Grzech - definicja

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

W najprostszym skrócie "czas operujący" to czas, do którego odwołują się czasy "wewnętrzne"
Ale o matematyce rozmawiam tylko z zaufanym Profesorem ;-)
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

No popatrz co to się z profesorami porobiło :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Osoba obserwująca upływ czasu rejestruje "wpływ przesunięcia" tak, jak indukcja magnetyczna zakrzywia tor poruszającego się w polu magnetycznym ładunku elektrycznego. W związkach z masą przesuwający się obiekt ma tylko czas dodatni, natomiast w związkach(wzorach) elektromagnetycznych dostrzegamy wpływ indukcji magnetycznej na czas bez wpływu masy, a ładunek elektryczny obiektu może być dodatni lub ujemny

F=q*v*B*sin a =q*x/t*B*sin a

Czas nie może być zero. Muszą być dwa pola magnetyczne: wywołujące siłę Lorenza i wywołujące zmianę czasu :crazy:

(Oczywiście trzeba wyzerować masę :xhehe: )
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Tak, radku. Z pewnością. Oczywiście.
Napij się piwa przy sobocie. Czyli jutro. Pa ! :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Jaques
Posty: 31
Rejestracja: 04 wrz 2014, 12:28

Post autor: Jaques »

grzech to wyrządzanie krzywdy innym

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Grzech - synteza

Post autor: radek »

Grzech to wyniesienie się poza powierzone przez Boga zadanie. W Ewangelii Jana można znaleźć fragment opisujący to, co otrzymał Jezus na spotkaniu z Ojcem, gdzie okazał się bez zarzutu

J 20:21-23 eib "(21) A Jezus znów im powiedział: Pokój wam! Jak Mnie posłał Ojciec, tak i Ja was posyłam. (22) Następnie tchnął na nich i powiedział: Przyjmijcie Ducha Świętego. (23) Grzechy tych, którym je przebaczycie, są im przebaczone, a tych, którym je zatrzymacie, są zatrzymane."

Święty Najwyższego otrzymuje władzę ku życiu realizując ochoczo swój plan, który jest tożsamy z planem Bożym

Dn 7:27 eib "(27) A królestwo i władza, i potęga królestw pod całym niebem będą dane ludowi świętych Najwyższego. Jego królestwo jest królestwem wiecznym, a wszelka władza Jemu oddawać będzie cześć i Jemu okazywać posłuszeństwo."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Wszystkie przykazania odnoszą się do miłości... BOGA I bliźniego.

Grzech jest wykroczeniem prawdziwej miłości.
Tam gdzie grzech nie ma miłości.

Grzech = Antymiłość i nicość.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

karol210 pisze:Grzech jest wykroczeniem prawdziwej miłości
Złamanie przykazania Boga, który jest miłością jest grzechem.

1 Jan 3,4
grzech jest bezprawiem
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Listek pisze:
karol210 pisze:Grzech jest wykroczeniem prawdziwej miłości
Złamanie przykazania Boga, który jest miłością jest grzechem.

1 Jan 3,4
grzech jest bezprawiem
Przytakiwanie kwestii błędnego zachowania ludzi w Edenie nie jest najlepszym możliwym owocem jaki możemy swoim zachowaniem wydać.

Mat 5:39-44 eib "(39) Ja wam natomiast mówię: Nie odwzajemniajcie zła. Temu, kto ci wymierzy prawy policzek, nadstaw również lewy. (40) Temu, kto cię pozywa do sądu i chce zabrać tunikę, zostaw także płaszcz. (41) Kto by cię przymuszał, byś niósł jego ciężar jedną milę, nieś dwie mile. (42) Temu, kto cię prosi, daj, i nie odwracaj się od tego, kto chce od ciebie coś pożyczyć. (43) Wiecie, że powiedziano: Masz kochać swego bliźniego , a wroga mieć w nienawiści. (44) Ja wam natomiast mówię: Kochajcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują."

Czyż Wąż nie został stworzony przez Boga i czy Bóg nie wspomniał o Jego potomstwie. To, że Jezus nazywa Go Ojcem kłamstwa, świadczy tylko o tym jakże potężne jest Jego Królestwo, bo przecież na początku było słowo. Któryż z ludzi potrafi spłodzić życie słowem, obojętnie czy to kłamstwem, czy Prawdą i co decyduje o tym co jest Prawdą a co kłamstwem?

Mat 25:24-28 eib "(24) W końcu zjawił się ten, który dostał jeden talent. Panie — powiedział — przekonałem się, że jesteś twardym człowiekiem. Żniesz, gdzie nie posiałeś, zbierasz, gdzie nie rozsypałeś. (25) Przestraszyłem się więc. Poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Zwracam to, co twoje. (26) Wtedy pan odpowiedział: Zły i leniwy sługo! Byłeś świadom, że żnę, gdzie nie siałem, i zbieram, gdzie nie rozsypałem. (27) Trzeba więc było powierzyć moje pieniądze bankierom, a ja po przyjeździe odebrałbym je z zyskiem. (28) Zabierzcie mu ten talent i dajcie temu, który ma dziesięć talentów."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

radek pisze: Ja wam natomiast mówię: Kochajcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują."
Kochać mamy naszych nieprzyjaciół w ciele Chrystusa. Natomiast rozważnie trzeba postępować z wrogami Boga!

