Zmartwychwstanie

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:
29 kwie 2021, 10:34
Śmierć jest zjawiskiem które kończy życie. Nie tylko fizyczne. Diabeł z demonami, którzy są istotami duchowymi również umrą z wyroku Boga. Ich śmierć nie jest przejściem do innego stanu.

Gdyby tak podchodzić jak pisze radek to życie wieczne już istnieje. Nawet jak nie zjemy z drzewa życia czegoś tam. Skoro śmierć to tylko przejście do innego życia to... żyjesz wiecznie. Filozofowanie. A prawda jest taka prosta...
Tutaj masz Bobo, pełną rację
Radek się gubi, ponieważ, chce aby Biblia była kompatybilna z koranem.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: wuka »

Radek ma rację i nie ma to nic wspólnego z łączeniem Biblii i Koranu. Żyjemy w wiecznym TERAZ. Aby to zrozumieć trzeba nieco więcej poczytać i posłuchać niż denominacyjnych wykładni.
Śmierć niczego nie kończy, jest przejściem, jest uwolnieniem żyjącej duszy (czyli danej osoby) z niewoli ciała.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: radek »

wuka pisze:
11 maja 2021, 20:20
(...)trzeba nieco więcej poczytać i posłuchać niż denominacyjnych wykładni(...)
To bardzo istotna wypowiedź

Dan 12:1 EIB "W tym czasie powstanie wielki książę, Michał, który jest opiekunem synów twojego ludu, a będzie to czas takiego ucisku, jakiego nie było, odkąd istnieje naród, aż do tego właśnie czasu. Wtedy wybawiony będzie twój lud — każdy, którego odnajdą wpisanego do zwoju."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: radek »

Dla przywrócenia martwych do życia, wnioskując ze słów Jezusa, można wykorzystać schemat zasady zachowania energii związany z przyspieszaniem przepływu przez przewężenie. Im piękniejsza harmonia, tym skuteczniejsza siła parcia w Miłości

Mat 7:13-14 EIB "Wchodźcie przez ciasną bramę, gdyż przestronna jest brama i szeroka droga, która prowadzi do zguby, i wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. (14) Natomiast ciasna jest brama oraz wąska droga, która prowadzi do życia — i niewielu tych, którzy ją znajdują."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: radek »

Materia jest uwięzionym w węzłach zadaniowych światłem. Dlatego transparentność jest ważna i zamiast komplikować schematy świadomości człowieka, aspirując do życia ostatecznego powinniśmy, zgodnie ze słowami mówiącymi o prostowaniu ścieżek powołanych przez Pana, służyć prawom światłości lub jak kto woli prostować węzły karmiczne albo iść drogą prostą i ukazywać tą drogę innym, czy też odpuszczać grzechy

Hi 38:24 BT5 "Czy tą drogą rozdziela się światło, i wschodni wiatr wieje po ziemi?"

Mat 5:14-15 EIB "Wy jesteście światłem świata. Nie da się ukryć miasta, które leży na górze. (15) Nie zapalają też lampy, by ją postawić pod garnkiem. Światło umieszcza się na świeczniku, skąd obecnym w domu świeci najskuteczniej."

Mat 3:3 BT5 "Do niego to odnosi się słowo proroka Izajasza, gdy mówi: Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki!"

Koran 2:2-5
To jest Księga - nie ma co do tego żadnej wątpliwości - droga prosta
dla bogobojnych;
Dla tych którzy wierzą w to co skryte, którzy odprawiają modlitwę i
rozdają z tego, w co ich zaopatrzyliśmy;
i dla tych, którzy wierzą w to, co tobie zesłaliśmy, i w to, co
zostało zesłane przed tobą; oni wierzą mocno w życie ostateczne.
Tacy są na drodze prostej, danej im od ich Pana, i oni będą
szczęśliwi.


Koran 57:12
W Dniu, kiedy zobaczysz wiernych - mężczyzn i kobiety - i jak
światło ich idzie przed nimi i po ich prawej stronie: "Dla was dzisiaj
radosna wieść: Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; będziecie tam
przebywać na wieki. To jest osiągnięcie ogromne!"


J 20:22-23 EIB "Następnie tchnął na nich i powiedział: Przyjmijcie Ducha Świętego. (23) Grzechy tych, którym je przebaczycie, są im przebaczone, a tych, którym je zatrzymacie, są zatrzymane."

