KRÓLESTWO ,A RAJ

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tessa

Post autor: tessa »

Yarpen Zirgin pisze:Tesso, skoro zmartwychwstał, to żyje, a przebywa na różne sposoby w wielu miejscach... Np.: Duchowo wszędzie tam, gdzie dwóch albo trzech spotyka się w Jego imię. Ze swym chwalebnym ciałem w niebie. Pod postacią chleba i wina w czasie każdej eucharystii w każdym kościele katolickim czy prawosłwnym.
:-)

Czyli teraz Jezus nie jest osobą?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

A niby dlaczego miałby przestać być osobą?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

tessa

Post autor: tessa »

Yarpen Zirgin pisze:A niby dlaczego miałby przestać być osobą?
Skoro przebywa równocześnie w wielu miejscach ,to wątpię czy jest osobą.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

tessa pisze:Skoro przebywa równocześnie w wielu miejscach ,to wątpię czy jest osobą.
No cóż, skoro nakładasz ludzkie ograniczenia na Boga, to już nie moja wina, że wydaje Ci się niemożliwym, aby przebywał w każdym miejscu wszechświata.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:
Arius pisze:Biblia nigdzie nie uczy, że Jezus miał jakieś 'ciało chwalebne',
Flp 3:20-21 BT „Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa,(21) który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować.”
I jak tu z tobą rozmawiać, wyrywasz wersety z kontekstu i sądzisz, że wszystko już wiesz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Arius, podałem Ci miejsce w Biblii, gdzie jednoznacznie napisano, że Chrystus ma chwalebne ciało, więc dlaczego mnie oskarżasz o wyrywanie wersów z kontekstu?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

tessa

Post autor: tessa »

Yarpen Zirgin pisze:
tessa pisze:Skoro przebywa równocześnie w wielu miejscach ,to wątpię czy jest osobą.
No cóż, skoro nakładasz ludzkie ograniczenia na Boga, to już nie moja wina, że wydaje Ci się niemożliwym, aby przebywał w każdym miejscu wszechświata.
A co Biblia mówi na ten temat ,gdzie obecnie jest Jezus skoro wstąpił do nieba?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

tessa pisze:A co Biblia mówi na ten temat ,gdzie obecnie jest Jezus skoro wstąpił do nieba?
Ot, choćby to:
Mt 18:19-20 BT „Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie.(20) Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.”
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:Arius, podałem Ci miejsce w Biblii, gdzie jednoznacznie napisano, że Chrystus ma chwalebne ciało, więc dlaczego mnie oskarżasz o wyrywanie wersów z kontekstu?
Bo to czynisz, czy ten werset mówi o zmartwychwstaniu?
A czy ten werset przeczy temu, że Jezus nie miał ciała duchowego?

Za to Biblia wyraźnie uczy, w jakim ciele zmartwychwstał Jezus.
1 Corinthians 15:42-47 42 Podobnie jest ze zmartwychwstaniem umarłych. Zasiewa się w skażeniu, wskrzeszone zostaje w nieskażoności. 43 Zasiewa się w hańbie, wskrzeszone zostaje w chwale. Zasiewa się w słabości, wskrzeszone zostaje w mocy. 44 Zasiewa się ciało fizyczne, wskrzeszone zostaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało fizyczne, to jest też duchowe. 45 Tak nawet jest napisane: "Pierwszy człowiek, Adam, stał się duszą żyjącą". Ostatni Adam stał się duchem życiodajnym. 46 A jednak pierwsze nie jest to duchowe, lecz to fizyczne, a dopiero potem duchowe. 47 Pierwszy człowiek jest z ziemi i uczyniony z prochu, drugi człowiek jest z nieba.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Arius pisze:Bo to czynisz, czy ten werset mówi o zmartwychwstaniu?
A czy ten werset przeczy temu, że Jezus nie miał ciała duchowego?
Ten wers mówi o tym, o czym ty pisałeś, żę tego nie ma w Biblii:
Arius pisze:Biblia nigdzie nie uczy, że Jezus miał jakieś 'ciało chwalebne',
A jednak, jak widać z Flp 3,20-21, Biblia tego naucza.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Jałowa jest dyskusja z tobą, przekręcasz fakty, czytujesz to co tobie pasi, nie zwracając uwagi na fakty, imputujesz innym coś, czego nigdy nie powiedzieli i nie twierdzili.

