Śmierć

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Śmierć

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
10 wrz 2021, 11:05
BoaDusiciel pisze:
10 wrz 2021, 10:46
DonCicio pisze:
10 wrz 2021, 10:10



A kiedy, według Ciebie, przyszło Królestwo Boże?
Pytanie jest niestosowne i brutalne.
Kobicina lewituje na wysokim poziomie abstrakcji, a tu takie bestialskie pytanie.
Trzecie zęby mi wyrosną, jeśli odpowie sensownie :mrgreen:

Dajmy jednak wypowiedzieć się Wybranej. Skoro twierdzi że "już przyszło", to kiedy?
Od kiedy ludzie otrzymali świadomość prawdziwego Boga. Tą świadomością i prawdę obdarzył ludzi Jezus. Poprzez ponownie połączenie duchowe człowieka z Duchem Bożym tworzy się w duszy człowieka Królestwo Boże. Ono ma wymier duchowy. Nie jest związane z bytem materialnym, ekonomicznym czy politycznym człowieka. Królestwo Boże tworzy się w duchowości człowieka, w jego sercu, w jego świadomości. Ta przemiana duchowa sprawia, że moc Ducha Świętego, która w nas wzrasta nas prowadzi .Taki nowo narodzony człowiek w Duchu Bożym myśli po Bożemu, czuję po Bożemu.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Śmierć

Post autor: Bobo »

Kiedy mówimy o nawiedzeniu? 🤕🥴
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Śmierć

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
10 wrz 2021, 12:08
Kiedy mówimy o nawiedzeniu? 🤕🥴
Czyli wykluczasz duchowość z życia człowieka, i twierdzisz, że to bezmyślne zwierzę tylko umiera z nadzieją, że może kiedyś się obudzi na ziemi, by znów zabijać, bo przecież coś musi jeść - taki tu jest system życia. System umierania i reprodukcji.
I kto tu jest nie nawiedzony ale zwiedzony?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Śmierć

Post autor: BoaDusiciel »

Wybranej wysiadły silniki hamujące i oddala się z trzecią prędkością kosmiczną :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Śmierć

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
10 wrz 2021, 11:59

Od kiedy ludzie otrzymali świadomość prawdziwego Boga.

Uważasz, że Adam, Mojżesz, Dawid i wielu innych mężów Bożych, nie mieli "świadomości prawdziwego Boga"?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Śmierć

Post autor: Krystian »

wybrana pisze:
10 wrz 2021, 12:19
Bobo pisze:
10 wrz 2021, 12:08
Kiedy mówimy o nawiedzeniu? 🤕🥴
Czyli wykluczasz duchowość z życia człowieka, i twierdzisz, że to bezmyślne zwierzę tylko umiera z nadzieją, że może kiedyś się obudzi na ziemi, by znów zabijać, bo przecież coś musi jeść - taki tu jest system życia. System umierania i reprodukcji.
I kto tu jest nie nawiedzony ale zwiedzony?
Co Ty piszesz wybrana, Adam i Ewa nie musieli zabijać, aby jeść.
Dlatego na odnowionej ziemi, może być tak samo.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Śmierć

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
10 wrz 2021, 14:49
wybrana pisze:
10 wrz 2021, 12:19
Bobo pisze:
10 wrz 2021, 12:08
Kiedy mówimy o nawiedzeniu? 🤕🥴
Czyli wykluczasz duchowość z życia człowieka, i twierdzisz, że to bezmyślne zwierzę tylko umiera z nadzieją, że może kiedyś się obudzi na ziemi, by znów zabijać, bo przecież coś musi jeść - taki tu jest system życia. System umierania i reprodukcji.
I kto tu jest nie nawiedzony ale zwiedzony?
Co Ty piszesz wybrana, Adam i Ewa nie musieli zabijać, aby jeść.
Dlatego na odnowionej ziemi, może być tak samo.
Naprawdę w to wierzysz, że ta ziemia na której obecnie zyjemy stanie się Rajem?
Adam I Ewa żyli w wydzielonym ogrodzie na określonym przygotowanym specjalnie dla ich życia terenie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Śmierć

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
10 wrz 2021, 12:44
wybrana pisze:
10 wrz 2021, 11:59

Od kiedy ludzie otrzymali świadomość prawdziwego Boga.

