Śmierć

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Henryk pisze:Rdz 5:3-4 br "Kiedy Adam miał sto trzydzieści lat, urodził mu się syn, bardzo do niego podobny. I dał synowi na imię Set. (4) Po przyjściu na świat Seta Adam żył jeszcze osiemset lat, stając się ojcem wielu synów i córek."
Synowie i córki także mieli swoich potomków...
A tamci swoich.
Oczywiście, nie wiem, na co wuka kombinuje, jak koń pod górę.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Anna01 pisze:
efroni pisze:Nie może być potomstwa między gatunkami z powodu różnej liczby chromosomów .
Aby pojawiło się życie człowiecze , każdy męski chromosom [jest ich 23] musi się połączyć ze swym żeńskim odpowiednikiem
Komórki człowieka mają 46 chromosomów ; 23 od matki i 23 od ojca [23 par]
Niektóre gatunki gadów mają 54 chromosomów [27 par]
W ten sposób nauka udowadnia, że nie może być potomstwa pomiędzy człowiekiem a gadem [wężem]
I sprawa wyjaśniona :-)
A ciekawe co myśli o neadertalczykach?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
Henryk pisze:Rdz 5:3-4 br "Kiedy Adam miał sto trzydzieści lat, urodził mu się syn, bardzo do niego podobny. I dał synowi na imię Set. (4) Po przyjściu na świat Seta Adam żył jeszcze osiemset lat, stając się ojcem wielu synów i córek."
Synowie i córki także mieli swoich potomków...
A tamci swoich.
O co ci chodzi? Czego noe zrozumiałeś?
Oczywiście, nie wiem, na co wuka kombinuje, jak koń pod górę.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Anna01
Anna01 pisze:
efroni pisze:Nie może być potomstwa między gatunkami z powodu różnej liczby chromosomów .
Aby pojawiło się życie człowiecze , każdy męski chromosom [jest ich 23] musi się połączyć ze swym żeńskim odpowiednikiem
Komórki człowieka mają 46 chromosomów ; 23 od matki i 23 od ojca [23 par]
Niektóre gatunki gadów mają 54 chromosomów [27 par]
W ten sposób nauka udowadnia, że nie może być potomstwa pomiędzy człowiekiem a gadem [wężem]
I sprawa wyjaśniona :-)
Rzeczywistość jest jednak inna.
Skąd się wzięło 50% gadzich istot, żyjących obecnie w fizycznych ciałach na Ziemi? Skąd mamy gadzi móżdżek, bo jestem pewien, że nie od Boga.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

amiko pisze:Anna01
Anna01 pisze:
efroni pisze:Nie może być potomstwa między gatunkami z powodu różnej liczby chromosomów .
Aby pojawiło się życie człowiecze , każdy męski chromosom [jest ich 23] musi się połączyć ze swym żeńskim odpowiednikiem
Komórki człowieka mają 46 chromosomów ; 23 od matki i 23 od ojca [23 par]
Niektóre gatunki gadów mają 54 chromosomów [27 par]
W ten sposób nauka udowadnia, że nie może być potomstwa pomiędzy człowiekiem a gadem [wężem]
I sprawa wyjaśniona :-)
Rzeczywistość jest jednak inna.
Skąd się wzięło 50% gadzich istot, żyjących obecnie w fizycznych ciałach na Ziemi? Skąd mamy gadzi móżdżek, bo jestem pewien, że nie od Boga.
Pisząc "gadzich istot", masz na myśli ... gady ?

Gady (Reptilia) – gromada kręgowców zmiennocieplnych, owodniowców, których ciała pokryte są zrogowaciałym naskórkiem, nieprzepuszczalnym dla wody i gazów. Tylko niektóre gady przystosowały się wtórnie do życia w wodzie, reszta to zwierzęta typowo lądowe. Ich nazwa łacińska – reptilia pochodzi od słowa repto, co oznacza „czołgać się”. Gady zostały zaliczone do taksonu parafiletycznego – stanowią jedynie część potomków swojego przodka, którego dzielą wraz z ptakami. Gdyby ptaki zaliczały się do tego samego taksonu co gady, byłaby mowa o grupie monofiletycznej. Systematyka gadów nie jest dokładnie sprecyzowana. W ewolucji stanowią formę przejściową między ssakami a ptakami. Najbardziej prymitywnymi owodniowców (a gady to pierwsze owodniowce) były synapsydy i zauropsydy różniące się od siebie głównie pod względem otworów skroniowych w czaszce.[...]

