prawda

Znaczenia poszczególnych terminów biblijnych, takich jak: anioł, duch, chrzest, nawrócenie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Ale prawda jest taka i jeśli byłeś katolikiem to ją znasz, że mamy w kk ogromną swobodę - wiele wspólnot jest prawie całkowicie niezależnych od hierarchii
a oto przykład z wczoraj - nasz opiekun w sutannie na sugestię, że może by Mszę Św odprawić jako ukoronowanie jednej z uroczystości powiedział
"może to za bardzo protestanckie, ale nie widzę potrzeby"
Może u ŚJ takiego luzu i swobody nie ma, ale u nas zachodzą ogromne zmiany - ludzie nie mają żadnych skrupułów, by zwracać uwagę nie tylko księdzu, ale i biskupowi - sam to robiłem, a nawet się kłóciłem - były podniesione głosy :oops: - później przepraszałem
ale ja nie o tym
czapa jest kulą u nogi w duchowym rozwoju tych wiernych.
kompletnie się z tobą nie zgadzam - szeregowy ksiądż kończy 5 letnią teologię i 3 letnią filozofię- to jedno
całe swoje życie zawodowe zajmuje się biblią , czytaniem książek religijnych , oglądaniem filmów, oglądaniem konferencji, wykładów, kazań itp itd - związanych z chrześcijaństwem
a ja i ty musimy zasuwać do pracy gdzie zajmujemy się czym innym , wracamy do domu - żona, dzieci, ogródek, napraw kran, skoś trawę itd itp - ile czasu masz na to co księżą?, bo ja bardzo mało :-(
Więc to oni są dla mnie nauczycielami, kierownikami i to oni lepiej orientują się w sprawach duchowych - ja teologii, ani filozofii nie skończyłem i kilka godzin dziennie nie poświęcam pogłębianiu chrześcijaństwa i duchowości
a ty?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

RM pisze:Bóg szuka nie takich czcicieli, którzy wielbią go w świątyni albo na świętej górze, ale takich, którzy robią to w duchu i w prawdzie.
W jaki lepszy sposób chcesz czcić Boga w Prawdzie jeżeli nie wypełniając Jego doskonałe przykazania w procesie uświęcania?
Jaki zakon zapisał Ci Bóg na sercu, jeśli piszesz,że Prawo jakie Bóg podał Mojżeszowi jest nieaktualne.

Czym się kierujesz stwierdzając,że prorok Mojżesz to be a inni prorocy przekazują natchnione słowo Boże?

Po przyjęciu usprawiedliwienia w Chrystusie mamy prowadzić uświęcone życie , a nie jak Ty głosisz bezprawie, w odstępstwie od Mojżesza.
To co Bóg mówi jest mądre i doskonałe.
Pomyśl RM raczej o tym co ludzie robią, tj,. jak wykrzywiają doskonałe Prawo ,które Bóg podał Mojżeszowi.

Psalm 111, (7) Dzieła rąk Jego to wierność i sprawiedliwość. Wszystkie przykazania Jego są trwałe, (8) ustalone na wieki, na zawsze, nadane ze słusznością i mocą.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Dezerterze,
szeregowy ksiądz jest niewolnikiem systemu. Nie wolno mu myśleć samodzielnie i reprezentować publicznie własnych poglądów. Wielu z nich boleśnie się przekonało, że system miażdży jak walec, wszelką niesubordynację. Jak wiesz ja byłem Katolikiem i doskonale wiem o czym piszę. Potem jako protestant miałem do czynienia z kilkoma księżmi, którzy odeszli z powodów doktrynalnych z KRK. Wiesz jak daleko sięgają macki mściwości KRK? Ja przyjaźnię się do chwili obecnej z dwoma byłymi księżmi, a poznałem ich co najmniej pięciu. Wielu z tych (księży), którzy na fali przebudzenia w latach 80 - tych załapali się z kursem przebudzeniowym, zostali zesłani do parafii na głębokim zad.... Tam mogli co najwyżej kółko różańcowe zakładać. Ja nie mam żadnych wątpliwości co do duchowego kursu KRK. Przebudzenie tam trwa tak długo, dopóki biskup nie powie stop. Potem się wszystko resetuje i pozwala na odbudowywanie wspólnot od nowa, aż do następnego stop.

