Śmierć

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Śmierć

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
11 wrz 2021, 11:17
Krystian pisze:
11 wrz 2021, 0:04
Naprawdę w to wierzysz, że ta ziemia na której obecnie zyjemy stanie się Rajem?
Tak wybrana wierzę
Znasz pojęcie restytucja?
Pamiętaj, że ja nie jestem Twoim wrogiem.
Chcę tylko, abyś dokładnie przeczytała Biblię.
Ty tylko fizycznie wyszedłeś że wspólnoty SJ, ale duchowo nie.

Pełnią Królestwa Bożegojest Niebo.
Ziemia jest namiastką tego Królestwa, przedsionkiem, progiem, który trzeba przekroczyć do życia wiecznego.
Ono rozwija się w duszy człowieka i tryumfem jest nowy dom w Krolesteie Bożym w Niebie.

Bóg nie powiedział, że będzie łatwo ale powiedział, że będzie warto
Uwaga ! Tu centrum kontroli lotu w Tworkach !
Uruchomić spadochrony hamujące i odwracacze ciągu !
Over !
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Śmierć

Post autor: Krystian »

Nie załamuj się. Przede wszystkim uświadom sobie, że o żadnej nienawiści w stosunku do ciebie nie ma mowy. Zwrócić ci uwagę, że marudzisz ciągle o tym samym to nie znaczy, że ktoś cię nienawidzi.

Dziękuję wuka za dobre słowo :xcalus:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Śmierć

Post autor: Bobo »

Nawet jak Bobo wywala cię na banicję, to też nie oznacza nienawiści :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Śmierć

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:
11 wrz 2021, 15:50
Nawet jak Bobo wywala cię na banicję, to też nie oznacza nienawiści :-D
Akurat w tej kwestii, trochę wątpię 8-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Śmierć

Post autor: radek »

Podstawowe czynniki sprowadzające wszelkie szkody dla ciała to gwałt, dieta i nieprzychylność. Jeśli Świat wzniesie się ponad te czynniki, nie będzie przeszkód by zajmować się spełnianiem marzeń i życie wieczne nie będzie mrzonką oraz to czego brakowało by doharmonizować śmierć będzie łatwiejsze do zwerbalizowania i z gwarancją trwałości

Ap 18:4-8 BT5 "I usłyszałem inny głos z nieba, mówiący: Ludu mój, uchodź z niej; byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie podlegli: (5) bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. (6) Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, i za jej czyny oddajcie podwójnie: w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie. (7) Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku! Ponieważ mówi w swym sercu: „Zasiadam jak królowa, a nie jestem wdową, i z pewnością nie zaznam żałoby”, (8) dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: śmierć i smutek, i głód; i będzie w ogniu spalona, bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądził."

Koran 3:55
55. Oto powiedział Bóg: "O Jezusie! Oto Ja powołam ciebie i wyniosę ku
Sobie, oczyszczając cię od tych, którzy nie uwierzyli; i umieszczę
tych, którzy poszli za tobą, ponad niewiernymi - aż do Dnia
Zmartwychwstania. Następnie do Mnie powrócicie i wtedy rozstrzygnę
miedzy wami, w czym się różniliście
.
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Śmierć

Post autor: radek »

Przerwane życie jest zależne od wyższej jaźni

J 10:27-29 BT5 "Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, (28) a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. (29) Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca."
Obrazek

Nieziem
Posty: 872
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Śmierć

Post autor: Nieziem »

RM pisze:
30 maja 2020, 23:06

Po raz pierwszy temat śmierci pojawia się w kontekście Drzewa Poznania Dobra. Jednak z opisu wynika, że po spożyciu owocu poznania dobra nikt nie umarł. Oczywiście, religie to wyjaśniają, że przed spożyciem owocu śmierci nie było. Spróbujmy sobie wyobrazić populację ludzi po tysiącach lat rozmnażania, gdyby nikt nie umierał. :lol:
Co było rzeczywistą konsekwencją spożycia owocu? - odcięcie od Drzewa Życia i to właśnie jest śmierć, o której Bóg przestrzega w Gen 2,17. Zatem na początku pojawia się tylko kwestia śmierci duchowej - odcięcia od źródła życia. Temat śmierci fizycznej nie jest poruszany.
Gen.2,17:
Ale z drzewa wiadomości dobrego i złego nie jédz; bo którego dnia będziesz jadł z niego, śmiercią umrzesz. (WUJEK.1923)
Ale z drzewa poznania dobra i zła jeść nie będziesz, bo tego dnia, kiedy zjesz z niego, na pewno umrzesz.
(GDAŃSKA.2017)

