Czym jest przebóstwienie ?

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Ochrzszczony.W KrK.
Pieknie to napisalem. :-D Oczywiscie byl ochrzczony.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Ale kombinujecie.A to takie proste.
LwiPazur pisze:"Bóg stał się człowiekiem żeby człowiek stał się Bogiem"
czyste odniesienie do Jezusa,w rozumieniu wszystkich uznajacych Trojce.Tak samo z przebostwieniem-tylko to slowo to jakis "wynalazek" nowomowy religijnej.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

LwiPazur pisze:Gdzieś w necie znalazłem takie zdanie o przebóstwieniu:
"Bóg stał się człowiekiem żeby człowiek stał się Bogiem"
Co to znaczy ?
Wytłumaczę ci:
- Otóż to nic nie znaczy.
W dodatku zawiera mnóstwo wątpliwych tez.
Zadziwiające ile wątpliwych tez można zawrzeć w tak krótkim zdaniu.
Nie ma za co :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

booris pisze:Pieknie to napisalem. :-D Oczywiscie byl ochrzczony.
Pomidor. Głupowaci jesteście. Wystarczy po prostu Bobo zapytać. Może wam odpowiem. Ale jak widzę, odpowiedzi was nie interesują. Macie swoje wizje i chciwie się ich trzymacie. Oczywiście że to brednie.
Jak zwykle, POMIDOR. Nic innego nie można wam napisać. Szkoda klawiatury.
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Wszyscy wiedzą, że można cię spytać, Bobo ...
Nie podkreślaj tego tak często :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Bobo pisze: booris napisał/a:
Pieknie to napisalem. Oczywiscie byl ochrzczony.
Tak.Bobo.Zrobilem ortograficzny blad. :-D

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
booris pisze:Pieknie to napisalem. :-D Oczywiscie byl ochrzczony.
Pomidor. Głupowaci jesteście. Wystarczy po prostu Bobo zapytać. Może wam odpowiem. Ale jak widzę, odpowiedzi was nie interesują. Macie swoje wizje i chciwie się ich trzymacie. Oczywiście że to brednie.
Jak zwykle, POMIDOR. Nic innego nie można wam napisać. Szkoda sklawiatury.
Bobo, kto się czubi, ten się lubi😍 ja uwielbiam tą przesłodką minkę tego małego bobaska💕💋
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wybrana pisze:No to Bobo jeszcze nie ochrzczony?
Oczywiście, że nie jest ochrzczony.
Niech mi zapoda, chociaz jeden werset, gdzie apostołowie chrzcili w formule trynitarnej :jezyk2:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Nie chrzcili w jakieś formule trynitarnej, gdyż w Biblii nie ma takiej formuły :->
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Dawno temu,jak Bobo jeszcze w miare normalnie dyskutowal,rozmawialismy o tym,ze Bobo zostal ochrzczony (tym razem bez byka ;-) ) w Kosciele Katolickim i ze nie dokonal aktu apostazji.
Bobo,jesli cos pomylilem,to mnie popraw.
Czy to ma jakies znaczenie?Dla mnie nie.Dziwie sie tylko troche tym ludziom,ktorzy religijnie stoja niejako w opozycji do KK,bo fakt ze nie dokonuja apostazji dziala na rzecz tegoz KK.Dopoki ich nazwiska nie zostana usuniete z rejestru chrztow,nadal beda figurowac jako katolicy,tym samym sztucznie poprawiaja statystyki KK,czyli dzialaja w interesie tegoz Kosciola.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

