Jezioro płonące ogniem i siarką

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Shenwen,
Bogacze rozumują na innej płaszczyźnie, i nie nazywają życia piekłem, dlatego oni już zbierają swoją zapłatę.
Czyli jak jesteś bogaty[masz pieniądze]to marny twój los bo pójdziesz się smażyć :roll:
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

bogactwo tylko wtedy sprawia radość gdy ma się z kim nim dzielić
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Anowi pisze:bogactwo tylko wtedy sprawia radość gdy ma się z kim nim dzielić

EMET:
Coś w tym jest, co piszesz, Anowi... ;-)

Czytamy bowiem w Księdze ksiąg --
(1) "Kto kradnie, niech kraść przestanie, a niech raczej żmudną pracą własnych rąk zdobywa dobra, aby miał z czego udzielać potrzebującemu." - do Efezjan 4:28, BW.
(2) "Bogaczom tego świata nakazuj, ażeby się nie wynosili i nie pokładali nadziei w niepewnym bogactwie, lecz w Bogu, który nam ku używaniu wszystkiego obficie udziela," - 1 do Tymoteusza 6:17, BW.
(3) "32 A teraz poruczam was Panu i słowu łaski jego, które ma moc zbudować i dać wam dziedzictwo między wszystkimi uświęconymi.
33 Srebra ani złota, ani szaty niczyjej nie pożądałem.
34 Sami wiecie, że te oto ręce służyły zaspokojeniu potrzeb moich i tych, którzy są ze mną.
35 W tym wszystkim pokazałem wam, że tak pracując, należy wspierać słabych i pamiętać na słowo Pana Jezusa, który sam powiedział: Bardziej błogosławioną rzeczą jest dawać aniżeli brać." -- Dzieje Ap 20:32 - 35, BW.


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

syn mi powiedział, że najwięcej siarki jest w ... czosnku, za którym tak tęsknili Żydzi będąc na pustyni
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Anowi pisze:syn mi powiedział, że najwięcej siarki jest w ... czosnku, za którym tak tęsknili Żydzi będąc na pustyni

EMET:
Nie przypadkiem w Biblii "siarka" występuje przede wszystkim w obrębie jednego wersetu pospołu [a nawet: łącznie] z 'ogniem'... Zarówno w Starym jak i w Nowym Przymierzu. :-/

Mamy --
Rodzaju 19:24 ["deszcz siarki i ognia od Jehowy, z niebios"]; Powt. Prawa 29:23 ["siarkę i sól, i spalenie,"]; Hioba 18:15 [sama "siarka"; por. kontekst]; Psalm 11:6 ["ogień i siarkę oraz palący wiatr"]; Izajasza 30:33 ["Ognia i drewna jest pod dostatkiem. Tchnienie Jehowy płonie przeciwko niemu niczym potok siarki."]; 34:9 ["I jej potoki zamienią się w smołę, a jej proch w siarkę, jej ziemia zaś będzie jak płonąca smoła."]; Ezechiela 38:22 ["spuszczę zatapiającą ulewę i bryły gradu, ogień i siarkę."]; wg Łukasza 17:29 [" spadł z nieba deszcz ognia i siarki i zgładził ich wszystkich."]; Objawienie dane Janowi 9:18 ["została zabita trzecia część ludzi &#8211; przez ogień i dym, i siarkę,"]; 14:10 ["i na pewno będzie ogniem i siarką męczony"]; 19:20 ["Oboje zostali żywcem wrzuceni do ognistego jeziora, płonącego siarką."]; 20:10 ["został wrzucony do jeziora ognia i siarki,"]; 21:8 ["ich dział będzie w jeziorze płonącym ogniem i siarką. To oznacza drugą śmierć"].


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

"czyż moje słowo nie jest jak ogień"
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Jezioro płonące ogniem i siarką

Post autor: radek »

Całe jezioro płonące ogniem i siarką nie wykracza poza Ducha Świętego, a zostało utworzone aby oddzielić jednych od drugich dla Dobra najpierw sprawiedliwych, a później tych, którzy zostaną w ogniu oczyszczeni

Łk 12:47-49 EIB "Ten sługa, który znał wolę pana, lecz nie poczynił przygotowań lub nie zastosował się do jego woli, odbierze wiele razów. (48) Ten natomiast, który jej nie znał, a zrobił rzecz godną kary, odbierze mniej razów. Od każdego bowiem, komu wiele dano, wiele będzie się żądać, i od tego, komu wiele powierzono, więcej będzie się wymagać. (49) Przyszedłem rzucić na ziemię ogień i bardzo bym pragnął, aby już zapłonął."

Ap 19:20 EIB "I bestia została schwytana, a wraz z nią fałszywy prorok. To on służył jej znakami dla zwiedzenia tych, którzy przyjęli znamię bestii i pokłonili się jej podobiźnie. Bestia i fałszywy prorok zostali wrzuceni żywcem do jeziora ognia, płonącego siarką."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”