Życie wieczne dar od Boga

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: booris »

Bobo pisze:
15 paź 2022, 13:08
Radek, nie idzie tego czytać. To są jakieś brednie bredniami poganiane. Tylko TY to rozumiesz. Nikt, albo prawie NIKT nie podejmuje takich kwesti, jakie poruszasz. Takie są od czapy jak od wybranej ;-)
Bobo,a o czym jest to co napisales i co to wnosi do dyskusji? :-D Piszesz,ze nie idzie tego czytac - to po co czytasz? Nie rozumiesz o czym pisze Radek? To wina Radka,czy Twoja? :-D

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: Bobo »

Radka. Forum jest dyskusyjne. Z Radkiem nie ma dyskusji. Równie dobrze mogę napisać, że synowie Boga to gruszki, które są na sośnie. I udowodnij mi, że nie. Natomiast obiecuje, że głupią gadkę będę mógł prowadzić tygodniami.
Nikt nie podchwytuje tematów Radka. Czy jako junior nie mogę na to zwrócić uwagę?
Domyślam się że dla twojego cynizmu wszystko jest dopuszczalne. Tylko po co? Forum biblijne chcesz zamienić w bełkoty schizofreników?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: booris »

Bobo pisze:
15 paź 2022, 18:22
Radka. Forum jest dyskusyjne. Z Radkiem nie ma dyskusji. Równie dobrze mogę napisać, że synowie Boga to gruszki, które są na sośnie. I udowodnij mi, że nie. Natomiast obiecuje, że głupią gadkę będę mógł prowadzić tygodniami.
Nikt nie podchwytuje tematów Radka. Czy jako junior nie mogę na to zwrócić uwagę?
Domyślam się że dla twojego cynizmu wszystko jest dopuszczalne. Tylko po co? Forum biblijne chcesz zamienić w bełkoty schizofreników?
Radek jest winien temu,ze nie rozumiesz? No wez... :-D Przeciez to nie Radek jest winien Twoich ograniczen.
Z Radkiem nie ma dyskusji? Ja jakos z tym nie mam problemu.
Nie zamierzam Ci udowadniac gruszkowo sosnowych synow Boga,bo musialbym zmienic swiatopoglad.Ale skoro Ty uwazasz ze tak jest...
Glupia gadke juz prowadzisz,czego potwierdzeniem sa zarowno ten Twoj post,jak i poprzedni,tudziez wiele innych.
Oczywiscie,ze jako junior admin mozesz zwrocic uwage na to,ze nikt nie podchwytuje tematow Radka.Ale czy to upowaznia Cie do obrazania go poprzez nazywanie jego tekstow belkotem schizofrenikow? Uwazasz,ze to co piszesz na jego temat nie jest belkotem?
Ja chce w cos zamieniac forum biblijne? Przeciez to wlasnie Ty je zamieniasz,stosujac taka a nie inna narracje.
Niedawno,w jednym z postow zacytowalem Ci wersy z Mateusza o milosci do nieprzyjaciol,pamietasz? Pamietasz tez jak na to odpowiedziales? Olales calkowicie arcywazne slowa Jezusa i napisales-pozyczal nie bede.Pozyczki wazniejsze niz milosc blizniego. :-D Tak maja wygladac dyskusje na forum biblijnym? Jak to nie jest cynizm,to co to jest? :-D

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: Bobo »

Cynizm ma na imię booris 😀
Mam jakieś wrażenie, że stajesz się powoli jakimś trollem w sprawach, antyŚJ.
Ściema, że nie masz problemu z pojmowaniem i dyskusja z radkiem. Przecież z nim nie rozmawiasz!
Ale na wpisy ŚJ żywo reagujesz 😉
Są ci jakąś solą w oku a może nawet kością w gardle.
Nie zbliżaj się to trolla.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: radek »

Bobo ja Cię rozumiem. Swoje życie poświęciłeś promowaniu struktury informacji uformowanej przez CK, dlatego trudno Ci jest zaakceptować podejście relatywnie dynamiczne, które prezentuję ja. Co mogę Tobie poradzić.. świadomość nie stoi w miejscu podczas kroczenia prostą drogą królestwa Bożego, dlatego Królestwo pochwytują Ci, którzy prą do naprzód na drodze Słowa Bożego

Mat 11:12 NWT-PL "Ale od dni Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebios jest celem, ku któremu ludzie prą, a ci, którzy prą naprzód, pochwytują je."

