Otchłań

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czym otchłań?

jest miejscem rzeczywistym w sferze niematerialnej
5
38%
jest wyłącznie symboliczna
7
54%
nie można dokładnie określić
1
8%
 
Liczba głosów: 13

Prorok
Posty: 112
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Glinianka w niebie ;)

Post autor: Prorok »

Wiem , że duchy gigantów mogą się błąkać , ale według mnie to właśnie one są złymi duchami
Szczerze mowiac jeszcze nigdy osobiscie zadnego nie spotkalem :(
Księga Henocha i księga Jubileuszów jasno to mówią , ale nie cytuję na tym forum ponieważ jest to forum Biblijne , a poza tym , to do pism niekanonicznych sam odnoszę się z dozą rezerwy.
99% ksiag nie będących w bibli zawiera głupoty o czym się przekonałem wielokrotnie :P

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

Prorok pisze:
Szczerze mowiac jeszcze nigdy osobiscie zadnego nie spotkalem :(
Pisałeś , że one nic nie robią tylko się błakają i nie mogą kusić ani szkodzić.Skąd więc to wiesz?
Księga Henocha i księga Jubileuszów jasno to mówią , ale nie cytuję na tym forum ponieważ jest to forum Biblijne , a poza tym , to do pism niekanonicznych sam odnoszę się z dozą rezerwy.
99% ksiag nie będących w bibli zawiera głupoty o czym się przekonałem wielokrotnie :P
Zmienisz zdanie brateńku po przeczytaniu księgi Henocha.
Zapewniam cię. :ph34r:

Poza tym , to jest wiele apokryfów nic nie wnoszących wartościowego.

Nie rozumiem dlaczego uważasz jezioro ogniste za stwór...
Jak stwór może pochłonąć nie tylko miliony istnień , ale w dodatku całe miejsca , jak np. hades , w którym mieści się bez problemu miliardy duchów?
Poza tym , to musiałby być też stworzony przez Boga. 8-)

Prorok
Posty: 112
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Glinianka w niebie ;)

Post autor: Prorok »

Kod: Zaznacz cały

Skąd więc to wiesz?
Bo żadne duchy nie mogą tego robić...
Nie rozumiem dlaczego uważasz jezioro ogniste za stwór...
Jak stwór może pochłonąć nie tylko miliony istnień , ale w dodatku całe miejsca , jak np. hades , w którym mieści się bez problemu miliardy duchów?
Poza tym , to musiałby być też stworzony przez Boga.
Odpowiem ci tak samo, jak kiedyś mi odpowiedział Bóg na pytanie, jak to jest możliwe, że jest ich trzech, a jednocześnie jest on jeden - "A widzisz..." 8-)
Jest duży ;)
WSZYSTKO jest sworzone przez boga - gehenna jest istotą mu posłuszną...

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

Prorok pisze:

Kod: Zaznacz cały

Skąd więc to wiesz?
Bo żadne duchy nie mogą tego robić...
No ale złe duchy mogą.Sama nazwa wskazuje , że są to duchy.

Odpowiem ci tak samo, jak kiedyś mi odpowiedział Bóg na pytanie, jak to jest możliwe, że jest ich trzech, a jednocześnie jest on jeden - "A widzisz..." 8-)
Kesja napisała , że Bóg objawił jej , że nie ma "Trójcy".Dużo osób ma różne objawienia i opisują to nawet na tym forum.Szkoda tylko , że są sprzeczne...
Nie rozumiem też tej odpowiedzi , którą zacytowałeś.
Jest duży ;)
No to podaj mi jakiś argument Biblijny , który choćby sugeruje to , że gehenna jest istotą.Ja moge podać sporo argumentów jasno mówiących , że jest to miejsce , podobnie jak otchłań.
WSZYSTKO jest sworzone przez boga - gehenna jest istotą mu posłuszną...
Widziałeś to , czy słyszałeś , że tak jest?