Listku,
Mojżesz to wielki boży człowiek, ale jego czas minął. Teraz mamy Jezusa. Ja jestem przekonany, że Jezusa powinniśmy znać, a o Mojżeszu pamiętać. Ty zaś, takie mam przekonanie, chcesz aby ludzie Mojżesza znali, a o Jezusie pamiętali.
Pisma ST wskazują na Jezusa jako Mesjasza, ale NT pokazuje nam Jezusa jako Mistrza. Mistrza, czyli kogoś, kto uczy jak myśleć, jak żyć, w jakim kierunku podążać. Zatem jeśli Mojżesz doprowadza Ciebie do Jezusa, a od Jezusa uczysz się Prawdy, to wszystko jest ok. Jeśli jednak Mojżesz prowadzi Ciebie do poznania, ze Jezus jest Mesjaszem i to odkrycie motywuje cię do powrotu do Mojżesza i uczenia się od niego, to tak, jakbyś zawrócił i poszedł dobrą drogą w odwrotną stronę. W taki to sposób będziesz czytał np. moje posty i zadawał sobie pytanie, jak to jest, że ten człowiek nie szanuje prawa, a pisze w taki sposób, który zmusza do konfrontacji z Bogiem.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Oj RM, to Bóg mówił do Mojżesza, a Mojżesz sam przecież doskonałego Prawa nie wymyślił.Powiedz mi po prostu,że nie uznajesz słowa Bożego, które otrzymał Mojżesz wprost od Boga.Znaczy to ,że wierzysz w ewolucję Boga, a przecież On jest niezmienny.

W takim razie może już zdeaktualizował Ci się Jezus bo to przecież już ponad 2 000 lat temu nauczał ?

Ml 3:6 bt "Ponieważ Ja, Pan, nie zmieniam się,

Oj, oj oj,.

Deuteronomy 29:28 (powt prawa)
(28) Rzeczy ukryte należą do Pana, Boga naszego, a rzeczy objawione - do nas i do naszych synów na wieki, byśmy wykonali wszystkie słowa tego Prawa.
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Inne dyskusje przeniesione do np.

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0

pt. Kierowanie się dobrem...

Tutaj proszę trzymać się pojęcia prawda.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

EMET:
Oto opracowanie naukowe o pojęciu "Prawda" w BH --
http://www.austeria.pl/d4453_prawda_w_b ... yczna.html


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
mitryl
Posty: 93
Rejestracja: 17 lut 2014, 21:40
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: mitryl »

Prawda nie wiem jak kiedyś, ale dziś trzeba ją wydestylować z zacieru fałszu, fermentu i rozwodnionej nauki.
B?ogos?awieni, którzy pior? swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa ?ywota i mogli wej?? przez bramy do miasta.
MARANA THA
https://www.youtube.com/watch?v=KumSroHP4VA

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

a ja zamiast komplikowac postaram sie znowu uproscic.. ;-)


skoro Prawda jest Jezus ..gdyz sam sie tak okreslil.. :


J 14:6 bt

"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie."

a Jezus byl doskonale DOBRYM... na podobienstwo Ojca w Niebie (tak doskonale jak tylko pozwalalo mu na to "cialo"..
..).. gdyz w sposob doskonaly wypelnial Prawo Boze..Prawo Milosci Boga i blizniego...

wiec jak wynika z tego Prawda jest DOBRO...a to dobro realizujemy jedynie poprzez wypelnianie prawa Milosci do blizniego..

wiec idac na skroty droga syntezy ..skoro Milosc jest synonimem DOBRA... gdyz Dobra nie mozna inaczej realizowac ..jak tylko poprzez to krolewskie Boze przykazanie..., to DOBRO (milosc) jest synonimem PRAWDY.. ;-)

dla mnie to oczywiste..:)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

To życie na wzór Chrystusa Jezusa, który pokazał jak realizować doskonałe przykazania Boże podane przez Mojżesza ,dają człowiekowi życie w Prawdzie.

Życie w Prawdzie to życie według tego co powiedział Bóg do człowieka.
To nie teologia, to nie legalizm,to nie socjotechnika i hipnoza, nie show jako gra na ludzkich emocjach.
Tu chodzi o codzienne godziwe życie według słowa Bożego, a nie niezdrowe emocje,, za którymi idzie fałszywe nauczanie, niezgodnie z PŚ.

Jezus powiedział do Ojca Świętego:

J 17:17 bt "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą.

To życie zgodne z przykazaniami Bożymi,zapisanymi na sercu uświęca nas.

Jk 1:21 bt "Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze."

O Jezusie pisze ap Jan:

Ap 19:13 bp "Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boże."

Oddawać chwałę Bogu to znaczy żyć według Słowa Bożego, którym jest Chrystus Jezus, Prawda wyjawiona.
Kol 2:3 bt "W Nim wszystkie skarby mądrości i wiedzy są ukryte."
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

mitryl pisze:Prawda nie wiem jak kiedyś, ale dziś trzeba ją wydestylować z zacieru fałszu, fermentu i rozwodnionej nauki.
Kiedys też był ten problem, bo diabeł, zwodziciel jest ojcem kłamstwa od początku.

