Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i tajemnic Jego...

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

To w życiu Hioba są pokazane wszystkie stany emocjonalne człowieka przegranego,który wszystko stracił w swoim życiu,przeżył on bunt przeciw Bogu,przeżył bezradność,brak wpływu na cokolwiek i stan rozpaczy,wszystko nie ma sensu,stan rozpaczy który prowadził do braku sensu życia i chęci śmierci.


Dobrze napisane Chryzolicie.
Dlatego, taki bunt przeciw Bogu - tutaj występuje.
Hiob, pomimo tylu przejść, nie stracił wiary w Boga.
A tutaj piszą, że stracili wiarę, bo ksiądz, pastor, pop czy inny kaznodzieja ich zawiódł.
A, kto kazał im wierzyć w kazania, tych ludzi :!:
No przecież nie Bóg i Jego Syn Pan Jezus.
Wierzyli swoim kapłanom, zamiast czytać Biblię.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Krystian pisze:A tutaj piszą, że stracili wiarę, bo ksiądz, pastor, pop czy inny kaznodzieja ich zawiódł.
A, kto kazał im wierzyć w kazania, tych ludzi
A dlaczego TY im nie uwierzyłeś?
Możesz pisnąć im choć słowo, żeby inni też nie wierzyli jak ty nie wierzysz?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Krystian pisze:Wierzyli swoim kapłanom, zamiast czytać Biblię.
Co z tego ,że ktoś czyta Pismo, jeśli buntuje się przeciw Prawu Boga,przeciw przykazaniom w porządku Melchizedeka?

1J 5:3 "Bo miłość do Boga polega na tym, że przestrzegamy jego przykazań; a przecież jego przykazania nie są uciążliwe"
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

efroni

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... &start=120
efroni napisał: "Tora jest napisana tak ,że nie ma tam kropek , przecinków , spacji .
Zaczyna się litera bet a kończy się literą lamet („l”) w ten sposób jest SŁOWEM BOŻYM [jednym słowem]
Pierwsza i ostatnia litera SŁOWA tworzy słowo lew co znaczy „serce” .
Najpotężniejszą wiedzą , mądrością jest Miłość a miłość w nas to Bóg w nas" .
Miłość to Bóg, obecny w naszych sercach duchowych jako Duch Boży, Królestwo Boże, Chrystus, itd.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

ratao pisze:efroni

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... &start=120
efroni napisał: "Tora jest napisana tak ,że nie ma tam kropek , przecinków , spacji .
Zaczyna się litera bet a kończy się literą lamet („l”) w ten sposób jest SŁOWEM BOŻYM [jednym słowem]
Pierwsza i ostatnia litera SŁOWA tworzy słowo lew co znaczy „serce” .
Najpotężniejszą wiedzą , mądrością jest Miłość a miłość w nas to Bóg w nas" .
Miłość to Bóg, obecny w naszych sercach duchowych jako Duch Boży, Królestwo Boże, Chrystus, itd.
Zgadza się .
Jednakże jest problem . Mamy duchowe serca ?
Biblia mówi o człowieku zewnętrznym ze swoją człowieczą [niektórzy mówią "zwierzęcą" ] duszą, ze swoim ludzkim duchem , ze swoim kamiennym sercem .
Żeby człowiek zewnętrzny , cielesny się narodził , to co kobiece i to co męskie musi się połączyć .
Z tak powstałej komórki rozwija się życie dziecka, dotąd aż narodzi się człowiek .

Ten człowiek wewnętrzny w nas , Adam [Człowiek, przez duże "C"] w nas , Chrystus w nas, ze swą boską duszą , ze swoim Bożym Duchem , ze swoim mięsistym sercem
rodzi się w nas tak samo jak zrodził się w Marii .
Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego osłoni cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.
Wierzysz że Chrystus narodził się w betlejemskim żłobie , lecz biada ci jeżeli nie narodzi się w tobie - pisał A. Mickiewicz .
Gdy Duch Boży , to co boskie , męskie zstępuje do człowieka i łączy się z tym co żeńskie w człowieku ,
wtedy rodzi się Chrystus w nas , Adam [Człowiek ] w nas, syn Boży w nas, ze swą boską duszą w nas , ze swoim Bożym Duchem w nas , ze swoim mięsistym sercem w nas .

