"Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
13 paź 2022, 11:53
wybrana zamieściła wcześniej artykuł o Jehowie. Według Ciebie szkalujący Boga, a przecież tam tylko są ekstrakty z zapisów biblijnych, o dokonaniach tego, kogo świadkiem jesteś. Pan Jezus nie mógł nawoływać do kochania takiego kogoś.

"Potem w wizjach nocnych ujrzałem, jak z obłokami niebios nadchodzi ktoś podobny do syna człowieczego. Pozwolono mu zbliżyć się do Istniejącego od Dni Pradawnych i przyprowadzono go tuż przed Niego. I dano mu władzę, chwałę oraz królestwo (...)" (Dan 7:13,14)

- Kto do Kogo przyszedł?

- Kim jest Ten, komu "pozwolono zbliżyć się do Istniejącego od Dni Pradawnych"?

- Kim jest "Istniejącego od Dni Pradawnych"?

- Kto od Kogo otrzymał władzę?


... a potem zastanów się nad swoją absurdalną wypowiedzią: "Pan Jezus nie mógł nawoływać do kochania takiego kogoś", od Którego otrzymał "władzę, chwałę i królestwo"!

Twojemu kłamstwu daje wyraz sam Jezus wypowiadając słowa: "Jezus odparł: Masz kochać Jehowę, swojego Boga, całym sercem, całą duszą i całym umysłem’. To jest pierwsze i najważniejsze przykazanie" (Mat 22:37,38)

Wasze wspólne stanowisko, Nieziema i wybranej, że "ktoś taki" jak Jehowa nie zasługuje na krztę szacunku, zostanie Wam prawdopodobnie dodane jako zarzut, kiedy Ten, który otrzymał władzę od swojego Ojca Jehowy (Mat 28:18) wkrótce przyjdzie i staniecie przed Jego Sędziowskim tronem (Mat 16:27 / Obj 22:12).

"W tym samym czasie również bojący się Jehowy rozmawiali między sobą, każdy ze swoim bliźnim, a Jehowa zwracał na to uwagę i słuchał. I Jehowa polecił, żeby imiona tych, którzy się Go boją i rozmyślają o Jego imieniu, zostały zapisane w księdze pamięci" (Mal 3:16 / Obj 20:15)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: wybrana »

Nie wklejaj kłamstwa, bo we wszystkich przekładach Biblii w Nowym Testamencie - nie ma nazwy - Jehowa.
Jest ujęte słowo - Bóg.
Posługujesz się zafałszowaną wersją i te kłamstwa rozsiewasz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
02 paź 2022, 8:37
Jezus uczył swoich naśladowców, żeby zachowywali z innymi pokojowe relacje. Jednak przy pewnej okazji powiedział apostołom: „Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój. Nie przyszedłem przynieść pokoju, tylko miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z ojcem, córkę z matką i synową z teściową” (Mat 10:34-36).

Co Jezus miał na myśli?
Pan Jezus przyszedł dzielić, rozdzielać.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
13 maja 2023, 15:53
DonCicio pisze:
02 paź 2022, 8:37
Jezus uczył swoich naśladowców, żeby zachowywali z innymi pokojowe relacje. Jednak przy pewnej okazji powiedział apostołom: „Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój. Nie przyszedłem przynieść pokoju, tylko miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z ojcem, córkę z matką i synową z teściową” (Mat 10:34-36).

Co Jezus miał na myśli?
Pan Jezus przyszedł dzielić, rozdzielać.
Jezus nie tyle przyszedł dzielić, co stwierdził, że 'Prawda' podzieli ludzi na tych którzy za nią pójdą z tymi którzy będą jej przeciwni (Jana 8:32). Przeciwnicy i zwolennicy mieli być nawet w rodzinach i to ich miało podzielić.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”