Jedynie Duch Święty jest w stanie poprowadzić Prawa natury. Ludzie mogą z nich poprawnie korzystać tylko wtedy, gdy nie będą pod ciężarem swoich win

J 8:36 EIB "Jeśli więc Syn was wyzwoli, będziecie naprawdę wolni."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: radek »

Jeśli czasoprzestrzeń powtórzy swą obecność na jednej płaszczyźnie wyższowymiarowej, wtedy dozna wzmocnienia w ramach prawa kreacji

Koran 22:26
I oto przygotowaliśmy dla Abrahama miejsce Domu: "Nie będziesz Mi
dodawał niczego za współtowarzyszy! Oczyść Mój Dom dla tych, którzy
dopełniają okrążeń
, i dla tych, którzy stoją, i dla tych, którzy się
skłaniają i którzy wybijają pokłony!
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: BoaDusiciel »

radek pisze:
23 sie 2021, 13:35
Jeśli czasoprzestrzeń powtórzy swą obecność na jednej płaszczyźnie wyższowymiarowej, wtedy dozna wzmocnienia w ramach prawa kreacji

Z pewnością :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: radek »

To Ty tu BoaDusicielu pokrzepiasz mnie, czy trywializujesz?

Ml 3:10 BT5 "Przynieście całą dziesięcinę do spichlerza, aby był zapas w moim domu, a wtedy możecie Mnie doświadczać w tym - mówi Pan Zastępów - czy wam nie otworzę zaworów niebieskich i nie zleję na was błogosławieństwa w przeobfitej mierze."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: BoaDusiciel »

Oczywiście że pokrzepiam, gdzieżbym śmiał trywializować !
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: radek »

Słowa nie mające dzisiaj według ludzi pozytywnego znaczenia, w odpowiednim czasie zostaną ukazane w kontekście nadającym im Dobry wymiar i wszystko będzie nowe wtedy

Ap 22:3 BT5 "Nic godnego klątwy już nie będzie. I będzie w nim tron Boga i Baranka, a słudzy Jego będą Mu cześć oddawali."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: DonCicio »

wuka pisze:
11 maja 2021, 20:20

Śmierć niczego nie kończy, jest przejściem, jest uwolnieniem żyjącej duszy (czyli danej osoby) z niewoli ciała.

Ps 146:4 "Duch człowieka uchodzi, a on wraca do ziemi. Tego dnia giną jego myśli"

O czym miałby myśleć człowiek po śmierci, kiedy w dniu śmierci "giną jego myśli"?


Kaz 9:10 "Cokolwiek możesz zrobić, rób to z całą mocą, bo w grobie — w miejscu, do którego idziesz — nie wykonuje się pracy ani nie układa się planów, nie ma tam wiedzy ani mądrości"

Skoro do miejsca, do którego zmierza się po śmierci, nie ma działania ani mądrości, to co wtedy robią zmarli według wyznawców "życia po śmierci"?


Kaz 3:19,20 "Bo los ludzi jest jak los zwierząt — wszystkich czeka ten sam koniec. Jak umiera zwierzę, tak umiera człowiek. We wszystkich jest ten sam duch. Tak więc człowiek nie ma żadnej przewagi nad zwierzętami, bo wszystko jest marnością. Wszyscy zmierzają do tego samego miejsca. Wszyscy powstają z prochu i wszyscy do prochu wracają"

Jeżeli los człowieka jest taki sam jak zwierząt, to one też "żyją po śmierci"?


Śmierć jest końcem życia, jego przeciwieństwem, dlatego nie może istnieć "życie po śmierci"!

Jedyną nadzieją dla zmarłych jest zmartwychwstanie i taką nadzieję zawsze żywili słudzy Jehowy:

Hiob - 1600 lat przed Chrystusem:
Hioba 14:14,15 "Czy człowiek, który umrze, może znowu żyć? Przez wszystkie dni swojej przymusowej służby będę czekał, aż nadejdzie moja ulga. Ty zawołasz, a ja Ci odpowiem. Zatęsknisz za dziełem swoich rąk"

Daniel - 600 lat przed Chrystusem:
Dan 12:13 „A ty nie ustawaj aż do końca. Spoczniesz, ale gdy skończą się te dni, powstaniesz, by otrzymać swój dział”

Marta - siostra Łazarza - w czasach Chrystusa
Jan 11:24 Marta odrzekła: „Wiem, że zmartwychwstanie podczas zmartwychwstania w dniu ostatnim.