Żółwie
Krokodyle
Sfenodonty
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Raczej chodzi o istoty takie, jak to przedstawiają wizerunki egipskie, np.z takimi głowami zwierzęcymi itp.
Ja przypuszczam, że mogł to być jakiś gatunek wyjątkowo wrednych istot, być może pokłosie jakichś eksperymentów i "zabawy" z genami? Trudno wyczuć, ale za dużo tych przekazów, aby zupełnie temat porzucić i udawać, że go nie ma.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

amiko pisze:Anna01
Anna01 pisze:
efroni pisze:Nie może być potomstwa między gatunkami z powodu różnej liczby chromosomów .
Aby pojawiło się życie człowiecze , każdy męski chromosom [jest ich 23] musi się połączyć ze swym żeńskim odpowiednikiem
Komórki człowieka mają 46 chromosomów ; 23 od matki i 23 od ojca [23 par]
Niektóre gatunki gadów mają 54 chromosomów [27 par]
W ten sposób nauka udowadnia, że nie może być potomstwa pomiędzy człowiekiem a gadem [wężem]
I sprawa wyjaśniona :-)
Rzeczywistość jest jednak inna.
Skąd się wzięło 50% gadzich istot, żyjących obecnie w fizycznych ciałach na Ziemi? Skąd mamy gadzi móżdżek, bo jestem pewien, że nie od Boga.
Jeżeli w przeszłości były gadzie istoty [hybrydy człowieka i gadów] a jak podaje [nie tylko] amiko są nadal, tyle że dzisiaj w wyżej rozwiniętej formie [jako zmiennokształtni]
to były i są to istoty powstałe sztucznie , za pomocą wysokorozwiniętej genetyki .
Kto tworzył/ tworzy takie istoty ?
Tu zdania są podzielone . Jedni uważają, że w przeszłości było to dzieło przedpotopowych kosmitów a w obecnym czasie UFO [ porwania ludzi przez UFO , eksperymenty na ludziach]
Tego typu materiałów jest sporo w internecie .
Inni mówią, że jest to dzieło "Obserwatorów" [ Aniołów ] , ale tych upadłych

http://argonauta.pl/oto-czuwajacy-i-swi ... 497;ר/

https://www.youtube.com/watch?v=LxC5WH3 ... e&t=47m10s
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

efroni pisze:
amiko pisze:Anna01
Anna01 pisze:
efroni pisze:Nie może być potomstwa między gatunkami z powodu różnej liczby chromosomów .
Aby pojawiło się życie człowiecze , każdy męski chromosom [jest ich 23] musi się połączyć ze swym żeńskim odpowiednikiem
Komórki człowieka mają 46 chromosomów ; 23 od matki i 23 od ojca [23 par]
Niektóre gatunki gadów mają 54 chromosomów [27 par]
W ten sposób nauka udowadnia, że nie może być potomstwa pomiędzy człowiekiem a gadem [wężem]
I sprawa wyjaśniona :-)
Rzeczywistość jest jednak inna.
Skąd się wzięło 50% gadzich istot, żyjących obecnie w fizycznych ciałach na Ziemi? Skąd mamy gadzi móżdżek, bo jestem pewien, że nie od Boga.
Jeżeli w przeszłości były gadzie istoty [hybrydy człowieka i gadów] a jak podaje [nie tylko] amiko są nadal, tyle że dzisiaj w wyżej rozwiniętej formie [jako zmiennokształtni]
to były i są to istoty powstałe sztucznie , za pomocą wysokorozwiniętej genetyki .
Kto tworzył/ tworzy takie istoty ?
Tu zdania są podzielone . Jedni uważają, że w przeszłości było to dzieło przedpotopowych kosmitów a w obecnym czasie UFO [ porwania ludzi przez UFO , eksperymenty na ludziach]
Tego typu materiałów jest sporo w internecie .
Inni mówią, że jest to dzieło "Obserwatorów" [ Aniołów ] , ale tych upadłych

http://argonauta.pl/oto-czuwajacy-i-swi ... 497;ר/

https://www.youtube.com/watch?v=LxC5WH3 ... e&t=47m10s
Być może, że Bóg stworzył człowieka na swój obraz, a szatan stworzył hybrydę człowieka na swój obraz. W ten sposób nasienie węża mogło zniszczyć dzieło Boże - czystą postać człowieka. O współżyciu kobiet z nie ludźmi jest opisane w Księdze Henoha i w życiu pierwszych ludzi w Edenie. Szatan ma postać człowieka że zwierzęca głową. Być może taka istota skazila człowieka.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:Być może, że Bóg stworzył człowieka na swój obraz, a szatan stworzył hybrydę człowieka na swój obraz. W ten sposób nasienie węża mogło zniszczyć dzieło Boże - czystą postać człowieka. O współżyciu kobiet z nie ludźmi jest opisane w Księdze Henoha i w życiu pierwszych ludzi w Edenie. Szatan ma postać człowieka że zwierzęca głową. Być może taka istota skazila człowieka.
Być może jest gdzieś forum miłośników fantastyki. :lol:
Tak takie teksty zrobiły by furorę. Daję za to swoją ludzką głowę, ale niestety bez gadziego mózgu. :-(
Ale niektórych rajcuje sex z Szatanem. :crazy:
To by musiało być. :aaa:

