Artykuł dotyczący pojęć: strach i grzech pierworodny

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Artykuł dotyczący pojęć: strach i grzech pierworodny

Post autor: kesja »

.Cyprian. pisze:
06 mar 2021, 16:41
kesja pisze:
06 mar 2021, 14:21
Dotyczy genetyki Adam wiedział ,ze ma zachowac czystosc genetyczna .
Lata temu pisałam,ze Adam był przeznaczony do innego celu na inny czas , kiedy otrzymał isze z isza mieli
czekac nie ma ani słowa ,ze maja sie rozmnazac.
To było powiedziane do innych istot adama ,Samiec i samica ,ale oni sa inna rasa i mogli łaczyc sie zapełniac Ziemie .tak sie działo
co wiemy z 6 rozdz.
Doprowadzili do zniszczenia całej Ziemi wszystko było dozwolone hybrydy stwory Nefilim cały zestaw podaje mit grecka ,w co nie wierzyłam myslac ,ze to fantazja.
Dzisiaj patrzysz i nie widzisz do jakiego spustoszenia genetyki doszło . wszystko skazone , i gdyby nie Łaska ,ze
mozemy Narodzic sie ponownie z Ducha Świetego .
To nie ma juz nadziei bo ten Zapis jest pietnem Węza-Smoka na Duszy .

te szczepionki jak powiedzieli to eksperyment Czyli nie kryja sie To eksperyment do zmiany DNA.
to Węzowy jad
Kesja, powiedz jasno i wprost, czym było według Ciebie, czy kogoś - kogo argumenty Cię przekonują - spożycie zakazanego owocu.

I dlaczego w Biblii miałoby to tak zostać zakamuflowane w opisie, skoro mówisz, że nie było to zwykłym złamaniem zakazu spożycia?
Cyprian to co tu pisze to pisze od lat za co miałam zakazy i banowanie i takie tam rózne , u mnie zmieniło sie to,ze wiem
wiecej .
Argumenty masz w biblii czasem trzeba zeby ktos wskazał napomknał a szukanie checi zalezy od ciebie .
Jesli chce moze zaprzeczac wszystkiemu zaden argument nie dotrze zaduzo blokad .o chcesz jasno i wprost bez osobistego zaangażowania ?
Przeciez 1 moj mówi o potomstwie Nachasza jesli nie wiesz co znaczy ze facet ma potomstwo co jakie wprost cos wyprostuje ?ie
Jesli czytasz ,ze jedli a potem zasłonili sobie USTA ?
Nie?
genitalia ?
to jak czym i co oni jedli?
dlaczego mówi sie ze małzenstwo zostało SKONSUMOWANE ?
czyli skonsumowali ''owoc'' dolnej czesci ciała ?
Dlaczego zakamuflowane ,ty pytasz dlaczego ?
Kiedy YHVH mówi do Israela zeby nie brali sobie kobiet innych bogów ,to nie chodzi o jakies posazki ale o Elohim
rozgladnij sie dookoła po wszystkich Elohim znajdziesz ich bez liku.
YHVH napominał ostrzegał , nie mieszajcie sie z nimi .... bo zmieszacie krew DNA genetyke .
Po dzis dzien płodza rodza , potomstwo Nachasza Nefilim a paradoks jest taki ze dzieje sie to na oczach owiec, a owce
slepe jak kociaki .
Gdybyscie chcieli widziec ,gdybyscie tylko chcieli.




.

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Artykuł dotyczący pojęć: strach i grzech pierworodny

Post autor: kesja »

Taki krotki filmik w temacie

The Story of GENESIS (Parts I-III)
https://www.youtube.com/watch?v=c3wOmu3SZl414 001 wyświetleń
•13 sie 2012

theJonathanKleck
Oto nasze pierwsze trzy filmy z wizualnej strony biblijnej Be4TheFire.com. Oto wizualizowana i skrócona historia GENESIS - części 1-3
Michael T.
8 lat temu
Wielkie dzięki, pomogliście mi dokonać zmiany w moim życiu. Nie jestem doskonały, ale przyjmuję Jezusa jako mojego Pana i Zbawiciela, a moje życie zmieniło się na zawsze.
.
śnieżnobiały622
8 lat temu
Kocham Cię bracie. Twoje filmy są zawsze zachętą i poruszają we mnie coś, że nie upadam na kolana i wołam do Jezusa, mojego Zbawiciela. Ojciec was błogosławi i strzeże.
.
HisChildMelissa75
8 lat temu
Robicie świetną robotę dla ludzkości !!! Tak trzymaj!! Niech Bóg błogosławi was i wasze. Z Jego Miłością, Melissą
.
torba na narzędzia2009able
ŁAŁ! UWIELBIAM TO, CHCĘ WIĘCEJ! DOBRA ROBOTA CHŁOPAKI!

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Artykuł dotyczący pojęć: strach i grzech pierworodny

Post autor: kesja »

Pytasz czy to zakamuflowane ? to zalezy od czytajacego na ile widzi co czyta i czy ma odwage przyznac sie ,ze widzi.
Dwóch do Emaus szli i nie widzieli Kto z nimi idzie .

.Jesli potrafisz czytac biblie w Stronga to sie zrozmiecie albo posluchaj co ma do powiedzenia.
:-)
When he shall begin to sound, the MYSTERY of GOD should be FINISHED.
cvhttps://www.youtube.com/watch?v=eC1mMSpb9L8&t=45s
12 sie
Cory barbee
Jonatan Kleck

to naprawde koniec systemu
Jauszua Mesjasz coraz bliżej
///////
jeszcze link do notes ja niezabardzo tu sie poruszam ale ty sobie poradzisz
mozesz doznac szoku jak wiele widzimy i nic nie widzimy jak reklamy jak odziez obwie wszystko pokazje WĘŻA
modliszki , smoka itp to jest ich swiat ich pole łowów

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Artykuł dotyczący pojęć: strach i grzech pierworodny

Post autor: .Cyprian. »

kesja pisze:
06 mar 2021, 17:06

Argumenty masz w biblii czasem trzeba zeby ktos wskazał napomknał a szukanie checi zalezy od ciebie .
Jesli chce moze zaprzeczac wszystkiemu zaden argument nie dotrze zaduzo blokad .o chcesz jasno i wprost bez osobistego zaangażowania ?
Przeciez 1 moj mówi o potomstwie Nachasza jesli nie wiesz co znaczy ze facet ma potomstwo co jakie wprost cos wyprostuje ?ie
A nie chodzi przypadkiem o potomstwo duchowe?

BW - Jana 8:

(33) Odpowiedzieli mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy u nikogo w niewoli. Jakże możesz mówić: Wyswobodzeni będziecie? (34) Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu. (35) A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz syn pozostaje na zawsze. (36) Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie. (37) Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, lecz chcecie mnie zabić, bo słowo moje nie ma do was przystępu. (38) Mówię to, co widziałem u Ojca, a wy także czynicie, co słyszeliście u ojca waszego. (39) Odpowiadając, rzekli mu: Ojcem naszym jest Abraham. Jezus im rzecze: Jeżeli jesteście dziećmi Abrahama, spełniajcie uczynki Abrahama. (40) Lecz teraz chcecie zabić mnie, człowieka, który wam mówił prawdę, którą usłyszałem od Boga: Abraham tego nie czynił. (41) Wy spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga. (42) Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał. (43) Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego. (44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
Ten fragment pokazuje, jak pojmować ojcostwo. Fizycznie byli potomstwem Abrahama, ale przez swoje uczynki ...
kesja pisze:
06 mar 2021, 17:06
Jesli czytasz ,ze jedli a potem zasłonili sobie USTA ?
Nie?
genitalia ?
Dlaczego miałoby być to tak nie wprost napisane w 3-cim rozdziale, skoro zaraz potem w czwartym mamy:
BW - Rodzaju 4:

(1) Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. Wtedy rzekła: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana.
kesja pisze:
06 mar 2021, 17:06
to jak czym i co oni jedli?
Jest dokładnie wyjaśnione, dlaczego zrobili sobie przepaski:
BW - Rodzaju 3:

(7) Wtedy otworzyły się oczy im obojgu i poznali, że są nadzy. Spletli więc liście figowe i zrobili sobie przepaski.

