"Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
06 paź 2022, 7:24

Tym czasem poniższe wersy dla zapamiętania przepisz na czysto 144 razy

Rz 2:14 BT5 "Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem."

Radek, werset ten wskazuje na coś zupełnie innego. Jesteśmy stworzeni na "obraz" Boży. Doskonałe Prawo Jehowy Boga mamy wpisane w naszą ludzką naturę (Mat 5:48). Dla zdrowo myślącego człowieka kradzież jest złem. Dla zdrowo myślącego człowieka gwałt jest złem. Dla zdrowo myślącego człowieka przemoc jest złem. To, że człowiek łamie Boże zasady wynika z jego natury, wychowania czy sytuacji, ale dla człowieka zdrowo myślącego zło zawsze będzie złem, a dobro zawsze będzie dobrem. Wiedzą o tym nawet ludzie, "którzy Prawa nie mają". Jeżeli robią dobrze, "sami dla siebie są Prawem".

"(...) zapamiętaj i przepisz na czysto 144 razy"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: DonCicio »

DonCicio pisze:
06 paź 2022, 8:05
radek pisze:
06 paź 2022, 7:24

Tym czasem poniższe wersy dla zapamiętania przepisz na czysto 144 razy

Rz 2:14 BT5 "Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem."

Radek, werset ten wskazuje na coś zupełnie innego. Jesteśmy stworzeni na "obraz" Boży. Doskonałe Prawo Jehowy Boga mamy wpisane w naszą ludzką naturę (Mat 5:48). Dla zdrowo myślącego człowieka kradzież jest złem. Dla zdrowo myślącego człowieka gwałt jest złem. Dla zdrowo myślącego człowieka przemoc jest złem. To, że człowiek łamie Boże zasady wynika z jego osobistej natury, wychowania czy sytuacji, ale dla człowieka zdrowo myślącego zło zawsze będzie złem, a dobro zawsze będzie dobrem. Wiedzą o tym nawet ludzie, "którzy Prawa nie mają". Jeżeli robią dobrze, "sami dla siebie są Prawem".

"(...) zapamiętaj i przepisz na czysto 144 razy"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: wybrana »

DonCicio, to, że człowiek łamie Boże przepisy wynika z jego skażonej natury. Nie żawsze masz rozeznanie, że Twoja decyzja jest dobra.
Skażenie natury Bożego człowieka nastąpiło w Edenie, gdzie najpierw był grzech cudzołóstwa, który to sprawił, że natura człowieka stworzonego przez Boga połączyła się z ziemską zwierzęcą naturą człowieka pochodzącego tylko w wyniku biologicznego ziemskiego ukształtowania.
To zmieszanie sprawiło niedoskonałość Bożej istoty, która miała sprawić na ziemi życie według praw Bożych.
Pierwsza para dzieci stworzonych przez Boga miała wydać na świat istoty doskonałe ale nie wywiązała się ze swojej misji.
My nie staniemy się istotami doskonałymi ale otrzymaliśmy pomocną dłoń - Zbawiciela Jezusa, który jest naszą drogą do Boga. Jezus dał nam świadectwo prawdy jaki jest Bóg i jak my mamy żyć, by upodabniać się do Boga i by stawać się doskonalszym. Jezus jest naszym Odkupicielem. Trwanie w Jezusie jest Boga Ojca uwielbieniem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: radek »

Doncicio piszesz o niewolniku wiernym i roztropnym. Jak być może zauważyłeś Adam w Edenie, idąc tropem waszej religii, się nim nie okazał. Wy jako Świadkowie Jehowy już Go za to osądziliście, a tymczasem osoba, którą uważacie za swojego Boga, piórem Jeremiasza, ale też Hioba(o czym już pisałem) zachęca do wzięcia odpowiedzialności za Świat

Jr 33:24-26 BT5 "Czy nie zauważyłeś, co ten lud mówi: Pan odrzucił dwie rodziny, które wybrał. Tak więc gardzą moim ludem, jakby już nie był narodem w ich oczach. (25) Tak mówi Pan: Jeżeli nie istnieje moje przymierze z dniem i nocą, jeśli nie ustaliłem praw nieba i ziemi, (26) wtedy będę mógł odrzucić potomstwo Jakuba i Dawida, mojego sługi, nie biorąc z jego rodu panujących nad potomkami Abrahama, Izaaka i Jakuba. Przecież odmienię ich los i zlituję się nad nimi."

