Śmierć

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
wybrana pisze:A nie powiedziała, że syna dał mi Pan?
Wg oryginalnego zapisu wypowiedź Ewy brzmi tak:

Adam współżył ze swoją żoną Ewą i ona stała się brzemienna. Po pewnym czasie urodziła Kaina i powiedziała: „Wydałam mężczyznę z pomocą Jehowy”

Dziwnie kombinujesz, Adam współżyje z Ewą, z tego rodzi się Kain, a ty mu przypisujesz ojcostwo Szatanowi. Jakim cudem? Uwierzyłaś Branhamowi :-D
Gdzie ty widzisz tu cudzołóstwo?
A jak sądzisz, dlaczego Kain był tak zły, że aż zabił brata. Znasz przyczynę narodzonego w nim zła?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

RN pisze:
wybrana pisze: Faktem jest, że grzech pierworodny to grzech cudzołóstwa, bo Kain był skażony podczepieniem się złego w człowieka. Kain urodził się że zmienionym DNA, dlatego zło ma teraz wpływ na ciało i jego zmysły. Kain zabił Abla - dziecko Adama i Ewy.
Wybrana, grzech pierworodny to jest wymysł Pawła :-)
ST. nie uczy o grzechu pierworodnym.
Ci, którzy łączą bajkowy opis o Adamie i Ewie z kolejnymi księgami i zapisaną tam historią, chcą wykazać, że jest to jakaś spójna historia dziejów, jaki Boży plan itp.
Już Bóg Mojżesza nie jest Bogiem Edenu. Dalej następuje dalsza ewolucja w zależności od sytuacji tzw. narodu wybranego i usposobienia piszącego.
To są zlepki różnych tradycji, różnej myśli.
Grzech w skrócie nazwany pierworodny jest wstąpieniem ludzi na drogę zła. Opis tego grzechu daje obraz, że już od początku istnienia człowiek uległ szatanowi i że szatan zagościł w życiu ludzi. Dlatego on przejął życie ludzkie we władanie. Dlatego ludzie jemu służą i sprzeciwiają się woli Bożej. To jest przyczyna całego zła na ziemi. Jest wiele bólu i cierpienia, które żli ludzie sobie wyrządzają. Owszem ST jest historią i zlepkiem mitów, tradycji, ale też są w nim ujęte pewne prawdy o człowieku. Inne wierzenia może trochę inaczej, ale podobnie przedstawiają historię człowieka. Historia narodu Izraelitów jest dla nas ważna, bo tam narodził się Zbawiciel, a ten fakt nie jest wymyślonym mitem, ale jest prawdą. Myślę że historia Izraelitów przedstawia jak grzeszny może stać się człowiek i jak wielkie znaczenie ma dany ludziom Zbawiciel. Ja wierzę i wiem, że Jezus Chrystus jest Zbawicielem, którego prawda i nauki dają człowiekowi zbawienie. Jest dla nas wzorem do naśladowania i wytrwałości w wierze. Szatan może chcieć zabić nasze ciało, ale moc wiary Chrystusa chroni i naszego ducha i nasze ciało. Wiara Chrystusowa daje nam zwycięstwo z mocami zła. My w Jezusie Chrystusie zwyciężamy atakujące nas zło.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

chryzolit pisze:Czy możesz to jakoś wyjaśnić,to sformułowanie''starszych braci''?
Jakimi oni są braćmi.?
Wj 4:22 bw "I powiesz do faraona: Tak mówi Pan: Moim synem pierworodnym jest Izrael."
Kościół Boży, Oblubienica, uczy się „na nich”.
A przynajmniej na „resztce”.
Rz 9:27 br "A Izajasz tak oto mówi o Izraelu: Jeśliby nawet liczba Izraela była tak ogromna jak piasek nad brzegiem morza, to tylko resztka ocaleje."
Oni dali początek Kościołowi.
Rz 15:4 br "Wszystko, co znajduje się od dawna w Piśmie [Świętym], zostało napisane ku naszej nauce, abyśmy mogli mieć niezachwianą nadzieję i płynącą z Pism moc ducha."

Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze: Faktem jest, że grzech pierworodny to grzech cudzołóstwa,
Fakt jest czymś, co można łatwo udowodnić.
Potrafisz?

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:Kościół Boży, Oblubienica, uczy się „na nich”.
To jest dziwne stwierdzenie.
Henryk pisze:Oni dali początek Kościołowi.
To także.
Czego możemy nauczyć się od Izraelitów ST (wszak o nich chyba ci chodzi skoro cytujesz ST)?
Chyba tylko tego, jak się NIE zachowywać. Wprawdzie katolicyzm przejął system kapąłńsko ofiarniczy od nich, ale tak to wszystko "unowocześnił", że wyszła niezła zgrywa.
Kto dał początek kościołowi? Jakoś ci główni i bliscy Jezusowi apostołowie nie kwapili się ani nie poczuwali do obowiązku głoszenia Jego przesłania. Prawdą jest, że gdyby nie Paweł to Europa pewnie do dziś by o Jezusie nie słyszała. No może do czasu masowych podróży i bratania się narodów...
I o jakim Kościele piszesz. Pewnie o tym duchowym, o zamkniętych i niewielkich denominacjach, jako o wybranych bożych. Tak, niektórzy przywódcy tak mówią. Nawet jakaś denominacja nazwę ma Kościół Boży w Chrystusie i ma się za jedyną Oblubienicę.
Inna nazywa się KrK i też się tak ma. ŚJ tez się mają, a i prawie każda inna też ;-) :-D
To jak to jest.
I jeszcze...jak niby apostołowie tworzyli ten Kościół? Gromadzili się po kątach w strachu kazania mówili. A teraz ...proszę bardzo co kaścioły głównych nurtów porobiły.
O to chodziło?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
wybrana pisze: Faktem jest, że grzech pierworodny to grzech cudzołóstwa,
Fakt jest czymś, co można łatwo udowodnić.
Potrafisz?
Nie, nie byłam materacem😜
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:I jeszcze...jak niby apostołowie tworzyli ten Kościół? Gromadzili się po kątach w strachu kazania mówili.
Jak dobrze, że Wuka nie kryje się po kątach i śmiało szydzi z apostołów.
Sama wydajesz opinię o sobie. Ale o tym już wiemy... :-(

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
wybrana pisze: Faktem jest, że grzech pierworodny to grzech cudzołóstwa,
Fakt jest czymś, co można łatwo udowodnić.
Potrafisz?
Przeczytaj Jana 8:44,w którym Jezus mówi, ojcem waszym jest diabeł, on był mężobójca od początku.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
wuka pisze:I jeszcze...jak niby apostołowie tworzyli ten Kościół? Gromadzili się po kątach w strachu kazania mówili.
Jak dobrze, że Wuka nie kryje się po kątach i śmiało szydzi z apostołów.
Sama wydajesz opinię o sobie. Ale o tym już wiemy... :-(
Wiesz, przykre to jest, ze nie potrafisz obiektywnie odniesc sie do faktow, ktore sa przeciez sprawdzalne. Jedyne na co cie stac to uderzyc we mnie personalnie i wydac osad. Ja nie szydze z apostolow. Przeciez tak bylo.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Bobo pisze: Dziwnie kombinujesz, Adam współżyje z Ewą, z tego rodzi się Kain, a ty mu przypisujesz ojcostwo Szatanowi. Jakim cudem? Uwierzyłaś Branhamowi :-D
Gdzie ty widzisz tu cudzołóstwo?
Bobo nigdy nie znałam i nie czytałam tego, co głosił Branham. Nie znałam tego nazwiska. Dziękuję Ci, że mi je podałeś, bo zapoznałam się i w tym temacie ma podobne poglądy do moich. Chyba w tym coś jest 😋
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Henryk pisze:Treści i wartości- wbrew temu co piszesz- są takie same.
...
Obie „wizje” pochodzą od Boga, a treści są identyczne:
No ciekawie piszesz. Najprostsze pytanie jakie się nasuwa, po co nowe przymierze, skro treści zawarte w starym są takie same, jak w nowym?

