piekło

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Arius pisze:W tekście hebrajskim pisze o ELOHIM a nie jakiejś istocie nadludzkiej.

Czyli wyraźnie napisano, że zobaczyła BOGA.
ROTFL!!!
To jest opinia tej KOBIETY, a nie Pisma Świętego. Biblia o tym, kto rozmawiał z Saulem, mówi w wersie 15. Może tak się wreszcie z nim zapoznasz?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:Erhard, a może jednak doczytasz aż do wersu 15 i zobaczysz co natchniony autor księgi Samuela mówi o tym, kto rozmawiał z Saulem?
A kto mówił do Ewy? WĄŻ? Taki płaz pełzający po ziemi? Słyszałem, że w katolickie boże narodzenie zwierzęta gadają, ale problem w tym, że wtedy jeszcze nie było katolików ani ich świąt.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:
Arius pisze:W tekście hebrajskim pisze o ELOHIM a nie jakiejś istocie nadludzkiej.

Czyli wyraźnie napisano, że zobaczyła BOGA.
ROTFL!!!
To jest opinia tej KOBIETY, a nie Pisma Świętego. Biblia o tym, kto rozmawiał z Saulem, mówi w wersie 15. Może tak się wreszcie z nim zapoznasz?
ROTFL? To jest zapisane w PIŚMIE ŚWIĘTYM, chcesz zaprzeczyć temu? Twoja sprawa, zaprzeczaj.


Ciekawe z kim rozmawiała EWA, z WĘŻEM Czy może z Szatanem, który podszywał się pod WĘŻA?

Z tego co wiem, to jedynie w katolickie święta zwierzęta mówią ludzkim głosem ;-)
Ostatnio zmieniony 30 gru 2010, 22:12 przez Arius, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

A... Czyli jak autor księgi napisał, że Samuel rozmawiał z Saulem, to popełnił błąd. Ciekawe. Bóg, bo przecież Boga za autora Biblii uznajesz, okłamał nas co do tego, kto rozmawiał z Saulem. Bo przecież to nie był Samuel, więc pisanie "Samuel rzekł do Saula" jest kłamstwem...
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Erhard
Posty: 366
Rejestracja: 15 gru 2010, 20:04
Lokalizacja: Ziemia....i niech tak pozostanie.

Post autor: Erhard »

Yarpen Zirgin, Dobrze,że już się ludzi nie pali za odmienne poglądy,a Biblii czytać nie zakazuje.Powiem wam coś,Boga swoim zachowaniem nie chwalicie,a raczej sobie kpicie,i bardziej dla samej wiedzy to robicie,dla mnie to jest bardzo przykre. :cry:

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Powiedz mi, Erhard, ale tak szczerze i patrząc w Biblię:

Kto według narratora 28 rozdziału 1 Księgi Samuela rozmawiał z Saulem?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Erhard
Posty: 366
Rejestracja: 15 gru 2010, 20:04
Lokalizacja: Ziemia....i niech tak pozostanie.

Post autor: Erhard »

Yarpen Zirgin, 1 Sam. 28:11-Rzekła kobieta: Kogo mam ci wywołać? I rzekł: Samuela mi wywołaj.[B.W]

Szczerze to ja widzę Demona,a nie jestem Świadkiem Jehowy,to wywoływanie mnie do tego przekonania zmusiło.Raczej wzbudzać umarłych Potrafi Bóg,nie ludzie,a jeśli ludzie to robią to raczej nieczyste siły się ujawniają.
Mówię to szczerze,możesz mi zaufać,To co pisze w Biblii i tylko w Niej jest dla mnie święte.

Cyryl
Posty: 240
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:59

Post autor: Cyryl »

Yarpen Zirgin pisze:Kto według narratora 28 rozdziału 1 Księgi Samuela rozmawiał z Saulem?
Odpowiedz daje Biblia:

13 Odezwał się do niej król: «Nie obawiaj się! Co widzisz?» Kobieta odpowiedziała Saulowi: «Widzę istotę pozaziemską, wyłaniającą się z ziemi». 14 Zapytał się: «Jak wygląda?» Odpowiedziała: «Wychodzi starzec, a jest on okryty płaszczem». Saul poznał, że to Samuel, i upadł przed nim twarzą na ziemię, i oddał mu pokłon.

A zatem kobieta podała że widziała istotę pozaziemską. Saul ta istotę zidentyfikował jako Samuela. Stąd też dalej w Biblii w wersie 15 tą istotę identyfikuje się jako Samuela.

A zatem jedyną osobą która zidentyfikowała ducha był Saul, który był zainteresowany aby porozmawiać ze zmarłym Samuelem. A zatem demon mógł łatwo oszukać króla.

Poza tym Yarpen Zirgin pomyśl.
Bóg zakaz pod groźbą kary śmierci zajmowania się wróżeniem, wywoływaniem duchów, kultem zmarłych, czarami w swoim prawie.
Wg. mnie zrobił tak aby chronić Swój naród przed kontaktami z demonami. Każdy Izraelita miał obowiązek zwracać się do Boga swego, do Jego ołtarza, świątyni. Ponieważ tylko Bóg mówi prawdę i chce szczęścia Swoich stworzeń.

Natomiast skoro wg ciebie był to rzeczywiście Samuel to znaczy, że byle wiedźma była zdolna do rozkazywania po śmierci duchowi proroka Bożego!!! Ta wiedźma która przywołując duchy łamał prawo Boga Izraela!!!!