Jezus też nie mówi, że będzie rozkazywać i trzeba Go słuchać, raczej mówi

Mat 28:19-20 BT5 "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata."

Wy jako Świadkowie, jak rozumiem, także Jezusa, zamiast swoim przykładem uczyć ludzi, to każdemu napodkanemu robicie dyktando, a gdy nie tańczy według rytmu jakiego oczekujecie, to wtedy rozpoczynacie operację specjalną. Jakby tego było mało, słyszy się, że samemu Bogu próbowaliście narzucić swoją wolę tak, aby przyszedł w terminie, który mu podyktowaliście

Mat 24:48-50 BT5 "Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w sercu: „Mój pan się ociąga [z powrotem]”, (49) i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, (50) to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna."

Jeden z Was dwóch, co próbują ukraść Słońce pisał o "drugich owcach". Dowiedzcie się, że Jezus zwany synem Dawida, króla Izraela opiekuje się po pierwsze owcami mieszkającymi pod Słońcem i to są pierwsze owce, które ma w ręku Jego Ojciec i On. Drugie owce są spoza owczarni znajdującej się pod naszym Słońcem

Ap 22:16 BT5 "Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy Kościołów. Ja jestem Odrośl i Potomstwo Dawida, Gwiazda świecąca, poranna."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
06 paź 2022, 6:58
Nieziem pisze:
05 paź 2022, 13:31
Nie przynależę do żadnej religii, wyznania, zboru
Czyli nie należysz do żadnej z owczarni Jezusa (Ezechiela 34:23, 37:24), ani do tej z nadzieją ziemską (Mat 5:5), ani do tej z nadzieją niebiańską (Łuk 12:32 / Obj 5:10). A przecież Pan Jezus wyraźnie powiedział, że takie dwie "owczarnie" będzie miał i będzie dla nich 'Jednym Pasterzem':

"Mam też drugie owce, które nie są z tej owczarni. Je również muszę przyprowadzić i będą słuchać mojego głosu. I będzie jedna trzoda i jeden pasterz" (Jan 10:16)
Najpierw piszesz o dwóch owczarniach, by następnie przywołać słowa Pana Jezusa o jednej owczarni. Na masz wewnętrznego oporu by pisać takie sprzeczności?
To zdecyduj się, ile owczarni ma/ma mieć Pan Jezus, i jeśli więcej niż jedną, to skąd podział, i na jakich podstawach tak twierdzisz?
Popraw mnie, jak źle pojmuje to co napisałeś, ale wydaje mi się, że Świadkowie wyznają wiarę w dwie owczarnie, jedna z owcami z nadzieją ziemską, druga z z nadzieją niebiańską. Ale do tych owczarni przynależę tylko Świadkowie Jehowy, a pozostali wierzący i niewierzący nie są nawet uwzględniani w odniesieniu do bycia owcami. Jeśli tak by było, to niezrozumiałe jest Twoje zdziwienie, że nie należę do żadnej owczarni, przecież wiadomym jest, że ja Świadkiem Jehowy nie jestem. Bo co zmienił by fakt, że przynależą do jakiejś religii, skoro by to nie była ta Twoja?
Pan Jezus wyraźnie mówi o JEDNEJ owczarni, i o JEDNYM pasterzu. Jeśli by były dwie owczarnie, to i musiało by być dwóch pasterzy. A to już nauka sprzeczna ze zdrową nauką Pana Jezusa.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: Bobo »

Nieziem, czytaj uważnie, Biblia podaje, że są dwie owczarnie ale JEDNA TRZODA. Owczarnia to nie to samo co trzoda.
Oszołomstwu mówię NIE!