A więc wszystko zaczyna się od Ducha Bożego [którego posyła do nas Chrystus Boży]
Kiedy , w jakich okolicznościach, w jaki sposób [co trzeba zrobić ] przychodzi do ciała człowieka Duch Boży ?
Co wyróżniało Korneliusza , goja , oficera kohorty Italskiej, że zstąpił do niego [do jego ciała] Duch Boży ?

Tora zaczyna się od litery bet co znaczy "dom" . Ostatnia i pierwsza litera SŁOWA [Tory] tworzy słowo lew co znaczy "miłość'
Jeśli ktoś mnie miłuje, będzie zachowywał moje SŁOWO. I mój Ojciec go umiłuje, i przyjdziemy do niego, i u niego zamieszkamy.
Miłość Boża , miłość Chrystusowa , znajdą mieszkanie , dom, w ciele człowieka
i tylko o tym , mówi SŁOWO [Tora] Boże , i tylko o tym mówi Jezus , wcielone SŁOWO Boże , tylko o tym i o niczym innym .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Listek
Listek pisze:
radek pisze:. Prawo Boże nie ma granic i jest ponad naszą świadomością dlatego uniżenie się w swym sercu względem Niego jest poczytane za sprawiedliwość
Ps 19:8 bgn "Prawo WIEKUISTEGO jest doskonałe nawraca duszę"
[center]Wolą Bożą jest uświęcenie naszych naszych dusz, a Prawo dusz nie uświęca[/center]
1 Tes.4.3 Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze, żebyście się powstrzymywali od wszeteczeństwa
Gal.5.18 A jeśli Duch was prowadzi, nie jesteście pod zakonem.
Rzym.7.6 Teraz zaś straciło moc nad nami Prawo, gdy umarliśmy temu, co trzymało nas w jarzmie, tak, że możemy pełnić służbę w nowym duchu, a nie według przestarzałej litery.
2 Kor.3.6 On też sprawił, żeśmy mogli stać się sługami Nowego Przymierza, przymierza nie litery, lecz Ducha; litera bowiem zabija, Duch zaś ożywia.
Efez.6.6 Nie służąc dla oka, jak ci, którzy chcą podobać się ludziom, lecz jak słudzy Chrystusa, czyniąc wolę Boga z serca;
2 Kor.3.3 Wiadomo przecież, że jesteście listem Chrystusowym sporządzonym przez nasze usługiwanie; napisanym nie atramentem, ale Duchem Boga żywego, nie na tablicach kamiennych, lecz na tablicach serc ludzkich.


Jesteś listem Chrystusowym, czy Listkiem zakonowym?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

ratao pisze:Wolą Bożą jest uświęcenie naszych naszych dusz, a Prawo dusz nie uświęca
Mylisz się ratao.

Prawo Boga to Jego słowa życia wypowiedziane do ludzi.

Prawo nie tylko uświęca ,ale słowa w nim zawarte mają moc zbawić duszę.

Jk 1:21 bt2 "Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze."

" Prowadź rozmowy z rozumnymi, a każda twoja mowa niech będzie o Prawie Najwyższego"
Ostatnio zmieniony 05 mar 2020, 16:56 przez Listek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Listek pisze:słowa w nim zawarte mają moc zbawić duszę.
Mylisz się. Chrystus zbawia, a nie jakieś słowa ze ST i fakt, czy od piątku wieczora wcinam koszerne żarcie.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wuka pisze: Chrystus
Ap 19:13 bg "A przyodziany był szatą omoczoną we krwi, a imię jego zowią Słowo Boże."


Jk 1:21 " przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

efroni
Zgadza się. Jednakże jest problem . Mamy duchowe serca ?
2 Kor.3.3 Wiadomo przecież, że jesteście listem Chrystusowym sporządzonym przez nasze usługiwanie; napisanym nie atramentem, ale Duchem Boga żywego, nie na tablicach kamiennych, lecz na tablicach serc ludzkich.
Rzym.5.5 ...bo Miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Bożego, który nam jest dany.


