [mniejszości] w tej sprawie, nie ma tu żadnego znaczenia [dla istnienia takiej prawidłowości ]
Przy czym podczas debaty publicznej można za pomocą odpowiednich argumentów wpływać na opinię poszczególnych głosujących, czyli jeśli jest ludziom mądrze wytłumaczone, to wtedy więcej głosów będzie za dobrą sprawą, a więc Efroni masz rację, no chyba, że w owej społeczności nie ma ani jednego mądrego w debacie poprzedzającej głosowanie wtedy może być trudno o dobry wybór
To nie polityków i politykę miałem na myśli gdy to pisałem . Natomiast prawdą jest że wg. tych samych praw , reguł postępują i politycy .
Z kim przystajesz takim się stajesz .
To kolejna mądrość, reguła , naturalne prawo, które dotyczy wszystkich a które [ miedzy innymi ] mówi i o tym,
że jeżeli ktoś nie chce wiązać się z opinią społeczności do której przystał, powinien taką społeczność opuścić [bez żalu i bez pomyj wylewanych na nich ]
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

wuka pisze:Nie widzę tu spójności. Zaczynasz od osocza, a kończysz na Imieniu Boga. Chyba za daleki spacer odbyłam i wywietrzało mi mózg z skojarzeń ;-)
efroni pisze:Nie pierwsza to i zapewne nie ostatnia taka Twoja reakcja .
Kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one .
Ta mądrość, mówi o tym, że taki sposób zachowywania się człowieka jest regułą , naturalnym prawem , prawdą.
Nie zauwazyłam wpisu.
To teraz zastanów się, czy gdyby nie jednostki lub małe grupy osób wyłamujące się z tego całego stada, populacji jednakowych zachowań, czy ludzkość posunęłaby się do przodu? Czy to nie jednostkom myślącym niestandardowo zawdzięczmy postęp w każdej dziedzinie?
Czy gdyby wszystkie wrony siedziały w stadzie, a ktoś by do nich strzelał, nie potrzeba czasem jednej odważnej, aby ruszyła tyłek i poprowadziła stado w inne miejsce? Odwaga, ponadprzeciętny umysł, nieszablonowe myślenie...mówi ci to coą? Na drzewie dalej bysmy siedzieli albo w jaskini przy ognisku z maczugą w łapie byś latał. Ot, taka twoja nauka poniżająca ludzi inaczej i dalej niż własny nos widzących.
Nie widzę tu spójności . Nie o tym pisałem .
O roli przywódcy w stadzie mówią inne reguły, inne [naturalne] prawa ustanowione przez Stwórce .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4175
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wuka pisze:Nie widzę tu spójności. Zaczynasz od osocza, a kończysz na Imieniu Boga. Chyba za daleki spacer odbyłam i wywietrzało mi mózg z skojarzeń ;-)
Zwróć uwagę, że w swobodnej wypowiedzi pisemnej przestrzegam pewnej reguły, dlatego napisałem osocze, ale jest to synonim tego co podaje Biblia. Wuka, w czytaniu trzeba być cierpliwym, zwłaszcza, gdy Pismo, np. Biblia, Quran, ma sens

Zaglądając do translatora Google można znaleźć co wspólnego mają czoło i szata, ale to na marginesie.

Tymczasem chciałbym zauważyć, że Prawo Izraelitów nie dąży do zabijania zwierząt, lecz potomstwo oddaje Bogu, aby było zadośćuczynieniem, za rodziców, do czasów ostatecznych, gdy owa codzienna ofiara ma być odjęta, ze względu na usprawiedliwiający sąd

Kpł 17:11 pau "(11) Życie ciała jest bowiem w jego krwi. Ja zezwoliłem wam składać ją na ołtarzu, aby była za was zadośćuczynieniem, bo z powodu życia, które jest we krwi, dokonuje się zadośćuczynienie."

Dan 8:13-14 eib "(13) I usłyszałem, jak jeden święty mówił do drugiego i jak ten drugi mu odpowiedział: Jak długo trwać będzie to, czego dotyczy widzenie: brak składania codziennej ofiary, niszcząca nieprawość oraz wydanie świątyni i zastępu na podeptanie? (14) Odpowiedź brzmiała: Trwać to będzie dwa tysiące trzysta wieczorów i poranków — i miejsce święte zostanie uporządkowane."

Quran 45:16
Daliśmy synom Izraela Księgę, mądrość i proroctwo. Zaopatrzyliśmy ich we wspaniałe rzeczy i wynieśliśmy ich ponad światy.
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

efroni pisze:Nie o tym pisałem .
efroni pisze: powinien taką społeczność opuścić
Rozumiem teraz. O to chodzi, prawda?
Tylko po co pisać nowomową i kluczyć, ściemniać, zamiast napisać wprost: wuka spadaj, nie chcemy cię tu.
Tylko tyle i aż tyle. Ale wy jesteście przyzwyczjeni do mówienie zawile, wieloznacznie, owijać w bawełne, a potem w purpurę, a na końcu i tak konpny worek z tego wychodzi. :-/

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

wuka pisze:
efroni pisze:Nie o tym pisałem .
efroni pisze: powinien taką społeczność opuścić
Rozumiem teraz. O to chodzi, prawda?
Tylko po co pisać nowomową i kluczyć, ściemniać, zamiast napisać wprost: wuka spadaj, nie chcemy cię tu.
Tylko tyle i aż tyle. Ale wy jesteście przyzwyczjeni do mówienie zawile, wieloznacznie, owijać w bawełne, a potem w purpurę, a na końcu i tak konpny worek z tego wychodzi. :-/
Nie . Nie oto chodzi .
Takim wpisem potwierdzasz, że nic nie rozumiesz , że jesteś przewrażliwiona na swoim punkcie
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4175
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wuka pisze:Rozumiem teraz. O to chodzi, prawda?
Wuka zauważyłaś, że im więcej się z siebie daje tym trudniejsza może być dalsza droga. To może wiązać się nieraz z subtelnym błędem w ogólnym podejściu do rozmowy, być może chodzi właśnie o to, żeby czegoś niedopowiedzieć. Piszę, żebyś wiedziała, że ja nic Tobie nie zarzucam ;-)
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

radek pisze: Piszę, żebyś wiedziała, że ja nic Tobie nie zarzucam
Wiem, Radek. Jesteś ok pod każdym względem. Podziwiam i szanuję Cię.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

radek pisze:. Prawo Boże nie ma granic i jest ponad naszą świadomością dlatego uniżenie się w swym sercu względem Niego jest poczytane za sprawiedliwość
Ps 19:8 bgn "Prawo WIEKUISTEGO jest doskonałe nawraca duszę"
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

RN pisze:Jaki Ty jesteś wyznawca Jezusa, skoro napisałeś, że nie jesteś chrześcijaninem.
Jakbyś mnie czytał, to byś znał różnice.
Jednakże, Ty takie wstawki robisz specjalnie.
Bo z Ciebie, ani Chrystianin, ani chrześcijanin.
Więc, trzeba kogoś się czepić.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”