Drzewo poznania dobra i zła

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Koran 13:19 (Bielawski)
Czy ten, który wie, że to, co tobie zostało zesłane, jest prawdą, podobny jest do niewidomego? Lecz zastanawiają się tylko obdarzeni rozumem.


Co zesłane? Hahaheheh
Czytaj dalej koran tam nie ma Ducha Świętego predzej zwariujesz

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Bóg rządzi przypadkiem i zmienia wymiary a podążasz najlepszą drogą ....i nie zgub jej ale koran zostaw jak horoskopy

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

radek pisze:Potencjał życiowy istoty ludzkiej zwiększa się na dwa główne sposoby, poprzez umniejszanie potencjałów innych i poprzez budowanie innych uzyskując w ten sposób uznanie. Potępiać jest łatwo lecz nie jest to rzeczywisty wzrost względem punktu demarkacyjnego, a jedynie subiektywne postrzeganie innych jako słabych. Natomiast budowanie innych wymaga wiedzy i umiejętności modelowania potencjału, wymaganej przez sytuację, wypowiedzi

Joh 20:23 eib "(23) Grzechy tych, którym je przebaczycie, są im przebaczone, a tych, którym je zatrzymacie, są zatrzymane."
Człowiek (każdy) nie jest zdolny do budowania innych jeżeli nie widzi w tym własnych korzyści (uznanie , poklask - sam to napisałeś) .
Tu nie chodzi o potępianie, ale o znalezienie linii demarkacyjnej , na terytorium której spotkałyby się walczące ze sobą strony .
Budowanie innych wymaga i wiedzy budowniczego i wiedzy o tym co w trawie piszczy .
Jeżeli nie ma takiej wiedzy to jest tak jak tu , każdy jest ekspertem od budowania i każdy wie co w trawie piszczy
... i każdy każdego dołuje , po przez udowadnianie /w bardziej lub mniej kulturalny sposób/ swoich racji .
Jeżeli człowiek (każdy) nie uderzy się w piersi i nie uzna sam przed sobą że jest grzesznikiem
to nigdy nie podejdzie do linii demarkacyjnej by spotkać się tam z takim samym grzesznikiem jak on .

A powiedziane "Grzechy tych, którym je przebaczycie, są im przebaczone, a tych, którym je zatrzymacie, są zatrzymane"
jest zaprzeczeniem i Miłości Bożej i miłości(nieobłudnej) człowieka do drugiego człowieka i nadanie sobie przywileju władzy nad drugim człowiekiem
.... i na pewno nie było napisane pod wpływem Ducha Bożego , tu raczej duch człowieczy (ego) maczał w tym palce . :-D
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

efroni pisze:Człowiek (każdy) nie jest zdolny do budowania innych jeżeli nie widzi w tym własnych korzyści (uznanie , poklask - sam to napisałeś) .
Pisząc o sposobach budowania potencjału w swoich oczach chciałem unaocznić cały obszar naszej sytuacji więc musiałem użyć strony negatywnej i pozytywnej. Nie chciałem uczyć naśladowania tego, co negatywne

Jk 1:25 eib "Kto natomiast wniknął w doskonałe prawo wolności i trwa w nim, ten nie jest słuchaczem, który zapomina. Jest twórcą dzieła. I w swoim działaniu będzie on szczęśliwy."

Quran 54:17
I uczynilismy latwym Koran dla przypomnienia,
lecz czy znajdzie sie ktos,
kto bedzie pamietal?

efroni pisze:A powiedziane "Grzechy tych, którym je przebaczycie, są im przebaczone, a tych, którym je zatrzymacie, są zatrzymane"
jest zaprzeczeniem i Miłości Bożej i miłości(nieobłudnej) człowieka do drugiego człowieka i nadanie sobie przywileju władzy nad drugim człowiekiem
.... i na pewno nie było napisane pod wpływem Ducha Bożego , tu raczej duch człowieczy (ego) maczał w tym palce . :-D
Różni ludzie mają różne możliwości dla wybaczania innym. Wybaczenie wiąże się z inteligentnym naprowadzeniem na właściwą drogę, a nie z wybaczaniem bez właściwej diagnozy sytuacji, albo zadaniem modlitwy

Mat 25:15 eib "(15) Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, a trzeciemu jeden — każdemu według jego możliwości. Potem wyjechał."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

radek pisze:Jk 1:25 eib "Kto natomiast wniknął w doskonałe prawo wolności i trwa w nim, ten nie jest słuchaczem, który zapomina. Jest twórcą dzieła. I w swoim działaniu będzie on szczęśliwy."