Serce fizyczne odnosi się do ciała fizycznego.
Serce duchowe odnosi się do naszego ducha ludzkiego, którym jest każdy z nas jako dziecko Boże. Sercem naszego ducha ludzkiego jest obecny w nas Bóg jako: Duch Boży,Miłość, Słowo, Słowo Boże, Królestwo Boże, Chrystus, Ja Jestem, itd.
Jeśli ktoś mnie miłuje, będzie zachowywał moje SŁOWO. I mój Ojciec go umiłuje, i przyjdziemy do niego, i u niego zamieszkamy.

Miłość Boża , miłość Chrystusowa , znajdą mieszkanie , dom, w ciele człowieka
i tylko o tym , mówi SŁOWO [Tora] Boże , i tylko o tym mówi Jezus , wcielone SŁOWO Boże , tylko o tym i o niczym innym .

Jan.14.23
BT W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy.
.BW Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy.


Tak jak napisałem powyżej, Słowem Bożym jest obecny w naszym duchu ludzkim Chrystus. Z tego prostego faktu wynika, że nie może nim być Tora. Dla mnie wynika,że Tora ma wyeliminować obecnego w nas Chrystusa jako naszego Zbawiciela.

Podobnie KrK przez swoje wymyślone sakramenty wyeliminował Chrystusa. U protestantów jest podobnie, ale w nieco inny sposób.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wuka
wuka pisze:
Listek pisze:słowa w nim zawarte mają moc zbawić duszę.
Mylisz się. Chrystus zbawia, a nie jakieś słowa ze ST i fakt, czy od piątku wieczora wcinam koszerne żarcie.
Masz świętą rację, że to Chrystus jako prawdziwe Słowo Boże zbawia , a nie Tora.
Z tego powodu o Chrystusie jako Słowie powinno się pisać z dużej litery.

BW Jak.1.21 Przeto odrzućcie wszelki brud i nadmiar złości i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo, które może zbawić dusze wasze.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Listek pisze:Ap 19:13 bg "A przyodziany był szatą omoczoną we krwi, a imię jego zowią Słowo Boże."
Jak pięść do nosa. Oczywiście. I tym mieczem będzie łby ścinał a wy będziecie sprzątać przez tysiąc lat i brodzić w tej krwi niewiernych. Ale frajda.🤮

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

ratao pisze:Tak jak napisałem powyżej, Słowem Bożym jest obecny w naszym duchu ludzkim Chrystus. Z tego prostego faktu wynika, że nie może nim być Tora. Dla mnie wynika,że Tora ma wyeliminować obecnego w nas Chrystusa jako naszego Zbawiciela.
Otóż to.
ratao pisze:Podobnie KrK przez swoje wymyślone sakramenty wyeliminował Chrystusa. U protestantów jest podobnie, ale w nieco inny sposób.
Z moich doświadczeń i obserwacji wynika, że jedni są warci drugich.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

ratao pisze:Masz świętą rację, że to Chrystus jako prawdziwe Słowo Boże zbawia
Tora Boga to Słowo Boga.

Hbr 8:10 "Bo takie oto przymierze zawrę z domem Israela po tych dniach .
Włożę Moją Torę w ich umysły i wypiszę ją na ich sercach; ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem."

J 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."- powiedział Syn Boży do Ojca Niebiańskiego.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Listek
Listek pisze:
ratao pisze:Masz świętą rację, że to Chrystus jako prawdziwe Słowo Boże zbawia
Tora Boga to Słowo Boga.

Hbr 8:10 "Bo takie oto przymierze zawrę z domem Israela po tych dniach .
Włożę Moją Torę w ich umysły i wypiszę ją na ich sercach; ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem."

J 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."- powiedział Syn Boży do Ojca Niebiańskiego.
Jeśli z Kol.1.25-27 wynika, że Chrystus jest Słowem Bożym, to nie może nim być Tora.

Głoszenie nieprawdy jest grzechem, który zaciemnia duszę, a celem wiary jest zbawienie duszy przez jej uświęcanie.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”