"Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: radek »

Radosne wydarzenia mogą być czczone cyklicznie, żeby o nich pamiętano

J 16:21 BT5 "Kobieta, gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już nie pamięta o bólu - z powodu radości, że się człowiek na świat narodził."

Dzień, który przyniósł ulgę Bogu, On kazał traktować jako Święty i czczony jest cyklicznie

Wj 20:10-11 BT5 "Dzień zaś siódmy jest szabatem Pana, Boga twego. Nie będziesz przeto w dniu tym wykonywał żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani przybysz, który przebywa w twoich bramach. (11) W sześć dni bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, siódmego zaś dnia odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
12 paź 2022, 8:40
Radosne wydarzenia mogą być czczone cyklicznie, żeby o nich pamiętano

J 16:21 BT5 "Kobieta, gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już nie pamięta o bólu - z powodu radości, że się człowiek na świat narodził."

A gdzie tu mowa o święcie, czy obchodzeniu urodzin?

radek pisze:
12 paź 2022, 8:40
Dzień, który przyniósł ulgę Bogu, On kazał traktować jako Święty i czczony jest cyklicznie

Wj 20:10-11 BT5 "Dzień zaś siódmy jest szabatem Pana, Boga twego. Nie będziesz przeto w dniu tym wykonywał żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani przybysz, który przebywa w twoich bramach. (11) W sześć dni bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, siódmego zaś dnia odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty."

To święto szabatu mieli przestrzegać Izraelici zgodnie z Prawem Mojżeszowym. Przestało ono obowiązywać z chwilą śmierci Jezusa:

"A przecież Chrystus kładzie kres Prawu, żeby prawość mógł osiągnąć każdy, kto wierzy" (Rzym 10:4)

Teraz obowiązuje Prawo Chrystusowe, oparte na dwóch przykazaniach:

"Noście brzemiona jedni drugich. W ten sposób wypełnicie prawo Chrystusowe" (Gal 6:2)

"Daję wam nowe przykazanie, żebyście się nawzajem kochali. Jak ja kocham was, tak wy kochajcie jedni drugich. Po miłości widocznej wśród was wszyscy rozpoznają, że jesteście moimi uczniami" (Jan 13:34,35)

A Ty radek, przestrzegasz ściśle Szabatu, obchodząc go od piątku po zachodzie słońca, do soboty po zachodzie słońca? Tak obchodzili Szabat Żydzi, bo tak nakazywało Prawo Mojżeszowe.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: wybrana »

DonCicio.
Z twoim postem zupełnie się zgadzam 👍
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
12 paź 2022, 8:58
A gdzie tu mowa o święcie, czy obchodzeniu urodzin?
Bóg podał powód dla którego kazał czcić Szabat, więc każdy dzień w którym nasza świadomość doznaje ulgi, może być uczczony, ponieważ i Bóg doznał ulgi w dniu siódmym i wyraźnie nam to oznajmił i kazał ten dzień uświęcać
DonCicio pisze:
12 paź 2022, 8:58
A Ty radek, przestrzegasz ściśle Szabatu
Nie zauważyłem żebym nie przestrzegał(czytaj powyżej o świadomości)

Mat 12:37 BT5 "Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony."

To raczej Ty zastanów się do czego zmierzają Twoje insynuacje

J 8:49 BT5 "(...)Ja nie jestem opętany, ale czczę Ojca mego, a wy Mnie znieważacie."

Bo gdybyś chciał, rozumiałbyś moje wypowiedzi

Jk 1:19 BT5 "Wiedzcie, bracia moi umiłowani: każdy człowiek winien być chętny do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: DonCicio »

Strasznie odlotowe i bezsensowne ...
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
12 paź 2022, 9:26
Strasznie odlotowe i bezsensowne ...
Mt 11:25 BT5 "W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
12 paź 2022, 9:37
DonCicio pisze:
12 paź 2022, 9:26
Strasznie odlotowe i bezsensowne ...
Mt 11:25 BT5 "W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom."