Mt 10:16
"Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!"
Ps.5,
Bo Ty nie jesteś Bogiem, któremu miła nieprawość,
złego nie przyjmiesz do siebie w gościnę.
6 Nieprawi nie ostoją się przed Tobą.
Nienawidzisz wszystkich złoczyńców,
7 zsyłasz zgubę na wszystkich, co mówią kłamliwie.
Mężem krwawym i podstępnym
brzydzi się Pan.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Listek pisze:Kochać mamy naszych nieprzyjaciół w ciele Chrystusa. Natomiast rozważnie trzeba postępować z wrogami Boga!
Zgadza się i należy mieć cierpliwość dla wszystkich, aż ukażą się wszystkie rozstrzygnięcia, gdy życie które na przyodziało, będzie owocowało zupełnie

Rev 22:14 eib "Szczęśliwi ci, którzy piorą swoje szaty, by mieć prawo do drzewa życia i móc wejść bramami do miasta."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

radek pisze:
Listek pisze:
karol210 pisze:Grzech jest wykroczeniem prawdziwej miłości
Złamanie przykazania Boga, który jest miłością jest grzechem.

1 Jan 3,4
grzech jest bezprawiem
Przytakiwanie kwestii błędnego zachowania ludzi w Edenie nie jest najlepszym możliwym owocem jaki możemy swoim zachowaniem wydać.

Mat 5:39-44 eib "(39) Ja wam natomiast mówię: Nie odwzajemniajcie zła. Temu, kto ci wymierzy prawy policzek, nadstaw również lewy. (40) Temu, kto cię pozywa do sądu i chce zabrać tunikę, zostaw także płaszcz. (41) Kto by cię przymuszał, byś niósł jego ciężar jedną milę, nieś dwie mile. (42) Temu, kto cię prosi, daj, i nie odwracaj się od tego, kto chce od ciebie coś pożyczyć. (43) Wiecie, że powiedziano: Masz kochać swego bliźniego , a wroga mieć w nienawiści. (44) Ja wam natomiast mówię: Kochajcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują."

Czyż Wąż nie został stworzony przez Boga i czy Bóg nie wspomniał o Jego potomstwie. To, że Jezus nazywa Go Ojcem kłamstwa, świadczy tylko o tym jakże potężne jest Jego Królestwo, bo przecież na początku było słowo. Któryż z ludzi potrafi spłodzić życie słowem, obojętnie czy to kłamstwem, czy Prawdą i co decyduje o tym co jest Prawdą a co kłamstwem?

Mat 25:24-28 eib "(24) W końcu zjawił się ten, który dostał jeden talent. Panie — powiedział — przekonałem się, że jesteś twardym człowiekiem. Żniesz, gdzie nie posiałeś, zbierasz, gdzie nie rozsypałeś. (25) Przestraszyłem się więc. Poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Zwracam to, co twoje. (26) Wtedy pan odpowiedział: Zły i leniwy sługo! Byłeś świadom, że żnę, gdzie nie siałem, i zbieram, gdzie nie rozsypałem. (27) Trzeba więc było powierzyć moje pieniądze bankierom, a ja po przyjeździe odebrałbym je z zyskiem. (28) Zabierzcie mu ten talent i dajcie temu, który ma dziesięć talentów."

Znalazł się głos Tetrarcha wiesz co piszesz?

Nie zgub siebie.

Wąż starodarodawny to wolna wola anioła i tyle. PYCHA MA udział w każdym grzechu OBOJĘTNIE JAKIM
Człowiek ma wolę gdy zacznie rozumieć dobro i zło wtedy nie ma zmiłuj.
Nie trzeba nawet znać Boga by wiedzieć że dobro buduje a zło rujnuje.
Tak są nazywani ludzie jak anioł lub druga strona to dzieci diabła..

Ten co wierzy w światłość ujrzy ją a Ty wierzysz w diabła i jego ciemność?
Przeciwko temu nawet się nie walczy odstąp od wiary w ciemność bo to nicość a dwóm nie możesz służyć.

To jakbynieistnialo w jednym słowie to napisałem


Wybieraj Tetrarch lub Radek
Śmierć czy życie?

Zrozum czemu przeciwko złu się nie walczy i nie pisz głupio że wąż... Bo to wolna wola go odwróciła tzw pycha i jest już kłamstwem czyli niczym...
Duch prowadzi nogi a opętanie totalnie wpłynęło po grzechu

PS: Nawet myśli potrzebują odpoczynku Vandersky nie odpoczal


Do zdania ostatniego postu oprac szaty jak? Nie opierzesz szat duszy choćby nie wiem co żaden człowiek prócz Jezusa.

Pomyłką nie jest podobieństwo nieba i ziemi w sensie wszystkiego tylko trzeba widzieć wpływ i działanie bo jesteśmy Słowem i Świadomością Bożą tylko wolna wola zdaje się Wyborem życia lub śmierci

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

karol210 pisze:Śmierć czy życie?
Czy otrzymałeś ducha Bożego?
Czy narodziłeś się na nowo?

Odpowiada Paweł Odziemkowski :

[video]https://www.youtube.com/watch?v=F-oPiE3HsmY[/video]
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Listek pisze:
karol210 pisze:Śmierć czy życie?
Czy otrzymałeś ducha Bożego?
Czy narodziłeś się na nowo?

Odpowiada Paweł Odziemkowski :

[video]https://www.youtube.com/watch?v=F-oPiE3HsmY[/video]
Odziemkowski tu, Odziemkowski w każdym wątku, niedługo lodówki będę się bał otworzyć :mrgreen:
A ten taki wesoły facio co z różnych gablot nadawał, to na urlopie, w miejscu odosobnienia, czy może stracił Twoje względy? :roll:
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”