Grzech - definicja

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Pewnie nie wszystko co robię wg Biblii jest dobre..ale cóż...robię co mogę by jednak nie być złym człowiekiem.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

I Jan 3,(4) Każdy, co czyni grzech, ten i zakon przestępuje; albowiem grzech to przestępstwo zakonu.

Jeżeli nawet niechcący złamiesz jakieś przykazanie to Jezus wstawi się za Toba u Ojca jeśli żałujesz za niedobry czyn.

Bóg proponuje Ci przebaczyć Twoje wszystkie grzechy, jeśli przyjmiesz Chrystusa jako zbawiciela i nauczyciela drogi bezgrzesznej.w posłuszeństwie do Ojca .

Bóg jako dobry Ojciec mówi: Synu dzięki ofierze Jezusa wybaczam ci twoje występki.Ale od tego momentu bądź mi posłuszny i żyj jak Jezus - bezgrzesznie.
Bo wszystko co z Boga się narodziło nie grzeszy / świadomie/

Obrzezanie serca czyli zupełne wyzucie się z grzechu to proces, przecież nie jesteśmy automatami. We wszystkim pomaga Duch Święty. Uczy nas jak żyć według słowa Bożego, dlatego rozważamy PŚ.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
AdamaS
Posty: 56
Rejestracja: 21 sie 2013, 17:35
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: AdamaS »

To jest bardzo ciekawy temat, który bezpośrednio wiąże się z przykazaniami.
Przykazania jak wiemy, są nakazujące i zakazujące. Dodatkowo słowem "przykazanie" określa się wskazówkę, na to, w jaki sposób powrócić do Stwórcy.

Grzech jest działaniem lub niedziałaniem, które jest sprzeczne z przykazaniami (drogowskazami), czyli sprzeczne z prawem Bożym. Jak wiemy, całe prawo Boże zawarte jest w ST, a więc grzechem jest nie wykonywanie zaleceń zawartych tam.

Tu trzeba również rozważyć wątek istnienia nieczystych sił, które popychają człowieka do grzechu. I są one niezbędne, aby przejawiła się wolna wola, żeby człowiek sam zechciał, wybrał drogę do Stwórcy, gdyż inaczej szedłby tam jak "pies za kiełbasą", a nie o to chodzi w stworzeniu.
AdamaS - Alchemik. Poszukiwacz. Blogger.
http://spostrzeganie.pl

Awatar użytkownika
gingers7
Posty: 102
Rejestracja: 16 lis 2010, 23:19

Post autor: gingers7 »

Tylko czy brak wiar w Boga jest taki zły?
Podczas gdy papież potrafił wybaczać morderstwa?
No myślę jednak, że mam na myśli ową wiarę.
Wszak katolicyzm jest odłamem chrześcijaństwa i bazuje na Biblii(oficjalnie i w teorii).
tak brak WIARY w istnienie Boga jest bardzo zły, jest to syndrom obłąkania,

nie twierdze że jakikolwiek kościół jest Bogiem ani że papież jest Bogiem,

W biblii jest napisane że nawet diabły wierzą że Bóg istnieje i drżą,
a więc dlaczego ludzie nie wiedzą że Bóg istnieje ???

ciekawe pytanie

patrząc na przyrodę możemy zobaczyć Boga, na pory roku na zmiany którą podczas ich faz zachodzą, cała przyroda głosi codziennie o śmierci i zmartwychwstaniu

Gdy słońce wstaje-rano, są to narodziny; później jest w pełni blasku - dojrzałość, pod wieczór zaczyna zachodzi - starość ; całkowita noc - śmierć

ale to nie koniec ;)

ponieważ po śmierci przychodzi znów zmartwychwstanie znów jasność słońca.

czy patrząc na to możesz powiedzieć że Boga nie ma ???

Jezus Chrystus umarł za grzechy ludzi i zmartwychwstał ofiarowując nowe życie - to Boży plan zbawienia, mógłbym jeszcze wiele pisać lecz zadaj sobie pytanie (człowieku niewierzący)

Jeżeli sam potrafisz widzieć że jest zło i dobro - to co wybierasz dziś ??