Jezus - świadectwo dali o Jego nadziei na zmartwychwstanie ci, którzy Go zabili:
Mat 27:62,63 "Nazajutrz po Przygotowaniu naczelni kapłani i faryzeusze zebrali się przed Piłatemi powiedzieli: „Panie, przypomnieliśmy sobie, że ten oszust jeszcze za życia twierdził: ‚Po trzech dniach zostanę wskrzeszony’"

Prawdziwi naśladowcy Jezusa
Dzie 24:15 "I pokładam w Bogu nadzieję, tak samo zresztą jak oni, że nastąpi zmartwychwstanie zarówno prawych, jak i nieprawych"

Słowo "nastąpi" mówi o przyszłości, a słowo "zmartwych - wstanie", że nie może powstać z martwych coś, co żyje!

Logiczny wniosek, płynący z zacytowanych wersetów może być tylko jeden - nie ma żadnego życia po śmierci. Po śmierci możemy ożyć tylko przez zmartwychwstanie.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: wuka »

DonCicio pisze:
31 sie 2021, 10:28
wuka pisze:
11 maja 2021, 20:20

Śmierć niczego nie kończy, jest przejściem, jest uwolnieniem żyjącej duszy (czyli danej osoby) z niewoli ciała.

Ps 146:4 "Duch człowieka uchodzi, a on wraca do ziemi. Tego dnia giną jego myśli"

O czym miałby myśleć człowiek po śmierci, kiedy w dniu śmierci "giną jego myśli"?


Kaz 9:10 "Cokolwiek możesz zrobić, rób to z całą mocą, bo w grobie — w miejscu, do którego idziesz — nie wykonuje się pracy ani nie układa się planów, nie ma tam wiedzy ani mądrości"

Skoro do miejsca, do którego zmierza się po śmierci, nie ma działania ani mądrości, to co wtedy robią zmarli według wyznawców "życia po śmierci"?


Kaz 3:19,20 "Bo los ludzi jest jak los zwierząt — wszystkich czeka ten sam koniec. Jak umiera zwierzę, tak umiera człowiek. We wszystkich jest ten sam duch. Tak więc człowiek nie ma żadnej przewagi nad zwierzętami, bo wszystko jest marnością. Wszyscy zmierzają do tego samego miejsca. Wszyscy powstają z prochu i wszyscy do prochu wracają"

Jeżeli los człowieka jest taki sam jak zwierząt, to one też "żyją po śmierci"?


Śmierć jest końcem życia, jego przeciwieństwem, dlatego nie może istnieć "życie po śmierci"!

Jedyną nadzieją dla zmarłych jest zmartwychwstanie i taką nadzieję zawsze mieli słudzy Jehowy:

Hiob - 1600 lat przed Chrystusem:
Hioba 14:14,15 "Czy człowiek, który umrze, może znowu żyć? Przez wszystkie dni swojej przymusowej służby będę czekał, aż nadejdzie moja ulga. Ty zawołasz, a ja Ci odpowiem. Zatęsknisz za dziełem swoich rąk"

Daniel - 600 lat przed Chrystusem:
Dan 12:13 „A ty nie ustawaj aż do końca. Spoczniesz, ale gdy skończą się te dni, powstaniesz, by otrzymać swój dział”

Marta - siostra Łazarza - w czasach Chrystusa
Jan 11:24 Marta odrzekła: „Wiem, że zmartwychwstanie podczas zmartwychwstania w dniu ostatnim.

Jezus - świadectwo dali o Jego nadziei na zmartwychwstanie ci, którzy Go zabili:
Mat 27:62,63 "Nazajutrz po Przygotowaniu naczelni kapłani i faryzeusze zebrali się przed Piłatemi powiedzieli: „Panie, przypomnieliśmy sobie, że ten oszust jeszcze za życia twierdził: ‚Po trzech dniach zostanę wskrzeszony’"

Prawdziwi naśladowcy Jezusa
Dzie 24:15 "I pokładam w Bogu nadzieję, tak samo zresztą jak oni, że nastąpi zmartwychwstanie zarówno prawych, jak i nieprawych"

Słowo "nastąpi" mówi o przyszłości, a słowo "zmartwych - wstanie", że nie może powstać z martwych coś, co żyje!

