Ofiara

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Queza pisze:Ja jestem żoną Jezusa, gwiazdą poranną, więc to ja jestem tym "fałszywym mesjaszem".
Dlaczego uwazasz ze fałszywy mesjasz to gwiazda poranna i zona Jezusa?

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Fałszywy mesjasz wzięłam w cudzysłów. Kto dziś czeka na Jezusa? Czekają w większości na Antychrysta.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

janwisniewski68 pisze:Mówiąc po biblijnemu jesteś oblubienicą Jezusa , jak wszyscy jego wyznawcy?
A gdzie w Biblii pisze, że oblubienicą są wszyscy wyznawcy Jezusa?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Queza pisze:Fałszywy mesjasz wzięłam w cudzysłów. Kto dziś czeka na Jezusa?
Czekają w większości na Antychrysta.
Oni nie wiedza ze bedzie meskaszem ucisku wiecczekaja na mesjasza
A my -ja czekam na Mesjasza Jeszua :-D

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Spoko tola, najważniejsze to być sobą, no nie? :-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Queza pisze: najważniejsze to być sobą,
Dla Quezy:

"Pan cię zawsze prowadzić będzie,
nasyci duszę twoją na pustkowiach.
Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród
i jak źródło wody, co się nie wyczerpie."

Iz 58:11

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Pod wpływem Boga się zmieniłam, dziękuję Listek za fragment Pisma. Ślę pozdrowienia.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

To On cie zmienia to Jego Dzieło.
Jestes zBieszad tam sa dosc silne zbory kiedys byłam chyba
w Woli Piotrowej .

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Słyszałam, że są, ale ja nie należę do żadnego zboru, a Ty tola do jakiego należysz, jeśli można spytać?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Obrzędy religijne

Post autor: radek »

Celem obrzędów religijnych jest regeneracja energetyczna osoby wierzącej. Jeśli dana osoba sama nie pozna sensu obrzędu, a zamiast tego poczyni go pod presją i bez harmonii z całym społeczeństwem, to nie będzie w stanie wytłumaczyć się w momencie próby. Obrzędy to coś w rodzaju rehabilitacji. Najmilszym z nich jest miłość do Boga i pochylanie się w sercu nad Jego dziełami

Mat 12:7 eib "Gdybyście rozumieli, co znaczy: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary , nie potępialibyście niewinnych."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Dn 8:3-14 nwt-pl "(3) Kiedy podniosłem oczy, zobaczyłem, a oto przy szlaku wodnym stał baran mający dwa rogi. I oba rogi były wysokie, ale jeden był wyższy od drugiego, a wyższy wyrósł później. (4) Widziałem, jak ów baran bódł ku zachodowi i ku północy, i ku południowi, i żadne z dzikich zwierząt nie mogło mu się oprzeć, nie było też nikogo, kto by wyzwolił z jego mocy. Postępował według własnej woli i bardzo się pysznił. (5) Ja zaś to rozważałem, a oto kozioł z kóz nadchodził od zachodu po powierzchni całej ziemi, nie dotykając ziemi. A ów kozioł miał okazały róg między oczami. (6) I szedł aż do barana mającego dwa rogi, którego widniałem, jak stał przy szlaku wodnym; i popędził do niego w wielkiej złości. (7) I zobaczyłem, jak dopadł barana i rozsrożył się na niego, i powalił barana, i złamał mu oba rogi, a baran nie miał już siły mu się opierać. Przewrócił go więc na ziemię i stratował, i nie było nikogo, kto by barana wyzwolił z jego mocy. (8) A ów kozioł z kóz pysznił się ponad wszelką miarę; ale gdy tylko stał się potężny, wielki róg został złamany i cztery okazałe zaczęły wyrastać w jego miejsce, ku czterem wiatrom niebios. (9) A z jednego z nich wyszedł inny róg, mały, i rósł coraz bardziej ku południowi i ku wschodowi oraz ku Ozdobie. (10) I rósł aż do zastępu niebios, sprawiając tym, że część zastępu i część gwiazd spadła na ziemię, a on zaczął je tratować. (11) I wywyższał się w pysze aż do Księcia zastępu, a temu odjęto ofiarę ustawiczną i powalono ustalone miejsce jego sanktuarium. (12) I zastęp został w końcu wydany, razem z ofiarą ustawiczną, ze względu na występek; a on rzucał prawdę na ziemię i działał, i miał powodzenie. (13) I usłyszałem pewnego świętego, ' który mówił, a inny święty odezwał się do tego, który mówił: "Jak długo potrwa wizja dotycząca ofiary ustawicznej i występku powodującego spustoszenie, wskutek którego zarówno święte miejsce, jak i zastęp są tratowane? " (14) Rzekł więc do mnie: "Aż do dwóch tysięcy trzystu wieczorów i poranków; a święte miejsce zostanie doprowadzone do właściwego stanu"."

Mt 24:15-18 nwt-pl "(15) "Kiedy więc ujrzycie obrzydliwość, która sprowadza spustoszenie, jak powiedziano przez proroka Daniela, stojącą w miejscu świętym (niech czytelnik wykaże rozeznanie), (16) niech potem ci w Judei zaczną uciekać w góry. (17) Kto będzie na dachu domu, niech nie schodzi, by wziąć dobytek ze swego domu, (18) a kto będzie w polu, niech nie wraca do domu, aby wziąć swoją szatę wierzchnią."