Kiedy Bóg w Ogrodzie uświadomił człowiekowi dysfunkcję samotności, to czy wiedział, że rozwiązaniem problemu będzie połączenie mężczyzny i kobiety w trwały związek? Z pewnością wiedział. Zatem dlaczego zaczął konfrontować człowieka ze zwierzętami? Przeprowadził człowieka przez łańcuch doświadczeń chybionych, aby człowiek również wiedział (w sposób praktyczny, poprzez doświadczenie), że jedynym rozwiązaniem dla dysfunkcjonalności samotności jest związek mężczyzny i kobiety.
Czym jest poznanie dobra i zła? Nazywamy to prawem. Wąż zmanipulował ludzi aby weszli pod prawo. Dlatego, kiedy Mojżesz ogłosił prawo, wywyższył Węża.

Wąż jest symbolem mądrości. Problemem jest to, że ludzie jednoznacznie kojarzą Węża z Diabłem, a Diabeł to wentyl poczucia moralnego bezpieczeństwa. W tradycji chrześcijańskiej jest wcieleniem zła, a czynienie zła to sens jego istnienia. Jeśli więc w taki sposób pojmujemy Węża, to wychodzi z tego co napisałem, że to Diabeł podyktował Mojżeszowi prawo. A to już jest za daleko posunięte rozumowanie. Szatan został w chrześcijaństwie przereklamowany. Wszystko zło przeszłe i teraźniejsze czynili zawsze ludzie, tylko przerzucali odpowiedzialność na Szatana.

Sądzę, że Wąż był jednym z Elohim, który sprawował zarząd nad światem fizycznym. Przeciwnikiem Boga stał się wówczas, kiedy zmanipulował ludzi tak, że weszli w porządek poznania dobra, czyli znaleźli się pod zwierzchnictwem Węża. Trzeba pamiętać, że np. Jezus mówił o władcy tego świata, albo też wy macie diabła za ojca. Jeśli zrozumiesz prawdziwy sens słów o wywyższeniu przez Mojżesza Węża na pustyni, zrozumiesz o kim mówił Jezus. Wyrok na Jezusa został wydany na podstawie prawa ogłoszonego przez Mojżesza. Wąż nie jest synonimem zła. On zawsze ukierunkowuje uwagę na czynienie dobra i odrzucanie zła. Problemem jest to, że tylko Bóg ma potencjał do czynienia dobra w czystej, nieskażonej postaci.

Tak jak w Ogrodzie Bóg pozwolił człowiekowi przejść przez pasmo chybionych doświadczeń ze zwierzętami, aby człowieka przygotować do poprawnego rozumowania i dokonywania prawidłowych wyborów, tak samo Bóg pozwala człowiekowi zbierać negatywne doświadczenia pod jurysdykcją prawa, aby tegoż człowieka przygotować do konfrontacji z Chrystusem. Mówienie, że Chrystus i prawo Mojżesza są tożsame, jest tym samym, co twierdzenie, że związek z kobietą jest tym samym, co związek z kozą.

Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RM pisze:No ciekawie piszesz. Najprostsze pytanie jakie się nasuwa, po co nowe przymierze, skro treści zawarte w starym są takie same, jak w nowym?
Widzę, że czytałeś wersety wyróżnione na niebiesko, które jako zasady postępowania, tak w Starym i w Nowym Przymierzu brzmiały bardzo podobnie. Zasady były jasne i czytelne.
Szacunek i bojaźń przed Bogiem, oraz miłość do bliźniego.