W końcu zrozumiałeś ... módl się więc do Boga, żeby odkrył przed Tobą to, co zakrył. Warto ... Absolutnie!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Nieziem
Posty: 888
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
12 paź 2022, 8:08
Nieziem pisze:
11 paź 2022, 19:35
[1] Dla Ciebie dzisiaj rolę Izraela spełniają Świadkowie Jehowy, i [2]Wasze święta się Bogu podobają, a święta wszystkich innych Bóg nienawidzi.
1. Tak, według Biblii Bóg miał zastąpić Izraela cielesnego, Izraelem duchowym:

"Tak więc prawdziwym Żydem nie jest ten, kto jest nim na zewnątrz, ani prawdziwym obrzezaniem nie jest to, które widać na zewnątrz, na ciele. Prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, które dokonuje się za sprawą ducha, a nie na podstawie spisanego kodeksu. Taki człowiek otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga" (Rzym 2:28,29)

Nie zmieniła się nawet nazwa tego Izraela (Iz 43:10-13). Bóg, od czasów apostołów, nadal posługuje się ludem, który wybrał dla swojego Imienia. Znasz zapewne słowa Łukasz, cytującego apostoła Piotra, ale notorycznie ich nie akceptujesz:

"Symeon wyczerpująco opowiedział, jak Bóg po raz pierwszy zwrócił uwagę na inne narody, żeby wybrać spośród nich lud, który by nosił Jego imię. I jest to zgodne ze słowami zapisanymi w pismach proroków: ‚Potem wrócę i na nowo postawię dom Dawidowy, który upadł. Podniosę go z ruin i odbuduję, żeby pozostali z tego narodu pilnie szukali mnie, Jehowy, razem z ludźmi ze wszystkich narodów nazwanymi od mojego imienia. Tak mówi Jehowa, który dokonuje tych rzeczy" (Dzie 15:14-17)
Izrael cielesny została zastąpiony Izraelem Duchowym, i ci, którzy idą za Panem Jezusem, do Duchowego Izraela należą. Izrael Duchowy nie jest kontynuacją cielesnego. Izrael cielesny nadal istnieje, i mam na myśli nie tylko współczesnych Żydów, ale tzw. chrześcijańskie religie. Używają pojęcia "duchowy", a pozostają cieleśni.
W powyższym fragmencie z Dziejów Apostolskich, w greckim oryginalnym tekście nie występuje Jehowa. Nawet jeśli cytowany jest Stary Testament, gdzie występuje Tetragram, to pisarze nowotestentowi, nie bez powodu napisali jak napisali. Gdyby chodziło o JHWH, to by napisali, a ponieważ napisali Kyrios, to dlatego, że tak ma być. Duch Święty natchnął do takiego oddania tych słów,
a to znaczy, że nie o Jehowę chodzi, ale o kogoś innego. Czytaliście, że napisano JHWH, a ja wam powiadam Kyrios.
Tak jak w tym fragmencie Dziejów nie pojawia się Jehowa, tak w modlitwie Pana Jezusa z Jana 17, gdzie mówi o imieniu, ani razu Pan nie wypowiada Jehowa, a jest tak ponieważ o kimś innym, i do kogoś innego mówił.
DonCicio pisze:
12 paź 2022, 8:08
2. Prawdziwi naśladowcy Jezusa mają tylko jedno święto, obchodzone 14 Nisan, o którym Jezus powiedział: "to czyńcie na moją pamiątkę" (Łuk 22:19,20)
Rozumiem, że na pamiątkę. Ale na czym polega obchodzenie święta?
Byłem kiedyś na Waszej uroczystości 14 Nisan, i było to jedno z najbardziej żenujących doświadczeń życiowych. Podawanie sobie talerzyka z chlebem...
Nie wiem czy ktokolwiek coś jadł, ale religijni liczą to jako społeczność, tak?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
12 paź 2022, 9:45
radek pisze:
12 paź 2022, 9:37
DonCicio pisze:
12 paź 2022, 9:26
Strasznie odlotowe i bezsensowne ...
Mt 11:25 BT5 "W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom."

W końcu zrozumiałeś ... módl się więc do Boga, żeby odkrył przed Tobą to, co zakrył. Warto ... Absolutnie!
1Kor 13:1 BT5 "Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
12 paź 2022, 18:18
1Kor 13:1 BT5 "Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący."