Ozdoba to Raj, przyjęta przez ludzi wizja(uznana w ostateczności za obrzydliwość, ze względu na przyszły dzień zbawienia) wędrujących przez wcielenia dusz związana jest z wieczną ofiarą czyli ciałami ludzi, występność to w tej sytuacji może być nasienie("Dziedziniec zewnętrzny świątyni" - Rev 11:2)
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Podczas gdy na świecie są wojny, głód i cierpienia, ofiary dla Boga są nie na miejscu. Dopiero gdy cały zestaw światowych problemów będzie rozwiązany i ludzie będą uświęceni, ofiary dla Boga będą rzeczywistym owocem rzeczywistej wartościowej pracy ludzi

Mat 5:22-24 eib "(22) Ja wam natomiast mówię: Każdy, kto żywi gniew względem swojego brata, będzie podlegał karze. Kto podepcze jego godność, stanie przed Radą Najwyższą, a kto go nazwie głupcem, skończy w ogniu miejsca wiecznej kary. (23) Dlatego jeślibyś składał swój dar na ołtarzu i tam by ci się przypomniało, że twój brat ma coś przeciwko tobie, (24) zostaw swój dar przed ołtarzem, pojednaj się najpierw z bratem, a potem wróć i dokończ ofiarowania."

Quran 5:6
O wy, którzy wierzycie! Kiedy stajecie do modlitwy, to obmyjcie wasze twarze i ręce aż do łokci; przetrzyjcie lekko wasze głowy, a nogi myjcie - aż do kostek. A jeśli jesteście w stanie nieczystym, to oczyszczajcie się. A jeśli jesteście chorzy albo w podróży, albo jeśli ktoś z was przyszedł z ustronnego miejsca, albo jeśli dotykaliście kobiet, a nie znajdziecie wody, to poszukajcie dobrego piasku i wycierajcie nim twarze i ręce. Bóg nie chce sprawiać wam trudności, lecz chce was tylko oczyścić i chce w pełni obdarzyć was Swoją dobrocią. Być może, będziecie wdzięczni!

Quran 2:261-263
Ci, którzy rozdają swoje majątki na drodze Boga, są podobni do ziarna, które wydało siedem kłosów, a w każdym kłosie - sto ziaren. Bóg daje wielokrotnie temu, komu chce. Bóg jest wszechobejmujący, wszechwiedzący! Ci, którzy rozdają swoje majątki na drodze Boga, nie czyniąc z tego powodu żadnego wyrzutu czy szkody - otrzymają nagrodę u swego Pana, nie doznają żadnego lęku ani nie będą się smucić. Uprzejme słowa i przebaczenie są lepsze niż jałmużna, po której następuje obraza. Bóg jest bogaty, wspaniałomyślny!
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Podczas gdy na świecie są wojny, głód i cierpienia, ofiary dla Boga są nie na miejscu. Dopiero gdy cały zestaw światowych problemów będzie rozwiązany i ludzie będą uświęceni, ofiary dla Boga będą rzeczywistym owocem rzeczywistej wartościowej pracy ludzi

Mat 5:22-24 eib "(22) Ja wam natomiast mówię: Każdy, kto żywi gniew względem swojego brata, będzie podlegał karze. Kto podepcze jego godność, stanie przed Radą Najwyższą, a kto go nazwie głupcem, skończy w ogniu miejsca wiecznej kary. (23) Dlatego jeślibyś składał swój dar na ołtarzu i tam by ci się przypomniało, że twój brat ma coś przeciwko tobie, (24) zostaw swój dar przed ołtarzem, pojednaj się najpierw z bratem, a potem wróć i dokończ ofiarowania."

Quran 5:6
O wy, którzy wierzycie! Kiedy stajecie do modlitwy, to obmyjcie wasze twarze i ręce aż do łokci; przetrzyjcie lekko wasze głowy, a nogi myjcie - aż do kostek. A jeśli jesteście w stanie nieczystym, to oczyszczajcie się. A jeśli jesteście chorzy albo w podróży, albo jeśli ktoś z was przyszedł z ustronnego miejsca, albo jeśli dotykaliście kobiet, a nie znajdziecie wody, to poszukajcie dobrego piasku i wycierajcie nim twarze i ręce. Bóg nie chce sprawiać wam trudności, lecz chce was tylko oczyścić i chce w pełni obdarzyć was Swoją dobrocią. Być może, będziecie wdzięczni!

Quran 2:261-263
Ci, którzy rozdają swoje majątki na drodze Boga, są podobni do ziarna, które wydało siedem kłosów, a w każdym kłosie - sto ziaren. Bóg daje wielokrotnie temu, komu chce. Bóg jest wszechobejmujący, wszechwiedzący! Ci, którzy rozdają swoje majątki na drodze Boga, nie czyniąc z tego powodu żadnego wyrzutu czy szkody - otrzymają nagrodę u swego Pana, nie doznają żadnego lęku ani nie będą się smucić. Uprzejme słowa i przebaczenie są lepsze niż jałmużna, po której następuje obraza. Bóg jest bogaty, wspaniałomyślny!
Obrazek

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

nesto pisze:Janie Wiśniewski.
Proroku.
Czy tym razem prorokujesz prawdziwie?
Cd.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=SF66vi3mjMs[/video]
[video]https://www.youtube.com/watch?v=jPbLV1XZw5k&t=1781s[/video]
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”