Wolna wola

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Wolna wola

Post autor: Krystian »

Pisałaś, że karą za grzech jest śmierć.
Więc, Ci odpowiedziałem z ironią, że zwierząt, to nie dotyczy.
Zwierzęta w Edenie musiały umierać, ponieważ inaczej, byłaby taka prokreacja, że żaden ogród, by nie przetrwał.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

fiona
Posty: 25
Rejestracja: 19 wrz 2020, 7:37

Re: Wolna wola

Post autor: fiona »

Marius Bienius pisze:
18 wrz 2020, 22:09
Wolna wola to iluzja.
Wydaje nam się, że podejmujemy jakieś decyzje, mamy na coś wpływ, decydujemy…
To wszystko jest ściśle związane z naszym wychowaniem w takiej a nie innej kulturze, w konkretnym czasie, w takim a nie innym miejscu.
Na nasze wybory i decyzje wpływa nasza przeszłość, nasze wcześniejsze wybory, nauka którą wyciągamy z życia.
Jesteśmy kształtowani i kształtujemy się przez przeogromną sieć zależności i przeróżnych doświadczeń.
A potem w jakimś konkretnym miejscu uznajemy, że to „nasza decyzja”, „nasza wola”…
W bardzo wąskiej perspektywie to rzeczywiście jest tzw. wolna wola :-)
Moim zdaniem jest dokladnie tak, jak piszecz.
Wolna wola to iluzja zrodzona w niewoli umyslu.
Problem z wolna wola sie konczy, kiedy czlowiek przestaje myslec, ze jest tym, czym mysli, ze jest.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wolna wola

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
19 wrz 2020, 16:45
Pisałaś, że karą za grzech jest śmierć.
Więc, Ci odpowiedziałem z ironią, że zwierząt, to nie dotyczy.
Zwierzęta w Edenie musiały umierać, ponieważ inaczej, byłaby taka prokreacja, że żaden ogród, by nie przetrwał.
Nie wiem dlaczego z ironią wypowiadasz o zapisie biblijnym, bo ja przytaczałam jej słowa. Więc to nie ja pisałam ani wymyśliłam, ale zacytowałam tylko :"„Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym” (Rzym.6:23)
Więc pytanie moje jest nadal zasadne i aktualne, w dodatku w świetle nauk i zapisów PS.

fiona
Posty: 25
Rejestracja: 19 wrz 2020, 7:37

Re: Wolna wola

Post autor: fiona »

wuka pisze:
19 wrz 2020, 15:24
Rozliczani jesteśmy z tego, czego się na Ziemi, w cielesnych powłokach nauczyliśmy. :-D
W jakim sensie jestesmy rozliczani? Kto nas bedzie rozliczal? Istnieje jakas skala ocen? Skad o tym wiadomo? Jakies zrodla istnieja na poparcie tych rewelacji?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wolna wola

Post autor: wuka »

fiona pisze:
19 wrz 2020, 18:41
wuka pisze:
19 wrz 2020, 15:24
Rozliczani jesteśmy z tego, czego się na Ziemi, w cielesnych powłokach nauczyliśmy. :-D
W jakim sensie jestesmy rozliczani? Kto nas bedzie rozliczal? Istnieje jakas skala ocen? Skad o tym wiadomo? Jakies zrodla istnieja na poparcie tych rewelacji?
Jak by ci tu na szybko wyjaśnić tematy zasługujące na debatę :mrgreen: ;-) ?
Może od końca spróbuję. Oczywiście , że są żródła, a niektóre tytuły już na forum podawałam.
Richard Batler, Danuta Adamska-Rutkowska, Gregg Braden, Michael Newton,Fritjof Capra, Piotr Pytel, Robert Monroe, Eben Aleksander itd.itp.
Od powyższych autorów można się dowiedzieć i właśnie między innymi "stąd wiadomo".
Nie ma skali ocen i nie o to chodzi.
Po powrocie do świata dusz, do naszego domu, omawiamy z duchowym przewodnikiem swoje minione życie w ciele. Jest też grono Sędziów od 3-12 (w zależności na jakim poziomie duchowym jest dusza) którym zdajemy sprawozdanie.
Nie mylić tu z ziemskim sądem, gdzie oskarżenia i wyroki się stosuje. Zupełnie nie o to chodzi. Jest to grupa bardzo wysoko postawionych Istot Duchowych z których emanuje wyłącznie miłość i współczucie.
Rozliczani w takim sensie jesteśmy, że sprawdzamy co udało nam się zrealizować w życiu, z czym jeszcze musimy się zmierzyć i udoskonalić się i takie sprawy.

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Wolna wola

Post autor: Marius Bienius »

Krystian pisze:
18 wrz 2020, 22:29
Kompletnie Cię tutaj nie rozumiem.
Ja decyduję o swoim wyborze w wielu kwestiach.
Mam Ci podać przykłady?
Podaj :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

fiona
Posty: 25
Rejestracja: 19 wrz 2020, 7:37

Re: Wolna wola

Post autor: fiona »

wuka pisze:
19 wrz 2020, 19:28

Richard Batler, Danuta Adamska-Rutkowska, Gregg Braden, Michael Newton,Fritjof Capra, Piotr Pytel, Robert Monroe, Eben Aleksander itd.itp.