W dniu, gdy zjedli, co się stało?
A wtedy otworzyły się im obojgu oczy i poznali, że są nadzy; spletli więc gałązki figowe i zrobili sobie przepaski.
Gdy zaś mężczyzna i jego żona usłyszeli kroki Pana Boga przechadzającego się po ogrodzie, w porze kiedy był powiew wiatru, skryli się przed Panem Bogiem wśród drzew ogrodu.

Nastąpiła rozmowa ludzi z Panem Bogiem, po czym
Pan Bóg sporządził dla mężczyzny i dla jego żony odzienie ze skór i przyodział ich.
Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki». Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty. Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia.

Od tego dnia żył człowiek jakieś kilkaset lat, i wtedy umarł.
Ogólna liczba lat, które Adam przeżył, była dziewięćset trzydzieści. I umarł.
Fizyczna śmierć Adama nastąpiła wiele tysięcy dni później od zjedzenia owocu z Drzewa Poznania Dobra I Zła. W dniu spożycia człowiek nie został pozbawiony fizycznego życia, ale został człowiek wydalony z Ogrodu.
Ogród to miejsce, gdzie spotykał się człowiek z Bogiem.

Nieziem
Posty: 872
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Śmierć

Post autor: Nieziem »

Bobo pisze:
01 sie 2021, 13:57
...nadzieja na życie w raju na ziemi nie polega na nieśmiertelności tylko na życiu wiecznym. A to nie to samo.
DonCicio pisze:
04 wrz 2021, 12:08

Wiesz, co oznacza słowo "żyć wiecznie"? To znaczy "nie umierać".

Jan 3:35 "Kto wierzy w Syna, będzie żyć wiecznie. Kto jest nieposłuszny Synowi, nie zyska życia, ale ściąga na siebie wieczny gniew Boży"
Jak nie to samo?
To jak to w końcu jest: żyć wiecznie znaczy nie umierać, a jednak to nie znaczy nieśmiertelność?

Nieziem
Posty: 872
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Śmierć

Post autor: Nieziem »

Bobo pisze:
01 sie 2021, 16:42
Biblia poucza, że śmierć jest karą a nie jakąś naturalną bramą. Śmierć nazywa nieprzyjacielem Bóg usunie śmierć. I jak wtedy ludzie pójdą do nieba?
wuka pisze:
01 sie 2021, 16:52
Bobo, Biblia może i poucza, ale życie swoje. Śmierć jest przejściem do innego życia czy się komuś to podoba czy też nie podoba i ani biblia ani nie-biblia tego nie zmieni.
Apostoł Paweł do Filipian(1,23) napisał:
pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej.
Pisząc o pragnieniu fizycznej śmierci ciała wyrażał przy tym przekonanie, że po tym fakcie będzie z Chrystusem.
Dla niego cielesna śmierć była bramą do Chrystusa.
Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć zyskiem. A jeśli życie w ciele umożliwi mi owocną pracę, to nie wiem co wybrać. Albowiem jedno i drugie mnie pociąga: pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej, lecz z drugiej strony pozostać w ciele, to ze względu na was rzecz potrzebniejsza.

Nieziem
Posty: 872
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Śmierć

Post autor: Nieziem »

Inne potwierdzenie, że śmierć w Ogrodzie miała wymiar duchowy, znajduje się w przypowieści o synu marnotrawnym. Ojciec (szczęśliwy bo odzyskał syna) tłumaczy drugiemu swojemu dziecku:
ten brat twój był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się.
Fizycznie ten syn żył ale jego stan bycia poza domem Ojca został nazwany byciem umarłym, a jego powrót do domu ożyciem.
Dosłownie jest tak napisane: życie w świecie to bycie umarłym dla Ojca. W innym miejscu Pan Jezus modli się takimi słowami do Ojca:
Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie.
Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego. Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem.