Dalsze konsekwencje twoich tez są takie że, Bóg celowo zakazał wywoływania duchów aby uniemożliwić żywym kontaktów z duchami przodków, które to duchy posiadałyby pożyteczną wiedzę dla żywych. I tak zapewne myślał opuszczony przez Boga król Saul kontaktując się z wywoływaczką demonów.

Cała doktryna o tym jakoby ludzie po śmierci posiadali życie pozagrobowe jest doktryną sprzeczną ze Słowem Bożym.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Erhard pisze:Yarpen Zirgin, 1 Sam. 28:11-Rzekła kobieta: Kogo mam ci wywołać? I rzekł: Samuela mi wywołaj.[B.W]
Erhardzie, prosiłem abyś mi napisał co powiedział NARRATOR tej księgi, a nie to co powiedziała kobieta, do której udał się Saul.

Mam nadzieję, że wiesz kto to jest narrator?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Cyryl
Posty: 240
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:59

Post autor: Cyryl »

Yarpen Zirgin pisze:Zapraszam do lektury 1Sm 28:12-19 i Mt 17:1-5.
Co do ukazania się Mojżesza i Eliasza. To wg Biblii niewielka ilość ludzi posłusznych Bogu została żywcem (z ciałami) wzięta do nieba.
Pierwszym był Henoch. Eliasz zmartwychwstał. O ciało Mojżesza spierali się książę wojsk niebieskich Michał i szatan. I dlatego żywi (ciało i duch) Mojżesz i Eliasz ukazali się Chrystusowi oraz uczniom.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Cyryl pisze:Odpowiedz daje Biblia:
Owszem, Biblia daje odpowiedź, ale w innym miejscu. To, co zacytowałeś, to wypowiedź kobiety, do której udał się Saul, a nie Pisma Świętego w kwestii kto rozmawiał z królem.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Erhard
Posty: 366
Rejestracja: 15 gru 2010, 20:04
Lokalizacja: Ziemia....i niech tak pozostanie.

Post autor: Erhard »

Yarpen Zirgin,
1 Sam. 28:12- Gdy ta kobieta ujrzała Samuela krzyknęła wielkim głosem i rzekła do Saula: Dlaczego mnie oszukałeś? Wszak ty jesteś Saul![B.W]

Ale później dowiadujemy się kim ta postać była,kto ją wywołał,i jak się zachowywała.To nie pozostawia złudzeń by sądzić iż była to postać nie ludzka,nie człowiek.

CYRYL,bardzo dobrze wyjaśnił Ci tą kwestię,popieram go :-)

Czy do wersetu,gdzie pisze,iż BOGA NIE MA-też możesz być tego pewny? Czy jednak poczytasz dalej?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Co do ukazania się Mojżesza i Eliasza. To wg Biblii niewielka ilość ludzi posłusznych Bogu została żywcem (z ciałami) wzięta do nieba.
Pierwszym był Henoch. Eliasz zmartwychwstał. O ciało Mojżesza spierali się książę wojsk niebieskich Michał i szatan. I dlatego żywi (ciało i duch) Mojżesz i Eliasz ukazali się Chrystusowi oraz uczniom.
Co do Mojżesza, to sam Bóg udziela jednoznacznej odpowiedzi co do tego, czy umarł:

Joz 1:2 BT
„(1) Po śmierci Mojżesza (...) rzekł Jahwe do Jozuego, syna Nuna, pomocnika Mojżesza:(2) Mojżesz, sługa mój, umarł(...)"


Dobitnie i z ust Boga. Dalej będziesz twierdził, że Mojżesz został zabrany do nieba?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Cyryl
Posty: 240
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:59

Post autor: Cyryl »

Yarpen Zirgin pisze:Owszem, Biblia daje odpowiedź, ale w innym miejscu. To, co zacytowałeś, to wypowiedź kobiety, do której udał się Saul, a nie Pisma Świętego w kwestii kto rozmawiał z królem.
Nie Bibli tylko król Saul który korzystając z usług osoby parającej się czarną magią złamał prawo Boga, prawo Izraela. Potem oczywiście Biblia relacjonuje rozmowę owego ducha z Saulem nazywając go Samuel. Ponieważ wcześniej uczynił to Saul.

Co ciekawe kościół katolicki chyba Yarpen Zirgin w swoim prawie kanonicznym także zabrania korzystania z usług wywoływaczy duchów zmarłych. Wielu kościelnych egzorcystów podaje że takowy zmarły to zwyczajnie demon.

Jako katolik nie możesz zatem podawać przykładu dowodzącego życia pozagrobowego, zeznań człowieka który odwoływał się do usług duchów i ich wywoływaczy. Już na gruncie kościoła katolickiego przykład ten jest niezgodny z prawem kanonicznym i naukami egzorcystów.

Proszę o inne przykłady.

Cyryl
Posty: 240
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:59

Post autor: Cyryl »

Yarpen Zirgin pisze:Co do Mojżesza, to sam Bóg udziela jednoznacznej odpowiedzi co do tego, czy umarł:

Joz 1:2 BT
„(1) Po śmierci Mojżesza (...) rzekł Jahwe do Jozuego, syna Nuna, pomocnika Mojżesza:(2) Mojżesz, sługa mój, umarł(...)"

Dobitnie i z ust Boga. Dalej będziesz twierdził, że Mojżesz został zabrany do nieba?
Podaje Ci fragment:
9 Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: «Pan niech cię skarci!»
List św. Judy rozdz. 1.

Aniołowie spierali się nie tyle o ciało co o prawo do zmartwychwstania Mojżesza po śmierci i wstąpienia do nieba.

A zatem wszystko działo się po śmierci Mojżesza. Nie rozumiem więc co chcesz obalić Yarpen Zirgin??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”