Prorok
Posty: 112
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Glinianka w niebie ;)

Post autor: Prorok »

No ale złe duchy mogą.Sama nazwa wskazuje , że są to duchy.
C hwila bo chyba sie nie rozumiemy. Co rozumiesz pod pojęciem "zle duchy" ?
Nie rozumiem też tej odpowiedzi , którą zacytowałeś.
Heh, czyli po prostu nasz umysł i tak tego nie załapie. Mi tam Bóg objawił że jest trójca :P
No to podaj mi jakiś argument Biblijny , który choćby sugeruje to , że gehenna jest istotą.Ja moge podać sporo argumentów jasno mówiących , że jest to miejsce , podobnie jak otchłań.
Nie ma takiego wersetu w Bibli. Jednak miejsce może być istota żyjącą - nie widzę problemu :-|
Widziałeś to , czy słyszałeś , że tak jest?
Słyszałem i doświadczyłem jej działania :P

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

Prorok pisze:
C hwila bo chyba sie nie rozumiemy. Co rozumiesz pod pojęciem "zle duchy" ?
Złe duchy opętują ludzi , bo potrzebują być w ciele.Nawet w świnie wlazły , bo tego pragnęły.W jednym człowieku może być nawet legion.Gdyby miałyt własne ciała , to po co włazić w inne , nawet zwierzęce?
Co innego z aniołami , które mają przeciez ciała i mogą przybierać różne postacie...
Nie ma takiego wersetu w Bibli. Jednak miejsce może być istota żyjącą - nie widzę problemu :-|
Podaj mi więc jakiś przykład takiego innego miejsca-istoty.

Słyszałem i doświadczyłem jej działania :P
Doświadczyłeś działania gehenny?

Przecież nikt tam do tej pory nie trafił.

Prorok
Posty: 112
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Glinianka w niebie ;)

Post autor: Prorok »

Gdyby miałyt własne ciała , to po co włazić w inne , nawet zwierzęce?
Z tego co widze to opisujesz demony - one rzeczywiscie potrzebuja ciala materialnego, bo maja tylko astralne a światło słoneczne im szkodzi gdy nie maja materialnego ciała.
Podaj mi więc jakiś przykład takiego innego miejsca-istoty.
Serce piekła
Doświadczyłeś działania gehenny?

Przecież nikt tam do tej pory nie trafił.
Nie powiedziałem że tam byłem. Robiąc odpowiedie teleporty może być bardzo przydatna w walce :P

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

Prorok pisze:
Gdyby miałyt własne ciała , to po co włazić w inne , nawet zwierzęce?
Z tego co widze to opisujesz demony - one rzeczywiscie potrzebuja ciala materialnego, bo maja tylko astralne a światło słoneczne im szkodzi gdy nie maja materialnego ciała.
To złe duchy to nie są demony?

Podaj mi więc jakiś przykład takiego innego miejsca-istoty.
Serce piekła
O...
Serce piekła jest istotą żywą? :crazy:
Jakie znowu "serce piekła"?
Widziałeś gdzieś w Biblii takie określenie?
Skąd ty bierzesz takie ciekawostki?
Chyba nie wierzysz we wszystko , co ludzie napiszą...
Ta wizja opisana przez Mary K. Baxter to owszem jest wizją ale pod natchnieniem bardzo wątpliwego pochodzenia. :-?
"Badaj duchy , czy z Boga są".Można się nakarmić różnymi bredniami.Wierz temu , co uczy Pismo Święte i nic ponadto.
Doświadczyłeś działania gehenny?
Przecież nikt tam do tej pory nie trafił.
Nie powiedziałem że tam byłem. Robiąc odpowiedie teleporty może być bardzo przydatna w walce :P
Pokazujesz gehennę demonom , czy jak?

Awatar użytkownika
Jamsen
Posty: 962
Rejestracja: 28 maja 2007, 22:07

Post autor: Jamsen »

machabeusz pisze:Złe duchy opętują ludzi , bo potrzebują być w ciele.
Złe duchy, czyli demony nie potrzebują być w ciele.
Sprawia im to jednak prawdopodobnie nienaturalną przyjemność.

To poniekąd tak, jak mężczyzna przebiera sie w kobiece ciuszki.

