Ofiara

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

O, Jana W. wypuścili :-)
Jak będę miał więcej czasu, to odgrzebię te proroctwa Jana W., które miały się spełnić parę lat temu :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Pamiętajmy ,że Abraham chciał zapewnienia Boga o wypełnieniu Jego obietnic i dlatego by ratyfikować przymierze zostały zabite zwierzęta.

Rdz.15 "Abram uwierzył i Pan poczytał mu to za zasługę. (7) Potem zaś rzekł do niego: Ja jestem Pan, który ciebie wywiodłem z Ur chaldejskiego, aby ci dać ten oto kraj na własność. (8) A na to Abram: O Panie, mój Boże, jak będę mógł się upewnić, że otrzymam go na własność?
(9) Wtedy Pan rzekł: Wybierz dla Mnie trzyletnią jałowicę, trzyletnią kozę i trzyletniego barana, a nadto synogarlicę i gołębicę. (10) Wybrawszy to wszystko, Abram poprzerąbywał je wzdłuż na połowy i przerąbane części ułożył jedną naprzeciw drugiej; ptaków nie porozcinał. (11) Kiedy zaś do tego mięsa zaczęło zlatywać się ptactwo drapieżne, Abram je odpędził. (12) A gdy słońce chyliło się ku zachodowi, Abram zapadł w głęboki sen i opanowało go uczucie lęku, jak gdyby ogarnęła go wielka ciemność. (13) I wtedy to Pan rzekł do Abrama: Wiedz o tym dobrze, iż twoi potomkowie będą przebywać jako przybysze w kraju, który nie będzie ich krajem, i przez czterysta lat będą tam ciemiężeni jako niewolnicy; (14) aż wreszcie ześlę zasłużoną karę na ten naród, którego będą niewolnikami, po czym oni wyjdą z wielkim dobytkiem. (15) Ale ty odejdziesz do twych przodków w pokoju, w późnej starości zejdziesz do grobu. (16) Twoi potomkowie powrócą tu dopiero w czwartym pokoleniu, gdy już dopełni się miara niegodziwości Amorytów. (17) A kiedy słońce zaszło i nastał mrok nieprzenikniony, ukazał się dym jakby wydobywający się z pieca i ogień niby gorejąca pochodnia i przesunęły się między tymi połowami zwierząt. (18) Wtedy to właśnie Pan zawarł przymierze z Abramem, mówiąc: Potomstwu twemu daję ten kraj, od Rzeki Egipskiej aż do rzeki wielkiej, rzeki Eufrat, (19) wraz z Kenitami, Kenizytami, Kadmonitami, (20) Chetytami, Peryzzytami, Refaitami, (21) Amorytami, Kananejczykami, Girgaszytami i Jebusytami. "

Kto złamie ustalenia przymierza ponosi śmierć ,jak te zwierzęta.


Po wyjściu z Egiptu zostało zawarte przymierze wiary ludu z Bogiem spisane w " Księdze Przymierza"i ratyfikowane w obrządku Melchizedeka.

Po grzechu złotego cielca ,Bóg chciał zgładzić lud, jednak za sprawą wstawiennictwa proroka Mojżesza nie uczynił tego .
Aby pozostawić lud przy życiu Bóg wprowadził ofiarniczy system lewicki oraz dodał "księgę prawa" jako wychowawcę do nadejścia ofiary doskonałej,kapłana na wzór Melchizedeka.

Gdy przychodzi Mesjasz ,Arcykapłan w obrządku Melchizedeka, to wierzący w niego zostają oczyszczeni z grzechów Jego świętą krwią i nie są już pod wychowawcą ,czyli dodaną" księgą prawa".
W nowym przymierzu wiary powracają do królewskiej" Księgi przymierza" w obrządku Melchizedeka.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Tak jak pisałem koniec okresu umowy 2016 rok a według kalendarza "żydowskiego" jesień 2017
[video]https://www.youtube.com/watch?v=4AW48kq70w8[/video]
Obrazek
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Mam nadzieję, że to takie same proroctwa, jak niejakiego Jackowskiego. Podobno we wrześniu miał atom walnąć, na 100% :-> . Chwała Bogu za "takich" proroków :roll:

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

BoaDusiciel pisze:O, Jana W. wypuścili :-)
Jak będę miał więcej czasu, to odgrzebię te proroctwa Jana W., które miały się spełnić parę lat temu :lol:
Lepiej debilu się nie ozywaj !!!
Obrazek
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

"Nie ozywaj" to tak po staropolsku, jak mniemam :-)
No nie chce mi się, ale może kiedyś mi się zachce i odszukam te proroctwa, co to miały się już dawno spełnić.
Ogółem zieeewww :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Witaj Jasiu!