Jezus chce by wszyscy ci, którzy uwierzyli, byli tam gdzie On, w domu Ojca.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Śmierć

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
11 lip 2022, 0:26
Bobo pisze:
01 sie 2021, 13:57
...nadzieja na życie w raju na ziemi nie polega na nieśmiertelności tylko na życiu wiecznym. A to nie to samo.
DonCicio pisze:
04 wrz 2021, 12:08

Wiesz, co oznacza słowo "żyć wiecznie"? To znaczy "nie umierać".

Jan 3:35 "Kto wierzy w Syna, będzie żyć wiecznie. Kto jest nieposłuszny Synowi, nie zyska życia, ale ściąga na siebie wieczny gniew Boży"
Jak nie to samo?
To jak to w końcu jest: żyć wiecznie znaczy nie umierać, a jednak to nie znaczy nieśmiertelność?

Nieśmiertelność oznacza „niepodleganie śmierci” i odnosi się do bezkresnego i niezniszczalnego życia. Do pewnego czasu jedyną nieśmiertelną osobą był Bóg Jehowa, ale kiedy Jego posłany na ziemię syn, Jezus Chrystus, wypełnił wszystkie zadania powierzone mu przez Boga (Jan 4:34), jako pierwsze stworzenie też został obdarzony nieśmiertelnością
(1 Tym 6:16). Ale Bóg poszedł jeszcze dalej. Postanowił obdarzyć nieśmiertelnością niektóre śmiertelne dotąd stworzenia, ludzi wykupionych z ziemi, w liczbie 144 tysięcy (1 Kor 15:50-54 / Obj 14:3).

O ironio ... ten, który od 6000 lat uważał siebie za boga, który chciał być równy Jehowie ... szatan, diabeł, żyjący od miliardów lat, który mógł żyć nieskończenie długo, przestanie istnieć za 1000 lat, a śmiertelni dotąd ludzie otrzymają coś, czego szatan nigdy nie osiągnął ... nieśmiertelność. Jakże słodka zemsta Jehowy Boga na potężniejszych od nas aniołach (PWT 32:35). W pewnym sensie 144 tysiące stworzeń + 1, staną się pod jednym względem równi Bogu ... będą nieśmiertelni. Mądrość i szczodrość Jehowy jest niesamowita! (Dzie 20:35)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

henioryks
Posty: 51
Rejestracja: 27 lip 2022, 10:59

Re: Śmierć

Post autor: henioryks »

Szatan przestanie istnieć z wyroku Jehowy w roku 3249 ne. nieśmiertelność nie jest życiem wiecznym, to są dwa różne pojęcia biblijne.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Śmierć

Post autor: DonCicio »

henioryks pisze:
27 lip 2022, 11:26
Szatan przestanie istnieć z wyroku Jehowy w roku 3249 ne.

Może jakiś dowód Biblijny?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Śmierć

Post autor: radek »

U ludzi, tylko mądre kapłaństwo wydaje się mieć potencjał większy niż śmierć

Co więcej, stało się to nie bez złożenia przysięgi. O ile kapłani według porządku Lewiego obejmowali urząd bez towarzyszącej temu przysięgi, o tyle On objął urząd potwierdzony przysięgą Tego, który Mu oświadczył: Pan przysiągł i nie będzie żałował: Ty jesteś kapłanem na wieki. Widać więc, o ile lepszego przymierza Jezus jest poręczycielem.
Hebrajczyków 7:20‭-‬22 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/heb.7.20-22.SNP

Jezus odpowiedział: To, co niemożliwe u ludzi, możliwe jest u Boga.
Łukasza 18:27 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/luk.18.27.SNP
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Śmierć

Post autor: Queza »

To Jezus ma klucze piekła i śmierci, a nie żaden inny kapłan. Ap Jana 1:18
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”