Słusznie ...
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
12 paź 2022, 16:12
DonCicio pisze:
12 paź 2022, 8:08

"Symeon wyczerpująco opowiedział, jak Bóg po raz pierwszy zwrócił uwagę na inne narody, żeby wybrać spośród nich lud, który by nosił Jego imię. I jest to zgodne ze słowami zapisanymi w pismach proroków: ‚Potem wrócę i na nowo postawię dom Dawidowy, który upadł. Podniosę go z ruin i odbuduję, żeby pozostali z tego narodu pilnie szukali mnie, Jehowy, razem z ludźmi ze wszystkich narodów nazwanymi od mojego imienia. Tak mówi Jehowa, który dokonuje tych rzeczy" (Dzie 15:14-17)
W powyższym fragmencie z Dziejów Apostolskich, w greckim oryginalnym tekście nie występuje Jehowa. Nawet jeśli cytowany jest Stary Testament, gdzie występuje Tetragram, to pisarze nowotestentowi, nie bez powodu napisali jak napisali. Gdyby chodziło o JHWH, to by napisali, a ponieważ napisali Kyrios, to dlatego, że tak ma być. Duch Święty natchnął do takiego oddania tych słów,
Wiesz Nieziem, straszne herezje wypisujesz. Przekłady Biblii, w których występuje 7000 Kyriosów, to oczywiste falsyfikaty, bo oryginały zawierały 7000 tetragramów. Temat był przerabiany na tym forum setki razy i nie ma sensu tego wałkować. Kto miał zrozumieć, zrozumiał, kto przyjął postawę cietrzewia, ten kurak, nie orzeł.

Nieziem pisze:
12 paź 2022, 16:12
a to znaczy, że nie o Jehowę chodzi, ale o kogoś innego.
To błyśnij proszę intelektem i powiedz o kogo chodzi.

Nieziem pisze:
12 paź 2022, 16:12
Rozumiem, że na pamiątkę. Ale na czym polega obchodzenie święta?
Pamiątka polega na rozpamiętywaniu …

Nieziem pisze:
12 paź 2022, 16:12
Nie wiem czy ktokolwiek coś jadł (...)
A to Ty poooojeść przyszedłeś i napić się darmowego wina? Nie pamiętasz co w tej kwestii Paweł radził głodomorom? No to posłuchaj:

"Kiedy zbieracie się w jednym miejscu, żeby spożyć Wieczerzę Pańską, tak naprawdę tego nie robicie. Bo gdy przychodzi na nią czas, zabieracie się najpierw za własny posiłek i skutek jest taki, że jeden jest głodny, a drugi pijany" (1 Kor 11:20,21)

Byłeś głodny i spragniony? Werset dalej apostoł mówi co powinieneś wcześniej zrobić: "Czy nie macie domów, żeby jeść i pić?"

Chyba nie jesteś bezdomny i Cię nie uraziłem, co?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Nieziem
Posty: 888
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: Nieziem »

DonCicio, z tych 7000 Tetragramów, ile jest w Nowym Testamencie, i w których wersach można je znaleźć? I w której księdze można znaleźć opis przekazywania talerzyka z chlebkiem jako formy świętowania. Bo ja to znam takie fragmenty, co mówią o jedzeniu i piciu podczas wieczerzy, a nie wspominają nic o biernym uczestnictwie polegającym na podawaniu dalej talerzyka.
Myślę, że nawet ktoś ze słabą znajomością Pism zna te słowa Pana Jezusa:
Bierzcie i jedzcie
Pijcie z niego wszyscy
To czyńcie na moją pamiątkę

Czyżby u Ciebie było inaczej?

Natomiast co do obrażania innych, w tym jesteś dobry. Coraz mniej mnie to dziwi. Ten Bóg, któremu służysz, którego Świadkiem jesteś, musiał Ciebie tego nauczyć.
Ogólnie to mało masz do powiedzenia w tematach, nawet tych, które inicjujesz, i z braku laku czepiasz się ludzi, zamiast dyskutować. Przykre to jest, i nudne zarazem, bo ciągle te same farmazony powtarzasz.

To jeszcze słowa Pana Jezusa, odnośnie, czy uraziłeś mnie, wybraną i radka:
Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
13 paź 2022, 0:18
DonCicio, z tych 7000 Tetragramów, ile jest w Nowym Testamencie i w których wersach można je znaleźć?