Quran 54:17
I uczynilismy latwym Koran dla przypomnienia,
lecz czy znajdzie sie ktos,
kto bedzie pamietal?
Ci będą pamiętać którzy wniknęli w doskonałe prawo wolności
A tym doskonałym prawem wolności jest miłość nieobłudna, którą wlewa do serca człowieka Duch Boży [ gdy zamieszka w jego wnętrzu ]
Taki człowiek zawsze ,wszędzie , w każdej chwili , w każdej sytuacji wypełnia Prawo Boże
Taki człowiek nie musi nosić ani tefilin [na przedramieniu i na głowie] ,ani przybijać mezuzy na framudze drzwi swego domu , ani wiązać cicit , by pamiętać
On nie jest słuchaczem, który zapomina , on trwa , żyje doskonałym prawem wolności , gdyż to prawo trwa , żyje w nim .
Taki człowiek trwa w nieustającym Szabacie ku czci i chwale Boga [w Szabat nie nosi się tefilin] .
radek pisze:Różni ludzie mają różne możliwości dla wybaczania innym. Wybaczenie wiąże się z inteligentnym naprowadzeniem na właściwą drogę, a nie z wybaczaniem bez właściwej diagnozy sytuacji, albo zadaniem modlitwy

Mat 25:15 eib "(15) Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, a trzeciemu jeden — każdemu według jego możliwości. Potem wyjechał."
Ci którzy trwają w doskonałym prawie wolności tzn. w miłości nieobłudnej , wybaczają grzechy innym bezwarunkowo .
Natomiast ludzie będący na różnym poziomie rozwoju duchowego [zmierzający , będący w drodze ku doskonałemu prawu wolności] ,
ci mają różne możliwości dla wybaczania innym
Talenty , które otrzymuje każdy według jego możliwości służą do pomnażania chwały Boga
a nie chwały ludzi [własnej] , czy ku różnej możliwości dla wybaczania innym
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Drzewo Poznania Dobra i Zła jest inaczej zwane Drzewem Lotosu, Jego owoc jest najświętszy i najtrudniej spłacić jego cenę, dlatego dano Drzewo Życia mające wystarczyć dla życia

Quran 53:13-18
I on widział go po raz drugi
przy Drzewie Lotosu Ostatniej Granicy,
w pobliżu którego jest Ogród Schronienia
kiedy Drzewo Lotosu okryte było
tym, co je okrywało.
" Jego spojrzenie nie odwróciło się w bok
ani nie pobiegło w dal.
Zobaczył on
jeden z największych znaków swego Pana.
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Gdy Bóg rozpoczynał stworzenie poza swoimi Ogrodami Niebios, oceniał to co stwarzał ze względu na sposób objawienia się Jego Słowa. Stwarzając Ludzi w Edenie umieścił tam też drzewo Poznania Dobra i Zła, ponieważ był to teren poza Jego Ogrodami Niebios, a Ziemia nie należała wtedy jeszcze do Niebios. Drzewo Poznania Dobra i Zła miało być usprawiedliwieniem względem mocarzy przybywających z zewnątrz, mówić miało, że ludzie nie mają pełnej władzy na tym terenie, wyrażając tym samym uszanowanie dla obcych. Wg Quran'u Iblis uznał się za lepszego od Adama

Mat 12:29 eib "(29) Jak można wejść do domu uzbrojonego człowieka i zagarnąć jego rzeczy, jeśli się go najpierw nie zwiąże? Dopiero potem można ograbić jego dom."

Mat 3:2 eib "(2) Opamiętajcie się, gdyż Królestwo Niebios jest blisko."

J 3:5 eib "Jezus odpowiedział: Ręczę i zapewniam, że kto się nie narodzi z wody i Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego."

Quran 2:33-38
On powiedział: O Adamie! "Obwieść im ich imiona!" A kiedy Adam im obwieścił ich imiona, powiedział Pan: "Czyż wam nie powiedziałem? Ja znam to, co skryte, w niebiosach i na ziemi, i Ja wiem, co wy ujawniacie i co skrywacie." A kiedy powiedzieliśmy do aniołów: "Oddajcie pokłon Adamowi!", oni oddali pokłon, z wyjątkiem Iblisa. On odmówił, wbił się w pychę i znalazł się wśród niewiernych. I powiedzieliśmy: O Adamie!" Zamieszkajcie, ty i twoja małżonka, w Ogrodzie i jedzcie jego owoce dowolnie, skąd chcecie: lecz nie zbliżajcie się do tego drzewa, bo znajdziecie się między niesprawiedliwymi!" Wtedy szatan spowodował, że potknęli się o nie, i wyprowadził ich z tego stanu, w którym się znajdowali. I powiedzieliśmy im: "Idźcie precz! Wy będziecie wrogami jedni dla drugich! Będziecie mieli stałe miejsce pobytu na ziemi i używanie do pewnego czasu." Wtedy otrzymał Adam od swojego Pana pewne słowa i On zwrócił się ku niemu. Albowiem On jest Przebaczający, Litościwy! Powiedzieliśmy: "Idźcie precz stąd wszyscy! Lecz przyjdzie do was ode Mnie droga prosta. A ci, którzy pójdą po Mojej drodze prostej, nie będą się lękać i nie będą się smucić."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Drzewo poznania dobra i zła

Post autor: radek »

Trzymając się duchowej drogi po spłodzeniu potomstwa mężczyzna powinien dzielić się swoim Duchem ze Światem i jest zobowiązany uznać potomstwo za owoc Dobry

Mat 19:14 EIB "Jezus natomiast powiedział: Zostawcie dzieci w spokoju. Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie, ponieważ do takich jak one należy Królestwo Niebios."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Drzewo poznania dobra i zła

