Ofiara

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Jaranek pisze:Skoro nie doczekam się przykładu przeinaczenia w NT to mam inne pytanie. Piszesz:
efroni pisze:Nie ma oryginałów pism NT a to co są to kopie z kopii z jeszcze wcześniejszych kopii i to z bardzo licznymi przeinaczeniami ,
efroni pisze:Nie neguję żadnego fragmentu
Wydaje mi się, że między tymi zdaniami zachodzi pewna sprzeczność. Chyba, że przeinaczenia nie zmieniają sensu pierwotnego przekazu. Ale w takim razie bezzasadne byłoby nadawanie im istotnego znaczenia ?


.
:aaa: teraz chcesz tylko przykładu przeinaczenia ? Już był podany /np. ten o starym i nowym winie/
Tylko Tobie się tak wydaje , tym bardziej że w swoim znanym, tradycyjnym stylu dokonałeś "przeinaczeń"/manipulacji/ tego co napisałem


Problem w tym że "Nigga" nie jest dla Ciebie ani magisterium ani autorytetem i dlatego nic odemknie nie przyjmiesz .
Nie ma więc sensu strzępić języka po próżnicy wobec kogoś /tak negatywnie nastawionego/ jak Ty .

I to by było na tyle , jak mawiał klasyk scen kabaretowych .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Jaranek
Posty: 96
Rejestracja: 02 wrz 2016, 21:39

Post autor: Jaranek »

ochłoń Rebe :-D
efroni pisze:Problem w tym że "Nigga" nie jest dla Ciebie ani magisterium ani autorytetem i dlatego nic odemknie nie przyjmiesz
Problemem nie jest magisterium ani autorytety tylko prozaiczny fakt, że nie potrafisz precyzyjnie wyartykułować swoich poglądów. A potem złościsz się jak dziecko, że ktoś źle interpretuje ten bełkot który produkujesz.


.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Cel ofiar opisywanych w Pismach Świętych to oględne i precyzyjne wpływanie na świadomość ludzką

Oz 6:6 eib "Gdyż miłosierdzia chcę, nie ofiary, waszego poznania Boga bardziej niż całopaleń."

Hbr 10:16 eib "Takie przymierze zawrę z nimi po upływie tych dni — mówi Pan: Moje prawa włożę w ich serca i wypiszę je na ich umysłach,"

Każda zalecona ofiara, jaką miał złożyć kapłan za próbę podważenia Słowa Bożego przez konkretnego człowieka jest w pewnym sensie solidaryzowaniem się Boga z człowiekiem i jest też okazją dla człowieka, co do wykazania się w kwestii dbania o powierzone mienie

Łk 16:11-12 eib "(11) Jeśli więc w zarządzaniu pieniędzmi tego niesprawiedliwego świata nie okazaliście się wierni, kto wam powierzy to, co prawdziwie cenne? (12) I jeśli w cudzym nie okazaliście się wierni, kto wam da to, co dla was odłożone?"

Im więcej człowiek waży swoim sumieniem tym bardziej podoba się Bogu. Człowiek, który niczego nie stracił, zasługuje na miejsce chwalebne

Koran 55:9 (Bielawski)
Ustawiajcie wagi sprawiedliwie i nie powodujcie straty na wadze!

J 6:39 eib "(39) A to jest wola Tego, który Mnie posłał, abym z tego wszystkiego, co Mi dał, nic nie stracił, lecz wzbudził to w dniu ostatecznym."
Obrazek

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

"Im więcej człowiek waży swoim sumieniem tym bardziej podoba się Bogu.

Człowiek, który niczego nie stracił, zasługuje na miejsce chwalebne"
:prosze: Wybacz ale gorszej glupoty nie czytalem...Po to zyjesz zebys tracil i zycie i sily i dusze dla innych ...
Po drugie nie zyjesz dla samego siebie...
Po trzecie szczescie to jedyna rzecz ktora sie mnozy gdy sie ją dzieli...usposobienie milosci..

A jak rozważyć ten tekst po twojemu?
<<,, Kto troszczy sie o życie <swiatowe > straci je a kto straci zycie zyska je">> Słowa Chrystusa

Widzisz czy wytlumaczyc?

Fail radek Koran nie jest natchniony poprostu powiem za duzo koranu to kopia Biblii a pisal czlowiek co pasuje
Nie wiesz o tym ze Koran byl kopią swietosci a mahomet wprowadzil wszystko co zle?
Mowie ze Koran byl czysty do czasu antychrysta mahometa.
1.Przykazanie zabijac u mahometa dolozone do Koranu i przestudiuj czym jest koran bo zabladzisz......

