Paruzja

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:Jak to się ma do 1Tes.4,13-17 ? , a szczególnie werset 16:"Gdyż sam Pan z okrzykiem, z głosem archanioła i dźwiękiem trąby Bożej zstąpi z nieba, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi."
Zacytowałem Kowalskiego:
1Tes 4:16-17 kow "Bo na dany znak na głos archanioła i gdy trąba Boża zabrzmi, zstąpi z niebios Pan we własnej osobie, a ci, którzy w Chrystusie zmarli, pierwsi z grobów powstaną.(17)Potem dopiero my, to znaczy ci, którzy będą przy życiu, ci, co ostatni pozostaną, porwani będziemy wraz z nimi na obłokach w przestworza na spotkanie Pana. I tak pozostaniemy na zawsze razem z Panem."
Ty piszesz:
No tak. Tylko czy ten tłumacz nie napisał tak, aby do jego wykładni, do jego pojmowania pasowało?
Jestem trochę zdziwiony, bo nie widzę różnic interpretacyjnych w pozostałych tłumaczeniach- choćby od Biblii Gdańskiej, czy Warszawskiej?
1Tes 4:16-17 bg"Gdyż sam Pan z okrzykiem, a głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba, a pomarli w Chrystusie powstaną najpierwej.(17)Zatem my żywi, którzy pozostaniemy, wespół z nimi zachwyceni będziemy w obłokach naprzeciwko Panu na powietrze, a tak zawsze z Panem będziemy."

1Tes 4:16-17 bw"Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,(17)Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem."

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze: Jestem trochę zdziwiony
Masz rację, że jesteś zdziwiony, bo to ja pokręciłam sprawę. To znaczy, niesłusznie czepiam się przekładu, który podałeś, bo faktycznie jest ok.
Sprawa kręci się przy tej "widzialności" powrotu. A ściśle mówiąc o to mi chodzi: zakładacie, że powrót ten był niewidzialny (dla wszystkich) i miał miejsce już w 19...którymś roku. Nawet jeśli to miało miejsce "w obłoku" w jakiś inny sposób, to skąd data. Kto to widział, jakieś dowody, świadkowie itp.
Henryk, a jak mamy rozumieć to, że "porwani na obłoki i tam już zawsze będziemy z Panem"? Przecież raczej nie będziemy fruwać ;-) . Jezus powiedział, że idzie przygotować mieszkania, rozumiem, że nie o blokowisko chodzi, czy jakieś osiedla budowane..., ale robi "porządek" z siłami jakimiś, któe jescze stoją na przeszkodzie? Jakieś byty należy pokonac? Nie wiem w ogóle jak to rozgryźć.
Jeszcze przecież mamy sprawę rządów Chrystusa na ziemi. Czy tak? Te wszystkie nauczania milenijne, przedmilenijne, po... To chyba też należy uwzględnić. Kiedy (nie chodzi mi o datę) miałoby nastąpić to porwanie, te rządy, to przemienienie ciał, powstawanie z grobów. Mam tu kompletny zamęt.
Czy Petroniusz (chyba ) sugeruje, że częsciowo to się już odbyło i stale odbywa, dla większości w sposób niewidzialny?
Czy te tzw. porwania i zaginięcia ludzi, o których czasami słyszymy, to jest to?
Prosze was, uporządkujcie mi te sprawy. Bo na dzień dzisiejszy to mi się kupy nie trzyma.

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Henryk pisze: … dźwiękiem trąby Bożej
Z jakiego materiału wykonana jest trąba Boża, kto ją zrobił, kto będzie w nią dmuchał i skąd to wiadomo ? :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”