Post autor: radek »

Cytaty nawiązujące do podróży świadomości w stronę rozluźnienia więzów Zła i odpocznienia w jednolitym Duchu Dobra Prawdy

Koran 17:40-44
Czyż wasz Pan tylko dla was wybrał synów, a dla Siebie wziął córki
spośród aniołów? Zaprawdę, mówicie straszne słowo!
Daliśmy w tym Koranie wyjaśnienia, aby byli napomnieni, lecz to
powiększyło tylko ich niechęć.
Powiedz: "Jeśliby razem z Nim byli jacyś bogowie, jak mówią, to oni
poszukiwaliby drogi aż do Władcy Tronu
."
Niech Mu będzie chwała! On jest wynioślejszy ponad to, co mówią,
wyniosłością wielka!
Wysławia Go siedem niebios i ziemia oraz ci, którzy się tam
znajdują. I nie ma żadnej rzeczy, która by nie głosiła Jego chwały.
Lecz wy nie pojmujecie ich wysławiania. Zaprawdę, On jest
Wspaniałomyślny, Przebaczający!


Ez 37:15-28 EIB "PAN skierował do mnie Słowo tej treści: (16) A ty, synu człowieczy, weź sobie jeden kawałek drewna i napisz na nim: Juda i stowarzyszone z nim plemiona Izraela. Weź też drugi kawałek drewna i napisz: Józef, to jest Efraim, i z nim związane plemiona Izraela. (17) Następnie złącz oba te kawałki w jeden kawałek drewna. Niech w twoim ręku stanowią jedno! (18) A gdy zapytają cię twoi rodacy: Wyjaśnij nam, jak to rozumiesz! — (19) oznajmij: Tak mówi Wszechmocny PAN: Oto Ja biorę kawałek drewna Józefa, to jest Efraima, oraz plemion, które z nim są związane, i przykładam do kawałka Judy. Uczynię z nich jeden kawałek! Będą w moim ręku jednym! (20) Miej te dwa kawałki drewna, z umieszczonym na nich napisem, w swoim ręku, tak by je wszyscy widzieli. (21) Oznajmij im też: Tak mówi Wszechmocny PAN: Oto Ja zabiorę synów Izraela spośród narodów, do których przybyli, zgromadzę ich zewsząd i sprowadzę ich do tej ziemi. (22) I uczynię z nich jeden naród, w tej ziemi, na górach Izraela, i będą mieli jednego króla. Już nie będą dwoma narodami i już nie będą podzieleni na dwa królestwa. (23) Nie będą też już więcej kalać się swoimi bóstwami, porzucą swoje ohydztwa i swoje nieprawości. Wybawię ich ze wszystkich ich odstępstw, które ich doprowadziły do grzechu; oczyszczę ich i będą moim ludem. Ja zaś będę ich Bogiem. (24) Mój sługa Dawid będzie ich królem. Wszyscy oni będą mieli jednego pasterza. Będą postępować według moich praw, przestrzegać moich ustaw — będą się do nich stosować. (25) Będą też mieszkać w ziemi, którą dałem mojemu słudze Jakubowi i w której mieszkali ich ojcowie. Będą w niej mieszkać oni i ich synowie, również synowie ich synów — na zawsze; a mój sługa Dawid będzie ich panującym na wieki. (26) I zawrę z nimi przymierze pokoju. Będzie to przymierze wieczne. Okażę im łaskę i rozmnożę ich, i moją świątynię umieszczę wśród nich na wieki. (27) Wśród nich będzie moje mieszkanie, będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (28) Wtedy przekonają się narody, że Ja jestem PAN, ten, który uświęca Izraela przez to, że moja świątynia będzie wśród nich na wieki."

Rz 11:22-24 EIB "Lepiej zwróć uwagę na dobroć i surowość Boga — na surowość dla upadłych i na dobroć względem ciebie, o ile pozostaniesz w tej dobroci, bo w przeciwnym razie ty też będziesz odcięty. (23) Co do nich natomiast, jeśli nie pozostaną w niewierze, zostaną wszczepieni ponownie — Bóg ma moc to uczynić. (24) Bo skoro ty, będący z natury częścią dzikiej oliwki, zostałeś od niej odcięty i wbrew naturze wszczepiony w szlachetne drzewo oliwne, to o ile bardziej w swoją własną oliwkę będą wszczepieni ci, którzy mają jej naturę."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Drzewo poznania dobra i zła

Post autor: radek »

Drzewo Poznania Dobra i Zła jest prefiguracją figowca nie mogącego posilić Jezusa ponieważ wcześniej jego owoce zebrali inni

Rdz 2:16-17 EIB "PAN, Bóg, przykazał też człowiekowi: Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść do woli, (17) ale z drzewa poznania dobra i zła spożywać ci nie wolno, bo gdy tylko z niego zjesz, na pewno umrzesz."

Mat 21:19 EIB "I gdy przy drodze zobaczył figowiec, podszedł, ale nie znalazł na nim nic oprócz liści. Niech się już na wieki owoc z ciebie nie rodzi — powiedział do drzewa. I figowiec natychmiast usechł."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”