Owoc pożyteczny wydają Ci, którzy są żyzną glebą dla słowa, które przyjmują. Jeśli ktoś nie uznaje rzeczywistej wartości słowa, a zamiast tego skupia się tylko na tym, co może uzyskać głosząc usłyszane słowo, to takie osoby nie rozumieją wartości słowa i nie wydają owocu, do którego są powołani

Mar 4:18-19 BT5 "Są inni, którzy są zasiani między ciernie: to ci, którzy wprawdzie słuchają słowa, (19) lecz troski tego świata, ułuda bogactwa i inne żądze wciskają się i zagłuszają słowo, tak że pozostaje bezowocne."

Moja rada jest taka: gdy jesteś w odosobnieniu uwolnij umysł od wszelkich dogmatów i z pokorą podczas formułowania modlitwy unikaj próźb, lecz staraj się składać Bogu dar. Niech Twoja każda wypowiedź podczas modlitwy będzie mądrze ujętą sumą wspomnień zmierzającą, nie bez niewinności, do realizacji wiary. Gdy nauczysz się, że Twoje słowo ma moc większą niż poszczególne elementy świata, które oparte są przecież na słowie, wtedy ochoczo będziesz służył Bogu nawet poprzez służbę całemu światu

Mat 5:14 BT5 "Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze."

J 15:2 BT5 "Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: booris »

:-D
Bobo pisze:Cynizm ma na imię booris 😀
Cynizm to cynizm,a booris to booris.booris moze byc cyniczny,ale na odwrot sie nie da.
Bobo pisze:Mam jakieś wrażenie, że stajesz się powoli jakimś trollem w sprawach, antyŚJ.
Ja nie mam wrazenia,Bobo.Ja widze ze jestes trollem.
Bobo pisze:Ściema, że nie masz problemu z pojmowaniem i dyskusja z radkiem. Przecież z nim nie rozmawiasz!
Nie mam problemu,Bobo.A Radka szanuje i dyskutuje z nim wtedy,kiedy mam cos do powiedzenia.Nie bije piany.
Bobo pisze:Ale na wpisy ŚJ żywo reagujesz 😉
Są ci jakąś solą w oku a może nawet kością w gardle.
Ty juz masz chyba jakas manie przesladowcza. :-D Bobo,reaguje na Twoje wpisy nie dlatego ze jestes SJ,tylko na tresci ktore wypisujesz.Uwazasz ze moja reakcja na Twoje epitety typu schizofrenik,dupek,belkot ma cos wspolnego z Twoim swiadkowaniem? No,chyba ze swiadkowanie na tym polega.Polega?
Bobo pisze:Nie zbliżaj się to trolla.
Dziekuje za ostrzezenie,bede sie trzymal od Ciebie z daleka. :-D Co nie zmienia faktu,ze bede reagowal na kazde Twoje niekulturalne odzywki.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: radek »

Prawda jest obiektem wiary, dlatego spełniając wymagania Prawdy, dziedziczy się Jej własność. Jeśli ktoś tworzy bezwartościowe niejasności i niepotrzebne tajemnice, tworząc z nich objekt kultu, to taka osoba odległa jest od prostej drogi, owszem może być podtrzymywana przy życiu dzięki protezie, ale szczęśliwa będzie dopiero gdy nabędzie mądrości. Rozmyślałem w jaki sposób można by wydłużyć czas życia ludzkiego. Jednym ze sposobów mogłaby być proteza w postaci obroży, która generowałaby energię i dystrybułowała ją do ciała ingerując poprzez pole elektromagnetyczne na parametry fizyczne krwi i parametry impulsów elektrycznych układu neurologicznego. Ponieważ podstawą działania jest energia. Oczywiście do stworzenia odpowiedniego programu dystrybucji energii jest potrzeba trochę wiedzy na temat ciała ludzkiego, aby dystrybucja ta służyła harmonizacji