Prawda odpowiada za przeciwieństwo kłamstwa oraz fałszu.

Poza tym prawda jest całkowicie kompatybilna z rzeczywistoscią, a więc jest w swej naturze prosta.

Kiedy prawdę ubierzemy w skomplikowany, złożony przedmiot rozważania (np. Jezus jako Prawda), to sprawa robi się bardziej związana z człowiekiem, a ten najczęsciej ma problem z życiem i postrzeganiem zgodnym z prawdą.

Pojmowanie prawdy to zadanie na całe życie, a gdybym miał powiedzieć więcej, to nie teraz.
Listek pisze:Kol 2:3 bt "W Nim wszystkie skarby mądrości i wiedzy są ukryte."
Pozdrawiam
(2) aby pocieszone były ich serca, a oni połączeni w miłości zdążali do wszelkiego bogactwa pełnego zrozumienia, do poznania tajemnicy Bożej, to jest Chrystusa, (3) w którym są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania. (4) A to mówię, aby was nikt nie zwodził rzekomo słusznymi wywodami.

Pozdrawiam
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym&#8230; wzgardzili&#8230; niewierzący&#8230; budowniczowie
i skałą zgorszenia

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

leszed pisze:do poznania tajemnicy Bożej, to jest Chrystusa, (3) w którym są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania.
nastepny cytat..potwierdzajacy..ze Prawda,, Droga i Zyciem jest tylko Chrystus..

co to oznacza..?

to o czym pisze tez Listek...:
Listek pisze:To życie na wzór Chrystusa Jezusa, który pokazał jak realizować doskonałe przykazania Boże podane przez Mojżesza ,dają człowiekowi życie w Prawdzie.
wszystkie przykazania Boze. streszczaja sie jak naucza Pawel wielokrotnie w jednym... przykazaniu Milosci do blizniego...

wiec znowu sam nasuwa sie calkiem prosty wniosek .. iz Prawda jest Zycie w Milosci..

czy jest cos na tej ziemi cenniejszego....i milszego Bogu ..niz takie wlasnie zycie.. ?

pamietacie.. slowa: Milosierdzia chce..a nie ofiary..?

czy Bog tego milosierdzia pragnie dla siebie..???
czy wlasnie dla bliznich...???

tak wiec prawda jest .. zycie polegajace na czczeniu Boga.. w duchu i prawdzie...
zycie polegajace na milosierdziu w stosunku do bliznich... jednym slowem.. zycie pelne prostej..poczciwej milosci.... do drugiego czlowieka... ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

W tradycji hebrajskiej symbolem prawdy absolutnej jest liczba 10. Wartość Ewa = 19, czyli po redukcji 10, ale odkąd Ewa popełniła grzech pierworodny, jest tylko kobietą, wartość słowa "kobieta" wynosi 306, czyli 9. Wartość Adama jest 45, w hebrajskim ta liczba symbolizuje pierwszego człowieka i odkąd Adam zgrzeszył nawet najdoskonalszy człowiek nigdy nie zdoła się wznieść powyżej tej cyfry. Jeden Bóg, który jest Prawdą najwyższą, ma wartość 10. Wartością słowa emet co znaczy Prawda jest liczba 441, czyli 4+4+1=9. W słowie emet cyfra 1 znajdująca się na końcu reprezentuje omegę, czyli koniec, dodając na początku liczbę alfę, początek, o wartości 1, otrzymujemy 1441, które równe jest 10, prawdzie absolutnej. Przesłanie jest takie: bez Wiekuistego nie ma prawdy absolutnej.


Informacje zaczerpnięte z książki:
"Tajemnice Apokalipsy" Gerard Bodson

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Kiedys już napisałem: Jezus jest Prawdą (Droga, Prawda i Życie). A czy prawda jest Jezusem? Teksty oryginalne nie zawierały rozróżnienia wielkich i małych liter.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym&#8230; wzgardzili&#8230; niewierzący&#8230; budowniczowie
i skałą zgorszenia

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

leszed pisze:A czy prawda jest Jezusem?
deska jest kawalkiem drewna..

czy aby dowiesc tego twierdzenia.. trzeba udowodnic..iz kazdy kawalek drewna jest deska.. ?... ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

leszed pisze:Kiedys już napisałem: Jezus jest Prawdą (Droga, Prawda i Życie).
Co to znaczy, że jest Prawdą?
Bo to że jest Prawdomówny (tak o sobie mówi) zawiera Apokalipsa 3.7 w Liście do do Kościoła w Filadelfii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojęcia”