Zmartwychwstanie

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11688
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
01 wrz 2021, 11:28
Chcę tu jeszcze coś dopowiedzieć, pomimo, że wszyscy wyniośle milczą. Mówię do tych, których myślenie i wiara skończyła się na ST i którzy nie wierzą w życie po śmierci. Krótko mówiąc - badacze, adwentyści świadkowie itp. odłamy.
Oj, nie denerwuj się. Od tego są zmarszczki, że botoks nie pomoże.

Jest kategoria ludzi, z którymi nie warto dyskutować.
Są to ci, którzy już zjedli wszystkie mądrości, którzy wszystko już wiedzą.

A Jezus zmartwychwstał po trzech dniach, jako istota duchowa. W tej postaci "głosił" zbuntowanym aniołom.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: DonCicio »

Proszę o biblijny dowód na tak postawioną tezę.
Przedstaw ją na podstawie tego, który zmarł i zmartwychwstał, że był świadomy po swojej śmierci ... Jezusa Chrystusa.
wuka pisze:
01 wrz 2021, 10:11
A nie był :!: :?:
To co głosił pomiędzy swoją śmiercią i zmartwychwstaniem? Byle co gadał?
Czyli Piotr kłamie w swoim liście?
1 Piotra 3.18-19 mówi: „Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu.”
Czynisz poważny błąd, twierdząc, że Jezus głosił aniołom między swoją śmiercią a zmartwychwstaniem. Jezus czynił to już po zmartwychwstaniu, kiedy miał ciało duchowe.

"(...) ale ożywiony w duchu. W tym stanie poszedł i głosił duchom będącym w więzieniu"

1 Tym 3:16 "Nie ulega wątpliwości, że święta tajemnica oddania dla Boga jest wielka: „Ujawniony w ciele, w duchu uznany za prawego, ukazał się aniołom, głoszono o nim wśród narodów, uwierzono w niego na świecie, zabrany został w chwale”


Twoje słowa obrażają nie tylko Salomona, ale też samego Boga, ponieważ mądrość dana Salomonowi pochodziła od Jehowy!
wuka pisze:
01 wrz 2021, 10:11
Nie bądź taki przewrażliwiony. Salomon z stadem swoich żon i haremem nałożnic, że o innych odlotach nie wspomnę. Jesteś pewien, że to BÓG (nie mam tu Jehowy na myśli) go w pełni popiera? To bierz z tego oświeconego przykład po całości, a nie tylko wybiórczo.

Za swoje grzeszne postępowanie został przez Boga odsunięty (1 Królów 11:9-13), co nie zmienia faktu, że Jego mądrość pochodziła od Jehowy (2 Kron 9:1,2 / 2 Kron 9:5-8).
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: wuka »

Jezus głosił aniołom
Jakim ANIOŁOM :!: :?: Skąd ty to bierzesz? Głosił duszom w zaświatach, wcześniej zmarłym, którzy nie doczekali za swego życia Zbawiciela.
W manipulacjach jesteś mistrzem. Lepiej przemyśl, co przed chwilą napisałam.
Życie po śmierci istnieje. Świadomość nie umiera wraz z ciałem. To nawet fizyka już zdążyła udowodnić.
Fragment z Tymoteusza dotyczy pobożności wierzących, a nie tego, o czym rozmawiamy.
Poza tym teraz ty mi udowodnij, skąd pomysł, że Jezus po śmierci spał kompletnie nieświadomy i dopiero po zmartwychwstaniu (nie w żadnym duchu!, tylko w ciele zmartwychwstał, przemienionym, ale nadal w ciele) głosił w podziemiu. Takie macie wypaczone nauki, że człwoiek nie nadąża.
Dobra, nie mam teraz czasu, idę zająć się prawdziwym życiem, baśnie wam zostawiam i przekręty też.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2021, 11:53 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: wuka »

Oj, nie denerwuj się. Od tego są zmarszczki, że botoks nie pomoże.
Ty jeszcze mnie zdenerwowanej nie poznałeś. I nie poznasz. A botoks może się tobie na mózg przydać. Ja się swoich zmarszczek nie mam powodu wstydzić. Są adekwatne do wieku i do przeżytych trudów życia.
Reszty nie czytam, bo zapewne nic nie warta, jak zwykle.

Henryk
Posty: 11688
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
01 wrz 2021, 11:43
Jezus głosił aniołom
Jakim ANIOŁOM :!: :?: Skąd ty to bierzesz?
Z tekstu Biblijnego, w pobliżu którego nawet nie stałaś...
1P 3:18-20 KOW "Wszak i Chrystus umarł raz jeden za grzechy, on, sprawiedliwy - za niesprawiedliwych, aby wam dać przystęp do Boga. Poniósł wprawdzie śmierć na ciele, lecz na duchu zyskał życie. (19) Tak też poszedł z poselstwem do duchów w więzieniu przetrzymanych, (20) które ongiś się zbuntowały: było to wówczas, gdy Bóg pełen cierpliwości czekał za dni Noego, kiedy budował się korab - a mała tylko liczba, bo osiem osób, ocalała w nim poprzez wodę."
Życie po śmierci istnieje. Świadomość nie umiera wraz z ciałem. To nawet fizyka już zdążyła udowodnić.
Ciekawa ta Twoja fizyka. Ziemia jest płaska, a 5G steruje chipami w szczepionkach. :crazy:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: wuka »