W wiernych przekładach … nie plagiatach, imię Boże występuje wszędzie tam, gdzie powinny być. Proponuję lekturę „Dodatek C”. Tam znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania.

Tak na marginesie, nie dziwi Ciebie fakt, że przez 1500 lat imię Boże w formie tetragramu funkcjonowało w hebrajskich manuskryptach, aż tu nagle znika z greckich, zaledwie po kilkudziesięciu latach ich spisywania? Może poszperałbyś w Watykańskich podziemnych archiwach i tam poszukał odpowiedzi. Jeżeli ich nie zniszczyli to pewnie tam są skrzętnie ukrywane przed światem. Kościół Katolicki od samego powstania 300 lat po Chrystusie, był i jest najzagorzalszym wrogiem Boga Jehowy i to on jest odpowiedzialny za zapowiedziane w Biblii odstępstwo.

Tak na marginesie, nie dziwi Ciebie fakt, że Jezus odnosił się do swojego Ojca i Boga z nabożną czcią? Dlaczego kazał czcić Jego imię? (Mat 6:9), dlaczego wyjawiał imię prawdziwego Boga? (Jan 17:6,26), dlaczego uważał, że miłość do „Jehowy, swojego Boga, całym sercem, całą duszą i całym umysłem” (Mat 22:37,38) uważał za najważniejsze przykazanie?

Właśnie dlatego Bóg wybrał sobie lud dla swego imienia (Dzie 15:13-17), ponieważ świat tak naprawdę odrzucił prawdziwego Boga, nie chce Go słuchać i co rusz znieważa! Świadczą o tym chociażby Twoje słowa: "Natomiast co do obrażania innych, w tym jesteś dobry. Coraz mniej mnie to dziwi. Ten Bóg, któremu służysz, którego Świadkiem jesteś, musiał Ciebie tego nauczyć".

To jest ohydne, z jaką pogardą wyrażasz się o prawdziwym Bogu!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Nieziem
Posty: 888
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
13 paź 2022, 8:27
W wiernych przekładach … nie plagiatach, imię Boże występuje wszędzie tam, gdzie powinny być. Proponuję lekturę „Dodatek C”. Tam znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania.

...nie dziwi Ciebie fakt, że Jezus odnosił się do swojego Ojca i Boga z nabożną czcią? Dlaczego kazał czcić Jego imię? (Mat 6:9), dlaczego wyjawiał imię prawdziwego Boga? (Jan 17:6,26), dlaczego uważał, że miłość do „Jehowy, swojego Boga, całym sercem, całą duszą i całym umysłem” (Mat 22:37,38) uważał za najważniejsze przykazanie?
Zajrzałem do „Dodatku C”, i w połączeniu z Twoimi sugestiami dochodzę do następujących wniosków: najstarsze greckie manuskrypty z II wieku nie zawierają imienia Jehowa, ale te starsze są plagiatami, bo oryginały zostały napisane później. Kościół katolicki, który powstał w IV wieku dokonał tego cudu.

Nie dziwi mnie, że Pan Jezus odnosił się do Boga Ojca z nabożną czcią. Dziwi mnie to, że są tacy, co mają Boga za ziomala, i spoufalają się, jakby do kumpla ze szkoły się zwracali.
Ten werset z Mat.22 nie zawiera imienia Jehowa w najstarszych manuskryptach. Nie dziwi Cię to, że najstarsze manuskrypty nie zawierają imienia, a w Twojej Biblii występują w wielu miejscach?

wybrana zamieściła wcześniej artykuł o Jehowie. Według Ciebie szkalujący Boga, a przecież tam tylko są ekstrakty z zapisów biblijnych, o dokonaniach tego, kogo świadkiem jesteś. Pan Jezus nie mógł nawoływać do kochania takiego kogoś.

Nieziem
Posty: 888
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
13 paź 2022, 8:27
... Twoje słowa: "Natomiast co do obrażania innych, w tym jesteś dobry. Coraz mniej mnie to dziwi. Ten Bóg, któremu służysz, którego Świadkiem jesteś, musiał Ciebie tego nauczyć".

To jest ohydne, z jaką pogardą wyrażasz się o prawdziwym Bogu!
A to przepraszam. Jeśli to nie Twój Bóg Cię tego nauczył, to kto? Kogo masz za nauczyciela?
Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”