Logiczny wniosek, płynący z zacytowanych wersetów może być tylko jeden - nie ma żadnego życia po śmierci. Po śmierci możemy ożyć tylko przez zmartwychwstanie.
Kaznodzieja i inni ST mówią o śmierci ciała. Świadomość ludzka istnieje zarówno w ciele, jak i poza ciałem. Fizyka kwantowa i mechanika kw. doskonale to objasnia.
Zadajesz naiwne pytanie; o czym miałby mysleć człowiek w chwili śmierci? Na przykład o tym, że właśnie umarło jego ciało i co dalej? Jak chciałbyś sprawozdawać swoje życie na sądzie skoro już nic z twojej pamięci/myśli od dawna nie istnieje? Powiesz pewnie, że wtedy Bóg ci wszystko pokaże i przypomni? Jaką masz pewność, że to twoje mysli, życie, sprawy i sprawki?
Zmartwychwstanie w takim pojęciu, o którym piszesz to PONOWNE złączenie ciała z myślami/duszą/świadomością.
Przecież to jasne jak słońce.
Dajcie sobie już spokój z tym cytowaniem Salomona, który wcale taki mądry nie był ani oświecony, ani prawy, ani święty ...
Na swoje czasy i swoją wiedzę pewnie głosił to, co mu się wydawało słuszne. Ale świat idzie do przodu, wiedza i wiara się poszerzają, a niektórzy ciągle wędrują po pustyni z nomadami i ani rusz dalej.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: DonCicio »

wuka pisze:
31 sie 2021, 10:38
Kaznodzieja i inni ST mówią o śmierci ciała. Świadomość ludzka istnieje zarówno w ciele, jak i poza ciałem.
Proszę o biblijny dowód na tak postawioną tezę.
Przedstaw ją na podstawie tego, który zmarł i zmartwychwstał, że był świadomy po swojej śmierci ... Jezusa Chrystusa. Tylko On mógłby powiedzieć coś w tyn temacie, bo tylko On zmarł i zmartwychwstał, mając na to setki świadków.


wuka pisze:
31 sie 2021, 10:38
Zadajesz naiwne pytanie; o czym miałby mysleć człowiek w chwili śmierci? Na przykład o tym, że właśnie umarło jego ciało i co dalej?
Proszę o biblijny dowód na tak postawioną tezę.
Przedstaw ją na podstawie tego, który zmarł i zmartwychwstał, że był świadomy po swojej śmierci ... Jezusa Chrystusa. Tylko On mógłby powiedzieć coś w tyn temacie, bo tylko On zmarł i zmartwychwstał, mając na to setki świadków.


wuka pisze:
31 sie 2021, 10:38
Dajcie sobie już spokój z tym cytowaniem Salomona, który wcale taki mądry nie był ani oświecony, ani prawy, ani święty ...

Twoje słowa obrażają nie tylko Salomona, ale też samego Boga, ponieważ mądrość dana Salomonowi pochodziła od Jehowy!

"1 Królów 3:10-12 "Jehowie spodobało się, że Salomon poprosił właśnie o to. Bóg przemówił więc do niego: „Ponieważ nie prosiłeś dla siebie o długie życie ani o bogactwo, ani o śmierć swoich wrogów, ale prosiłeś o zrozumienie, żeby sprawiedliwie rozstrzygać sprawy sądownicze, spełnię twoją prośbę. Dam ci serce mądre i odznaczające się zrozumieniem. Kogoś takiego jak ty nigdy wcześniej nie było i nigdy nie będzie"

Słowa: "Bóg przemówił więc do niego" mogą oznaczać, że Twoja ignorancja dotyczy także innych oświadczeń składanych przez Boga poprzez aniołów, ponieważ wiemy, że właśnie przez nich przemawiał (Gal 3:19).

Czy negujesz również informacje przekazane przez posłańca Bożego Gabriela, tego samego, który przyniósł słowa Jehowy Marii, matce Jezusa oraz Zachariaszowi, ojcu Jana Chrzciciela?

