Wolna wola

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Witaj kreciku dwa dni temu jechałam z Wrocławia i kiedy przejeżdżałam przez Pszczółki kolo Gdańska to mi się ty przypomniałeś, :-D witam cie więc milo, bo dawno ciebie nie widziałam na forum :-D

czarna_owca
Posty: 34
Rejestracja: 23 paź 2013, 11:32

Post autor: czarna_owca »

krecik pisze:moja wola, moje "JA" zostaje pogrzebane
Wiara w Boga powinna Cię uskrzydlać, poszerzać horyzonty twoich możliwości jak i woli. Uwalniać Cię od spraw błahych.
Zniewoleni są Ci którzy w Niego nie wierzą a i tak podświadomie szukają Go gdzie indziej: wszelkiego rodzaju wróżby, "odloty" narkotyczne, przejawy skrajnego materializmu. Zauważ, że niektóre marki dóbr doczesnych dorobiły się swoich "wyznawców". To ich "JA" jest pogrzebane, NIE TWOJE! :-)

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

Niesamowite że ktoś nieznany w realu pomyślał o mnie :-D . Myślę że w tym (że postanowiłem trochę popisać) też jest jakieś Boże kierownictwo. Nawiasem mówiąc, jestem zbudowany Waszym zainteresowaniem tematem Boga pomimo różnicy naszych poglądów
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Boski plan zbawienia - mój plan czy Jego plan ?

Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka - wchodzę tam bo sam tego chcę ?

Ja sam zapisuje swoje imię w Księdze Życia ?

Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję; a zlituję się, nad kim się zlituję

Nawet moja wiara jest Jego darem .


Pszenica pozostanie pszenicą nawet jeśli chce być żytem a od siewcy zależy
na jaką glebę padnie a na jaką glebę padnie taki wyda plon .

Garncarz lepi naczynia jakie chce i przeznacza je do celów jaki sam chce .

Naukowiec zmusza mysz po przez bodźce elektryczne do określonych zachowań .

- na początku cały byłem napełniony Jego Światłem .... nie chciałem Jego Światła w ten sposób .... odrzuciłem to Jego Światło bo chciałem być jak On ...... brak Światła to śmierć ..... zlitował się nade-mną i podtrzymał mnie przy życiu dzięki łasce i miłosierdziu ..... cierpliwie czekał .... było mi źle , bardzo źle .... błagałem o odrobinę Światła bo gdzieś tam na dnie duszy miałem niejasne wspomnienie tej wspaniałości .... otrzymałem to o co błagałem .... było mi dobrze , bardzo dobrze ....chciałem więcej , jeszcze więcej i w końcu cały byłem napełniony Jego Światłem tak samo jak na początku .... mój końcowy stan był taki sam jak początkowy .... po co więc mi było to wszystko ? .... jest mądry , bardzo mądry i zna mnie lepiej niż ja sam siebie .... wykonałem to co sam chciałem wykonać czy wykonałem to co On chciał bym wykonał ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Dowodem na to, że chociaż trochę wolnej woli mamy jest np. to forum.
Trudno sobie wyobrazić, aby Bóg mógł myśleć w tylu wersjach o sobie.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN pisze:Dowodem na to, że chociaż trochę wolnej woli mamy jest np. to forum.
Trudno sobie wyobrazić, aby Bóg mógł myśleć w tylu wersjach o sobie.
Bóg nie jest egoistą więc nie myśli o sobie .
Jest mądry , bardzo mądry więc może i takie odstępstwa przewidział jakie są i na tym forum
i przygotował wyjście .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

efroni pisze:Boski plan zbawienia - mój plan czy Jego plan ?
Oczywiście że Boski, bo przecież jesteśmy tylko prochem. Jego myśli są niebotycznie lepsze, większe i etc. W związku z tym faktem, myślę iż Bóg jest egocentryczny. Wszak sam o sobie mówi że swojej chwały nikomu nie odda.
efroni pisze:Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka - wchodzę tam bo sam tego chcę ?
Pewnie że wejdę tam na ucztę weselną, oczywiście że jest to Jego Łaska. Gdyż wiara jest pewnością. A także wiem że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu. Jest to mój NAJWAŻNIEJSZY cel. Spodziewam się pochwycenia przez Niego co dzień i co noc.
efroni pisze:Ja sam zapisuje swoje imię w Księdze Życia ?
Wyraźnie jest powiedziane że imiona ludzkie są zapisane jedynie przez Boga. Jednakże człowiek może sprawić że ten zapis będzie wygumkowany.
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Wolność dotyczy ekspresji w Miłości i gotowości na konsekwencje wyboru

1Kor 13:4 eib "Miłość czeka cierpliwie, miłość postępuje uprzejmie, nie zazdrości, miłość się nie wynosi, nie jest nadęta,"

Stwórca zaszczepił w sercu człowieka "wolną wolę". dlatego ten, kto chce być pierwszy powinien się stać sługą wszystkich

Mar 9:35 eib "Wtedy usiadł, przywołał Dwunastu i powiedział: Jeśli ktoś chce być pierwszy, niech się stanie ze wszystkich ostatnim i niech będzie sługą wszystkich."

Dojrzałe owoce Miłości odbiera osoba, której Miłość obejmuje całe stworzenie. Tak też Aniołowie oddają się na służbę ubogim w Duchu

Mat 5:3 bt5 "(3) Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie."

Krzywdzenie świata nie daje wolności w dysponowaniu jego elementami

1Kor 10:23 eib "Wszystko wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”