Wolna wola

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Wolna wola

Post autor: Krystian »

Marius Bienius pisze:
19 wrz 2020, 22:31
Krystian pisze:
18 wrz 2020, 22:29
Kompletnie Cię tutaj nie rozumiem.
Ja decyduję o swoim wyborze w wielu kwestiach.
Mam Ci podać przykłady?
Podaj :-)
NP.
Czy uwierzę w Pana Jezusa, czy nie - TO MÓJ WYBÓR
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Wolna wola

Post autor: Marius Bienius »

Religia i wiara w tę czy inną postać, to nie wybór na zasadzie decyzji czy zjem dziś kanapkę z dżemem, czy z serem.
To bardzo skomplikowany mechanizm wielu zależności kulturowych, wychowania, zdarzeń w Twoim życiu, osobistych doświadczeń.
Mechanizm kształtujący, który rozpoczął się zaraz po Twoim urodzeniu.
Jeśli jesteś wierzący w Jezusa, czy kogokolwiek innego, nie możesz powiedzieć: „od dzisiaj nie wierzę”. To tak nie działa.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Wolna wola

Post autor: Krystian »

Jak zacząłem czytać Biblię, to pomimo, że byłem wychowany w religii rzymsko - katolickiej, wyszedłem z niej i ślub z moją żonką, wziąłem przed Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.
Choć naciski z mojej rodziny i rodziny mojej żony, były bardzo duże, aby ślub był rzymsko - katolicki.
Tak, że nie pisz, że człowiek nie ma wyboru, jak nawet się wychowuje w danej kulturze czy wierze.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Wolna wola

Post autor: Marius Bienius »

Krystian pisze:
06 paź 2020, 19:50
Jak zacząłem czytać Biblię, to pomimo, że byłem wychowany w religii rzymsko - katolickiej, wyszedłem z niej i ślub z moją żonką, wziąłem przed Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.
Choć naciski z mojej rodziny i rodziny mojej żony, były bardzo duże, aby ślub był rzymsko - katolicki.
Tak, że nie pisz, że człowiek nie ma wyboru, jak nawet się wychowuje w danej kulturze czy wierze.

Gratuluję. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że nie jesteś już częścią organizacji rzymskokatolickiej :-)
Tak jak i ja :-)
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Wolna wola

Post autor: radek »

Cały świat czci wolność, lecz wielu dopiero uczy się zagospodarowywania wolności. Wiara jest wąską drogą wypełniającą wolność, w sposób satysfakcjonujący

Mat 7:14 BT5 "Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!"

Jedność natomiast powinna być osiągnięta nie tyle przez siłę, co przez Ducha. Jeśli moje zachowanie objawiane w związku moich słów i czynów wzbudza w kimkolwiek niesmak, oznacza to, że powinienem popracować nad moim zachowaniem. Podobnie gdy czyjekolwiek zachowanie wzbudza we mnie niesmak, oznacza to, że powinienem popracować nad moim postrzeganiem i relacją ze światem

Iz 1:18 BT5 "Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! - mówi Pan. Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby były czerwone jak purpura, staną się [białe] jak wełna."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Wolna wola

Post autor: BoaDusiciel »

Gdybyś - Radku - urodził się 2 tys. lat temu, to byłbyś wielkim prorokiem ... może nawet największym ... :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Wolna wola

Post autor: radek »

Jesteś - BoaDusicielu - wyjątkowym astrologiem
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Wolna wola

Post autor: EMET »

radek pisze:
13 wrz 2021, 20:12
Cały świat czci wolność, lecz wielu dopiero uczy się zagospodarowywania wolności. Wiara jest wąską drogą wypełniającą wolność, w sposób satysfakcjonujący

Mat 7:14 BT5 "Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!"

Jedność natomiast powinna być osiągnięta nie tyle przez siłę, co przez Ducha. Jeśli moje zachowanie objawiane w związku moich słów i czynów wzbudza w kimkolwiek niesmak, oznacza to, że powinienem popracować nad moim zachowaniem. Podobnie gdy czyjekolwiek zachowanie wzbudza we mnie niesmak, oznacza to, że powinienem popracować nad moim postrzeganiem i relacją ze światem

Iz 1:18 BT5 "Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! - mówi Pan. Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby były czerwone jak purpura, staną się [białe] jak wełna."
EMET:
W 1 [Liście] Piotra 2:16 czytamy: „Bądźcie jako ludzie wolni, ale nie używajcie swej wolności jako osłony dla zła, lecz tak, jak niewolnicy Boży.” [‘PNŚ-1997’].

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6286
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Wolna wola

Post autor: Queza »

Czy Jezus miał wolną wolę? Bo na pustyni kuszony przez diabła wyszedł z tego zwycięsko:

Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem». Lecz On mu odparł: «Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych».
Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień». Odrzekł mu Jezus: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego».
8 Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz» Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu. Mat. 4.3-11

ale o swojej śmierci tak mówi Jezus:

A sam oddalił się od nich na odległość jakby rzutu kamieniem, upadł na kolana i modlił się tymi słowami: «Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!» Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i umacniał Go. Łuk. 22.41-43

Czy Jezus miał wolną wolę?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Wolna wola

Post autor: BoaDusiciel »

Queza pisze:
20 lut 2024, 15:27
Czy Jezus miał wolną wolę? Bo na pustyni kuszony przez diabła wyszedł z tego zwycięsko:

Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem». Lecz On mu odparł: «Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych».
Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień». Odrzekł mu Jezus: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego».
8 Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz» Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu. Mat. 4.3-11

To był pierwszy udokumentowany przykład walki na cytaty, trwającej do dziś :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6286
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Wolna wola

Post autor: Queza »

Jezus był wycieńczony przez głód i mógł mieć zwidy, halucynacje, nie jadł 40 dni i 40 nocy, tego się nie bierze pod uwagę? Zresztą walka na słowa to na szczęście nie walka na śmierć i życie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Wolna wola

Post autor: BoaDusiciel »

Nie możesz mówić, że Jezus na pustyni miał zwidy, bo powstaje pytanie: czy tylko wtedy ? :->
A właściwie po co pościł i to aż 40 dni ? :roll:
Oczywiście nie jest możliwe przeżycie 40 dni bez wody, ale załóżmy że Jezus to potrafił. Ale po co ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6286
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Wolna wola

Post autor: Queza »

To było zaraz po chrzcie jak Duch wyprowadził Jezusa na pustynię i tam pościł. Ja gdy we mnie wstąpiło Światło z nieba uciekłam z domu, niezbadane są wyroki Boskie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Wolna wola

Post autor: BoaDusiciel »

Trzeba było uciec na Pustynię Błędowską i pościć :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6286
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Wolna wola

Post autor: Queza »

BoaDusiciel pisze:
21 lut 2024, 19:45
Trzeba było uciec na Pustynię Błędowską i pościć :->
Nie było mnie pół roku, dużo schudłam, a dotarłam aż do Londynu.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”