Koran 34:31-33
31. Ci, którzy nie uwierzyli, powiedzieli: "My nie uwierzymy ani w ten
Koran, ani w to, co bylo objawione przed nim!" O gdybys ty widzial,
kiedy niesprawiedliwi beda postawieni przed swoim Panem, jakie slowa
beda kierowac jedni do drugich! Ci, którzy beda ponizeni, powiedza do
tych, którzy sie wbijali w pyche: "Gdyby nie wy, to bylibysmy
wierzacymi!"
32. Powiedza ci, którzy w pyche sie wbijali, do tych, którzy byli
ponizeni: "Czyz to my odsunelismy was od drogi prostej, kiedy ona
przyszla do was? Przeciwnie, wy byliscie grzesznikami!"
33. I powiedzieli ci, którzy byli ponizeni do tych, którzy wbijali sie
w pyche: "Przeciwnie! To wasza chytrosc noca i dniem nakazywala nam,
abysmy nie wierzyli w Boga i abysmy czynili Jemu podobnych!" I oni beda
napelnieni skrytym zalem, kiedy zobacza kare. I nalozylismy obroze na
szyje tych, którzy nie uwierzyli
. Czyz nie zostalo im zaplacone tylko
za to, co czynili?


Mat 18:6 BT5 "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: radek »

Jakkolwiek Życie jest u człowieka cenione, to tylko kilku przechodzi przez Życie z ekscytacją oraz traktując je pod wszystkimi innymi kątami poprawnie

Oto sługa mój, którego popieram, mój wybrany, którego ukochała moja dusza. Natchnąłem go moim duchem, aby nadał narodom prawo. Nie będzie krzyczał ani wołał, ani nie wyda na zewnątrz swojego głosu. Trzciny nadłamanej nie dołamie ani knota gasnącego nie dogasi, ludom ogłosi prawo. Nie upadnie na duchu ani się nie złamie, dopóki nie utrwali prawa na ziemi; a jego nauki wyczekują wyspy. Tak powiedział Bóg, Pan, który stworzył niebo i je rozpostarł, rozciągnął ziemię wraz z jej płodami, daje na niej ludziom tchnienie, a dech życiowy tym, którzy po niej chodzą. Ja, Pan, powołałem cię w sprawiedliwości i ująłem cię za rękę, strzegę cię i uczynię cię pośrednikiem przymierza z ludem, światłością dla narodów, Abyś otworzył ślepym oczy, wyprowadził więźniów z zamknięcia, z więzienia tych, którzy siedzą w ciemności.
Księga Izajasza 42:1‭-‬7 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/isa.42.1-7.BW1975
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: wybrana »

Żydzi oczekiwali wyzwoliciela jako króla żydowskiego, który ich wyzwoli z ziemskiej niewoli. Oni nie myśleli o niewoli duchowej, bo duchowość raczej była im obca. Mieli wyobrażenie o działaniu Boga tu na ziemi, dlatego trudno im było przyjąć do wiadomości, że prawdziwy Bóg Ojciec pragnie nas pojednać że sobą i dać nam nieśmiertelność, która daje nam nowe źycie w Królestwie Boga Ojca w Niebie. Jezus Chrystus zniszczył śmierć. Po zdjęciu ziemskiej szaty duszy, dusza otrzymuje nową szatę nieśmiertelną w Niebie. Nie ma już śmierci, to jest tylko przeskok - przemiana. Zasypiamy w tej szacie i budzimy się w nowej.
Judaiści oraz wiele denominacji religijnych, które nawet przypisują sobie wyznanie chrześcijańskie, nie wierzę w zniszczenie śmierci przez Jezusa, nie wierzą w nieśmiertelną duszę.
Tylko nie wiem dlaczego uważają, że są chrześcijanami, bo przecież nieśmiertelność duszy jest podstawą wiary chrześcijańskiej.
Stare pisma nie głosiły, że człowiek jest nieśmiertelny, bo wtedy był śmiertelny.
Jednak Jezus sprawił, że stajemy się nieśmiertelni poprzez przemianę ciała.
Sąd ostateczny będzie sądem nad tymi, co jeszcze będą żyli na ziemi, bo oni dołączą do grona nieśmiertelnych.
Życie na tej ziemi nie będzie istniało. Będzie życie ludzi w nowych nieśmiertelnych ciałach na nowej ziemi. Tam nie będzie świeciło ani słońce ani księżyc, lecz chwała Boża.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: radek »