Pytasz: dlaczego dano Nowe? - Odpowiadam: dlatego, że Stare było za trudne do wykonania dla ludzi.
Za trudne dla niedoskonałego, skażonego grzechem człowieka. Wręcz niemożliwie do wypełnienia.
Nowe przymierze, pomimo niedoskonałości człowieka, niejako „dodawało” to, czego człowiekowi brakło, aby wypełnić warunki umowy w Starym Przymierzu.
A tam wymagane były doskonałe uczynki i doskonała sprawiedliwość!
Dzięki nieobłudnej wierze, Chrystus swoją zasługą, swoją drogocenną przelaną krwią „okrywał” nasze (naśladowców Jezusa) grzeszne ciała przed „wzrokiem” Ojca.
Pomimo, że ci pod Nowym Przymierzeniem nie postępują doskonale w 100%, są jednak uznawani przez Boga jako doskonali.
Zatem dlaczego zaczął konfrontować człowieka ze zwierzętami? Przeprowadził człowieka przez łańcuch doświadczeń chybionych, aby człowiek również wiedział (w sposób praktyczny, poprzez doświadczenie), że jedynym rozwiązaniem dla dysfunkcjonalności samotności jest związek mężczyzny i kobiety.
Ciekawe, jaką myśl usiłujesz tymi słowami przemycić? „Chybiona konfrontacja mężczyzny za zwierzętami” ma sugerować zoofilię? :aaa:
Nie komentuję, bo musiał bym obrazić!
Jedynym zadaniem człowieka w Edenie było:
Rdz 2:15 bw "I wziął Pan Bóg człowieka i osadził go w ogrodzie Eden, aby go uprawiał i strzegł."
Pomimo obecności innych istot, żadna nie był w stanie pomóc w tej pracy.
Rdz 2:20 bw "Nadał tedy człowiek nazwy wszelkiemu bydłu i ptactwu niebios, i wszelkim dzikim zwierzętom. Lecz dla człowieka nie znalazła się pomoc dla niego odpowiednia."
Czym jest poznanie dobra i zła? Nazywamy to prawem.

Na jakiej podstawie? :shock:
Dla mnie jest to wiedza. Adam Prawo miał już zapisane na sercu i w umyśle.
Wąż zmanipulował ludzi aby weszli pod prawo.
Jedno błędne na wskroś założenie, nieuchronnie rodzi następne.
Dlatego, kiedy Mojżesz ogłosił prawo, wywyższył Węża.
Mojżesz nie wymyślił prawa, był jedynie pośrednikiem przekazującym je.
Tak więc- według tego co piszesz- sam Bóg byłby autorem „wywyższenia” węża.
Wiesz, jak ludzie taką myśl nazwą?
Wąż jest symbolem mądrości.
Nie odmawiając Mu inteligencji jest jednak symbolem kłamstwa.
Mówienie, że Chrystus i prawo Mojżesza są tożsame, jest tym samym, co twierdzenie, że związek z kobietą jest tym samym, co związek z kozą.
Wróć do początku tego postu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:Pomimo obecności innych istot, żadna nie był w stanie pomóc w tej pracy.
Jakie to były istoty, skąd się wzięły?
Czy czasami nie mówimy o tym samym, gdy ty wyśmiewasz mnie, że wierzę w kosmitów. Ale ja w kosmitów nie wierzę, natomiast wiem, że różne byty-Istoty istniały przed Adamem. Te istoty miały wielki wpływ na ludzi i mają nadal.
Świat jest pełen Istot żyjących tuż obok nas. A wszyscy żyjemy dzięki mocy Żródła. Każdy to Żródło nazywa inaczej.

Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:Jakie to były istoty, skąd się wzięły?
Zwierzęta.

Wzięły się z tej samej ziemi, co i człowiek.
Rdz 1:24 bw "Potem rzekł Bóg: Niech wyda ziemia istotę żywą według rodzaju jej: bydło, płazy i dzikie zwierzęta według rodzajów ich. I tak się stało."

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
wuka pisze:Jakie to były istoty, skąd się wzięły?
Zwierzęta.

Wzięły się z tej samej ziemi, co i człowiek.
Rdz 1:24 bw "Potem rzekł Bóg: Niech wyda ziemia istotę żywą według rodzaju jej: bydło, płazy i dzikie zwierzęta według rodzajów ich. I tak się stało."
Wow. A kogo spotkal Kain, kogo sie bal?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”