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

karol210 pisze:A jak rozważyć ten tekst po twojemu?
<<,, Kto troszczy sie o życie <swiatowe > straci je a kto straci zycie zyska je">> Słowa Chrystusa
Zabieganie o życie jest związane z potwierdzeniem swojej prawdziwości i kompletności, poprzez zaufanie Miłości, która wydała owoc w postaci nowego życia, mającego zwierzchność nad rodzicami

J 5:22 eib "(22) Ojciec bowiem nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi,"

W poniższym wersie stracenie duszy poprzez próbę jej uchronienia, to oddanie się pod władzę doskonałego potomka, który zadba o dusze rodziców

Łk 17:33 eib "Każdy, kto będzie próbował uchronić swoją duszę, straci ją, a kto ją straci, zachowa ją przy życiu."

Kolejny, podobny wers

J 12:25 eib "Kto kocha swoje życie, straci je, a kto nienawidzi swojego życia w tym świecie, uchroni je dla życia wiecznego."

A oto zapewnienie Boże

Rdz 2:24 eib "(24) Właśnie dlatego mąż opuści ojca i matkę, złączy się ze swą żoną i stanie się z nią jednym ciałem."

Łk 9:56 eib "Syn Człowieczy nie przyszedł niszczyć życia ludzkiego, ale je ratować. Po czym skierowali się do innej wsi."

J 3:13-14 eib "(13) Nikt z ludzi nie przebywał w niebie; o niebie może mówić tylko Ten, który stamtąd przyszedł &#8212; Syn Człowieczy. (14) Podobnie jak Mojżesz wywyższył na pustyni węża, tak On musi być wywyższony,"

Świętość Ducha potwierdza Świętość Syna

Mt 28:19 eib "Idźcie więc i pozyskujcie uczniów pośród wszystkich narodów. Chrzcijcie ich w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego"
Obrazek

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

A jak rozważyć ten tekst : <<,, Kto troszczy sie o życie <swiatowe > straci je a kto straci zycie zyska je">> Słowa Chrystusa
Są to słowo odnoszące się do naśladowania Jezusa.
Jezus ze swoja wiedzą , mądrością , umiejętnościami , bez trudu mógłby zostać nie tylko królem Izraela, ale i cesarzem wielu narodów .

On to odrzucił i zrobił to z pełną świadomością .
Co uznał za ważniejsze, od bycia królem czy cesarzem ?
Czuł się odpowiedzialny za los i życie najbiedniejszych z Żydów , tych którymi "uczeni w Piśmie i faryzeusze" wzgardzili
i wziął tą odpowiedzialność na siebie (tak postępuje prawdziwy król czując się odpowiedzialny za los i życie swych poddanych)
I to im poświecił i ofiarował całe swe życie i to dosłownie .

I dlatego nie tylko odzyskał swe życie, ale i został wywyższony nad innych .
I tak się stanie z każdym kto w tym (i nie tylko w tym) będzie naśladować Jezusa .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Manna z nieba pisze:
janwisniewski68 pisze:
BoaDusiciel pisze:O, Jan Wiśniewski zmartwychwstał dziewiątego miesiąca :-)
A może urodził się ponownie ?
Jak tam z proroctwami, które miały spełnić się jesienią ub. roku ?
Bo na pewno się spełniły, tylko nie zauważyliśmy tego :->
W tym roku na jesieni kończy się rok jubileuszowy !!!


I po tych wakacjach znowu będzie wstyd Janowi.
Rok 2016 skończył się według kalendarza "Żydowskiego"
na jesieni w 2017r
I tak jak pisałem wcześniej państwo katolickie czyli pierwsza bestia miła trwać 1260 lat jak napisano w apokalipsie czyli do koca 2016 roku , a według kalendarza żydowskiego do jesieni 2017r.Następnie z otchłani wyjdzie druga bestia i przejmie władzę pierwszej i będzie sprawowała władzę na oczach pierwszej bestii i tak się stało na jesieni 2017 roku.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=n-E8o8mcSYU&t=283s[/video]
Drugą bestią wychodzącą z otchłani był fałszywy prorok Karol Wojtyła papież Jan Paweł II który był wysłannikiem syjonistycznej organizacji by rozpocząć proces przejmowania KRK przez drugą bestię A to co się stało a co pokazuje ten film to finał jego działalności .Jak pisałem od 2008 roku że Wojtyła był antychrystem który miał zwieść [oszukać] świat i dokonał tego a oto finał .
W 2014 roku napisałem ten post:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

2009 rok !!
Obrazek
2011r.
Obrazek
2010r.
Obrazek
Diaspora pomarcowa 2009 rok.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

2008 rok. Obrazek 2009 rok forum Apokalipsa !
http://www.apokalipsy.fora.pl/dzial-arc ... 77-45.html
2014 rok.
Obrazek
Do polskich elit 2012 rok !!
Obrazek
2013 rok.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Ten co naród polski sprzedał tak zwanym "Żydom" [syjonistom] nim został papieżm .

