Zakon

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Luba pisze: niewoli prawa i grzechu
Zastanów się chwilkę co piszesz.
Grzech to złamanie Prawa Bożego , a trwanie w grzechu to niewola.

Jeśli nienawidzisz człowieka to już go zamordowałaś w swoim sercu .

To zaś, abyście wiedzieli, że nasz stary czlowiek wspólnie z Nim został ukrzyżowany po to, aby uległa zniszczeniu grzeszność ciała i żebyśmy już nie byli w niewoli grzechu."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Listek pisze:
Jeśli nienawidzisz człowieka to już go zamordowałaś w swoim sercu .

To zaś, abyście wiedzieli, że nasz stary czlowiek wspólnie z Nim został ukrzyżowany po to, aby uległa zniszczeniu grzeszność ciała i żebyśmy już nie byli w niewoli grzechu."

To ty, Listku, nienawidzisz siebie takiego, jakim jestes, nazywajac siebie grzesznikiem, mimo swiadectwa Prawdy, jakie wydal Syn Bozy, okazujac ci bezwarunkowa milosc.

Pomijajac Prawde, kazdy nadal jest dla ciebie grzesznikiem, ktory powinien sie uswiecac pod zydowskie dyktando.

Ja nie pozwole sobie na to, aby Zydzi dyktowali mi warunki, jak mam zyc. Przyjelam objawiona mi Prawde, jestem wolna i -wzorujac sie na Mistrzu- kocham ludzi tak, jak On.

Reszta Biblii to religijne plewy, ktore juz dawno oddzielilam od ziarna.

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Przecież wszyscy Apostołowie i Jezus,to Żydzi. Dopiero chrzest i dar Ducha Świętego udzielonego Korneliuszowi,-pierwszemu z Pogan,otworzył możliwość przyjmowania w poczet uczni Chrystusa ludzi z Pogan.

Zanim się zacznie chcieć nauczać,należy najpierw zechcieć nauczyć się samemu/samej.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Jachu pisze:Przecież wszyscy Apostołowie i Jezus,to Żydzi. Dopiero chrzest i dar Ducha Świętego udzielonego Korneliuszowi,-pierwszemu z Pogan,otworzył możliwość przyjmowania w poczet uczni Chrystusa ludzi z Pogan.

Zanim się zacznie chcieć nauczać,należy najpierw zechcieć nauczyć się samemu/samej.
Przede wszystkim zrozum, Jachu, ze ja tu niczego nie nauczam. To jest forum dyskusyjne
na temat Biblii i tematy pokrewne, a nie swiatynia, do ktorej nalezysz...Pewne tematy nurtuja mnie ....interesuja....Poprzez konfrontacje tego co wiem z tym , co wy wszyscy tutaj wiecie i rozumiecie, porzadkuje sobie swoj swiatopoglad.... :-> Czy to jakas nadzwyczajna sprawa na forum....?

Jesli wyczerpal ci sie repertuar i nie masz juz nic ciekawego do powiedzenia to jest to twoja sprawa. Nie musisz z tego powodu piętnowac innych uzytkownikow...chyba, ze masz jakis problem natury psychicznej... ;-)


A wracajac do tematu....ja przestalam widziec w Jezusie Zyda... :-D

Syn Bozy nie jest przeciez ze swiata !

Zaden czlowiek, ktory idzie wskazana przez Niego droga nie nalezy do swiata....

To, ze jako czlowiek byl Zydem nie ma zadnego znaczenia dla SPRAWY..... :->

Liczy sie tylko Prawda, ktorej dal swiadectwo :->


Pawel robi "konkurencje" Prawdzie...W mysl Nauki Objawienia nie do przyjecia jest sluchanie innych nauczycieli, przekrecajacych istote prawdziwej Nauki.

Apostol, uczen Jezusa, ma "trwac w Prawdzie" i nic do Niej nie dodawac. Pawel to robi na wielka skale i dlatego badam kazde jego slowo, porownujac z przekazem Objawienia.

"Przymierze we krwi" to nauka niezgodna z objawiona Prawda.

Lukasz nie trwa w czystej nauce Jezusa, bo nigdy Go nie slyszal. On pobieral nauki u Pawla i wspieral pawlowe interesy.

Dokumentacje calego pawlowego przedsiewziecia masz w tzw. NT, ktorego redagowal Krk pod "natchnieniem" ducha soborow....a ten soborowy duch byl, jak najbardziej, spokrewniony (duchowo :-D) z Zydami.

Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Luba pisze:
Jachu pisze:Przecież wszyscy Apostołowie i Jezus,to Żydzi. Dopiero chrzest i dar Ducha Świętego udzielonego Korneliuszowi,-pierwszemu z Pogan,otworzył możliwość przyjmowania w poczet uczni Chrystusa ludzi z Pogan.