Prorok
Posty: 112
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Glinianka w niebie ;)

Post autor: Prorok »

To złe duchy to nie są demony?
No właśnie są tylko nie wiem termin "duch: nie bardzo mi do nich pasuje - pewnie znowu wada naszego super tłumaczenia polskiego... :-?
O...
Serce piekła jest istotą żywą?
Jakie znowu "serce piekła"?
Widziałeś gdzieś w Biblii takie określenie?
Skąd ty bierzesz takie ciekawostki?
Chyba nie wierzysz we wszystko , co ludzie napiszą...
Ta wizja opisana przez Mary K. Baxter to owszem jest wizją ale pod natchnieniem bardzo wątpliwego pochodzenia.
Nie wiem dokładnie ale wydaje mi się że jest taka możliwość.
Co do tego proroctwa ciekawe jest że:
- opisuje ona wygląd duszy taki sam jaki widzę
- widzi te same rodzaje demonów co ja i mój kolega
- widziała dokładnie TO SAMO piekło które widział kumpel
- dzieki temu proroctwu powoli wszystko zaczyna się układać
- Jezus ma identyczny charakter jak w rozmowach ze mną
- Wątpie aby miałą aż taką wyobraźnie ;)
- nie znalazłem w Bibli wersetu który by zaprzeczał czemś z jej proroctwa, a znalazłem potwierdzające.
Wierz temu , co uczy Pismo Święte i nic ponadto.
To czemu sam wierzysz ksiedze Hoheleta :roll: ?
Pokazujesz gehennę demonom , czy jak?
Nie pale je jej ogniem fajnie wrzeczą :D

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

Prorok pisze:
To złe duchy to nie są demony?
No właśnie są tylko nie wiem termin "duch: nie bardzo mi do nich pasuje - pewnie znowu wada naszego super tłumaczenia polskiego... :-?
To nie jest żadna wina tłumaczenia.To są duchy bez ciał.Złe.
Nie wiem dokładnie ale wydaje mi się że jest taka możliwość.
Co do tego proroctwa ciekawe jest że:
- opisuje ona wygląd duszy taki sam jaki widzę
- widzi te same rodzaje demonów co ja i mój kolega
- widziała dokładnie TO SAMO piekło które widział kumpel
- dzieki temu proroctwu powoli wszystko zaczyna się układać
- Jezus ma identyczny charakter jak w rozmowach ze mną
- Wątpie aby miałą aż taką wyobraźnie ;)
- nie znalazłem w Bibli wersetu który by zaprzeczał czemś z jej proroctwa, a znalazłem potwierdzające.
Ja mógłbym napisać całą rozprawkę na temat tej książki i wyliczać błędy , które wprost zaprzeczają Pismu.Fałszywe wizje najlepiej jest podać poprzeplatane prawdziwymi naukami.Podobnie jest z trucizną: najlepiej jest ją podać ze smakołykiem.Tego typu wizje są trucizną , którą można łatwo się nakarmić , bo zawiera okruchy prawdy.
To czemu sam wierzysz ksiedze Hoheleta :roll: ?
Nigdy nie słyszałem o takiej księdze.Chyba mnie z kimś innym pomyliłeś.
Nie pale je jej ogniem fajnie wrzeczą :D
Ten ogień czerpiesz z gehenny?
Mówiłeś , że jej nie widziałeś. 8-)

Prorok
Posty: 112
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Glinianka w niebie ;)

Post autor: Prorok »

To nie jest żadna wina tłumaczenia.To są duchy bez ciał.Złe.
Eh... nie każdy byt astralny jest "duchem"...
Ja mógłbym napisać całą rozprawkę na temat tej książki i wyliczać błędy , które wprost zaprzeczają Pismu.Fałszywe wizje najlepiej jest podać poprzeplatane prawdziwymi naukami.Podobnie jest z trucizną: najlepiej jest ją podać ze smakołykiem.Tego typu wizje są trucizną , którą można łatwo się nakarmić , bo zawiera okruchy prawdy.
Mógłbyś je napisać ? Tylko mam prośbę abyś podawał fragmenty gdzie opisane sa rzeczy sprzeczne WPROST a nie że można je zinterpretować tak aby były sprzeczne z tym proroctwem...
Nigdy nie słyszałem o takiej księdze.Chyba mnie z kimś innym pomyliłeś.
Sory chydziło mi o Henoha :D
Ten ogień czerpiesz z gehenny?
Mówiłeś , że jej nie widziałeś.
Moge stwarzać ogień (a raczej go formować) ale nie rozwoje sie i jak cie otoczy 50 demonow to będziesz miał problem z wytworzeniem takiego ognia (choc nie mowie ze to jest niemozliwe ;) ) a gehenna jest istotą podporządkowaną Bogu i można zrobić tak, aby demony były dalej na ziemi a jednak paliły się w jej ogniu (takie chociażby "przecieki" między planowe)