Ten sam anioł, przyniósł 600 lat wcześniej pocieszenie od Jehowy dla Daniela:

Dan 9:21-23 "Gdy jeszcze się modliłem, przybył do mnie Gabriel — ten, którego wcześniej widziałem w wizji. A stało się to w porze składania wieczornego daru ofiarnego, kiedy byłem już bardzo zmęczony. I udzielił mi zrozumienia, mówiąc: „Danielu, przybyłem, żeby obdarzyć cię wnikliwością i zrozumieniem. Gdy zacząłeś swoją błagalną modlitwę, otrzymałem wiadomość. I przybyłem, żeby ci ją przekazać, bo jesteś dla Boga bardzo cenny. Dlatego przemyśl, co ci powiem, i postaraj się zrozumieć tę wizję"

Czy można bezkarnie negować słowa Jehowy, przynoszone przez aniołów?

Stwierdzenie wuki
"(...) Salomona, który wcale taki mądry nie był ani oświecony (...)"

Stwierdzenie Boga
"Dam ci serce mądre i odznaczające się zrozumieniem. Kogoś takiego jak ty nigdy wcześniej nie było i nigdy nie będzie"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: wuka »

Proszę o biblijny dowód na tak postawioną tezę.
Przedstaw ją na podstawie tego, który zmarł i zmartwychwstał, że był świadomy po swojej śmierci ... Jezusa Chrystusa.
A nie był :!: :?:
To co głosił pomiędzy swoją śmiercią i zmartwychwstaniem? Byle co gadał?
Czyli Piotr kłamie w swoim liście?
1 Piotra 3.18-19 mówi: „Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu.”

Twoje słowa obrażają nie tylko Salomona, ale też samego Boga, ponieważ mądrość dana Salomonowi pochodziła od Jehowy!
Nie bądź taki przewrażliwiony. Salomon z stadem swoich żon i haremem nałożnic, że o innych odlotach nie wspomnę. Jesteś pewien, że to BÓG (nie mam tu Jehowy na myśli) go w pełni popiera? To bierz z tego oświeconego przykład po całości, a nie tylko wybiórczo.
Czy można bezkarnie
No nie można i na pewno spotka cię satysfakcja, jeśli mnie twój Jehowa dopadnie, bóg mściwy. Mam nadzieję jednak, że Jezus Chrystus i Jego Ojciec-BÓG do takiej konfrontacji nie dopuszczą. Jezus obiecał, że Jego wyznawcom włos z głowy nie spadnie, a nikczemni polegnie. Tak, że spoko. Martw się o siebie i uważaj komu zaufałeś, bo możesz się gorzko rozczarować i przejechać, jak po poręczy z brzytwy. Ty mnie tu nie złorzecz, bo twoja pisanina ma się nijak do rzeczywistości świata i do świata duchowego.
Acha, Gabriela w to nie mieszaj.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zmartwychwstanie

Post autor: wuka »

Chcę tu jeszcze coś dopowiedzieć, pomimo, że wszyscy wyniośle milczą. Mówię do tych, których myślenie i wiara skończyła się na ST i którzy nie wierzą w życie po śmierci. Krótko mówiąc - badacze, adwentyści świadkowie itp. odłamy.
Pomyslcie, że z Jezusa robicie kłamcę. Nie dość, że Pan Jezus mówił, że idzie mieszkanie wierzącym Mu przygotować, nie dość, że Piotr Apostoł w Liście wyżej cytowanym pisze, że Jezus głosił po swojej śmierci to wy w czambuł zaprzeczacie temu i jedynie mądrości Salomona, który w swej ignorancji stwierdził, że wraz ciałem umiera myśl. To komu, do kogo Jezus mówił? Skoro po śmierci niebo/zaświaty jest puste lub są duchy/dusze niczego nieświadome, nie świadome swojego istnienia lub nieistnienia, nieświadome swej tożsamości, nie mające pamięci ani komu za życia ufały, ani komu mają ufać po fozycznej śmierci...
Czy wy rozumiecie jak szalone konsekwencje ma takie pisanie, że śmierć kończy wszystko? Nie kończy. a zaczyna. I to zaczyna się PRAWDZIWE, wieczne życie i bytowanie w lepszym świecie.
Jak możecie zaprzeczać słowom samego Boga-Chrystusa Jezusa?
Przemyślcie konsekwencje takich nauk.

I jeszcze jedno: udowodniono już życie po śmierci. Warto jednak oprócz ST poczytać także inną literaturę i zapoznać się z innymi naukami, znacznie poszerzającymi wiedzę biblijną i uzupełniającymi tą wiedzę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”