(10) A on odpowiedział: Usłyszałem szelest twój w ogrodzie i zląkłem się, gdyż jestem nagi, dlatego skryłem się. (11) Wtedy rzekł Bóg: Kto ci powiedział, że jesteś nagi?
Ujrzeli to, co do tej pory było zakryte. Nigdzie to nie ma mowy o żadnym obcowaniu, a w 4-tym rozdziale już jest.
kesja pisze:
06 mar 2021, 17:06
dlaczego mówi sie ze małzenstwo zostało SKONSUMOWANE ?
czyli skonsumowali ''owoc'' dolnej czesci ciała ?
Na tyle, na ile to sprawdziłem, to pojęcie to występuje w języku polskim tylko.
kesja pisze:
06 mar 2021, 17:06
Dlaczego zakamuflowane ,ty pytasz dlaczego ?
Kiedy YHVH mówi do Israela zeby nie brali sobie kobiet innych bogów ,to nie chodzi o jakies posazki ale o Elohim
rozgladnij sie dookoła po wszystkich Elohim znajdziesz ich bez liku.
YHVH napominał ostrzegał , nie mieszajcie sie z nimi .... bo zmieszacie krew DNA genetyke .
Po dzis dzien płodza rodza , potomstwo Nachasza Nefilim a paradoks jest taki ze dzieje sie to na oczach owiec, a owce
slepe jak kociaki .
Gdybyscie chcieli widziec ,gdybyscie tylko chcieli.
Nie przekonuje mnie ta argumentacja. Ja widzę, że chodzi nie o cielesne, a o duchowe potomstwo. Takie mam zrozumienie.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Artykuł dotyczący pojęć: strach i grzech pierworodny

Post autor: wybrana »

.Cyprian. pisze:
16 sie 2021, 19:33
Nie przekonuje mnie ta argumentacja. Ja widzę, że chodzi nie o cielesne, a o duchowe potomstwo. Takie mam zrozumienie.
A jak ty widzisz tworzenie duchowego potomstwa w nierozwinietym intelekcie w nierozwinietej świadomości?
Przecież duch człowieka, to jego intelekt, jego świadomość, jego wyrażana prawda, jego cele i dążenia.
Trudno równać duchowość prymitywnego w swej świadomości człowieka z człowiekiem o rozwiniętej świadomości swojego życia. Jeżeli żyjesz w średniowieczu, to masz tego okresu świadomość, a jeżeli żyjesz w oświeceniu, to masz z tego okresu oświecenie.
Na wzrost ducha duży wpływ środowisko w jakim żyjesz i zasób twojego poznania.
Poprzez zasób poznania rozważamy rzeczy pozytywne i negatywne. Wtedy potrafimy ocenić swoje działanie. Poznając Boga i wolę Bożą, poznajemy, co jest dla nas pożyteczne.
Duchowe potomstwo Jezusa tworzy się dzięki świadectwu prawdy jakie wydał Jezus - o Bogu, o Krolestwie Bożym.
Poznając tą prawdę mamy świadomość naszej wiary i naszego życia w tej wierze. Stajemy się dziećmi Bożymi z wiary.
Królestwo Boże na ziemi tworzy się w wierze ludzi przyjmujących Ewangelię miłości jaką głosił Jezus. Gdy tą Ewangelia rozrasta się w świadomości ludzi, wtedy rozrasta się Królestwo Boże na Ziemi.

Pierwsi ludzie , którzy zostali stworzeni przez Boga mieli wydać na świat Boże potomstwo - o wysokiej duchowości.
Jednak poprzez połączenie się z niedoskonałą istotą, zniweczyli wolę Bożą, by na ziemi żyli ludzie o wysokim stopniu duchowości.

