Otchłań

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czym otchłań?

jest miejscem rzeczywistym w sferze niematerialnej
5
38%
jest wyłącznie symboliczna
7
54%
nie można dokładnie określić
1
8%
 
Liczba głosów: 13

Prorok
Posty: 112
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Glinianka w niebie ;)

Post autor: Prorok »

Skąd zatem wiedziałeś to , co pisałeś przedtem?
Wydedukowałem

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Otchłań jest rzeczywista i obejmuje wszystko co znajduje się poza sferą czarnej dziury, a łańcuch którym są związani ci którzy się się w niej znajdują to horyzont zdarzeń. W określonym przedziale czasu nie można przekroczyć horyzontu zdarzeń, dlatego Biblia mówi o odcinku 1000 lat w którym horyzont zdarzeń chroni Królestwo
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Wiem i to dobrze że świat niewidzialny duchowy przenika widzialny.. Anty materia... Horyzont zdarzeń.. Czy nasza materia nie ma nic wspólnego?

Napewno nic... Jest tylko podobieństwem sfer duchowych

Stworzenie co widzisz jest jak ołówek w ręku człowieka co narysowal...Wodę nawet mógł tylko Bóg narysować a pomocnicy aniołowie tylko kształty pomagali i kolory.
To przypowieść powiedzmy a pomysl że tego i tak nie ogarniemy.. Każde hipotezy są pośrodku prawdy

Nawet gdybyś umarł i poznał co jest to i tak byś nieopodal bo by nikt nie zrozumiał.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

O kurczaki autor Prorok parę postów wcześniej to tu przez niego trafiłem...
On by wam dużo opowiedział gdzie byłem gnojkiem w tzw okultyzmie on już drazyl i mimo że błądzil znał cześć ziarna z kłamstw.. Ciekawe czy żyje jeszcze? Macie jakichś kontakt? Z użytkownikiem Prorok?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Otchłań, Hades, Gehenna - to rzeczywistości potrzebujące podniesienia na Duchu. Śmierć to jedna z chorób i można ją leczyć, choć im poważniejszy stan, tym wyższy musi być potencjał naprawczy. Osoby czerpiące przyjemność z powierzenia swego losu opatrzności i usługujące Światu całymi sobą są najbliżej

J 14:12 eib "Ręczę i zapewniam, kto wierzy we Mnie, będzie również dokonywał takich dzieł, jakich Ja dokonuję, i dokona większych niż te, gdyż Ja idę do Ojca."

Quran 9:20-21
20. Ci, którzy uwierzyli, ci, którzy wywędrowali wspólnie, ci, którzy walczyli na drodze Boga swoim majątkiem i swoimi duszami, będą mieli najwyższy stopień u Boga - oni są tymi, którzy osiągnęli sukces! 21. Ich Pan obwieści im radosną nowinę przez miłosierdzie od Niego i przez upodobanie, i przez Ogrody, gdzie czeka ich nieustanna szczęśliwość.
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Otchłań

Post autor: radek »

Ap 20:1-3 EIB "Znów zobaczyłem anioła. Zstępował z nieba. Miał klucz do otchłani i wielki łańcuch w swej dłoni. (2) Schwytał on smoka, znanego z dawien dawna węża, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. (3) Następnie wrzucił go do otchłani, zamknął ją, a na wejściu położył pieczęć. Dzięki temu, przez okres tysiąca lat, smok nie będzie zwodził narodów. Potem, na krótko, musi zostać uwolniony."

Istnienie klucza do otchłani, zamykającego Smoka, sugeruje, że otchłań jest bramą niebios. Tysiąc lat jest potrzebny na potwierdzenie ulokowania przykładu czasu i utwierdzenie Prawdy w sercach ludzi

Hi 40:7-9 EIB "Przepasz jak mężczyzna swe biodra. Będę ci zadawał pytania, a ty Mnie pouczysz! (8) Czy rzeczywiście chcesz podważać mój sąd, przeczyć Mi, by wykazać swą rację? (9) Czy masz taką siłę jak Bóg i możesz głosem zagrzmieć jak On?"

Mat 12:33 EIB "Wyhodujcie dobre drzewo, to i owoc będzie dobry. Wyhodujcie bezużyteczne, a owoc będzie bezużyteczny. Bo drzewo rozpoznaje się po owocu."

Koran 14:24
Czy nie widziałeś, jak Bóg przytacza jako przypowieść dobre słowo?
- ono jest jak dobre drzewo, którego korzeń jest mocno utwierdzony, a
jego gałęzie w niebiosach.
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”