Bóg jest dobry, Jest Miłosierny, Łaskawy, Cudowny Doradca

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Do wszystkiego można dopisać teorie i wszędzie znaleźć to czego się szuka, lecz chyba to nie o to chodzi.
;-)
I czy wierzysz, we wszystko co piszą?
:-D
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
gingers7
Posty: 102
Rejestracja: 16 lis 2010, 23:19

Post autor: gingers7 »

Dżej pisze:I czy wierzysz, we wszystko co piszą?
nie interesuje mnie co ludzie piszą mówią chcą itp. (w sprawach wiary)

interesuje mnie co Bóg na ten temat powiedział,

choć Wiara jest sprawą osobistą każdego człowieka.

nie rozumiem ludzi co nie wierzą w Boga w Pana Jezusa Chrystusa

a skąd wiem że On istnieje - jest to proste - On żyje we mnie

nie jestem Ciebie wstanie przekonać o istnieniu Boga czy też o potrzebie oddania Mu swojego życia ale powiem jedno "skosztuj i zobacz jak dobry jest Pan" Twoje życie nabierze kolorów, sensu, radości której wcześniej nie doświadczyłeś, a skąd to wiem??
tak właśnie jest ze mną i Chwała Bogu za to.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

tylko obawiam się, że to co w Biblii to nie Bóg a ludzie, więc skąd pewność, ze coś powiedział?
kiedyś chyba wierzyłem i nawet miałem 5-ki i 6-ki z religii, ale jak widać nic to nie dało
może mi się wydawało, że wierzę?
trudno skosztować jeśli łaska na mnie nie spłynęła

Pozdrawiam
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
gingers7
Posty: 102
Rejestracja: 16 lis 2010, 23:19

Post autor: gingers7 »

Dżej pisze:tylko obawiam się, że to co w Biblii to nie Bóg a ludzie, więc skąd pewność, ze coś powiedział?
kiedyś chyba wierzyłem i nawet miałem 5-ki i 6-ki z religii, ale jak widać nic to nie dało
może mi się wydawało, że wierzę?
trudno skosztować jeśli łaska na mnie nie spłynęła

Pozdrawiam
wydaje mi się że to nie trudno zauważyć iż w kościele Boga nie ma, nie ma Go na lekcjach religii, w odmawianiu różańców, ktoś postawił by pytanie dlaczego??

dlatego że Bóg Jest Logos-Słowem i jeżeli Jego Słowo jest w nas to znajduje się w nas Bóg.

mógłbym dać krótko swoje świadectwo:
oczekiwałem długo że gdy oddam swoje życie Jezusowi Chrystusowi stanie się coś bardzo spektakularnego, czas płynął i nic się nie działo, myślałem że moje życie będzie teraz usłane płatkami róż a tak nie było - było raczej usłane różami z kolcami, ;-)

dopiero po kilku latach zdałem sobie sprawę że Bogu nie chodzi o to bym chodził na ziemi w wielkiej chwale miał mnóstwo bogactw, On chce mnie nauczyć prawdziwego CHARAKTERU a niema nic lepszego do jego ćwiczenia jak próby i doświadczenia, zmagania

Moje życie ma teraz sens - czy zawsze tak myślę ?? czasami wydaje mi się że jest mi za ciężko, że mogłoby być lżej, że jestem sam, poczytany przez innych za głupka.

dobija mnie jak chrześcijanie kłócą się miedzy sobą o to kto ma prawdę, zamiast stać razem i wspierać się... - gdzie podziała się Miłość :-/


Na Twoim miejscu kim kolwiek jesteś, może czytasz ten post, nawołuje oddaj swe życie Jezusowi a On wszystko dobrze uczyni.
powiedz Panie Jezu czy zechcesz mnie poprowadzić, daruj mi moje grzechy i zamieszkaj w moim sercu, będę starał się żyć dla Ciebie tutaj na ziemi.

"Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz." RZYM 10:9

To takie proste, ale jakże trudne dla wielu. :)
tylko wierz...

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

gingers7 pisze:wydaje mi się że to nie trudno zauważyć iż w kościele Boga nie ma, nie ma Go na lekcjach religii, w odmawianiu różańców, ktoś postawił by pytanie dlaczego??
Jak już piszesz "wydaje mi się", to bądź konsekwentny i zamiast "nie trudno zauważyć" pisz "nie trudno mi zauważyć". Różnica istotna, a zapobiegnie projektowaniu twojego widzimisię na całą ludzkość.

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

gingers7 pisze:Na Twoim miejscu kim kolwiek jesteś, może czytasz ten post, nawołuje oddaj swe życie Jezusowi a On wszystko dobrze uczyni.
powiedz Panie Jezu czy zechcesz mnie poprowadzić, daruj mi moje grzechy i zamieszkaj w moim sercu, będę starał się żyć dla Ciebie tutaj na ziemi.
Chwała niech płynie Najwyższemu ! :-D
Dołączam się do Twego apelu. Pragnę jedynie dodać.
Będę starał się żyć dla Ciebie mój Stwórco, według Twoich reguł. Ponieważ widzę mnóstwo ludzi wokół siebie i tu na forum, którzy wierzą w Boga, lecz według ich wyobraźni.
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

gingers7 pisze: "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz." RZYM 10:9[/b]
To jest dyskryminacja niemych :-?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Może być dubbing. :-D
Niemniej fakt, o niemych zapominano a kiedyś dubbingu nie było.
Chyba, że Jezus czyta z ruchu ust.
Nie wierzę i nie czuję się obłąkany.
Oddaj życie, łatwo powiedzieć.
A co z tego będę miał?
Śmierć.
Wiem, wiem - są obietnice życia po życiu.
Tusk też wiele obiecuje i co?
;-)
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Akurat porównanie nieadekwatne... wielki Tusk ma problem z Grzechem. ;-)
a mały Pułtusk z wielkim forum :-D (dla niewtajemniczonych z rynkiem http://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_(Rzym) Pułtuskowi starczyłoby pół, widać chciał więcej).

wracając do grzechu- brr -

Gingers i krecik dobrze apeluje
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Nie wiem, oboje obiecują i nie wiem czy Bóg w przeciwieństwie do Tuska słowa dotrzyma.
:-D
A ktoś ponoć w Radiu Maryja stwierdził, że Bóg jest politykiem.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
gingers7
Posty: 102
Rejestracja: 16 lis 2010, 23:19

Post autor: gingers7 »

meritus pisze:
gingers7 pisze:wydaje mi się że to nie trudno zauważyć iż w kościele Boga nie ma, nie ma Go na lekcjach religii, w odmawianiu różańców, ktoś postawił by pytanie dlaczego??
Jak już piszesz "wydaje mi się", to bądź konsekwentny i zamiast "nie trudno zauważyć" pisz "nie trudno mi zauważyć". Różnica istotna, a zapobiegnie projektowaniu twojego widzimisię na całą ludzkość.
mówisz że tyle błędów w jednym zdaniu :/

zdecydowanie się nie zgodzę !!

zwrot; wydaje mi się że to nie trudno zauważyć - to moje ocena, a na dodatek skrót myślowy

ale to przecież tylko dla homo sapiens :mrgreen:

wybacz trochę uszczypliwości(to do powyższego)

nie jest to moje widzimisię, zapytaj kilku różnych ludzi (nie księży, chociaż też mogliby dać taką odp.) czy uważasz że Bóg jest w kościele ???

odp. może zabrzmieć w ten sposób: Boga nie widziałem a księża to złodzieje.

ja spotkałem się z takim stwierdzeniem, choć nie potępiałbym wszystkich księży, gdyż są wśród nich są ludzie szczerzy i prości, jak biblia uczy.

Pozdrawiam :-P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”