Obrazek
to o nim prorokował Izajasz w rozdz.14
Podziemny Szeol poruszył się przez ciebie,
na zapowiedź twego przybycia;
dla ciebie obudził cienie zmarłych,
wszystkich wielmożów ziemi;
kazał powstać z tronów
wszystkim królom narodów.
10 Wszyscy oni zabierają głos,
by ci powiedzieć:
"Ty również padłeś bezsilny jak i my,
stałeś się do nas podobny!
11 Do Szeolu strącony twój przepych
i dźwięk twoich harf.
Robactwo jest twoim posłaniem,
robactwo też twoim przykryciem.
12 Jakże to spadłeś z niebios,
Jaśniejący, Synu Jutrzenki?2
Jakże runąłeś na ziemię,
ty, który podbijałeś narody?
13 Ty, który mówiłeś w swym sercu:
Wstąpię na niebiosa;
powyżej gwiazd Bożych
postawię mój tron.
Zasiądę na Górze Obrad,
na krańcach północy3.
14 Wstąpię na szczyty obłoków,
podobny będę do Najwyższego.
15 Jak to? Strąconyś do Szeolu
na samo dno Otchłani!"
16 Którzy cię ujrzą, utkwią wzrok w tobie,
zastanowią się nad tobą:
"Czyż to nie ten, który trząsł ziemią,
który obalał królestwa,
17 który świat cały zamieniał w pustynię,
a miasta jego obracał w perzynę,
który swych jeńców nie zwalniał do domu?"
18 Wszyscy królowie narodów,
wszyscy oni spoczywają z chwałą,
każdy w swoim grobowcu.
19 A tyś wyrzucony z twego grobu
jak ścierwo obrzydliwe,
otoczony pomordowanymi, przebitymi mieczem,
jak trup zbezczeszczony!
Z tymi, których składają na kamieniach grobowego dołu,
20 ty nie będziesz złączony w pogrzebie;
boś ty zatracił twój kraj,
wymordowałeś twój naród.
Na wieki nie będzie wspomniane
potomstwo złoczyńców.
21 Przygotujcie rzeź dla jego synów
z powodu niegodziwości ich ojca.
Niech nie powstaną i nie wezmą świata w dziedzictwo,
niech nie napełnią miastami powierzchni ziemi!&raquo;
Jego synami są ci co nazywają go ojcem !!!!! i ["Ojcem Świętym"]
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

2010r.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Piotr Suski i gzie ty jesteś dziś "ŁAJZO"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Obrazek
Obrazek
2008 rok.Kto lub ilu posłuchało?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
2013 rok interia !!
http://forum.interia.pl/odpowiem-wam-na ... ,strona,28
Ostatnio zmieniony 20 sty 2018, 15:58 przez janwisniewski68, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Na tym forum w 2009 roku pisałem.
Wysłany: 2009-03-28, 11:38


Szatan przekazujący władzę i tron bestii, to przekazanie władzy i purpury symbolu władzy nad światem ,przez cezara dla papieża .Ową bestią jest papiestwo ,Jako państwo świeckie jest bestią ,jako państwo kościelne jest nierządnicą.Ta wiedza nie podlega dyskusji,odradzam krytykę,gdyż ta wiedza nie pochodzi z tego świata.Można ją przyjąć albo odrzucić.
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ght=#76111
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

w 2004 roku oglądałem z żoną telewizję jak wojtyła kłaniał się bożkowi i mówiłem do wojtyły "Janek co ty robisz ,tego nie wolno robić to bałwochwalstwo." Dalej mówiłem do żony "
"może on nie może powiedzieć ludziom prawdy bo jest wśród wilków i może na koniec ją powie".
po paru dniach oglądając telewizję zobaczyłem że w telewizji pokazują Wojtyłę twarz Wojtyły zajmowała cały ekran ,odwrócił głowę i spojrzał w moją stronę spojrzałem mu w oczy , i stało się !! w jednej sekundzie stanąłem na krawędzi otchłani straszna dziura w ziemi bez dna która chciała mnie wciągnąć !!wyszło to jakby z jego oczu nigdy w życiu się tak nie wystraszyłem mój duch skoczył raptownie do tyłu pociągając za sobą ciało i nagle się to urwało wróciłem do realu . Było to przed południem w wolnym dniu od pracy bo dłużej spałem i wstałem wypoczęty bodajże była sobota , wystraszony poszedłem do kuchni do żony i powiedziałem jej co widziałem i tak się dowiedziałem że on jest tą drugą bestią wychodzącą z otchłani fałszywym prorokiem Antychrystem. To było nieziemskie przeżycie coś takiego co przeżył Paweł w drodze do Damaszku. I nie interesuje mnie to, czy ktoś mi wierzy czy nie bo tylko moje oczy wiedzą co widziały i tylko moje uszy wiedzą co słyszały a po tym zdarzeniu "worek się rozwiązał" i było tego więcej było tego dużo a zbiegło się to z tym że zacząłem czytać biblię ,a jej rozumienie dla mnie było tak łatwe jak elementarz. A zaczęło się to z początkiem 2004 roku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”