Uważasz, że Adam, Mojżesz, Dawid i wielu innych mężów Bożych, nie mieli "świadomości prawdziwego Boga"?
Coś trochę łykali, ale obłuda życia ziemskiego sprawiała, że ziarno posiane na gruncie skalistym - obumierało.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Śmierć

Post autor: Krystian »

Naprawdę w to wierzysz, że ta ziemia na której obecnie zyjemy stanie się Rajem?
Tak wybrana wierzę
Znasz pojęcie restytucja?
Pamiętaj, że ja nie jestem Twoim wrogiem.
Chcę tylko, abyś dokładnie przeczytała Biblię.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Śmierć

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
10 wrz 2021, 18:45
DonCicio pisze:
10 wrz 2021, 12:44
wybrana pisze:
10 wrz 2021, 11:59

Od kiedy ludzie otrzymali świadomość prawdziwego Boga.
Uważasz, że Adam, Mojżesz, Dawid i wielu innych mężów Bożych, nie mieli "świadomości prawdziwego Boga"?


Coś trochę łykali, ale obłuda życia ziemskiego sprawiała, że ziarno posiane na gruncie skalistym - obumierało.


Rozumiem, rozumiem ... według Ciebie ludzie wybrani przez Jehowę, napełnieni Jego świętym duchem, coś "łykali" ale nie mieli pełnej "świadomości prawdziwego Boga"? Tak?

Kiedy Bóg rozmawiał z Mojżeszem, ten drugi nie był tego świadomy, jak również inni, którzy za chwilę otrzymali tego samego świętego ducha Bożego ... tak?

Liczb 11:17 "A ja zstąpię i będę tam z tobą rozmawiał. Wezmę część ducha, który oddziałuje na ciebie, i dam im. I będą ci pomagać nieść ten ciężar — cały ten lud — żebyś nie niósł go sam"

Albo weźmy inne zdarzenie. Według Ciebie Wybrana, Mojżesz zupełnie pozbawiony "świadomości prawdziwego Boga" mówi, że "Jehowa wybrał i napełnił Becalela duchem Bożym" ... tak? Ni stąd, ni zowąd, od tak, poprostu oznajmia im:

Wyj 35:30,31 "Wtedy Mojżesz powiedział do Izraelitów: 'Jehowa wybrał Becalela, syna Uriego, syna Chura z plemienia Judy. I napełnił go duchem Bożym, dając mu mądrość, zrozumienie i wiedzę, dzięki czemu będzie mistrzem w każdym rodzaju rzemiosła'"

Weźmy inny przykład. Król Dawid, na którego oddziałowuje święty duch Boży również, nie mając "świadomości prawdziwego Boga" wypowiada takie słowa:

Mar 12:36 "Przecież Dawid pod wpływem ducha świętego rzekł: ‚Jehowa powiedział mojemu Panu: „Zasiadaj po mojej prawej stronie, aż położę ci twoich wrogów pod nogi”"

Podobnie było z Otanielem:

Sędz 3:9,10 "Gdy zaczęli wołać do Jehowy o pomoc, Jehowa dał im wybawcę — Otniela, syna Kenaza, młodszego brata Kaleba. Zstąpił na niego duch Jehowy i Otniel został sędzią Izraela (...)"

... oraz Jozuem, któremu zupełnie pozbawiony "świadomości prawdziwego Boga" Mojżesz, przekazuje ducha świętego, przez wkładanie rąk, jak czynili to później "świadomi prawdziwego Boga" naśladowcy Jezusa, a potem, to Mojżeszowe "ziarno posiane na gruncie skalistym - obumiera" w wieku 120 lat ... tak Wybrana?

A może źle Cię zrozumiałem???
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Śmierć

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
11 wrz 2021, 0:04
Naprawdę w to wierzysz, że ta ziemia na której obecnie zyjemy stanie się Rajem?
Tak wybrana wierzę
Znasz pojęcie restytucja?
Pamiętaj, że ja nie jestem Twoim wrogiem.
Chcę tylko, abyś dokładnie przeczytała Biblię.
Ty tylko fizycznie wyszedłeś że wspólnoty SJ, ale duchowo nie.

Pełnią Królestwa Bożegojest Niebo.
Ziemia jest namiastką tego Królestwa, przedsionkiem, progiem, który trzeba przekroczyć do życia wiecznego.
Ono rozwija się w duszy człowieka i tryumfem jest nowy dom w Krolesteie Bożym w Niebie.

Bóg nie powiedział, że będzie łatwo ale powiedział, że będzie warto
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Śmierć

Post autor: Krystian »

Ty tylko fizycznie wyszedłeś że wspólnoty SJ, ale duchowo nie.
Ja to mam przerąbane wybrana
Jedni mnie nienawidzą, że piszę na ŚJ, choć piszę tylko na CK
Drudzy jak Ty, że nadal jestem mentalnie ŚJ choć zgadzam się z nimi, gdzie biblijnie piszą prawdę
załamka
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Śmierć

Post autor: Bobo »

Biedny ten Krystian... chyba zacznę płakać :-(
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Śmierć

Post autor: wuka »

q
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 14:01 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Śmierć

Post autor: wuka »

q
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 14:01 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”