Jednak najistotniejszym prapoczątkiem zła na ziemi jest bunt lucyfera, szatana, diabła- pradawnych zarządców między innymi ziemi.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Artykuł dotyczący pojęć: strach i grzech pierworodny

Post autor: kesja »

Jonathan Kleck - The Secret of Secrets II of IV
https://www.youtube.com/watch?v=8_yJJ-Q ... vorFreedom
.
WysiłekWolność

W tym spektaklu mówię o tym, jak wojna w niebie między Ojcem a Synem doprowadziła do konfliktu między synami światła a synami ciemności, ostatecznie trafiając tutaj na upadłą ziemię, jak wspomniano w Księdze Rodzaju 3:15 jako wrogość między nasieniem niewiasty a nasieniem węża. Ta wojna objawi się między dziećmi światła i obietnicy oraz dziećmi zatracenia i potępienia. Pismo Święte odnosi się do bitwy między tymi dwoma liniami krwi jako do podziału kozy i owiec, pszenicy i kąkolu oraz dobrych i złych fig.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Artykuł dotyczący pojęć: strach i grzech pierworodny

Post autor: .Cyprian. »

wybrana pisze:
16 sie 2021, 22:36
.Cyprian. pisze:
16 sie 2021, 19:33
Nie przekonuje mnie ta argumentacja. Ja widzę, że chodzi nie o cielesne, a o duchowe potomstwo. Takie mam zrozumienie.
A jak ty widzisz tworzenie duchowego potomstwa w nierozwinietym intelekcie w nierozwinietej świadomości?
Przecież duch człowieka, to jego intelekt, jego świadomość, jego wyrażana prawda, jego cele i dążenia.
Trudno równać duchowość prymitywnego w swej świadomości człowieka z człowiekiem o rozwiniętej świadomości swojego życia. Jeżeli żyjesz w średniowieczu, to masz tego okresu świadomość, a jeżeli żyjesz w oświeceniu, to masz z tego okresu oświecenie.
Na wzrost ducha duży wpływ środowisko w jakim żyjesz i zasób twojego poznania.
Poprzez zasób poznania rozważamy rzeczy pozytywne i negatywne. Wtedy potrafimy ocenić swoje działanie. Poznając Boga i wolę Bożą, poznajemy, co jest dla nas pożyteczne.
Duchowe potomstwo Jezusa tworzy się dzięki świadectwu prawdy jakie wydał Jezus - o Bogu, o Krolestwie Bożym.
Poznając tą prawdę mamy świadomość naszej wiary i naszego życia w tej wierze. Stajemy się dziećmi Bożymi z wiary.
Królestwo Boże na ziemi tworzy się w wierze ludzi przyjmujących Ewangelię miłości jaką głosił Jezus. Gdy tą Ewangelia rozrasta się w świadomości ludzi, wtedy rozrasta się Królestwo Boże na Ziemi.
W bardzo trudny sposób to opisałaś. Z wieloma poruszonymi tu sprawami się zgadzam. Niemniej jednak mam wrażenie, że ulatuje mi główny przekaz Twojej wiadomości.
wybrana pisze: Pierwsi ludzie , którzy zostali stworzeni przez Boga mieli wydać na świat Boże potomstwo - o wysokiej duchowości.
Jednak poprzez połączenie się z niedoskonałą istotą, zniweczyli wolę Bożą, by na ziemi żyli ludzie o wysokim stopniu duchowości.

Jednak najistotniejszym prapoczątkiem zła na ziemi jest bunt lucyfera, szatana, diabła- pradawnych zarządców między innymi ziemi.
O jakie "połączenie się z niedoskonałą istotą" chodzi? Czy nie o takie, że przyjęli kłamstwo?
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Artykuł dotyczący pojęć: strach i grzech pierworodny

Post autor: wybrana »

.Cyprian. pisze:
13 sty 2022, 23:03
O jakie "połączenie się z niedoskonałą istotą" chodzi? Czy nie o takie, że przyjęli kłamstwo?
Fizyczne połączenie, którego owocem był Kain, który wydał dalsze jego potomstwo.
Dlatego wąż ma wpływ na nasze ciało, na nasze myśli.
To on tworzy złe pożądliwości w ciele.
Pokonując pożądliwości ciała, pokonujemy wpływ węża na nasze ciało.
Dlatego Jezus mówił - plemię żmijowe.
Jest napisane, że potomstwo niewiasty zniszczy potomstwo węża.
Czyli potomstwo węża istnieje.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Artykuł dotyczący pojęć: strach i grzech pierworodny