Ciekawa ta Twoja fizyka. Ziemia jest płaska, a 5G steruje chipami w szczepionkach. :crazy:
Bezczelny pustak. Z daleka ode mnie pajacu

Henryk
Posty: 11688
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
01 wrz 2021, 12:00
Bezczelny pustak. Z daleka ode mnie pajacu
Dziękuję za miłe słowa- "chrześcijanko". :s_oczko:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
01 wrz 2021, 12:16
wuka pisze:
01 wrz 2021, 12:00
Bezczelny pustak. Z daleka ode mnie pajacu
Dziękuję za miłe słowa- "chrześcijanko". :s_oczko:
To teraz spójrz w lustro i przypomnij sobie WSZYSTKIE twoje obrzydliwe odzywki do mnie i do wielu innych użytkowników (szczególnie do "wybranej"). Ale właściwie ciebie to nie obowiązuje, bo twoja sekta nie jest chrześcijańska. :xhehe: :xhehe: :xhehe:

Henryk
Posty: 11688
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
01 wrz 2021, 12:24
To teraz spójrz w lustro i przypomnij sobie WSZYSTKIE twoje obrzydliwe odzywki do mnie i do wielu innych użytkowników (szczególnie do "wybranej").
Koniecznie przypomnij te wszystkie moje "obrzydliwe odzywki", aby wszyscy mogli się z nimi zaznajomić!
Całkiem poważnie o to proszę!

Tak się zastanawiam... co wuka robi na tym forum biblijnym z nazwy?
Czy umie napisać zdanie bez okazywania swego braku wychowania?
Odpowiedzieć na pytanie- ubliżania. Nie odpowiedzieć- inwektywy...
Ale to jest prześladowana jak nasz "Don" :xhehe:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: wuka »

ak się zastanawiam... co wuka robi na tym forum biblijnym z nazwy?
To samo co ty.
Nie umiesz jednego postu napisać bez okazania pogardy drugiemu człowiekowi, przypisywania innym wszelkiego zła,ubliżania, wyśmiewania, dokuczaniaitd.
Jeśli to dla ciebie jest norma i dobre wychowanie to gratuluję.
I znową lądujesz w nieczytanych, bo wszelkie próby wymiany zdań z tobą kończą się źle.
Trójca nieświęta z która nie gadam: nike, Henryk, Bon Cicio.
Koniec z wami.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: BoaDusiciel »

Nie kłóćcie się, bo nie wnijdziecie do Królestwa Niebieskiego.
Albowiem jest napisane w Piśmie: Zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam, żaden kłótnik nie wnijdzie do Królestwa, bo w Królestwie jest mieszkań wiele, ale ani jednego dla kłótników. Są oni niemili Panu.
Tak jest napisane, a w każdym razie mogłoby być :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: wuka »

BoaDusiciel pisze:
01 wrz 2021, 16:05
Nie kłóćcie się, bo nie wnijdziecie do Królestwa Niebieskiego.
Albowiem jest napisane w Piśmie: Zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam, żaden kłótnik nie wnijdzie do Królestwa, bo w Królestwie jest mieszkań wiele, ale ani jednego dla kłótników. Są oni niemili Panu.
Tak jest napisane, a w każdym razie mogłoby być :->
Masz rację. Ja się i tak tam nie wybieram. Dam pierwszeństwo prawdziwie świętym, starotestamentowym, czyli tym, co od początku rabowali Egipcjan, szwendali się po pustyni, nadstawiali swe łono Salomonowi, tudzież wyżynali w pień narody ku chwale wiadomo kogo.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: BoaDusiciel »

No bo Pan obiecał dać swemu ludowi ziemię. Ale okazało się, że ta obiecana ziemia jest już w czyimś posiadaniu. Skoro właściciele nie chcieli oddać ziemi po dobroci, do dosięgła ich kara boża. Indianie w Ameryce Płn. też nie chcieli oddać ziemi i dlatego żyją w rezerwatach, robią za folklor dla turystów i alkoholizują się dość mocno, choć na terenie rezerwatów nie wolno sprzedawać alkoholu.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: Krystian »

Wuka zwróć uwagę, co Pan Jezus powiedział w sprawie Łazarza.
Mogł, przecież powiedzieć, że on jest w niebie.
Dlaczego tak nie powiedział? Miał wtedy okazję wyjaśnić taką sprawę Tobie, Wybranej i innym ludziom wierzących w duszę nieśmiertelną.
On jednak powiedział, że Łazarz śpi.
Pan Jezus dobrze wiedział w jakim stanie są umarli i dlatego nauczał o zmartwychwstaniu.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: radek »

Gdy mentalna, zwłaszcza sono-graficzna, przestrzeń ludzkiej ekspresji będzie odpowiednio stabilna i wysoko wibracyjna, zrekonfiguruje i podbuduje dysharmonijne źródła ekspresji, zawarte w duszach osób martwych. Więc musimy jako ludzkość wznieść na odpowiednio wysoki poziom współharmonijnej wibracji naszą zbiorową świadomość

Mat 12:36 BT5 "A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu."

Koran 37:16-20
16. Czyż kiedy pomrzemy i kiedy się staniemy prochem i kośćmi, czyż
naprawdę zostaniemy wskrzeszeni,
17. my i nasi praojcowie?"
18. Powiedz: "Tak! I będziecie pokorni!"
19. I będzie tylko jeden krzyk, i wtedy zobaczą,
20. i powiedzą: "Biada nam! To jest Dzień Sądu!"


Mała podpowiedź: substancje psychiatryczne komplikują to zadanie
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”