Królestwo Boże

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Królestwo Boże

Post autor: teska »

Krystian pisze:
29 maja 2021, 22:09
Ty ją czytałaś?
Jezeli tak, to porozmawiajmy o niej teska.
Jesteś gotowa na podstawie Pisma Świętego, obronić tam zawarte tezy?
Tak czytałam ale ty uważasz to za fantastykę ,dlatego nie mam z tobą o czym rozmawiać.

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Królestwo Boże

Post autor: teska »

wybrana pisze:
29 maja 2021, 22:38
Ktolestwo Boże nie jest Rajem na ziemi.
https://youtu.be/tN4rXMt4Ti4
Facet wyciąga z kontekstu jeden werset i cały czas nawija na ten temat.

Rzymian 14:17
" Bo Królestwo Boże to nie jedzenie i picie. To prawość, pokój i radość za sprawą ducha świętego

Trzeba czytać kontekst wypowiedzi.Apostoł Paweł mówi,że uznanie Boże nie zależy od tego,co jemy i pijemy ,czy się powstrzymujemy .Ma raczej związek z prawością ,pokojem i radością.

Kontekst tej wypowiedzi Pawła:
Rzymian 14:13-16
Dlatego już nie osądzajmy się wzajemnie. Bądźcie raczej zdecydowani nie dawać bratu powodu do potknięcia, nie stawiać przed nim przeszkody. Jako naśladowca Pana Jezusa wiem, jestem przekonany, że nic samo w sobie nie jest nieczyste. Jedynie wtedy, gdy człowiek uzna coś za nieczyste, jest to dla niego nieczyste. 15 Jeśli to, co jesz, gorszy twojego brata, to już nie postępujesz w zgodzie z miłością. Nie sprowadzaj swoim pokarmem zguby na tego, za którego umarł Chrystus. 16 Nie dopuść, żeby o dobrych rzeczach, które robisz, mówiono źle.

wybrana nie daj sobie wmówić ,że w królestwie Bożym nie będziemy jedli i pili. Wprost przeciwnie. Bóg wystawi wielką ucztę dla posłusznych ludzi.

Izajasza 9:7
Jego władza sięgnie wszędzie i pokojowi nie będzie końca, gdy zasiądzie na tronie Dawida w swoim królestwie. Utwierdzi to królestwo i oprze na sprawiedliwości i prawości — aż po wieczność. W swojej gorliwości dokona tego Jehowa, Bóg Zastępów.

Izajasza 25:6
Na tej górze Jehowa, Bóg Zastępów, wyprawi dla wszystkich ludów ucztę z najlepszych potraw, ucztę z wyśmienitego wina, z najlepszych potraw pełnych szpiku, z wyśmienitego, przecedzonego wina.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”