Zamieściłeś bardzo ciekawe, rewelacyjne tematy.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Proroctwa nie zawsze spełniają się w sposób oczywisty, zdarza się, że nie właściwie je interpretowaliśmy

Jon 3:1-10 eib "(1) PAN zaś powtórnie skierował do Jonasza takie słowa: (2) Wstań i udaj się niezwłocznie do Niniwy, tego wielkiego miasta, i ogłoś mu przesłanie, które Ja przekażę tobie. (3) Jonasz wstał i zgodnie ze słowem PANA poszedł do Niniwy. Niniwa zaś była dla Boga ważnym miastem. Jej obejście zajmowało trzy dni drogi. (4) Jonasz wyruszył, by pokonać pierwszy odcinek drogi, a idąc, wołał: Jeszcze czterdzieści dni i Niniwa będzie zburzona! (5) Mieszkańcy Niniwy uwierzyli Bogu. Ogłosili post i od największego do najmniejszego przywdziali włosiennice. (6) Również gdy sprawa ta doszła do króla Niniwy, wstał on ze swojego tronu, zdjął z siebie zdobną szatę, okrył się włosiennicą i usiadł w popiele. (7) Wydał też w Niniwie takie obwieszczenie: Rozporządzeniem króla i jego doradców, niech każdy człowiek i zwierzę, bydło oraz owce wstrzymają się od jedzenia. Niech nie wychodzą na pastwiska ani nie piją. (8) Niech wszyscy ludzie i bydło przywdzieją włosiennice i niech głośno zawołają do Boga. Niech każdy zawróci ze złej drogi i niech się powstrzyma od bezprawia. (9) Kto wie, może Bóg zechce okazać nam miłosierdzie, poniecha tego, co postanowił w przypływie swego gniewu — i nie zginiemy. (10) Bóg rzeczywiście dostrzegł ich zmianę. Zauważył, że odwrócili się od złego. Dlatego wezbrała w Nim litość. Miał zesłać na nich nieszczęście — ale nie zesłał."
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Ale przecież Niniwa nie została zburzona po upływie 40 dni, więc to proroctwo się nie spełniło :lol:
Mnie to się wydaje, że proroctwa "spełniają się" tylko wtedy, gdy ktoś je zna i uporczywie stara się je wypełnić, jak to robił Jezus.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

W sprawie proroctwa dla Niniwy interesująca jest wypowiedź "Jeszcze czterdzieści dni", co może sugerować przypomnienie wcześniejszego istotnego czasu 40-stu dni, być może czasu deszczu w historii Noego, tyle, że Noemu nie udało się nawrócić ludzi, a udało się to w Niniwie Jonaszowi

Jon 3:4 eib "Jonasz wyruszył, by pokonać pierwszy odcinek drogi, a idąc, wołał: Jeszcze czterdzieści dni i Niniwa będzie zburzona!"

Rdz 7:4 eib "Za siedem dni bowiem spuszczę deszcz na ziemię. Będzie padał przez czterdzieści dni i czterdzieści nocy. W ten sposób zgładzę z ziemi wszystko, co istnieje, wszystko to, co stworzyłem."
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Pewnie, że może to sugerować.
Albo coś całkiem innego :mrgreen:
Radek - jak sądzisz - jeśli proroctwo mówiło, że za 40 dni Niniwa zostanie zniszczona, a nie została zniszczona za 40 dni, to takie proroctwo należy uznać za spełnione, czy nie ? :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Powinieneś wiedzieć, że nie ma słowa bez etymologii. Słowo Boże było jest i pozostanie dla nas tajemnicą, a bez Niego nie mieli byśmy ochoty do podążania drogą wieczności

Ps 48:12 eib "Niech się raduje góra Syjon I niech się weselą córki z Judy Z powodu Twoich rozstrzygnięć!"
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

W tym przypadku żadnej tajemnicy nie widzę.
Niniwa miała być zniszczona za 40 dni, a tak się nie stało.
Czyli Jonasz wyszedł na głupka, a nie na proroka.
Coś jak tutejszy Jan W. :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

A Ty pomogłeś :-)

Mat 7:21 eib "Nie każdy, kto się do Mnie zwraca: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios. Wejdzie tam tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie."
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Tak Radku, pomogłem staruszce przejść na drugą stronę drogi.
Potem okazało się, że ona wcale nie chciała przechodzić.
Teraz ktoś musi jej pomóc wrócić :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”