booris pisze:Dziwie sie tylko troche tym ludziom,ktorzy religijnie stoja niejako w opozycji do KK,bo fakt ze nie dokonuja apostazji dziala na rzecz tegoz KK.Dopoki ich nazwiska nie zostana usuniete z rejestru chrztow,nadal beda figurowac jako katolicy,tym samym sztucznie poprawiaja statystyki KK,czyli dzialaja w interesie tegoz Kosciola.
Zaraz coś ci wyjaśnię.
Jak dokonuje się aktu apostazji to i tak widniejesz w wszystkich aktach tego Kościoła. Nie wymazują cię z księgi chrztów, komunii i jakich byś tam nie brał od nich usług. Po prostu dodają jeden, nic dla nich nie znaczący papierek, że dokonałeś aktu apostazji.
A kto ich sprawdzi, czy w statystykach podaja z tymi wypisanymi, czy jak zawsze - po swojemu?
Poza tym - nie wiem, jak w chwilim obecnej, podobno lepiej - ale całe lata trwało wielka niechęć, ze strony Kościoła, aby takie akty podpisywać. Pewnie wielu się zniechęciło i po prostu sprawę olało. Tak zrobiłam ja. Jesli ktoś mieszka ciągle w jednym miejscu to ma łatwiej, wystarczy cierpliwość i dążenie do swego. Ja wiele razy się przeprowadzałam, a teraz też mam daleko i wcale nie mam chęci palcem kiwnąć, aby się z nimi użerać i jeszcze tracić czas i pieniądze na jeżdżenie po kraju i uganianie się za jednym papierkiem, który dla mnie i tak nic nie znaczy.
Może gdybym była jakąś wielką religijną fanką, miała stały kontakt z jakimś zborem, a tam wymagaliby takiej deklaracji...może. Ale nie czuję potrzeby. Pewnie tam ma wiele osób.

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

To co, ktoś wyjaśni na czym polega przebóstwienie, czy dobrze napisałem, że to uczestniczenie w pewnym stopniu w boskiej chwale i posiadanie iskry Bożej ?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

LwiPazur pisze:ktoś wyjaśni na czym polega przebóstwienie
Tu nie ma co wyjasniać. Nie ma takiego tworu, jakieś sztuczne hasełko ktoś kiedyś wymyślił i wlecze się to.
Jedyne co mi się kojarzy to dążenie do doskonałości. A bożą iskrę ma każde stworzenie. Wszyscy jesteśmy duchowymi tworami, a teraz żyjemy w cielesnej, materialnej powłoce. Po smierci duch idzie dalej swoją drogą, ale już w innym świecie, w innym wymiarze rzeczywistości, w innej gęstości, jak to różnie się nazywa.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

LwiPazur pisze:To co, ktoś wyjaśni na czym polega przebóstwienie, czy dobrze napisałem, że to uczestniczenie w pewnym stopniu w boskiej chwale i posiadanie iskry Bożej ?
Jest to stan duchowy, gdy Duch człowieka łączy się z Duchem Bożym. Jest to proces, ale, gdy już dostatecznie nasz duch dojrzeje, wzniesie się, następuje połączenie, zespolenie duchowe. Wtedy taki człowiek jest ponownie nowo narodzony w Duchu Bożym. Kochamy po Bożemu, myślimy po Bożemu, widzimy grzech po Bożemu, stajemy się miłosierni po Bożemu. Nie stajemy się Bogami, ale stajemy się dziećmi Bożymi połączeni z Ojcem Duchem Bożym. Jest to stan duchowy. Najpiękniejszy stan jaki człowiek może osiągnąć. Wszystko co ziemskie i cielesne ma drugorzędne znaczenie. Takiemu człowiekowi nie straszna jest śmierć cielesna, bo ona jest tylko przejściem do drugiego doskonałego życia, gdzie nie ma cierpienia, bólu i nieprawości. Gdzie panuje miłość i radość. Jednak to nie my decydujemy mimo choć tego pragniemy - kiedy to nastąpi. Do końca trzeba słuchać Boga i wytrwać w Ewangelii miłości.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:Wtedy taki człowiek jest ponownie nowo narodzony w Duchu Bożym. Kochamy po Bożemu, myślimy po Bożemu, widzimy grzech po Bożemu, stajemy się miłosierni po Bożemu.
Nie kieruje mną sarkazm,- ale czy to znaczy że taką Ty jesteś?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”