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: Nieziem »

Bobo pisze:
06 paź 2022, 14:56
Nieziem, czytaj uważnie, Biblia podaje, że są dwie owczarnie ale JEDNA TRZODA. Owczarnia to nie to samo co trzoda.
Czytam uważnie.
Pan Jezus posłany był do Izraela aby zgromadzić w jedno rozproszone dzieci Boże. Czyli starożytny Izrael był tą owczarnią. Gdy Pan Jezus mówi o drugich owcach, to mówi o tych, którzy do Izraela nie należeli. Więc tu się zgodzę, że jest w Biblii mowa o dwóch owczarniach: izraelskiej i nie-izraelskiej. Gdy Pan Jezus przyprowadzi owce nie-izraelskie do zagrody owiec izraelskich, wtedy będzie jedna owczarnia Pana Jezusa. Jeśli będzie istnieć jakąś inna owczarnia, to będą tam ci, którzy za głosem Pana Jezusa nie poszli.
Mówiąc o jednej trzodzie, Pan Jezus określił, że będzie jedność Jego owiec, więc nie zostawił tu miejsca na taką koncepcję, że będzie mieć dwie owczarnie, jedną niebiańską, drugą ziemską. Pan Jezus jednoczy nie po to aby później rozdzielać.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: booris »

A nie jest tak,ze Jezus mowil o drugich owcach,a nie o drugiej owczarni?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: Bobo »

Nie jest tak.
Jezus nie mówił o zagubionych owcach z tej samej owczarni, tylko zaznaczył, że Nie są Z TEJ owczarni. To wskazuje, że są z jakiej inne owczarni.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: booris »

W tym wersie Jezus nie mowil o zagubionyvh owcach w ogole.A jesli tak,to sa to jego zagubione owce,wiadomo skad.Jezus mowil o drugich,innych owcach,ktore wcale nie musialy byc z innej owczarni.Ty zakladasz,ze jesli powiedzial iz sa nie z tej owczarni to musza bycz innej.A rownie dobrze moga to byc owce zyjace swobodnie,bez pasterza i owczarni.Jesli powiem,ze nie jestes z tego miasta,to to znaczy ze jestes z innego? No chyba nie,mozesz na przyklad byc nomadem.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: Bobo »

Tylko, że wtedy nie ma sensu podsumowanie, jakie zrobił Jezus, że będzie Jedna owczarnia. Po co mówić o jednej owczarni skoro tylko jest jedna.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: DonCicio »

booris pisze:
06 paź 2022, 23:09
W tym wersie Jezus nie mowil o zagubionyvh owcach w ogole.
Nie musiał ciągle mówić o „zagubionych owcach”, bo dla Żydów było to oczywiste. Nie dlatego, że Jezus o tym mówił. Już setki lat wcześniej mówiły o tym proroctwa (Ez 34:23):

"Z całą pewnością zgromadzę wszystkich spośród ciebie, Jakubie, pozbieram pozostałych z Izraela. Zjednoczę ich i będą jak owce w zagrodzie, jak stado na pastwisku. I zapanuje tam gwar. A przed nimi pójdzie ten, kto toruje drogę. Przedrą się, przejdą przez bramę i wyjdą. Ich król pójdzie przed nimi, a Jehowa będzie na czele" (Mich 2:12,13)

O zagubionych owcach powiedziano: „pozbieram pozostałych z Izraela … jak owce w zagrodzie”. Kto jest "królem", który miał iść "przed nimi", a kto miał być "na czele"? Odpowiedz sobie na te pytania.

booris pisze:
06 paź 2022, 23:09
Jezus mowil o drugich,innych owcach,ktore wcale nie musialy byc z innej owczarni.
Ale według Jezusa były z innej owczarni: „Mam też drugie owce, które nie są z tej owczarni (Jan 10:16 – przypis)

booris pisze:
06 paź 2022, 23:09
Ty zakladasz,ze jesli powiedzial iz sa nie z tej owczarni to musza bycz innej.
Jeśli nie są z tej owczarni, to oczywistym jest, że są z innej. To przecież taka oczywista oczywistość!

