Zmartwychwstanie

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: wybrana »

nike pisze:
23 gru 2021, 16:08
Sama nie wiem, bo ci aniołowie wrócili do swojej duchowej natury, a jak byli z kobietami byli wtedy ludźmi. chyba jednak napisałam dobrze :-D
Now widzisz to tak samo jak my.
Jesteśmy ludźmi i wracamy do swojej duchowej natury.
Adam I Ewa też byli ludźmi i powrócili do swojej duchowej natury.
Tylko stworzenie, które jest formą ewolucji biologicznej, nie powraca do swojej natury.
My jesteśmy formą ewolucji biologicznej i duchowej natury przez zamieszanie się tych form.
Dlatego duchowa natura musi mieć przewagę nad biologiczna zwierzęca natura
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: Bobo »

Aniołowie zmaterializowali się, gdy przybrali materialne ciała gdy zeszli na ziemię, natomiast ZDEmaterializowali się, gdy je porzucili i stali się na powrót duchami.

materializacja «nadawanie czemuś lub przybieranie przez coś materialnej, fizycznej postaci lub konkretnej formy»
https://sjp.pwn.pl/sjp/materializacja;2567197.html

zdematerializować
1. «sprawić, że materialna postać kogoś lub czegoś przestała istnieć»
https://sjp.pwn.pl/sjp/;2545195
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: Bobo »

nike pisze:Przy okazji chcę się zapytać, czy głoszenie, to tylko jest wypowiadanie słów?
Biblijny sens słowa „głoszenie” pozwala ustalić analiza znaczenia jego hebrajskich i greckich odpowiedników. Grecki czasownik kerýsso, zazwyczaj tłumaczony na „głosić”, oznacza przede wszystkim ‛być heroldem, pełnić urząd herolda; ogłaszać, podawać do wiadomości’. Pokrewny rzeczownik kéryks określał ‛herolda, publicznego posłańca; wysłannika; obwoływacza (który ogłaszał zgromadzenia i utrzymywał porządek w czasie ich trwania)’. Inny pokrewny rzeczownik, kérygma, jest objaśniany jako ‛obwieszczenie, ogłoszenie; proklamacja (zwycięzców w zawodach); wezwanie; ogłaszanie przez herolda’ (Słownik grecko-polski, red. Z. Abramowiczówna, Warszawa 1960, t. II, s. 659). A zatem czasownik kerýsso nie zawiera myśli o wygłaszaniu kazań do ograniczonej grupy uczniów, lecz raczej o publicznym, powszechnym obwieszczaniu.
Nawet nasz polski odpowiednik 'głosić' pochodzi od zwrotu:
psł. *golsiti 'wydawać głos, mówić głośno, wołać'

https://wsjp.pl/haslo/podglad/10965/glo ... 02/kazanie

Więc jeśli Jezus coś komuś głosił, to znaczy, że wydawał wtedy głos i można było to usłyszeć. Natomiast przykład, zachowanie, postawa czy uczynki mieszczą się w szerszym pojęciu jakim jest: wydać świadectwo. Np. uczynki moje świadczą o tym i o tym... Jezus nie tylko świadczył, ale i głosił na głos, jak sugeruje to słowo ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: radek »

Tak na chłopski rozum, to człowiek powstał z prochu Ziemi za sprawą Boga, a Bóg jest Słowem. Jeśli ludzie wracają do prochu, to generując odpowiednią falę dźwiękową wprawiającą proch w odpowiednie wibracje można by spowodować powtórne ukształtowanie ludzkich ciał
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: Bobo »

Zrób próbę. Stań przed górką piasku i krzycz z całej siły w jej stronę. Może coś się ukształtuje. Daj znać, co wyszło z doświadczenia.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: radek »

Bobo pisze:
23 gru 2021, 19:35
Zrób próbę. Stań przed górką piasku i krzycz z całej siły w jej stronę. Może coś się ukształtuje. Daj znać, co wyszło z doświadczenia.
Wyznacz parametry fali
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: Bobo »

Ja? Przecież Ty pisałeś o 'odpowiedniej fali'! Zapewne znasz parametr.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: radek »

Bobo pisze:
23 gru 2021, 19:52
Ja? Przecież Ty pisałeś o 'odpowiedniej fali'! Zapewne znasz parametr.
No ale Ty domagasz się próby, a podobno znasz Prawdę

Mat 4:7 BT5 "Odrzekł mu Jezus: Ale napisane jest także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego."