Na niektore z tych osob, np.G. Bradena, natknelam sie niedawno, ale akurat do niego bardzo zniechecila mnie jego milosc wlasna, ktora epatuje na scenie. To dla mnie taki showman. Jakos nie potrafie go potraktowac calkiem serio.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wolna wola

Post autor: wuka »

fiona pisze:
19 wrz 2020, 23:27
wuka pisze:
19 wrz 2020, 19:28

Richard Batler, Danuta Adamska-Rutkowska, Gregg Braden, Michael Newton,Fritjof Capra, Piotr Pytel, Robert Monroe, Eben Aleksander itd.itp.

Na niektore z tych osob, np.G. Bradena, natknelam sie niedawno, ale akurat do niego bardzo zniechecila mnie jego milosc wlasna, ktora epatuje na scenie. To dla mnie taki showman. Jakos nie potrafie go potraktowac calkiem serio.
No sory, chyba coś tu nie gra. Ja piszę o książkach i nie interesują mnie wystąpienia sceniczne. Poza tym jak można po jakimkolwiek wystąpieniu na jakiejkolwiek scenie, kogokolwiek ocenić w kwestii "miłości własnej". Luba komedię odstawiasz. Nie lubię kłamstw.

fiona
Posty: 25
Rejestracja: 19 wrz 2020, 7:37

Re: Wolna wola

Post autor: fiona »

wuka pisze:
19 wrz 2020, 23:48
Luba komedię odstawiasz. Nie lubię kłamstw.
Ty naprawde wierzysz, ze ja jestem Luba?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wolna wola

Post autor: wuka »

fiona pisze:
19 wrz 2020, 23:50
wuka pisze:
19 wrz 2020, 23:48
Luba komedię odstawiasz. Nie lubię kłamstw.
Ty naprawde wierzysz, ze ja jestem Luba?
Tak. I naprawdę się cieszę, że jesteś. :-)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wolna wola

Post autor: wuka »

Przy okazji - właśnie czytam naprawdę ciekawy tekst. Polecam, chociaż z tematem wolnej woli nie ma wiele wspólnego, ale już nie chce mi się innego zakładać.
https://crystalarya.com/blog/crystal-ar ... ebudzenia/

fiona
Posty: 25
Rejestracja: 19 wrz 2020, 7:37

Re: Wolna wola

Post autor: fiona »

wuka pisze:
19 wrz 2020, 23:52
fiona pisze:
19 wrz 2020, 23:50
wuka pisze:
19 wrz 2020, 23:48
Luba komedię odstawiasz. Nie lubię kłamstw.
Ty naprawde wierzysz, ze ja jestem Luba?
Tak. I naprawdę się cieszę, że jesteś. :-)
Nie jestem Luba, za ktora mnie bierzecie. I nie rozumiem w czym jestem tak do niej podobna i o co chodzi moderatorowi z tymi danymi, do ktorych ma wglad. Dziwni jacys jestescie wszyscy, a ja coraz dziwniej sie tu czuje .

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wolna wola

Post autor: wuka »

fiona pisze:
19 wrz 2020, 23:27
wuka pisze:
19 wrz 2020, 19:28

Richard Batler, Danuta Adamska-Rutkowska, Gregg Braden, Michael Newton,Fritjof Capra, Piotr Pytel, Robert Monroe, Eben Aleksander itd.itp.

Na niektore z tych osob, np.G. Bradena, natknelam sie niedawno, ale akurat do niego bardzo zniechecila mnie jego milosc wlasna, ktora epatuje na scenie. To dla mnie taki showman. Jakos nie potrafie go potraktowac calkiem serio.
Nie daje mi spokoju ta twoja wypowiedź. Tu https://www.youtube.com/watch?v=jR70yERVMd4 jest jeden z filmów tego autora z polskimi napisami.
Ja czytałam kilka jego książek i doprawdy nie zauważyłam tego, o czym piszesz.
Może podziel się autorami, których ty cenisz. Mnie powoli wyczerpują się pomysły :-D
Wolna wola to iluzja zrodzona w niewoli umyslu.
Problem z wolna wola sie konczy, kiedy czlowiek przestaje myslec, ze jest tym, czym mysli, ze jest.
Powyższe słowa pisałaś do Mariusza, ale ja chce cię poprosić o ich rozwinięcie, bo nie za bardzo umiem skonfrontować ich z moją wiedzą teoretyczną, a także zsytuacjami realnego życia.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wolna wola

Post autor: wuka »

Bobo, no i coś ty narobił? Wywaliłeś naszą uLubioną fionę i kto mi teraz odpowie na powyższe pytania? Kto mi podsunie kolejnych autorów do zgłębiania prawdy najprawdziwszej :mrgreen: :roll: Jak żyć, panie Modzie, jak żyć? :hehe: :mysli: :s_oczko:

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Wolna wola

Post autor: wybrana »

:xhehe:
wuka pisze:
22 wrz 2020, 12:17
Bobo, no i coś ty narobił? Wywaliłeś naszą uLubioną fionę i kto mi teraz odpowie na powyższe pytania? Kto mi podsunie kolejnych autorów do zgłębiania prawdy najprawdziwszej :mrgreen: :roll: Jak żyć, panie Modzie, jak żyć? :hehe: :mysli: :s_oczko:
Jak żyć?😃
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”