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
wybrana pisze:Być może, że Bóg stworzył człowieka na swój obraz, a szatan stworzył hybrydę człowieka na swój obraz. W ten sposób nasienie węża mogło zniszczyć dzieło Boże - czystą postać człowieka. O współżyciu kobiet z nie ludźmi jest opisane w Księdze Henoha i w życiu pierwszych ludzi w Edenie. Szatan ma postać człowieka że zwierzęca głową. Być może taka istota skazila człowieka.
Być może jest gdzieś forum miłośników fantastyki. :lol:
Tak takie teksty zrobiły by furorę. Daję za to swoją ludzką głowę, ale niestety bez gadziego mózgu. :-(
Ale niektórych rajcuje sex z Szatanem. :crazy:
To by musiało być. :aaa:
Przyswój przypuszczeniowo to co napisałam i przeczytaj ponownie Biblię, a odkryjesz ją na nowo.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:Przyswój przypuszczeniowo to co napisałam i przeczytaj ponownie Biblię, a odkryjesz ją na nowo.
Przypuszczeniowo nie przyswoiłem, ale po ponownym przeczytaniu Biblii, stoi cały czas niezmiennie:
Rdz 4:1-2 br "I zbliżył się mężczyzna do swojej żony, Ewy, a ona poczęła i urodziła Kaina. I rzekła: Z pomocą Jahwe urodziłam człowieka. (2) A potem urodziła jeszcze Abla, brata Kaina. Abel był pasterzem owiec, a Kain uprawiał ziemię."
Szatan nawet nie podglądał. :xhehe:

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

efroni pisze: Jedni uważają, że w przeszłości było to dzieło przedpotopowych kosmitów a w obecnym czasie UFO [ porwania ludzi przez UFO , eksperymenty na ludziach]
To jedna z możliwości, ale nie bierzesz pod uwagę, ze cywilizacja ludzka już nie jeden raz osiągała bardzo wysoki poziom rozwoju. Nasza jest podobno 5-tą. Nie wiadomo więc do czego byli zdolni nasi praprzodkowie.
Albo też taka sprawa, która również w PS jest opisana, że Bóg wywalił z nieba złych aniołów i oni łączyli się z ludzkimi kobietami. Pytanie tylko_ czy z nieba, oznacza z chmur nad naszymi głowami?, czy może z innych wymiarów rzeczywistości, czy może jeszcze inny pomysł?...
Kogo nazywamy ufoludkiem, kosmitą itp. Prawdę mówiąc Pan Jezus też był kosmitą, bo przybył z innej rzeczywistości. Czy nie tak?

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Ponawiam pytanie z innego tematu: co to jest NASIENIE WĘŻA?

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:Być może jest gdzieś forum miłośników fantastyki.
Tak takie teksty zrobiły by furorę. Daję za to swoją ludzką głowę, ale niestety bez gadziego mózgu.
Ale niektórych rajcuje sex z Szatanem.
To by musiało być.
Bardzo niepoważna jest twoja odpowiedź, jeśli to w ogóle odpowiedzią nazwać można.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
wybrana pisze:Przyswój przypuszczeniowo to co napisałam i przeczytaj ponownie Biblię, a odkryjesz ją na nowo.
Przypuszczeniowo nie przyswoiłem, ale po ponownym przeczytaniu Biblii, stoi cały czas niezmiennie:
Rdz 4:1-2 br "I zbliżył się mężczyzna do swojej żony, Ewy, a ona poczęła i urodziła Kaina. I rzekła: Z pomocą Jahwe urodziłam człowieka. (2) A potem urodziła jeszcze Abla, brata Kaina. Abel był pasterzem owiec, a Kain uprawiał ziemię."
Szatan nawet nie podglądał. :xhehe:
Henryku, zadaj sobie to pytanie. Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. Bóg jest doskonały, więc stworzony przez Boga człowiek też jest doskonały. Owszem Ewa zgrzeszyła i w ten sposób zrodziło się w niej zło. Teraz odpowiedź mi. Inni ludzie - następne pokolenia przez tysiące a może więcej lat - też grzeszyli, a przecież oni nie zjedli jabka tak jak Ewa. Teraz moje pytanie - dlaczego ludzie którzy nie jedli jabka grzeszyli. Skąd rodził się grzech w ich członkach? Dlaczego w stworzonym człowieku na obraz Boży wyzwala się tyle zła? Chcesz powiedzieć, że dzieło Boże zostało stworzone z wadami - niedoskonałe? Które wielokrotnie wybiera zło?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”