Jeśli chodzi o frazę 'ciało chwalebne' to moja pomyłka, wynikała z tego, że KRK zawsze powtarza o 'ciele uwielbionym', a o czymś takim Biblia nigdzie nie uczy, Jezus po zmartwychwstaniu posiada ciało duchowe, o czym Biblia uczy, podałem stosowne wersety, które ty raczyłeś pominąć i odwrócić od nich uwagę, a skierować ją na moją pomyłkę. O tym, że ciało duchowe, to ciało chwalebne, mówił również podany wcześniej werset.
1 Corinthians 15:42-47 42 Podobnie jest ze zmartwychwstaniem umarłych. Zasiewa się w skażeniu, wskrzeszone zostaje w nieskażoności. 43 Zasiewa się w hańbie, wskrzeszone zostaje w chwale. Zasiewa się w słabości, wskrzeszone zostaje w mocy. 44 Zasiewa się ciało fizyczne, wskrzeszone zostaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało fizyczne, to jest też duchowe. 45 Tak nawet jest napisane: "Pierwszy człowiek, Adam, stał się duszą żyjącą". Ostatni Adam stał się duchem życiodajnym. 46 A jednak pierwsze nie jest to duchowe, lecz to fizyczne, a dopiero potem duchowe. 47 Pierwszy człowiek jest z ziemi i uczyniony z prochu, drugi człowiek jest z nieba.

Pius
Posty: 656
Rejestracja: 01 sie 2009, 20:13

Post autor: Pius »

tessa pisze:To nie zmienia faktu ,że Jezus składał obietnicę "dzisiaj" czyli w tym samym dniu w którym umarł.
to bardzo ciekawe ,że Jezus i łotr umarli tego samego dnia , więc obietnica Jezusa dotyczyła "dnia dzisiejszego"
tessa pisze:Interpunkcja użyta w przekładzie powyższego fragmentu zależy rzecz jasna od tego, jak tłumacz zrozumie słowa Jezusa, gdyż w oryginale greckim nie używano znaków przestankowych.
a pokaż mi miejsce e w NT gdzie σημερον zostało użyte w zwrocie "mówię dzisiaj,..."
tessa pisze:Te duchy to zbuntowani aniołowie którzy za czasów Noego zeszli na ziemię i którzy czekają na sąd .Judy 6
nie wiedziałem ,że ŚJ uznają księgę Henocha bo tam to jest opisane ze szczegółami,co jest o tyle śmieszne ,że w księdze tej jest też mowa o nieśmiertelnych duszach.

Pius
Posty: 656
Rejestracja: 01 sie 2009, 20:13

Post autor: Pius »

Arius pisze:Twoje teorie nie zmienia faktów, że Jezus zmarł w ciele, a zmartwychwstał w duchu.
Arius pisze:Jezus zmartwychwstał jako osoba duchowa i jako osoba duchowa odziedziczył KB.
Będąc na ziemi po zmartwychwstaniu, był jak wcześniej inne duchowe istoty posłane na ziemie, mógł chodzić, jeść, rozmawiać, można go było dotknąć. Ale komu ja to mówię, komuś ignorującemu nauki biblijne, na rzecz wymyślony baśni katolickich.
Lk 24:39 BT "Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam."
(40) Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. (41) Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: Macie tu coś do jedzenia? (42) Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. (43) Wziął i jadł wobec nich.

Pius
Posty: 656
Rejestracja: 01 sie 2009, 20:13

Post autor: Pius »

Jachu pisze:Jezus po zmartwychwstaniu ukazal się 12 razy w różnych ciałach
zmartwychwstał w jednym ciele tylko nie wszystkim dał sie tak łatwo rozpoznać:
Lk 24:16 BT "Lecz oczy ich były niejako na uwięzi, tak że Go nie poznali."
J 20:27 BT "Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym."

Pius
Posty: 656
Rejestracja: 01 sie 2009, 20:13

Post autor: Pius »

Płaskowicki Rys pisze:Bóg więc objawił Pawłowi Jezusa na kształt anioła YHVH
Jezus -aniołem?????
Hbr 1:5 BT "Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził? I znowu: Ja będę Mu Ojcem, a On będzie Mi Synem."

Hbr 1:13 BT "Do któregoż z aniołów kiedykolwiek powiedział: Siądź po mojej prawicy, aż położę nieprzyjaciół Twoich jako podnóżek Twoich stóp."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”