Zanim się zacznie chcieć nauczać,należy najpierw zechcieć nauczyć się samemu/samej.
Przede wszystkim zrozum, Jachu, ze ja tu niczego nie nauczam. To jest forum dyskusyjne
na temat Biblii i tematy pokrewne, a nie swiatynia, do ktorej nalezysz...Pewne tematy nurtuja mnie ....interesuja....Poprzez konfrontacje tego co wiem z tym , co wy wszyscy tutaj wiecie i rozumiecie, porzadkuje sobie swoj swiatopoglad.... :-> Czy to jakas nadzwyczajna sprawa na forum....?

Jesli wyczerpal ci sie repertuar i nie masz juz nic ciekawego do powiedzenia to jest to twoja sprawa. Nie musisz z tego powodu piętnowac innych uzytkownikow...chyba, ze masz jakis problem natury psychicznej... ;-)


A wracajac do tematu....ja przestalam widziec w Jezusie Zyda... :-D

Syn Bozy nie jest przeciez ze swiata !

Zaden czlowiek, ktory idzie wskazana przez Niego droga nie nalezy do swiata....

To, ze jako czlowiek byl Zydem nie ma zadnego znaczenia dla SPRAWY..... :->

Liczy sie tylko Prawda, ktorej dal swiadectwo :->


Pawel robi "konkurencje" Prawdzie...W mysl Nauki Objawienia nie do przyjecia jest sluchanie innych nauczycieli, przekrecajacych istote prawdziwej Nauki.

Apostol, uczen Jezusa, ma "trwac w Prawdzie" i nic do Niej nie dodawac. Pawel to robi na wielka skale i dlatego badam kazde jego slowo, porownujac z przekazem Objawienia.

"Przymierze we krwi" to nauka niezgodna z objawiona Prawda.

Lukasz nie trwa w czystej nauce Jezusa, bo nigdy Go nie slyszal. On pobieral nauki u Pawla i wspieral pawlowe interesy.

Dokumentacje calego pawlowego przedsiewziecia masz w tzw. NT, ktorego redagowal Krk pod "natchnieniem" ducha soborow....a ten soborowy duch byl, jak najbardziej, spokrewniony (duchowo :-D) z Zydami.

Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->
Jednak widzę u ciebie niesłuszne oskarżenie w stosunku do Apostoła Pawła.
Będę Go broniła, bo Apostoł Paweł jako jedyny wystąpił przeciwko rytualnym uczynkom zakonu. Miał on przeciwko sobie pogan, których nauczał, Żydów a nawet Apostołów - Piotr, Jakub. Głoszenie, że rytualne uczynki zakonu, takie jak obrzezanie, ofiary zwierząt, już nic nie wnoszą dla wiary, budziło nawet sprzeciw Apostołów Jezusa wychowujących się w wierze polegającej na uczynkach. To krew zwierząt była ofiarą dla Boga oczyszczającą grzechy. Tak wierzyli Żydzi przez tysiąclecie i tak praktykowali swoją wiarę. My wiemy, że te ofiary nie miały dla Boga wartości, bo były składane ku czci demonom, ale Izraelici pojmowali od pokoleń to inaczej. Żaden z Apostołów Jezusa nie wystąpił przeciwko tym demonicznym rytualnym uczynkom - zrobił to tylko Apostoł Paweł, przez co ilość wrogów jego nauczania się zwiększyła. A jak miał im przemówić do rozumu, jak miał zanegować praktyki stosowane od tysiąca pokoleń, jeżeli nie zastąpił by ich ofiarą Jezusa.
Nie wiem, czy on faktycznie w pełni pojmował, że przelana na krzyżu krew znosi wszystkie ofiary, czy taka nauka służyła mu do nauczania o nieważności tamtych ofiar.
Apostoł Paweł przez taką naukę narażał się na szczególną nieprzychylność - nawet przez Apostołów, i dokładnie widzimy ten spór.
Prawdą jest jednak to, że Jezus Chrystus złożył za prawdę z siebie ofiarę na krzyżu. Co prawda uczynili to Żydzi, ale Jezus nie sprzeciwiał się, bo pragnął, by ta złożona ofiara poświadczyła prawdę. Każdy człowiek przez wiarę w tą poniesioną ofiarę na krzyżu za nasze grzechy - może być zbawiony. Nikt nie może sobie zasłużyć na zbawienie, ale jeżeli wierzy w Jezusa,uwierzy Jezusowi i poprzez tą wiarę - wierzy w Boga kochającego -uświęconego Imieniem Jezusa Chrystusa - to będzie zbawiony, bo ta wiara jest zbawienna.
Apostoł Paweł jest dla mnie Apostołem, którego ja podziwiam za odwagę i mądrość.
To nie prawda, że KK wzoruje się na Jego nauce, bo gdyby się wzorował, to Jezus byłby piorytetem w tym Kościele i nie szukał by innych pośredników.
Gdyby nie ten jedyny Apostoł - Apostoł Paweł, to my poganie musielibyśmy poddawać się obrzezaniu i mordować nadal zwierzęta w ofierze, przez co oddawalibyśmy nadal cześć demonom, a Jezus nie był by naszą wiarą zbawienną.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”