wybrana pisze:
13 lip 2023, 21:45
Tam nie będzie świeciło ani słońce ani księżyc, lecz chwała Boża.
Istotne spostrzeżenie, bo człowiek jest ugruntowany w świetle chwały Bożej, nie sam w sobie. Chociaż Syn Człowieczy może dysponować stworzeniem w sposób skuteczny dla obiektywnego Dobra i dług Syna Człowieczego nie jest niespłacalny

Chciałbym zauważyć, że z mechaniki kwantowej wiemy, iż gdy skierujemy promień światła na ekran, to ten promień wywoła pewną reakcję na ekranie, związaną ze wzrostem temperatury. Gdy następnie pomiędzy źródłem tego promienia, a ekranem, umieścimy drugi ekran, wtedy światło zatrzyma się na drugim ekranie i zależnie od różnicy właściwości fizycznych obu ekranów, uzyskamy różną reakcję powieszchni ekranu na promień. Jeżeli ekrany będą identyczne, wtedy ten umieszczony bliżej źródła promienia, rozgrzeje się minimalnie bardziej w reakcji na tą samą dawkę światła. Myślę, że podobnie powinno być ze wzbudzaniem martwych, którzy są reakcją na światło chwały Bożej. Fizyka jest tuż tuż

‭‭Ewangelia według św. Mateusza 24:29 BW1975‬‬
[29] A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone.

https://bible.com/bible/3490/mat.24.29.BW1975
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: Bobo »

dawka światła, ekran, drugi ekran, wzrost temperatury, mechanika kwantowa, i...
...genialne połączenie ze zmartwychwstaniem. Naprawdę genialne! :aaa:
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: Queza »

Zmartwychwstanie to magia, nie fizyka.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: radek »

Bobo pisze:
10 kwie 2024, 10:16
dawka światła, ekran, drugi ekran, wzrost temperatury, mechanika kwantowa, i...
...genialne połączenie ze zmartwychwstaniem. Naprawdę genialne! :aaa:
Ludzie są objawem działania mocy Bożej. Jak myślisz, co odcina wirujący miecz, przy pomocy, którego cheruby strzegą drogi do drzewa życia?

‭‭I Księga Mojżeszowa 3:24 BW1975‬‬
[24] I tak wygnał człowieka, a na wschód od ogrodu Eden umieścił cheruby i płomienisty miecz wirujący, aby strzegły drogi do drzewa życia.

https://bible.com/bible/3490/gen.3.24.BW1975
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: Queza »

radek pisze:
10 kwie 2024, 11:22
Jak myślisz, co odcina wirujący miecz, przy pomocy, którego cheruby strzegą drogi do drzewa życia?

‭‭I Księga Mojżeszowa 3:24 BW1975‬‬
[24] I tak wygnał człowieka, a na wschód od ogrodu Eden umieścił cheruby i płomienisty miecz wirujący, aby strzegły drogi do drzewa życia.

https://bible.com/bible/3490/gen.3.24.BW1975
A czemu coś ma odcinać? :roll:
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Życie wieczne dar od Boga

Post autor: radek »

Queza pisze:
10 kwie 2024, 11:39
radek pisze:
10 kwie 2024, 11:22
Jak myślisz, co odcina wirujący miecz, przy pomocy, którego cheruby strzegą drogi do drzewa życia?

‭‭I Księga Mojżeszowa 3:24 BW1975‬‬
[24] I tak wygnał człowieka, a na wschód od ogrodu Eden umieścił cheruby i płomienisty miecz wirujący, aby strzegły drogi do drzewa życia.

https://bible.com/bible/3490/gen.3.24.BW1975
A czemu coś ma odcinać? :roll:
To jest po prostu kwestia manipulacji potencjałem źródła. Jest to też rzeczywiste znaczenie obrzezania
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”