booris pisze:
06 paź 2022, 23:09
A rownie dobrze moga to byc owce zyjace swobodnie,bez pasterza i owczarni.
Wtedy pasterz nie mógłby powiedzieć „mam też inne owce”. Skoro żyją swobodnie, jak np. dzisiejsi ludzie, nie słuchający głosu pasterza, to czy mogą być owcami tego pasterza? Nonsens! Sam stwierdziłeś, że są "bez pasterza".
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
06 paź 2022, 6:58
Czy podążanie za Twoim Jezusem, wykreowanym przez Ciebie samego nie jest utopią? (Mat 7:21,23)

Czy podążanie za Jezusem poza Jego owczarnią jest możliwe i zasadne? NIE! On zwraca się do swojego ludu w liczbie mnogiej, nie pojedynczej ... "będą słuchać mojego głosu"! Jezus nie przewidział miejsca dla "wolnych elektronów" i samotnych białych wilków.
Przewidział. To za dawnych czasów owce były traktowane jako tłum, od Pana Jezusa to indywidualiści, bo zobacz, Pan zostawia 99 by szukać jednej.
a on woła swoje własne owce po imieniu
Co do elektronów, to podoba mi się to porównanie. A wiesz, że elektron to część atomu? Że na atom składają się protony, neutrony i elektrony? Wiesz, że ten, który jest z Ducha Świętego zrodzony, jest właśnie elektronem?
Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha. 
Ciało składa się z członków, które nie wszystkie są z sobą bezpośrednio połączone, np. ucho z palcami stopy.
I dany członek jest w ciele jeśli jest połączony z mózgiem. Połączenie z mózgiem decyduje. Połączenia między członkami są różne, często nie bezpośrednie, i to też jest praktyczne, bo nie ma możliwości by człowiek miał relacje z wszystkimi ludźmi na świecie. Ale też nie ma takiej potrzeby. Jeśli Pan mnie prowadzi jakbym był elektronem, ja nie mam do Niego pretensji: dlaczego nie protonem?
Myślę, że gdybym zapytał, wtedy bym mógł usłyszeć: Jeśli inni są protonami, cóż ci do tego? Ty chodź za mną jak Cię prowadzę.
To bym wtedy odpowiedział: Tak Panie. Dziękuję.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: Bobo »

Nieziem, filozofujesz. A przykład z elektronem rozwaliłeś dość głupio.
Elektron jest połączony z innymi częściami.
A z kim ty jesteś połączony? Nie rozumiesz pojęcia 'wolny elektron'?
Członek zboru na pewno nie powinien taki być. Ty taki jesteś. Coś sobie wymyślisz, coś tam skomplikowanym przykładem starasz się na forum unaoczniać. Wolny elektron to określenie sugerujące wadę a nie zaletę, jakby co.
Jezus nie po to zakładał zbór i zgromadzał społeczność swoich uczniów, aby teraz mówić mu: ja jestem wolny...
Zakłamujesz nauki Jezusa.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój"

Post autor: booris »

DonCicio pisze:Jeśli nie są z tej owczarni, to oczywistym jest, że są z innej. To przecież taka oczywista oczywistość!
Zacytowales prawie caly moj post,ale pominales ostatnie zdanie.Czemu? Ale spoko.moze napisze inaczej zebys zrozumial.Mam rodzine ktora nie jest z tego miasta.Czy ta rodzina jest z innego miasta? Pomysl i odpowiedz.
Nie wiem natomiast co chciales udowodnic cytatami z ST,gdyz mowia one o zjednoczeniu Izraela i nie ma tam mowy o drugich owcach.To jest to samo stado,tylko rozproszone.Logiczne jest wiec,ze to ta sama owczarnia.
Bobo pisze:Wolny elektron to określenie sugerujące wadę a nie zaletę, jakby co.
Wolny elektron nie sugeruje niczego<Bobo.A juz na pewno nie wade.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”