Radzę wykazywać więcej szacunku dla Słowa Bożego
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: Bobo »

Nie wiedziałem, że zachęcając Ciebie do próby tym samym wystawiam Boga na próbę :aaa:
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: radek »

Bobo pisze:
23 gru 2021, 20:02
Nie wiedziałem, że zachęcając Ciebie do próby tym samym wystawiam Boga na próbę :aaa:
Jeśli człowiek jest oparty na Słowie Bożym, to wchodząc z nim, nawet martwym, w dialog nie można wystawiać go na próbę. Rodzaj odpowiedzi otrzymuje się zależnie od sposobu pojmowania rozmówcy

Mat 10:40-42 BT5 "Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. (41) Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. (42) Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody."

A co do tego, że potrzebne są obliczenia przy ważnych przedsięwzięciach uczy Jezus

Łk 14:28 BT5 "Bo któż z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie wpierw i nie oblicza wydatków, czy ma na wykończenie?"

Może znasz dużą część Biblii na pamięć, ale należytego respektu do Boga nie wykazujesz
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: Bobo »

Respekt do Boga właśnie okazuje, chroniąc Jego Słowo przez chorymi interpretacjami takimi jak Twoje.
Jak czegoś już nie respektuję to twoje dyrdymały.
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: nike »

Radek napisał/
Dn 8:14 BT5 "On zaś powiedział do niego: Jeszcze przez dwa tysiące trzysta wieczorów i poranków, następnie świątynia odzyska swoje prawa."
Dlaczego pod kreską masz wpisany ten tekst, co możesz o tych dniach powiedzieć, co to za dni są ?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: radek »

nike pisze:
24 gru 2021, 9:30
Radek napisał/
Dn 8:14 BT5 "On zaś powiedział do niego: Jeszcze przez dwa tysiące trzysta wieczorów i poranków, następnie świątynia odzyska swoje prawa."
Dlaczego pod kreską masz wpisany ten tekst, co możesz o tych dniach powiedzieć, co to za dni są ?
Umówiłem się kiedyś z pewną miłą Osobą na 2012 rok, a "2300=2012+2*144" Domyślić się można, że pierwsze 144000 to opieczętowani z Izraela z naszej linii czasowej, w której zgodnie z Koranem Jezus został ocalony. Drugie 144000 może dotyczyć opieczętowanych z innej linii czasowej. Dzień z rokiem można interpretować zamiennie bo trudno jednoznacznie określić czy Ziemia krąży wokół słońca, czy też jest odwrotnie, być może nawet ze względu na narzędzie obliczeń jakim w tym przypadku jest Słońce mamy okup w postaci drugiej liczby 144[000]. Co ważne, W Biblii, o czym chyba już pisałem, poszczególne odcinki czasu, zwłaszcza dni, mają swoich Aniołów opiekunów, przykładowo Syn Człowieczy jest Panem Szabatu
Obrazek

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: nike »

radek pisze:
24 gru 2021, 9:53
nike pisze:
24 gru 2021, 9:30
Radek napisał/
Dn 8:14 BT5 "On zaś powiedział do niego: Jeszcze przez dwa tysiące trzysta wieczorów i poranków, następnie świątynia odzyska swoje prawa."
Dlaczego pod kreską masz wpisany ten tekst, co możesz o tych dniach powiedzieć, co to za dni są ?
Umówiłem się kiedyś z pewną miłą Osobą na 2012 rok, a "2300=2012+2*144" Domyślić się można, że pierwsze 144000 to opieczętowani z Izraela z naszej linii czasowej, w której zgodnie z Koranem Jezus został ocalony. Drugie 144000 może dotyczyć opieczętowanych z innej linii czasowej. Dzień z rokiem można interpretować zamiennie bo trudno jednoznacznie określić czy Ziemia krąży wokół słońca, czy też jest odwrotnie, być może nawet ze względu na narzędzie obliczeń jakim w tym przypadku jest Słońce mamy okup w postaci drugiej liczby 144[000]. Co ważne, W Biblii, o czym chyba już pisałem, poszczególne odcinki czasu, zwłaszcza dni, mają swoich Aniołów opiekunów, przykładowo Syn Człowieczy jest Panem Szabatu
Ja nie bardzo rozumiem, tej twojej wyliczanki, czy te 2300 poranków i wieczorów, dotyczą tej twojej znajomej z 2012 roku?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: radek »

nike pisze:
24 gru 2021, 13:56
Ja nie bardzo rozumiem, tej twojej wyliczanki, czy te 2300 poranków i wieczorów, dotyczą tej twojej znajomej z 2012 roku?
Dopowiedziałem to sobie. Ale dla mnie ładnie się to synchronizuje
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”