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

Prorok pisze:
Eh... nie każdy byt astralny jest "duchem"...
To dlaczego demony nazwane są duchami?
Popatrz:
Efez. 6:12
12. Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich.
(BW)
Ja widzę , że one są duchami.Dziwne , że ty się z tym nie zgadzasz... :-?
Mógłbyś je napisać ? Tylko mam prośbę abyś podawał fragmenty gdzie opisane sa rzeczy sprzeczne WPROST a nie że można je zinterpretować tak aby były sprzeczne z tym proroctwem...
Oczywiście , że mógłbym.Nawet taki miałem zamiar , ale to w odpowiednim czasie.
Na twoim miejscu , to zanim uwierzysz w te brednie , to przeczytaj dokładnie Biblię przynajmniej ze trzy razy.
Biblia wiele rzeczy mówi wprost , ale niektórzy potrafią podważyć każdy oczywisty tekst , aby udowodnić swoje nauki.Cała jej treść to jedna wielka układanka. :-)
Sory chydziło mi o Henoha :D
Tak księga zawiera wiele ciekawych informacji.Nie wierzę wszystkiemu.
Tobie też tak radzę...
Moge stwarzać ogień (a raczej go formować) ale nie rozwoje sie i jak cie otoczy 50 demonow to będziesz miał problem z wytworzeniem takiego ognia (choc nie mowie ze to jest niemozliwe ;) ) a gehenna jest istotą podporządkowaną Bogu i można zrobić tak, aby demony były dalej na ziemi a jednak paliły się w jej ogniu (takie chociażby "przecieki" między planowe)
Tak zwany przedsmak Gehenny?
Może mi jeszcze powiesz , że ktos tam już kiedyś trafił?
To , co piszesz na temat ognia gehenny , którym można palić , to coś w tym jest... :-?
Nieraz zastanawiałem się nad tym ,ze na Sodomę i okoliczne miasta spadł deszcz ognia i siarki , Eliasz spuszczał ogień z nieba , Jakub i Jan to chciali zrobić , koniec świata nastąpi przez ogień , który spadnie podobnie jak woda w czasie potopu oraz na buntowników na koniec tysiąclecia spadnie ogień też z nieba.
Skądś ten ogień musi pochodzić.Zastanawiałem się nad tym , że mógłby pochodzić z jeziora ognistego , jednak nie potrafię tego Biblijnie "na bank" udowodnić.
Znam taki werset:
Judy 1:7
7. Tak też Sodoma i Gomora i okoliczne miasta, które w podobny do nich sposób oddały się rozpuście i przeciwnemu naturze pożądaniu cudzego ciała, stanowią przykład kary ognia wiecznego za to.
(BW)

Ogień jest wieczny.To był dokładnie ogień i siarka jak w gehennie.

Mat. 18:8-9
8. Jeżeli więc ręka twoja albo noga twoja cię gorszy, utnij ją i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie wejść do żywota kalekim lub chromym, niż mając obydwie ręce lub obydwie nogi być wrzuconym do ognia wiecznego.
9. A jeśli cię oko twoje gorszy, wyłup je i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie z jednym okiem wejść do żywota, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.
(BW)

Ogień wieczny = gehenna.

"Piekło ogniste" , to oryginalne słowo gehenna. :evil:
Ja wolę operować Biblijnymi terminami.

Prorok
Posty: 112
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Glinianka w niebie ;)

Post autor: Prorok »