Post autor: .Cyprian. »

wybrana pisze:
14 sty 2022, 21:48
.Cyprian. pisze:
13 sty 2022, 23:03
O jakie "połączenie się z niedoskonałą istotą" chodzi? Czy nie o takie, że przyjęli kłamstwo?
Fizyczne połączenie, którego owocem był Kain, który wydał dalsze jego potomstwo.
Ja czytam w Biblii coś innego:
BW - Rodzaju 4

(1) Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. Wtedy rzekła: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana.
(2) Potem urodziła jeszcze brata jego Abla. Abel był pasterzem trzód, a Kain uprawiał rolę.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Artykuł dotyczący pojęć: strach i grzech pierworodny

Post autor: wybrana »

.Cyprian. pisze:
14 sty 2022, 22:01
wybrana pisze:
14 sty 2022, 21:48
.Cyprian. pisze:
13 sty 2022, 23:03
O jakie "połączenie się z niedoskonałą istotą" chodzi? Czy nie o takie, że przyjęli kłamstwo?
Fizyczne połączenie, którego owocem był Kain, który wydał dalsze jego potomstwo.
Ja czytam w Biblii coś innego:
BW - Rodzaju 4

(1) Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. Wtedy rzekła: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana.
(2) Potem urodziła jeszcze brata jego Abla. Abel był pasterzem trzód, a Kain uprawiał rolę.
To pewnie tak było 🤷‍♀️
Ale skąd się wzięła żona Kaina w krainie Nod? 🙄
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Artykuł dotyczący pojęć: strach i grzech pierworodny

Post autor: .Cyprian. »

Wybrana, temat żony Kaina był - jak pamiętam - wielokrotnie poruszany na forum. Możesz wyszukać i przejrzeć te tematy.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Artykuł dotyczący pojęć: strach i grzech pierworodny

Post autor: wybrana »

.Cyprian. pisze:
14 sty 2022, 23:19
Wybrana, temat żony Kaina był - jak pamiętam - wielokrotnie poruszany na forum. Możesz wyszukać i przejrzeć te tematy.
No kim była ta żona z krainy Nod?
Możesz tak w skrócie?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Artykuł dotyczący pojęć: strach i grzech pierworodny

Post autor: .Cyprian. »

wybrana pisze:
14 sty 2022, 23:30
.Cyprian. pisze:
14 sty 2022, 23:19
Wybrana, temat żony Kaina był - jak pamiętam - wielokrotnie poruszany na forum. Możesz wyszukać i przejrzeć te tematy.
No kim była ta żona z krainy Nod?
Możesz tak w skrócie?
Powszechnie uznaje się, że mogła być to jedna z jego sióstr. Inni mówią, że mogła być to jego inna krewna:
We’re not told when Cain married or many of the details of other marriages and children, but we can say for certain that Cain’s wife was either his sister or a close relative.

Tł.: Nie powiedziano nam, kiedy Kain ożenił się czy o innych szczegółach dalszych małżeństw i potomstwu, ale możemy powiedzieć z pewnością, że żona Kaina była albo jego siostrą albo bliską krewną.
źródło: https://answersingenesis.org/bible-char ... o-was-she/

Na pewno jego żona również pochodziła od Adama, - jak my wszyscy.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Artykuł dotyczący pojęć: strach i grzech pierworodny

Post autor: wybrana »

Napewno nie pochodziła, bo należała do Nodytow a nie do Adamitow.
A Neandertalczyk też pochodził od Adama?
A w ogóle te ogromne dinozaury- to w jakim celu?
No i jeszcze ci Nefilim?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Artykuł dotyczący pojęć: strach i grzech pierworodny

Post autor: .Cyprian. »

wybrana pisze:
15 sty 2022, 0:08
Napewno nie pochodziła, bo należała do Nodytow a nie do Adamitow.
Ja Ci przedstawiłem to, co przedstawiłem. Uznajesz inaczej, więc pozostańmy przy swoich zdaniach.
wybrana pisze: A Neandertalczyk też pochodził od Adama?
A w ogóle te ogromne dinozaury- to w jakim celu?
Jestem kreacjonistą. Nie uznaję tego, co mówi teoria ewolucji ani teistyczny ewolucjonizm. Uznaję chronologię biblijną. Dinozaury po co? Może po to, byśmy mieli teraz ropę naftową? Nie wiem. Wiem jedynie to, że po potopie ich już nie było.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”