Ja widzę , że one są duchami.Dziwne , że ty się z tym nie zgadzasz...
Dobra niewarzne to jest po prostu kwestia terminologi ja rozgraniczam pojącie "duch" i "byt astralny".
Tak księga zawiera wiele ciekawych informacji.Nie wierzę wszystkiemu.
Tobie też tak radzę...
Ja równierz nie wierze wszystkiemu, ale to proroctwo jest dziwne, ponieważ widziała rzeczy które równierz widzę. Jednak wiem że nie wszystko tam jest prawdziwe - według mnie tylko proroctwa biblijne są w 100% nieprzekręcone. Zwłaszcze że po takich przeżyciach podświadomośc pracuje i robi różne rzeczy w naszym mózgu ;)
Tak zwany przedsmak Gehenny?
Może mi jeszcze powiesz , że ktos tam już kiedyś trafił?
Nie wiem czym nazywasz przedsmakiem gehenny.
Uff, nie wiem czy ktoś tam jet, ale wątpie, ponieważ ludzie zostaną tam wrzuceni po sądzie ostatecznym. A pozatym jedyny portal który prowadzi do niej jest zamknięty.
Ten "przeciek" polega na tej samej zasadzie, jak to, że jądro ziemi ciągle jest gorące - gdyby nie to, że w podobnym miejcu w świcie piekielnym jest piekło, to by jądro ziemi prawie ostygło (znaczy domyślam się że by ostygło)

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

Prorok pisze:
Ja widzę , że one są duchami.Dziwne , że ty się z tym nie zgadzasz...
Dobra niewarzne to jest po prostu kwestia terminologi ja rozgraniczam pojącie "duch" i "byt astralny".
Jak to "nieważne"?
Złe duchy są duchami , czy czym innym?
Jesli są duchami ,czyli tak jak uczy Pismo ,to twoje wizje dotyczące tego , że one otrzymują ciągle jakieś nowe ciała są co najmniej niezgodne z tekstem Pisma.
Wtedy są duchami w ciałach - a z tym to ciężko się by było zgodzić , bo dlatego opętuja ludzi a nawet zwierzęta , ponieważ chcą być w jakimkolwiek ciale , a nie że są w swoich ciałach.

Ja równierz nie wierze wszystkiemu, ale to proroctwo jest dziwne, ponieważ widziała rzeczy które równierz widzę. Jednak wiem że nie wszystko tam jest prawdziwe - według mnie tylko proroctwa biblijne są w 100% nieprzekręcone. Zwłaszcze że po takich przeżyciach podświadomośc pracuje i robi różne rzeczy w naszym mózgu ;)
No i właśnie o to chodzi.Napisać coś prawdziwego i przy okazji wszczepić kłamstwo mające na celu oddalenie od miłości Bożej.
Pochodzenie takich proroctw jest bardzo podejrzane.Dostrzegam w tym ingerencję i natchnienie złego.

Ten "przeciek" polega na tej samej zasadzie, jak to, że jądro ziemi ciągle jest gorące - gdyby nie to, że w podobnym miejcu w świcie piekielnym jest piekło, to by jądro ziemi prawie ostygło (znaczy domyślam się że by ostygło)
No to zdecyduj się.Albo tym jądrem jest "serce piekła" albo gehenna.
A może mi powiesz , że jedno i drugie to to samo?
Określenie "serce piekła" jest jakimś wymysłem , bo w Biblii nie ma nawet cienia sugestii , że może coś takiego być.Określenie "piekło" jest podejrzane , bo widac tutaj dendencyjne tłumaczenie ludzi , którzy za wszelką ceną chcieli tę naukę przekazać innym.
Oto pewien ordynarny przykład:

Oz. 13:14
14. Mamże ich wyzwolić z krainy umarłych, od śmierci ich wykupić? O, śmierci, gdzież są twoje plagi, o, piekło, gdzież jest twoja zaraza? Moje oczy nie znają litości.
(BW)

W tym jednym wersecie określenie "kraina umarłych" oraz "piekło" przetłumaczono z jednego i tego samego słowa: SZEOL.
Wybitnie widać jak ktoś chciał wyodrębnić jako oddzielne miejsca : krainę umarłych i piekło.A przecież chodzi tam o jedno miejsce: szeol. :!:
Niestety zwykły przeciętny czytelnik uwierzy , że piekło , to piekło ,a kraina umarłych , to kraina umarłych.

Ciekawe dlaczego nie przetłumaczono na piekło wszystkich wersetów w Biblii ze słowa szeol...
Gdyby tak ktoś zrobił ,to wyszłyby takie abstrakcje ,że szkoda gadać. :roll:
Dopasowano do nauki jedynie te wersety , które łatwo było podrobić.
Według mnie jest czysta i perfidna manipulacja wołająca o pomstę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”